Linux vs Microsoft aneb šetřit musíme všichni :-)

11. června 2008 v 8:41 | Mikesh |  Nezařaditelné
Nokia v dohledné době nabídne mobily postavené na Linuxu
Nokia má s Linuxem již letité zkušenosti ze svých internetových tabletů. Na začátku letošního roku navíc odkoupila 66 procent akcií společnosti Trolltech, která se zabývá vývojem linuxových řešení.
V mobilech se rozšíří Linux, tvrdí odborníci
Největší světový výrobce mobilních telefonů Nokia předpokládá, že využití operačního systému Linux v mobilní elektronice poroste. Finanční ředitel Nokie Rick Simonson proto minulý měsíc vyzdvihl Linux před investory a dodal, že firma na další generaci produktů stojících na Linuxu pracuje.
Francouzská policie přechází na Linux
French police deal blow to Microsoft zní doslovný titulek AFP. Francouzská policie nahradí operační systémy Microsoftu Linuxem. Jde o pokračování odchodu od Microsoft software, který začal v roce 2005 přechodem na Open Source kancelářské aplikace (OPenOffice) a v roce 2006 nasazení Open Source internetových prohlížečů (Firefox) a poštovních klientů (Thunderbird).
Francozská policie s 100 tisíci zaměstnanci používa 70 000 desktop počítačů vybavených Windows XP a chystá se je nahradit Ubuntu distribucí. Nahrazování bude probíhat postupně, tak jako bude potřeba vyměňovat počítače. Během tohoto roku by se změna mohla dotknout až 8 tisíc počítačů. Všechny by se na Linuxu mohly ocitnout někdy v roce 2013-2014
Konkurent Windows
Jeden z předních programátorů Linuxu Michael Meeks uvedl, že Linux byl v minulosti nedokonalý, dnes toto tvrzení neplatí. "Linux je připraven a nyní je tam, o čem se Microsoftu ani nesnilo,"

A co Mkrvosoft na to? Je poněkud zmatený, Opensource ano nebo ne? Jak ještě vytřískat co nejvíce peněz...

Microsoft: Linux a OpenOffice porušují desítky patentů
Americká softwarová společnost Microsoft ostře vystoupila proti open-source programům, kam spadá například jádro operačního systému Linux či balík kancelářských programů OpenOffice.org. Microsoft tvrdí, že tyto programy dostupné zdarma porušují více než sto jeho patentů.
Právník Microsoftu Brad Smith v rozhovoru pro magazín Fortune uvedl, že open source programy porušují celkem 235 patentů Microsoftu. Konkrétně systémové jádro Linuxu [celá zpráva] se provinilo v 42 případech, jeho uživatelské rozhraní a další prvky porušují 62 patentů Microsoftu.
Opensource je důležitý, říká Microsoft
"Víme, že open-source software hraje důležitou roli v průmyslu a že zde jako takový zůstane. To spustí novou úroveň spolupráce mezi open source a placenými programy," uvedl Brad Smith, hlavní právník Microsoftu.
Microsoft začal těsněji s těmito firmami spolupracovat až tehdy, kdy i firemní uživatelé začali používat počítače, které pracovaly jak s Linuxem tak s Windows.
Microsoft přiznal obavy z otevřeného software
"S rostoucím úspěchem modelu open source na trhu mohou produkty firmy upadat, společnost bude muset snížit ceny svých produktů a pokles postihne tržby i provozní marže," upozornil Microsoft ve zprávě z minulého týdne, zveřejněné dnes na internetové stránce silicon.com. Americké firmy musejí seznamovat akcionáře s možnými riziky prostřednictvím sdělení přes burzovní komisi.

Tak co kterou distribuci si vyberete?
Knoppix, Ubuntu, Mandriva, SUSE, Xandros, Linspire, Red Hat, Danix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | E-mail | 24. července 2008 v 9:27 | Reagovat

mam na vsech strojich, pro lidi, kubuntu, a jede vse Ok. Akorat si musi clovek dat pozor na koncovky v OPenOffice pokud to posila tem druhejm   :-) :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama