Proč WISP technici nekoukají na náš web?

18. června 2008 v 17:10 | Martin |  Nezařaditelné
Technici, jejichž denní rutinou je připojování klientů k internetu nemají často důvod dívat se na naše stránky zejména do novinek. Ráno vyfasují zboží na skladě, které předtím objednal majitel/obchodník firmy - dle velikosti a technik již jen montuje. Obchodník a často i majitel se dozví o našich novinkách nejčastěji z e-mailingu, ale přesto problematice nemusí rozumět a neví, že nabízený produkt je skvělý. To se může dozvědět od technika, který v praxi ověří, že se mu s ním dobře pracuje nebo je jinak vhodný.
Techniky můžeme rozdělit do dvou skupin:
a) technik "pioneer" - nejčastěji dělá na sebe nebo pracuje v malé firmě, práce ho hodně baví, je to bastlíř, nejvíc kouká po ceně, hodně rozumí síťařině a linuxu, a tak vyhledává možnosti jak z levného swithe udělat dálkově ovladatelný, jak nastavit optimálně linuxový router, jak resetovat dálkově AP starým mobilem Siemens. Nevadí mu něco smontovat nebo dělat díru do radomu od antény.
b) technik "lazyboy" - nejčastěji pracuje ve větší firmě. Má spíše jiné záliby než wi-fi, kouká, aby byl doma co nejdřív a hlavně, aby vlastní práce nebyla taková fuška. Těmto technikům jsme určitě udělali největší radost s nanostationama - jednoduše nakonfiguruje, nemusí v lednu zmrzlýma prstama utahovat RSMA konektor od pigtailu v uragánu na střeše…
Co se týká informací, tak by měli být pro oba typy techniků:
Pro pioneera příklad: Swich TP-LINK TL-SF1024 sice nemá webový management, ale lze dálkově ovládat pomocí protokolu RRCP. Z levného swithe se tak stává o třídu lepší zařízení.Více informací na http://openrrcp.org.ru/
Pro lazyboye: Jednotky BONE333-NSO stačí pouze umístit na stožár a automaticky se spojí do bridge, není třeba dalšího nastavování a Vy tak po instalaci může dříve vyrazit na kolo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte pocit, že jste spíše pioneer nebo lazyboy?

pioneer
lazyboy
ani jedno, ani druhý

Komentáře

1 technik :) technik :) | 2. července 2008 v 16:16 | Reagovat

Tech techniku je,

take technik, ktery je schopny usetrit na krabicce a radio zabalit do igelitoveho pytliku.

Technik admin, ktery zabezpecene prihlaseni na intranet udela stylem

www.apsobol.com/userpassword.html

2 Krtek Krtek | 16. července 2008 v 15:39 | Reagovat

Což takhel pojmenovat skupinu techniků, co jim nevadí mít zmrzlé prsty. Práce je hodně baví a je jejich koníčkem. Koukají sice na peníze, ale i na kvalitu a stabilitu spojů. Tam kde je potřeba, dají radši víc peněz, než aby něco nějak sfušovali a drbali se s tím. Jinde si zařízení radši vyrobí sám na míru ke svým potřebám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama