Srpen 2008

Získejte zaručeně 1. NS5 v ČR

29. srpna 2008 v 13:19 | Martin
Než pustíme nějaký produkt do prodeje samozřejmě jej řádně protestujeme, abychom si byli jistí, že prodáváme kvalitní zboží. Tak máme nejen jistotu, ale také funkční vzorky, které nám z testování zbydou. Tyto vzorky a mnoho dalšího si můžete zakoupit za nejnižší ceny v našem bazárku.
Takto můžete získat "sběratelskou trofej" v podobě zaručeně první Nanostation5 v ČR a mnoho dalšího nebo naopak zařízení, které hledáte a již se nevyrábí.
K dispozici je i zboží určené k upotřebení na součástky.
Aktuální nabídku můžete sledovat zde.

NetStumbler + Vista = Vistumbler

26. srpna 2008 v 9:22 | Martin |  Software
Přestože se Windows XP zatím dají stále koupit a z důvodu zájmu o ně ještě nějaký čas se prodávat budou, koupit nový notebook s tímto naistalovaným OS je již dnes prakticky nemožné díky tlaku Microsoftu na Win. Vista.
Automaticky je notebook vybaven i WiFi, takže se občas hodí kvalitní software na sledování okolních sítí. Na Win XP je to bezesporu NetStumbler, ale co na Win Vista, které přímo NetSumbler nepodporuje?
Je třeba hledat již pod názvem Vistumbler.
Od svého předchůdce se liší prakticky pouze v grafickém zpracování, ale funkčnost NetStumbleru zachovává stejnou. Podporuje i češtinu, ale s chybami v kódování.
Program Vistumbler si lze stáhnout zde.

Nové modely úsporných LED žárovek se závitem E14

25. srpna 2008 v 14:18 | Tech |  Telekomunikace
V nabídce přibyly další modely úsporných LED žárovek se závitem E14 (tzv. miňonka): model E14 se 36x LED a model E14 se 60x LED. Oba dva modely jsou ideální náhradou za běžné vláknové žárovky do 40W. Hlavní výhodou je extrémní životnost, která je až 50 000 hodin. LED žárovkám nevadí opětovné zapínání a vypínání.

Čím poletíte zítra do práce?

25. srpna 2008 v 0:31 | Tech |  Zajímavosti
Zatím co první létající prostředek je spíše autorova grafická idea...
Ten druhý létající prostředek je už reálný kousek u plechové garáže...
a čím jezdíte do práce Vy?

Windows Mojave

21. srpna 2008 v 22:20 | Mikesh |  Nezařaditelné
Microsoft už neví jak jinak napravit reputaci nepovedeným Vistám a tak ušil boudu na skupinku lidí, kterým dal testovat nejprve Win Vista a následně Win Mojave :-). Asi instalace servisního balíku a nějaký nový skin a najednou lidé Visty hodnotili místo 0 číslem 10. Najednou všichni souhlasili s upgradem na Visty. A co vy? Ošálil by Vás někdo? Jaké máte zkušenosti s tímto OS?
Kompletní videa se dají shlédnout na tomto odkazu http://go.microsoft.com/?linkid=9384840 . Nejlepší je, že videa končí odkazem "Buy" :-)))
A malý bonus... pro ty kdo Visty přece jen mají:
"8 ways to save time with Windows Vista Windows Vista comes loaded with features to help save you time with tasks that you perform regularly. Try these tips and see how much time you can save."

Nové modely výkonných LED žárovek

18. srpna 2008 v 10:49 | Tech |  Telekomunikace
Naše nabídka byla rozřířena o výkoné modely LED žárovek: model E27 se 102x LED a model E27 se 150x LED. Oba dva modely jsou ideální náhradou za běžné vláknové žárovky. Hlavní výhodou je extrémní životnost, která je až 50 000 hodin.

Nejvýkonější router od Mikrotiku RB1000

14. srpna 2008 v 13:07 | Tech |  Telekomunikace
RB1000 512MB RAM, 1333 MHz, 4x Gigabit LAN, vč. L6
Nejvýkonější RouterBoard na našem trhu! Srdcem RoterBoardu je výkonný PowerPC procesor který dokáže propustit 3.2Gbps full duplex!

Možnost osadit RouterBoard dvěmi CompactFlash kartami je výborným řešením pro webproxy paměť, zálohy nebo pro uživatelská data. Součástí RouterBoardu je Mikrotik vč. licence level 6. Součástí dodávky je 12 V (36 W) napájecí adaptér a hliníkový indoor case.

Jak nastavit SOHO router

14. srpna 2008 v 12:04 | Martin |  Telekomunikace
SOHO routery jsou velmi rozšířené zejména v domácnostech a pro začínajícího uživatele může být způsob nastavení nepřehledný.
Proto dnes vyšel na PCtuningu článek, který provází celkovým nastením routování na těchto typech.
V první části ukazuje jak nastavit základní funkce a směrování provozu. Je také doplněn o zprovoznění web serveru a FTP serveru a provádí nastavením DC klienta a BitTorrentu.
Druhá část, která obsahuje nastavení QoS, Firewall a statické routování je zde.

DPD - Zpětná zásilka

13. srpna 2008 v 13:21 | Tech |  Telekomunikace
Chcete poslat nějaké zboží zpět do firmy i4wifi a.s. Využijte službu DPD - Zpětná zásilka.
Na našem webu si můžete s vaší objednávkou objednat zpětný štítek na přepravu DPD. Ten pak následně použijete pokud chcete zboží nebo reklamaci zaslat zpět.
Výhody:
  • nemusíte na poštu, DPD přijede až k Vám dle domluvy
  • neplatíte již další cenu, služba je předplacena
Upozornění - pokud zasíláte jakékoliv zboží zpět, musíte nejprve vyplnit RMA protokol na webu a získat RMA číslo. RMA číslo musí být uvedeno na obalu zásilky. Zásilky neoznačené RMA číslem budou vráceny. Viz informace na http://www.i4wifi.cz/default.asp?inc=inc/FAQ.htm (bod 3 - Jak reklamovat vadné zařízení?)

Hlídejte si odběry proudu...

13. srpna 2008 v 12:32 | Tech |  Energie
Když vám přijde účet za elektřinu, určitě se ptáte, kam ten všechen proud mizí? Chceme vás upozornit na užitečné pomocníky, kteří vám pomohou zjistit, kolik který spotřebič skutečně odebírá.
Domácí průchodný měřič spotřeby. Měří aktuálně odebíraný proud a následně počítá příkod zařízení ve Wattech. Takovýto nebo podobný průchodný měřič zakoupíte v lépe zásobeném elektru. Na obrázku je vidět, že aktuální spotřeba je 71W. A to je spotřeba pár zařízení ve vypnutém stavu. Za 10 hodin je to 710 Wh, za den 1704 Wh a za rok 622 kWh. Při ceně 4 Kč za kWh nás to vyjde na 2 488 Kč.
Venkovní průchodný měřič spotřeby. Je určen pokud potřebujete odebírat proud ve venkovním prostředí. Tento měřič zároveň zahrnuje odběrný jistič a přepěťový chránič. Tím je zajištěna ochrana před úrazem nebo přetížením el. sítě.
Tento model průchodného měřiče není běžně prodejný. Avšak pokud máte zájem, dejte nám vědět a my jsme schopni zajistit jeho zakázkovou výrobu včetně revize, která je pro takovéto zařízení nutná. Cena se pohybuje kolem 4000 až 5000 Kč podle typu osazených jističů a přepěťové ochrany. V případě zájmu nám napište na email technického oddělení [tech(zav)i4wifi.cz].