Hlídejte si odběry proudu...

13. srpna 2008 v 12:32 | Tech |  Energie
Když vám přijde účet za elektřinu, určitě se ptáte, kam ten všechen proud mizí? Chceme vás upozornit na užitečné pomocníky, kteří vám pomohou zjistit, kolik který spotřebič skutečně odebírá.
Domácí průchodný měřič spotřeby. Měří aktuálně odebíraný proud a následně počítá příkod zařízení ve Wattech. Takovýto nebo podobný průchodný měřič zakoupíte v lépe zásobeném elektru. Na obrázku je vidět, že aktuální spotřeba je 71W. A to je spotřeba pár zařízení ve vypnutém stavu. Za 10 hodin je to 710 Wh, za den 1704 Wh a za rok 622 kWh. Při ceně 4 Kč za kWh nás to vyjde na 2 488 Kč.
Venkovní průchodný měřič spotřeby. Je určen pokud potřebujete odebírat proud ve venkovním prostředí. Tento měřič zároveň zahrnuje odběrný jistič a přepěťový chránič. Tím je zajištěna ochrana před úrazem nebo přetížením el. sítě.
Tento model průchodného měřiče není běžně prodejný. Avšak pokud máte zájem, dejte nám vědět a my jsme schopni zajistit jeho zakázkovou výrobu včetně revize, která je pro takovéto zařízení nutná. Cena se pohybuje kolem 4000 až 5000 Kč podle typu osazených jističů a přepěťové ochrany. V případě zájmu nám napište na email technického oddělení [tech(zav)i4wifi.cz].
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jedla jedla | E-mail | 18. srpna 2008 v 14:37 | Reagovat

Celkem by mě zajímalo, jak je to s přesností měření. Tyhle levné digitální wattmetry podle mě nedokážou dost dobře změřit odběry zařízení se spínanými zdroji, kde je průběh odebíraného proudu na hony vzdálený sinusu a výpočet výkonu je pak mimo. Ten samý případ jako u digitální multimetrů, ty které měří opravdovou hodnotu mívají označení TrueRMS. Praktickou zkušenost s těmito wattmetry nemám, že bych udělal nějaký to měřeníčko.........:P?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama