Září 2008

Zelená je tráva, zelená je pošta, 100% ekolologie

24. září 2008 v 13:20 | Tech
Výkup hardware? Ano - http://www.wifizdarma.cz/
A k tomu ještě 100% ekologické balení zásilky. Přesvědčte se sami.

Dokážete se na náš web přihlásit i na jiném počítači

22. září 2008 v 11:20 | Tech |  Zajímavosti
Přinášíme vám výsledky ankety, kterou jsme prováděli mezi našimi zákazníky. Otázka zněla:
Dokážete se na náš web přihlásit i na jiném počítači?

Všem zákazníkům chceme připomenout, že heslo i jméno si jednoduše můžete změnit po přihlášení na našem e-shopu v sekci "Vaše firma" v horní navigační liště - jak ukazuje obrázek níže:
Pokud přijdete osobně na naši prodejnu, můžete k vytvoření objednávky použít samoobslužný PC-KIOSEK . PC-Koisek navíc také umožňuje zaslání hesla pomocí SMS - a to pro případ, že neznáte z paměti přihlašovací jméno a heslo. Těšíme se na Vaše objednávky a taktéž Vás srdečně zveme k návštěvě naší prodejny.

Vyměňte svůj starý HW za nový!

22. září 2008 v 10:48 | Michal |  Akce
RouterBoardy postavené na Router OS Mikrotik se v podstatě staly synonymem pro síť. Vzhledem k jejich téměř invaznímu rozšíření pak není divu, že se čas od času objeví nějaký ten nefunkční nebo problémový kousek. Mikrotik nezaspal na vavřínech a vydal několik servisních manuálů které napomáhají identifikovat a potažmo i řešit nejčastější chyby. Podívat se můžete zde: 133, 532.
Pokud jste zjistili, že Váš oblíbený kousek již nadobro odešel do věčných lovišť křemíkového nebe a navíc ani není v záruce či je snad mechanicky poškozenej (např. poškrábánej, vytopenej, vyhořelej ..) nevěšte hlavu.
Máme pro Vás nabídku jakou nikde nenajdete! Pošlete ho k nám a získejte slevu téměř 600 korun na koupi unikátní 5 GHz klientské jednotky od Ubiquity!
Tato akce se týká i všech nefunkčních AP, miniPCI karet a PCI karet kdy získáte slevu při koupi nového produktu. Více čtěte http://www.wifizdarma.cz/.
Podmínky výkupu včetně on-line formuláře pro výkup pak najdete na adrese: http://www.i4-wifi.com/WifiForm/zadost_o_vymenu.html

Jak končí CZFree

19. září 2008 v 16:47 | Tech |  Historie
Jak končí idea CZFree.net? (http://www.czfree.net/forum/misc.php?action=faq) Postupným anonymním vypínám APček, přístupů...... Je to vidět například zde:
Postupně to celé směřuje k:
Na planetě Zemi byl CzFree.net zrušen.

Telefonování z mobilu zadarmo

15. září 2008 v 9:41 | Martin |  Telekomunikace
Vývoj produktů používající VoIP neustále roste, stejně tak jako počet linek na úkor klasické analogové telefonie, a tak jsou na trhu dostupná zařízení kombinující i více funkcí: Jedním z nich je GSM VoIP brána V100.
Pomocí této brány lze směrovat volání z mobilního telefonu přes VoIP a dle oparátora tak volat kamkoliv za minimální náklady. V případě, že voláte na číslo používající stejného VoIP operátora je volání zcela zadarmo.
Dalšími zajímavými VoIP produkty se zabývá dnešní článek na PC tuningu.

10 GHz - omezení použití v ČR

12. září 2008 v 19:07 | Tech
Je velmi zajímavé, že nikde na webu u mnoha prodejců 10 GHz zařízení nenajdete tyto mapy nebo podobné informace:
Možnosti použití 10 GHz jsou silně omezeny a pokud nám sem dají ten radar, tak budou omezeny ještě více.
Co vy na to?

Technická podpora RouterOS MikroTik

12. září 2008 v 14:39 | Tech |  Telekomunikace
Chcete pomoci s nastavením vašeho routeru? Nabízíme telefonické konzultace a dálkové nastavení systému RouterOS. Využijte našich zkušeností. Jsme zde pro Vás.

Gigabitové Wi-FI na 60 GHz

12. září 2008 v 10:36 | Martin |  Zajímavosti
Standard 802.11n, který specifikuje teoretické rychlosti do 300 Mbps je již obecně známý, přesto jeho finální verze dosud není schválená a optimistické prognózy určují datum schválení na Listopad 2009. Současná verze Draft 2 se od finální verze již má lišit minimálně a většina výrobců již nějaký 802.11n Draft 2 produkt nabízí. Jak ukázal náš venkovní test, tak reálné rychlosti jsou však výrazně nižší.
Přestože tento standard dosud není schválen, vznikla pracovní skupina 802.11 VHT (Very High Throughput), která ma za cíl specifikovat standard Wi-Fi umožňující přenos dat o rychlosti 1 Gbps.
Standard dosud nemá přiřazeno žádné písmenko za 802.11, jelikož je ve fázi schválení požadavku na projekt. Nový standard má využívat 2 pásma:
a) současných 5 GHz
b) nově také bezlicenční 60 GHz
Pásmo 60 GHz je určeno zejména pro spoje na kratší vzdálenosti (cca do 1 km), vzhledem k jeho vlastnostem.
Zda bude projekt schválen, závisí na způsobu vyřešení koexistence s ostaními technologiemi využívající pásmo 60 GHz. Pokud bude projekt schválen, tak finální verze by se měla objevit v roce 2011/2012.
Mnohem lépe je na tom již schválený standard 802.11r, který specifikuje tzv. "rychlý roaming". Těšit se tak můžeme na AP, které si předají klienta mezi sebou do 50 ms a klient by tak něměl poznat přechod ani při právě probíhajícím VoIP hovoru.
802.11r je samozřejmě zpětně kompatibilní s 802.11a/b/g/i

ČTU - posluhovač komerčních operátorů

12. září 2008 v 0:06 | Tech |  Nezařaditelné
Web ČTU přináší další důkaz o tom, jak se nemá chovat "platformě neutrální" státní subjekt.
Jak si lze vykládat reklamu firmy Apple, která se již skoro měsíc objevuje jako titulní novinka na webu Českého telekomunikačního úřadu? http://www.ctu.cz/
ČTU opět dokazuje, že místo technologicky neutrální státní organizaci se jedná o bandu přisluhovačů komerčních operátorů.
Nad touto politikou ČTU opět vyjadřuje veřejné zhnusení a voláme třikrát FUJ: FUJ, FUJ!
Reklama firmy Apple na webu ČTU buď nepatří, a nebo jen za rovných podmínek pro všechy: to jest veřejně přístupný ceník pronájmu reklamního prostoru na uvedeném webu.

Reklamační oddělení - vánoce po celý rok

10. září 2008 v 22:08 | Tech |  Nezařaditelné
Kolegové v technickém oddělení mají vánoce po celý rok. Pořád rozbalují dárky a dárečky.
Podívejte se sami jaká krásná balení jim chodí:
Na této fotce vidíte skutečný "poštovní skvost". Ani se tam nevejde adresa...
Tento balíček dokazuje, že lze věřit na zázraky: 1) že to česká pošta přijala vůbec do přepravy 2) že to vůbec dorazilo a že se to neztratilo...
Ať žijí vánoce!