Březen 2009

Ukončení akce wifizdarma.cz

31. března 2009 v 13:08 | Martin |  Akce

Stovky z Vás využilo nabídky výkupu starého nebo nefunkčního HW a následné objednání nového zvýhodněného na www.wifizdarma.cz.
Tato akce dnešním dnem končí, a tak pokud máte ještě nějaké kousky k výkupu, neváhejte a rychle ještě dnes vytvořte formulář spolu s objednávkou na www.wifizdarma.cz.

Rozšíření nabídky nastavitelných switchů

31. března 2009 v 10:31 | Martin |  Telekomunikace
Kvalitní nastavitelný switch je jedním z pilířů kvalitní sítě a čím je tato síť rozsáhlejší, tím také nabývá na důležitosti správný výběr.
Poté co se v praxi osvědčily modely TL-SG2224W a TL-SL2218W od firmy TP-LINK jsme s nabídkou zejména díky ohlasu uživatelů postoupili opět o stupeň výše, a tak nyní nabízíme 10 nových modelů, které se liší nejen různým počtem portů, ale také množstvím podporovaných protokolů a funkcí.
Tyto switche lze volně rozdělit do 3 základních skupin:

1) Modely TL-SG5426 a TL-SL5428

Jedná se o Hi-end mezi nastavitelnými switchy. Spektrum podporovaných protokolů je největší a lze tyto switche umístit na kritické body v síti.
S modely je dodáván sériový kabel pro prvotní nastavení přes konzoli.

Nastavení Hyperterminálu:
Rychlost 9 600
Datových bitù: 8
Stop bit:1
Parita: žádná
Řízení toku: žádné
Emulace: VT100

Switch má ve výchozím nastavení zapnut DHCP klient a adresa lze zjistit jednak IP scanem nebo příkazem v konzoli: show ip interface. Dále lze switch nastavovat např. přes webový prohlížeč.
Modely se mezi sebou liší v množství portů podporujíích gigabit ethernet.


Vyšší třída mezi nastavitelnými switchy. Podobně jako u předchozích modelů je lze díky funkcím STP, RMON a dalších, použít pro rozsáhlé sítě se složitou strukturou.

Switche mají ve výchozím nastavení management zákazaný a lze jej povolit přes konzoli. Je s nima také dodáván sériový kabel.

Nastavení Hyperterminálu:
Rychlost 38 400
Datových bitù: 8
Stop bit:1
Parita: žádná
Řízení toku: žádné
Emulace: VT100

Po nabootování stiskněte enter. Objeví se řádek pro zadávání příkazů console>
Pro rozšířené nastavení jako je nastavení IP adresy napište enable.
Objeví se console#
Poté jsou switche připravené pro nastavení dle instrukcí v manuálu.

Mezi sebou se opět liší v podpoře různých rychlostí na ethernetu a v počtu SFP pro optické moduly. Model TL-SG3109 má menší rozměry, ale příslušenství pro montáž do racku je dodáváno v balení.


Jedná se o modifikace nastavitelných switchů TL-SG2224W a TL-SL2218W, které se mezi sebou liší opět v provedení, počtu ethernetových portů a jejich rychlostí. Tyto modely jsou nastavitelné pouze přes webový prohlížeč.

Celou škálu nabízených nastavitelných switchů a porovnání jejich paramatrů naleznete zde.

Bazárek i4wifi

26. března 2009 v 10:03 | Petr |  Zajímavosti

Dnešním dnem jsme pro Vás připravily zcela nový bazárek, proběhla řádná čístka a to hlavní jsou ceny !

Pár příkladů :

VoIP telefon Gigaset C450 IP původní 833,- nová 476,-
BOXIT! 18 dBi outdoor box + WA2204A původní 833,- nová 595,-
WodaPlug 14 mbps (2 ks) původní 833,- nová 476,-
WP54AG 54 mbps AP / router / klient původní 733,- nová 476,-
RIC/522E 22 dbi panelová anténa s RB532 (5 GHz) původní 2142,- nová 833,-
Wline W4000G původní 833,- nová 357,-
atd... Více na stránkách bazaru ZDE.

Ceny jsou uvedeny v Kč včetně DPH.

Bazárek se dá vyzvednout pouze osobně na naší prodejně v Praze 4.

Starší RB a novější verze

25. března 2009 v 13:19 | Kuba |  Zajímavosti
Poslední dobou se čím dále častěji potkáváme na reklamačním oddělení s tím, že zákazník zašle reklamaci staršího RB s popisem závady: vysoké zatížení procesoru, RB neustále padá. Po připojení k RB poté zjistíme přítomnost aktuální verze RouterOS. Bohužel, tyto starší RB jako např. RB133 (C), RB 112 a jim podobné se potýkají u novějších verzí s nedostačujícím výkonem procesoru a jejich velikostí.
Pro plynulý provoz doporučujeme u starších RB používat verzi 2.9.51, která je stále ke stažení na stránkách Mikrotiku.

Další důležitá informace, opět spíše pro začínající "Mikroťáky" - vždy je nutné používat aktuální verzi WinBoxu. Nové verze jsou zpětně kompatibilní, ale starší verze WinBoxu dokáže v nastavení udělat pěknou paseku.
Pozor tedy na to.

Ušetříte pak své peníze za odesílání reklamace a náš čas, který budeme moci věnovat například zdokonalování našeho


Jak na volání ušetřit ještě víc

19. března 2009 v 22:16 | Martin
Máte ústřednu WiPBX nebo bránu W110 a rádi byste použili mobilní telefon pro levnější volání přes VoIP?
Není problém pokud vlastníte telefon s Wi-Fi.
K bráně nebo ústředně se můžte přihlásit i i bezdrátově. Stačí, aby jste si nainstalovali na svůj telefon aplikaci Fring a můžete jej tak využít i pro volání zdarma ve firmě nebo doma.

Fring podporuje většinu současných telefonů a lze využít konektivitu nejen přes Wi-Fi, ale i přes GPRS/3G.
Fring zvládá i ICQ, Skype, samozřejmě libovolného operátora s protokolem SIPa další IM.
Stačí jej tedy nakonfigurovat k poskytovateli na bráně W110 nebo přidat jako vniřní linku na ústředně WiPBX a rázem je z Vašeho mobilu vnitřní linka nebo telefon nezávislí na mobilním operátorovi. Nepotřebujete tak další zařízení.

Zajímavá příjmení

19. března 2009 v 14:20 | Mikesh |  Nezařaditelné

Jistě jste si všimli předchozího článku o příjmeních zaměstnanců i4wifi. Toto téma nás zaujalo a tak jsme pátrali po dalších podivných příjmeních.

Vybíráme ty nejzajímavější:

Nejezchleba
Skočdopole
Potměšil
Drahokoupil
Pivoda

to však není nic proti tomu, když se někdo jmenuje například:

Snědldítětikaši
Přineskarladomů
Rádsetoulal
Zabiljelito
Zlámaljelito
Polehnidále
Přecechtěl
Rozšlapil
Stojespal
Ontověděl
Nasralvhrnec

A co vy? Také se na vašem příjmení někdo v minulosti pořádně vyřádil?

Ohlédnutí za MUM v Praze

18. března 2009 v 17:39 | Martin |  Akce
Historicky první Mikrotik User Meeting proběhl před třemi lety v Praze a po dalších 15. akcích se MUM do Prahy opět vrátil. Navíc se letošní MUM stal nejúspěšnějším ze všech dosud proběhlých.
Navštívilo jej rekordních 700 uživatelů a to i díky akci i4wifi Dny zákazníků, která byla souběžně pořádána v sále Virgo.
Úspěch také svědčí o obrovské oblíbenosti systému RouterOS mezi středoevropskými ISP.

Bližší informace se můžete dozvědět v již tradičním bulletinu od Mikrotiku.

OTŠ

17. března 2009 v 11:47 | Kuba |  Akce
Blíží se další vlna našich OTŠ, a jelikož následující školení lze očekávat nejdříve na konci května, tak neváhejte a ještě dnes se zaregistrujte na www.skoleni-mikrotik.cz

Pakliže Vás zajímají optické spoje, spoje v pásmu 60GHz nebo například nastavitelné switche jsou tyto školení určena právě pro Vás.Jak to vypadalo na minulém OTŠ se můžete podívat na krátkém trileru.POE v prodeji po jednotlivých komponentech

16. března 2009 v 13:27 | Mikesh |  Telekomunikace

Oblíbenou sadu pasivního Power Over Ethernet POE-sada jsme nově zařadili do sortimentu zvlášť po jednotlivých komponentech.

Spodní část, která přivádí proud do ethernetového kabelu, najdete pod kódem POE - injector.
Vrchní část připojující se do zařízení má kód POE - splitter.

Pro neznalé vysvětlení funkce POE:

Power Over Ethernet je jednoduchý způsob jak zabezpečit napájení přístupového bodu na střeše nebo všude tam, kde není k dispozici síťové napětí.
Pasivní PoE využívá volné dráty v ethernetovém kabelu a po nich přivádí elektrickou energii do zařízení na vzdálené straně. Na krátké vzdálenosti (cca do 10m, v závislosti na konkrétním zařízení) je většinou možné využít právě toto pasivní PoE. Pro delší vzdálenosti použijte aktivní PoE dle 802.11af.
Typ popsaný výše, je určen pro zařízení s napájecím konektorem o průměru 2,1 mm (vhodné pro 99% prodávaných modelů). Zapojení odpovídá běžnému pasivnímu POE - střed napájecího konektoru je propojen se středovými vodiči (modrý pár), plášť napájecího konektoru je propojen s krajními vodiči (hnědý pár).

Pozor! Nesnažte se kompenzovat úbytek napětí na dlouhém vedení eth. kabelu použitím nestandardního napájecího zdroje o vyšším jmenovitém napětí, než je doporučeno pro vaše aktivní zařízení. Úbytek napětí na eth. kabelu totiž nastává pouze pokud je zdroj pod zátěží a kabelem protéká proud. V okamžiku snížení odběru proudu (např. při rebootu access pointu) se na vzdálený konec vedení dostane plné napětí zdroje, které může v krajním případě poškodit vstupní stablizační obvody access pointu.Svět bez drátů ...

13. března 2009 v 15:20 | Liborek
Víte, že slavný český vynálezce Jára Cimrman už před více než sto lety parafrázoval slogan i4wifi, a že byl velkým zastáncem bezdrátových řešení a povzbuzoval k nim ostatní? Je to tak, byl vlastně první, kdo viděl svět bez drátů...

Nevěříte? Důkaz uslyšíte po kliknutí na video dole ...