POE v prodeji po jednotlivých komponentech

16. března 2009 v 13:27 | Mikesh |  Telekomunikace

Oblíbenou sadu pasivního Power Over Ethernet POE-sada jsme nově zařadili do sortimentu zvlášť po jednotlivých komponentech.

Spodní část, která přivádí proud do ethernetového kabelu, najdete pod kódem POE - injector.
Vrchní část připojující se do zařízení má kód POE - splitter.

Pro neznalé vysvětlení funkce POE:

Power Over Ethernet je jednoduchý způsob jak zabezpečit napájení přístupového bodu na střeše nebo všude tam, kde není k dispozici síťové napětí.
Pasivní PoE využívá volné dráty v ethernetovém kabelu a po nich přivádí elektrickou energii do zařízení na vzdálené straně. Na krátké vzdálenosti (cca do 10m, v závislosti na konkrétním zařízení) je většinou možné využít právě toto pasivní PoE. Pro delší vzdálenosti použijte aktivní PoE dle 802.11af.
Typ popsaný výše, je určen pro zařízení s napájecím konektorem o průměru 2,1 mm (vhodné pro 99% prodávaných modelů). Zapojení odpovídá běžnému pasivnímu POE - střed napájecího konektoru je propojen se středovými vodiči (modrý pár), plášť napájecího konektoru je propojen s krajními vodiči (hnědý pár).

Pozor! Nesnažte se kompenzovat úbytek napětí na dlouhém vedení eth. kabelu použitím nestandardního napájecího zdroje o vyšším jmenovitém napětí, než je doporučeno pro vaše aktivní zařízení. Úbytek napětí na eth. kabelu totiž nastává pouze pokud je zdroj pod zátěží a kabelem protéká proud. V okamžiku snížení odběru proudu (např. při rebootu access pointu) se na vzdálený konec vedení dostane plné napětí zdroje, které může v krajním případě poškodit vstupní stablizační obvody access pointu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gringo Gringo | E-mail | 19. března 2009 v 14:29 | Reagovat

Tak nevim jestli jste si pomohli, protoze tyhle kramy jsme zacali taky kupovat aby jsme nebastlili sitovy kabely jak vsichni, jenze to vsechno skoncilo na reklamacce s tim, ze je to bud nefunkcni, nebo to nenapaji, nebo napaji ale nesituje. Takze uprimnou soustrast. Neni nad zarizeni co umi poe do konektoru ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama