Červen 2009

Prodejna v novém kabátě

30. června 2009 v 12:36 | VOPDAM |  Zajímavosti
Po přestěhování obchodu ze 4. patra do protějšího skladu a výměně obchodnic za techniky, se i vzhled naší prodejny dostal do finální fáze.

Pro pohodlnější a rychlejší placení objednávek je tu pro Vás platební automat.


Pokud objednávku nemáte vytvořenou nebo se potřebujete poradit je Vám k dispozici náš technik.

Průběh a zpracování Vaší objednávky můžete sledovat na LCD televizoru, spolu s prezentací aktuálního měsíce.

Zde se můžete pohodlně usadit, než bude Vaše objednávka vyřízena.

Solární lampička...

10. června 2009 v 19:02 | Mikesh |  Zajímavosti
Napadlo vás někdy co všechno se dá koupit za 25,- Kč ?
 1. Akumulátor 600 mAh 1,5V
 2. Napájecí solární článek dodávající napětí 1,7V
 3. 5ks vysoce svítivých LED diod
 4. přepínač s třístupňovou polohou
 5. mosazné vruty
 6. parabolické zrcátko
 7. sklíčko
 8. oboustranná lepící páska
 9. to nejlepší nakonec - kompas (žel na foto je vidět pouze spodní strana kompasu)
To je věcí co? A to vše za pouhých 25Kč !!!

Pokud se Vám lampička líbí, tak mnohem hezčí a praktičtější se dá právě nyní koupit u i4wifi.Pokud ji koupíte formou dárku k vaší objednávce - může být vaše dokonce za pouhých 25,- Kč bez DPH*.

*Platí při hodnotě objednávky nad 10 000,- Kč bez DPH.
Nad 6 000,- Kč bez DPH je za 35,- Kč bez DPH.
Nad 2 000,- Kč bez DPH je za 49,- Kč bez DPH.

Novinky z oblasti napájení

10. června 2009 v 13:16 | Martin |  Telekomunikace
Asi každého, kdo používá AirCA8 PRO a řešil zároveň napájení po ethernetu, nepotěšil menší napájecí konektor než je obvyklé u jiných AP. Proto jsme na základě Vašich dotazů zařadili do sortimentu napájecí redukci ze standardního konektoru 5.5 x 2.1 mm na rozměry konektoru AirCA8 PRO 4,0 x 1,7 mm.


Na krátké vzdálenosti lze tak použí v kombinaci s pasivním POE-slitterem a na delší vzdálenosti s aktivním splitterem TL-POE10R.

Také jsme se setkali s dotazy na kvalitu velmi oblíbeného zdroje SUN12V/12W, který vyniká svojí cenou.

Je pravda, že na reklamacích se s ním nesetkáme a navíc jsme jej zaslali k podrobné analýze. Zdroj dopadl nad očekávání skvěle s následujícími závěry:

 • Konstrukce samokmit.
 • Primární tranzistor D13005 (700 V 4 A 75 W 150 °C) - Napětí na tranzistoru max. 520 V - OK
 • Primární usměrňovací můstek 4x1N4007 (1000 V 1 A) - Napětí 380 V - OK
 • Sekundární dioda SR3100 (Shottky 100 V 3 A) - Napětí 76,5 V - OK
 • Teplota primárního tranzistoru 70 °C /1 A / 0,5 hod - OK
 • Adaptér je nonstop zkratuvzdorný, proud při zkratu je 1 A - OK
 • Tolerance výstupního napětí do ±5 % (0 A; 12,14 V; 1 A; 11,91 V) - OK
 • Zvlnění výstupního napětí do 100 mV - OK
 • Bezpečnost z hlediska vzdálenosti komponent - OK

Výstupy z osciloskopu si můžete prohlédnout zde.
Jedná se tak o zdroj s bezkonkurenčním poměrem cena/kvalita.

Paintball – aneb vystřel si na svého vedoucího :o)

9. června 2009 v 11:32 | Panda |  Akce

V sobotu 30. května vyrazila parta 10 lidí z i4wifi na paintball. Většina z nás tuhle adrenalinovou zábavu nikdy předtím nezažila, takže jsme byli plni očekávání, jak nám to půjde a co to s námi udělá. Vedoucí akce Iva Šulcová velmi dobře odhadla, že nebude úplně hračka na Císařskou louku se dostat a hřiště najít a tak jsme měli sraz už půlhodiny před startem akce.
Počasí nebylo zrovna nejlepší - pod mrakem a docela chladno, nicméně v průběhu hry jsme chladnější klima ocenili, jelikož nám v kombinézách a helmách bylo v akci místy až vedro. Hned po příjezdu na místo jsme se rychle vyrovnali s poněkud bojovými(jak jinak) podmínkami a hned se nás ujali instruktoři. Navlékli nás do kombinéz, vysvětlili nám pravidla hry a hlavně zásady bezpečnosti, na které nás pak neustále během her upozorňovali. Hřiště bylo tak akorát na náš počet - byly na něm různé mikrobaráčky a na sebe vystavěné bedny - byli jsme poučeni, že toto je tzv. military paintball.
No a pak už jsme na to vlítli! Dva týmy - jednoduchá pravidla: prohrává tým, který je dřív "postřílen" nebo mu jako prvnímu dojdou nábojeJ Vzduchem svištěly koule, občas někdo "vyštěkl", to když to dostal ze tří metrů do zad nebo do stehna. Někdo byl pasivnější a sázel na jistotu ostřelování z dálky, v někom se zas probudily choutky podobat se alespoň na chvíli panu "007" nebo si vzpomněl na probdělé noci na střední, kdy mastil jednu střílečku za druhou.
Po úvodní velmi vyrovnané sérii "death matches" jsme pokračovali několika dalšími variacemi ("capture the flag" - uzmi vlajku nebo "V.I.P." - ochrana a převádění důležitého človíčka na druhou stranu atd.). Kolem půl dvanácté začalo pršet, ale nás to nijak neodradilo, naopak, šli jsme pořád naplno. S malými přestávkami jsme absolvovali jednu hru za druhou, celkem jich bylo něco málo přes deset. Na závěr se strhla přestřelka až do vyčerpání munice s možností oživování, kdy jsme to s Honzou Musilem po obklíčení od "007 Honzů" Zíky, Friše a Vinše nechutně schytali a už jsme se rozmýšleli, zda se vůbec má cenu oživovat :-D
Závěrečná klobása a pivo pak zahojily veškeré "cucfleky" od zásahů a únavu, jenž se během her nahromadila. To ještě mnozí nevěděli, že v neděli a snad ještě víc v pondělí je čeká nezvyklá stuhlost v podobě bolavých zad, stehen a zadku - inu honit se 3 hodiny s puškou někde po poli, to něco stojí J V porovnání s bezvadným zážitkem však byl pocit únavy zanedbatelný.
Jednoduše řečeno - byla to moc fajn střílečka, zase jsme se o něco víc poznali a všichni se těší na další společnou akci!Červnové novinky u i4wifi

3. června 2009 v 16:29 | Martin |  Telekomunikace
Na nový měsíc pro Vás máme opět prezentaci novinek v sortimentu. Tentokrát je ve znamení karet s podporou normy 802.11n od Mikrotiku. Konkrétně R52n a R2n. Při testech s RB600A byla dosažena s kartou R52N rychlost 195 Mbps. Pro maximálná rychlosti doporučujemem používat karty právě s RB600A nejen z důvodu gigabitových portů, ale také pro vysoký výkon RB600A.

Mimo Wi-Fi jsme rozšířili i nabídku úsporných LED žárovek o 9 nových modelů ve výborném provedení a skvělou svítivosti.

Celou prezentaci si můžete prohlédnout zde.