Paintball – aneb vystřel si na svého vedoucího :o)

9. června 2009 v 11:32 | Panda |  Akce

V sobotu 30. května vyrazila parta 10 lidí z i4wifi na paintball. Většina z nás tuhle adrenalinovou zábavu nikdy předtím nezažila, takže jsme byli plni očekávání, jak nám to půjde a co to s námi udělá. Vedoucí akce Iva Šulcová velmi dobře odhadla, že nebude úplně hračka na Císařskou louku se dostat a hřiště najít a tak jsme měli sraz už půlhodiny před startem akce.
Počasí nebylo zrovna nejlepší - pod mrakem a docela chladno, nicméně v průběhu hry jsme chladnější klima ocenili, jelikož nám v kombinézách a helmách bylo v akci místy až vedro. Hned po příjezdu na místo jsme se rychle vyrovnali s poněkud bojovými(jak jinak) podmínkami a hned se nás ujali instruktoři. Navlékli nás do kombinéz, vysvětlili nám pravidla hry a hlavně zásady bezpečnosti, na které nás pak neustále během her upozorňovali. Hřiště bylo tak akorát na náš počet - byly na něm různé mikrobaráčky a na sebe vystavěné bedny - byli jsme poučeni, že toto je tzv. military paintball.
No a pak už jsme na to vlítli! Dva týmy - jednoduchá pravidla: prohrává tým, který je dřív "postřílen" nebo mu jako prvnímu dojdou nábojeJ Vzduchem svištěly koule, občas někdo "vyštěkl", to když to dostal ze tří metrů do zad nebo do stehna. Někdo byl pasivnější a sázel na jistotu ostřelování z dálky, v někom se zas probudily choutky podobat se alespoň na chvíli panu "007" nebo si vzpomněl na probdělé noci na střední, kdy mastil jednu střílečku za druhou.
Po úvodní velmi vyrovnané sérii "death matches" jsme pokračovali několika dalšími variacemi ("capture the flag" - uzmi vlajku nebo "V.I.P." - ochrana a převádění důležitého človíčka na druhou stranu atd.). Kolem půl dvanácté začalo pršet, ale nás to nijak neodradilo, naopak, šli jsme pořád naplno. S malými přestávkami jsme absolvovali jednu hru za druhou, celkem jich bylo něco málo přes deset. Na závěr se strhla přestřelka až do vyčerpání munice s možností oživování, kdy jsme to s Honzou Musilem po obklíčení od "007 Honzů" Zíky, Friše a Vinše nechutně schytali a už jsme se rozmýšleli, zda se vůbec má cenu oživovat :-D
Závěrečná klobása a pivo pak zahojily veškeré "cucfleky" od zásahů a únavu, jenž se během her nahromadila. To ještě mnozí nevěděli, že v neděli a snad ještě víc v pondělí je čeká nezvyklá stuhlost v podobě bolavých zad, stehen a zadku - inu honit se 3 hodiny s puškou někde po poli, to něco stojí J V porovnání s bezvadným zážitkem však byl pocit únavy zanedbatelný.
Jednoduše řečeno - byla to moc fajn střílečka, zase jsme se o něco víc poznali a všichni se těší na další společnou akci!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | 3. srpna 2009 v 15:52 | Reagovat

Dikino, jseš kočka i v tom pytli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama