Červenec 2009

Bullet M - 100 Mbps jednoduše přes Wi-Fi

23. července 2009 v 15:49 | Martin |  Telekomunikace
UBNT vytvořilo novou řadu "M series" venkovních jednotek ve které jsou nyní 2 novinky umožňující reálnou rychlost na bezdrátu až 100 Mbps.
Jedná se o Bullet M2 pro 2,4 GHz a Bullet M5 pro 5 GHz. Jednotky tedy využívají povedený návrh Bulletů s možností instalace přímo na anténu a přímého připojení UTP kabelu s PoE (injector není součástí balení).

AirView

Vysoké rychlosti je dosaženo díky implementaci normy 802.11n v její základní formě bez použití technologie MIMO - více antén.
Maximální teoretická rychlost v této konfiguraci se 40 MHz kanálem je 150 Mbps a využívá Modulační a Kódová Schémata (MSC) 0 až 7. Pro modulaci se tedy využívá jak BPSK a QPSK, tak i QAM16 a QAM64.

SR71-X, 802.11n Xpress Card

Oproti předchozím verzí Bulletů byl také posílen procesor na 400 MHz a zdvojnásobena paměť - 32 MB RAM a 8 MB flash.

Obě verze se také vyznačují vysokým výkonem a citlivostí:

  • Bullet M2 má max. výstupní výkon 28 dBm a min citlivost -96 dB.
  • Bullet M5 pak výkon 25 dBm a ciltivost -96 dBm.

Pro řadu M series UBNT připravilo vylepšený systém AirOS V pro ještě lepší propustnost bezdrátové části.
SR71-X, 802.11n Xpress Card

Jednotky budou k dispozici 26.8., objednávat je ale můžete již nyní na i4wifi.

PicoStation2HP - nejvýkonnější venkovní řešení na 2,4 GHz

21. července 2009 v 10:46 | Martin |  Telekomunikace

Vedle klasické PicoStation2, která je již v nabídce delší čas, jsme přidali do sortimenti High Power verzi Picostation2HP.
Hlavní výhodou vedle malých rozměrů je skvělá citlivost bezdrátové části -97 dBm a vysoký vysílací výkon až 29 dBm.
V balení PicoStation naleznete kompletní příslučenství:

  • 15 V PoE napájení
  • Držák nastožár nebo na zeď
  • 6 dBi odpojitelnou anténu
Novou jednotku můžete objednávat zde.

Zabezpečovací systémy OASiS v nabídce

14. července 2009 v 13:38 | Martin |  Telekomunikace
Pokud u zákazníka instalujete připojení k internetu proč rovnou nenabídnout i zabezpečení objektu? Cesta k zákazníkovi se tak více vyplatí.

Proto jsme náš sortiment rozšířili o prvky EZS tedy Elektronického Zabezpečovacího Systému. Konkrétně jsme si pro rozšíření vybrali specializovaného a zejména renomovaného výrobce českou firmu Jablotron.

Nabídka se soustředí na bezdrátový systém (jak také u i4wifi jinak:) a to konkrétně systém OASiS.
Tyto prvky spolu komunikují na frekvenci 868 MHz s protokolem OASiS, což jim umožňuje Všeobecné opravnění VO-R/10/03.2007-4, které je určeno právě pro prvky s kratším dosahem bez trvalého vysílání.

Výhodou bezdrátového systému je snadná instalace a celý systém prvků zabezpečení lze skládat jako lego. Zároveň systém zachovává vysoký stupeň bezpečnosti proti sabotáži.

A nyní již k jednotlivým prvkům EZS OASiS:

Ústředna a klávesnice


Centrem a "mozkem" celého systému je ústředna JA-82K, která obsahuje základní elektroniku, síťové napájení a 4 drátové vstupy pro případné kombinování s drátovými detektory a sirénami. Ústřednu je vhodné umísťovat tak, aby při vniknutí nebyla hned vidět.
Ústředna umí rozlišovat až 3 zóny s přiřazenými detektory, které lze aktivovat odděleně.

Pro zajištění trvalého napájení i při výpadku produ je je nutné ústřednu vybavit zálohovacím 12 V 2,2 Ah bezúdržbovým akumulátorem SA-214/2, který se připojuje na svorky úsředny.

Aby mohla ústředna komunikovat s bezdrátovými detektory a sirénami, lze ji vybavit modulem JA-82R, který se připojuje přímo na desku ústředny.

Tím by byl základ systému hotový, ale pokud chcete objektu opravdu zajistit účinné zabezpečení je vhodné EZS připojit na Pult Centrální Ochrany (PCO). Kdy v případě poplachu vyjíždí do objektu bezpečnostní služba.
Nejen k tomuto účelu slouží GSM modul JA-80Y, do kterého se vkládá SIM karta, která v případě poplachu informuje PCO, ale také Váš mobilní telefon. Pomocí modulu lze dálkově díky GPRS ústřednu také ovládat. Ovládání probíhá po přihlášení na stránky www.gsmlink.cz.

Ústředna s akumulátorem, GSM a radiovým modulem.

Pro ovládání ústředny, kódování apod. slouží klávesnice JA-80F. Klávesnic může být v systému více. Jedna umístěná u vchodu domu a druhá např. v prvním patře pro zajištění přízemí přes noc.

Detektory


Mezi nejběžněji používaný detektor patří PIR senzor pro detekci pohybu osob v místnosti JA-80P.

Jeho variantou je kombinovaný PIR detektor s detekcí rozbití skla (GBS - Glass Brake Sensor) JA-80PB. Oba senzory jsou nezávislé, informace tak přijde ze 2 čidel, čímž je poplach potvrzen. Detekce rozbití skla funguje na akustickém principu s jeho typickým průběhem.


Do systému lze však přiřadit i požární detektor JA-80S, který má zdvojenou funkci jak pro detekci požáru s dýmem, který funguje na optickém pricipu, tak i teplotní senzor pro čistě hořící kapaliny. Detektor je vhodné umísťovat tak, aby oblaky kouře směřovaly k detektoru.

Speciálním detektorem JA-84P je PIR senzor s kamerou a bleskem, která slouží pro potvrzení polachu. Při detekci pohybu je vytvořena sekvence fotek, které jsou přes ústřednu zaslány na mobil a k tomu určené stránky www.img.jablotron.cz, kde si je lze pod přihlášením vyzvednout. Fotky jsou uložené navíc v paměti samotného čidla, kde si lze přes USB stáhnout.
Pro funkci kamery je však nutné vybavit ústřednu navíc modulem JA-80Q, který je třeba pro příjem fotek. To je z důvodu právě použité frekvence 868 MHz, kdy jsou fotky zasílány do ústředny po částech, modul tyto části spojí a celek předá GSM komunikátoru.

Sirény

K dispozici je venkovní (bezdrátová) siréna JA-80Q, která používá piezo elektrický hlásič. Po ukončení akustické signalizace ještě dále siréna bliká pro snadné zjištění napadeného objektu.Vnitřní siréna JA-80L má hned více funkcí. Siréna se vkládá přímo do zásuvky 230 V a při vytržení při polachu vyšle signál sabotáže, čímž je poplach navíc potvrzen.
K siréně lze přiřadit i detektory autonomě tedy bez použití ústředny.
Další funkcí sirény je možnost přiřazení zvonkového tlačítka RC-89, které má v siréně přiřazen jiný "zvonkový" zvuk při aktivaci.

Celý systém lze samozřejmě konfigurovat nejen z klávesnice, ale také přehledně z počítače. K tomu slouží propojovací kabel JA-80T a software Olink. Tento způsob je zejména vhodný pro prvotní nastavení ústředny, zasílaných textů na mobil apod. Lze tak snadno zjistit, které čidlo poplach vyvolalo a v jaké zóně.
Jednotlivé detektory a sirény se ústředna elegantně "naučí" při vložení baterií do detektorů v případě, že je ústředna v servisním módu.

Možností a prvků systému OASiS je velké množství a náš sortiment budemem dále rozšiřovat dle Vašich potřeb.

TOP100 ICT společností - 2009

14. července 2009 v 10:51 | Martin |  Akce
Naše společnost se opět zařadila do letošního ročníku Computerworld TOP 100 ICT společností v České Republice stejně tak jako minulý rok.

Oproti loňskému roku si však polepšila o 2 místa na skvělé 61. místo.


Nové RouterBoardy RB411U, RB411R, RB750

8. července 2009 v 13:27 | Martin |  Telekomunikace
RB411 je jednoznačně nejprodávanější typ RouterBoardu, a tak Mikrotik vytvořil hned 2 nové verze a to RB411U a RB411R.

RB411U nabízí stejný výkon a paměť jako RB411, navíc však obsahuje RouterOS level4 a zejména se zaměřuje na možnosti rozšíření. Na novém Routerboardu tak naleznete navíc:

  • slot pro vložení SIM karty
  • USB2 port a
  • miniPCI expres port, kdy oba porty mohou sloužit pro připojení 3G modemu/karty.

Samozřejmostí zůstává slot pro standardní miniPCI karty.
RB411R naopak mimo RJ45 žádný port neobsahuje, ale naopak na desce naleznete integrovaný 2,4 GHz modul s chipsetem Atheros AR2417 se standardními U.FL konektory pro připojení externí antény. Rozměry, výkon procesoru, paměť i licence L3 zůstávají shodné jako u RB411.
Obrovskou výhodou nového RB411R je však minimální spotřeba 5,6 W a RB tak předurčuje pro aplikace s napájením ze solárního panelu.


Poslední novinkou od Mikrotiku je RouterBoard RB750, který navazuje na RB450. Navíc má však vyšší výkon procesoru 400 MHz a je dodáván v estetickém plastovém krytu. Jedná se tak o luxusní 5 portový router.
Samozřejmostí zůstává PoE napájení.Novinky RB411U a RB411R budou k dispozici již 14.7.2009 u i4wifi.
Na RB750 se pak budemem těšit 25.7.2009.

Novinky na červenec

2. července 2009 v 15:03 | DAM |  Telekomunikace
I tento měsíc jsme pro Vás připravily novou prezentaci novinek v našem sortimentu. V červenci jsou hlavní novinkou 105 Mbps jednotky 222D značky ORCAVE pro pásmo 10 GHz. Jedná se o kompletní řešení pro páteřní spoje v bezlicenčním pásmu 10 GHz. Vybrat si tak můžete z verzí na vzdálenosti 2, 4, 5, 6.5 a 9.5 km za skvělé ceny. Kompletní informace a přehled nabízených řešení naleznete zde.

Kompletní prezentaci si můžete prohlédnout zde.

Poděkování kolegům

1. července 2009 v 15:29 | Martinka & willyv |  Zajímavosti
Někdo říká, že v malé firmě se akorát dobře roznášejí drby.
Musím uznat, že komunikace mezi 30 lidmi je opravdu rychlejší než mezi stovkami kolegů.

Můj názor ale je, že když se sejde fajn parta, je to spíš jako rodina.
A že se ta naše parta sešla :o)

V úterý 9. června jsem přišla po kratší dovolené do práce a všem rozeslala email se zprávou, že jsem se v sobotu vdala.
Nechtěla jsem nic tajit, ale spíš tak jen předejít nekonečnému vysvětlování, kdyby něco náhodou nevyšlo, protože člověk nikdy nemůže dopředu vědět, co se může stát.

Po pár dnech jsem ráno na své nástěnce našla přáníčko, kde se mi všichni podepsali a je to teda dojemná vzpomínka, krerá mi aspoň zůstane.
Kromě toho jsem také dostala poukázku na nákup v IKEA, což jsem nečekala a opravdu mě to potěšilo.

Dvolte mi tedy ještě jedou MOOOC poděkovat svým kolegům - kamarádům.D Í K Y !!! D Í K Y !!! D Í K Y !!!Snad Vás aspoň trochu potěší, co jsme s Vaším přispěním pořídili.Najdete 5 rozdílů?