Září 2009

Bude optický modul standardem na MotherBoardu?

30. září 2009 v 17:25 | Martin |  Zajímavosti
Intel tvrdí, že ano a představil vlastní řešení v podobě chipu LightPeak, který má miniaturní rozměry a slibuje komunikaci s rychlostí 10 Gbps. V další fázi pak 100 Gbps.

chip_LP


Cesta je je celkem jasná - přesun od metaliky k optice a ani Intel z tohoto směru nevybočuje.
Dle informací od Intelu by rád přivedl první dostupná řešení v příštím roce. Tato řešení budou prý dostupná i finančně. Uvidíme...

Multimediálně s naším webem

30. září 2009 v 16:01 | Michal |  Telekomunikace
Je tomu přesně 1 rok, 9 měsíců a 30 dní co jsme pro Vás připravili prvního multimediálního průvodce.
Od té doby, jestli jsem dobře počítal, jsme pro Vás připravili celkem 17 těchto průvodců. Jedná se o průvodce, kteří Vás krok za krokem provedou funkcemi a nastavením aktivních zařízení jako jsou VoIP brány, switche a routery. Protože se tyto průvodci osvědčily, rozhodli jsme pro novou řadu průvodců, které Vám pro změnu provedou funkcemi a "taji" našeho e-shopu. K dispozici je již průvodce registrací na našem webu a nyní nově průvodce objednávkou. A nyní otázka pro Vás. Jakého dalšího průvodce by jste uvítali Vy?

Nová možnost růstu Vaší firmy (1 .díl)

25. září 2009 v 10:16 | Michal Klečka |  Seriály na pokračování
Pokud dnes prolistujete technické weby zabývající se přímo či nepřímo internetem (jako například Technet.cz, Živě.cz, Svět-sítí.cz, Lupa.cz atd.) a budete hledat články na téma "připojení k internetu", pravděpodobně zjistíte, že se zde často hovoří o technologiích, které jste vlastně ještě nikdy ve skutečnosti neviděli (a to jste ti první v řadě).

Pojmy jako FTTx a WiMax se v tomto "odborném" tisku již staly synonymem pro úspěch a světlé zítřky (viz. článek Rity Pužmanové z roku 2005) a tak snadno můžete získat dojem, že pokud ve vaší (bezdrátové) síti tyto technologie neprovozujete, nemáte šanci dožít se příštího roku.

A co teprve nafouklé bubliny týkající se obsahu: VoIP, IPTV, Video-On-Demand či Web 2.0? Kolikrát již nám bylo předpovídáno, že "do dvou let" se bude telefonovat pouze přes internet (říkal v roce 2005 pan Hübner, ředitel firmy Skype v ČR) a že do "několika let" si v televizi vybereme ze stovek filmů, na který se právě chceme dívat? Ano, mnohokráte...

Skutečnost je však taková, že největší VoIP projekt v historii internetu využívají hlavně teenageři pro chatování a zklamaní investoři si ho přehazují jako horkou bramboru. Skutečně fungující internetovou videopůjčovnu s kvalitním obsahem a službami jsem také ještě neviděl a díky konzervativnosti firem vlastníci autorská práva ještě patrně dlouho neuvidím.

A kolik z poskytovatelů internetu již masově zavádí do bytů optická vlákna či implementovalo technologii WiMax? A existuje pro tyto technologie nějaký obchodní model? Jak vašemu zákazníkovi vysvětlíte, že WiFi internet za 200 Kč, který mu bohatě vyhovuje, bude nyní stát 400 Kč, pouze proto, že jste se rozhodli investovat stovky tisíc do WiMaxu nebo výkopu pro optiku? Ocení to tento zákazník? Nebo je mu to zcela lhostejné a odejde k levnější konkurenci bez WiMaxu?

A co IPTV? Zde je situace o trochu lepší, nicméně chtějí se skutečně lidé dívat na Ordinaci v růžové zahradě přes internet? Kupovat si další set-top-box, učit se ho ovládat již třetím dálkovým ovladačem, hledat pro něj další volnou zásuvku a propojovat ho dalšími kabely s TV? Má to nějaké výhody, které jste schopni zákazníkovi vysvětlit během 20 sekund? Nebo si zákazník raději zapne svojí osvědčenou televizi na splátky z Makra s integrovaným DVB-T tunerem?

Mnoho otázek, ale málo odpovědí. Oslovil jsem tedy 10 největších a nejúspěšnějších českých provozovatelů bezdrátových sítí a požádal je o stručné vyjádření k těmto "hi-tech" technologiím. Jejich zástupci odpovídali na tyto otázky:

1) Znáte technické podrobnosti a parametry technologie WiMax? Uvažujete v nejbližší době o její nasazení do vaší sítě?

2) Podařilo se Vám ve vaší síti najít nějaký obchodní model pro VoIP? Nebo necháváte zákazníky svému osudu a jiným velkým hráčům? (Voipex, 802b.cz...) Jaké máte z VoIP příjmy? (řádově v % oproti hlavním příjmům z paušálů za připojení)

3) Uvažujete v nejbližší době (do 6 měsíců) o implementaci streamovaného videa do vaší sítě (TV, videopůjčovna...)?

4) Jaká je nejčastější prodávaná rychlost připojení ve vaší síti?

Jak vidíte, jedná se o velice důvěrná témata, na která s vámi majitelé těchto firem budou jen neradi diskutovat. Konkurence je velká a jen málokdo je ochoten prozradit, co ve své síti chystá za půl roku a z čeho je jeho firma živá.

Pod přísným slibem anonymity se mi však nakonec od zástupců dotázaných firem podařilo získat svolení se zveřejněním odpovědí a tak Vám, jako našemu váženému zákazníkovi, nabízím vyjádření těchto leaderů v oboru. Zajímá Vás to?


Pokud ano, přihlaste se na náš web a na titulní straně po přihlášení zatrhněte volbu "Mám zájem o 2. díl seriálu Nová možnost růstu mojí firmy". Pokud přihlašovací údaje neznáte, můžete se registrovat nebo emailem (sales@i4wifi.cz) požádat mé kolegy o zaslání přihlašovacího jména a hesla.

Michal Klečka
spoluzakladatel společnosti i4wifi a.s.

Žijeme AirMaxem - Detaily Rocket Dish 5 GHz

24. září 2009 v 14:22 | Tech
Firma UBNT opět dokazuje, že má technologický náskok v návrhu provedení výrobních technologií. Tento náskok je na první pohled vidět na propracovaném designu duálního ozařovače pro anténu RocketDish 5 GHz. Podívejte se sami na vybrané fotografie:

Pohled na konektorové zakončení ozařovače pro RocketDish 5 GHz:

Podívejte se na další detailní fotografie v celém článku.

Žijeme AirMaxem - Anténa Rocket Dish 5 GHz

24. září 2009 v 13:54 | Tech

Již jste si všimli, že na našem webu jsou nové detailní obrázky k produktům UBNT AIRMAX?

Navštivte naše stránky a podívejte se na obrázky v HD rozlišení:


Anténa Rocket Dish 5 GHz Duplex MIMO, 30 dBi, 2x RSMA, včetně přísl.:
Detail držáku21.09.2009 15:39:00
Anténa Rocket Dish 5 GHz Duplex MIMO, 30 dBi, 2x RSMA, včetně přísl.:Obrázek ve vysokém rozlišení21.09.2009 15:38:00
Anténa Rocket Dish 5 GHz Duplex MIMO, 30 dBi, 2x RSMA, včetně přísl.:Detail aretovacího šroubu21.09.2009 15:38:00
Anténa Rocket Dish 5 GHz Duplex MIMO, 30 dBi, 2x RSMA, včetně přísl.:Montáž s Rocket M521.09.2009 15:35:00
Žijeme AirMaxem - Bullet M5 High Power

20. září 2009 v 23:33
Přinášíme další reálné fotky žhavých novinek od UBNT - tentokrát Bullet M5 High Power.

Jako vždy - velmi pěkné balení v papírovém boxu s barevným potiskem:

Pamatujte na to, že Bullet je vždy dodávaný jako "holý". Tj samotné zařízení - bez zdroje:

Žijeme AirMaxem - přišli a jsou pryč

18. září 2009 v 15:55 | Tech
Znáte říkadlo: "Vařila myšička kašičku?" Tak asi nějak vypadá obchodní strategie firmy UBNT..... Vyrobí nějaké (omezené) množství zboží a pak je mají rozdělit mezi stovky distributorů z celého světa, kteří zase zásobují tisíce zákazníků....

Takže to jde vesele podle pravidla: "tomu dala, tomu vzala, tomu málo, tomu míň, na toho se nedostalo, na toho se zapomělo"

Naštěstí na i4wifi se nezapomělo a dodávku jsme dostali, ale ..... žádná studna není bezedná...... takže co přišlo, to bylo v podstatě již předem všechno rozebráno....


Ale nebojte se.... další dodávka je opět na cestě.....

.... a zase "budeme míchat kašičku". Na rozdíl od myší strategie, v i4wifi se dostane na ty, kteří si VČAS a PŘEDEM zboží objednají. Takže neváhejte a objednejte VČAS.

i4wifi - s Vámi a všude: Elegantní bavlněné tričko s logem i4wifi a.s.

18. září 2009 v 14:42 | Prodejna |  Akce
Udělejte si radost a pořiďte si naše elegantní tričko v barvách a s logem i4wifi. Tričko je z bavlny - velká pánská velikost. Tričko si můžete přidat do objednávky stejně jako jinou položku. Na našem webu jej najdete zde - Tričko s logem i4wifi.

Pohled na "hruď":
Pohled na "záda":

Žijeme AirMaxem - demo instalace

17. září 2009 v 15:37 | Mikesh + Michal |  Telekomunikace
Je nám velmi líto, že dodavatel nezvládá pokrýt obrovskou poptávku po nových produktech řady "AirMAX".

Pro všechny, na které se nedostalo, jsme vytvořili demo instalaci na prodejně. Novinky si tak můžete "naživo" prohlédnout a osahat :-). Těšíme se na vaší návštěvu.


K prohlédnutí je nová jednotka Rocket M5 a sektorová MIMO anténa, Rocket Dish a Nanostation M5 s dvěma lan porty.
Detail připojení jednotky Rocket M5 k sektorové MIMO anténě.
Detail duplexní antény Rocket Dish.

Více uvidíte osobně a nebo si rovnou stáhněte datasheety k produktům na www.i4wifi.cz.

Žijeme AirMaxem - Test Rockety :-) -> Rocket M5

16. září 2009 v 17:15 | Honza |  Telekomunikace
Prozatím jsme se nedostali k velkému testu jednotek Airmax. Nicméně na podnět jednoho ze zákazníků jsme provedli jednoduchý test propustnosti jednotek Rocket M5 "na stole". Jako anténa byl použit 4x obyčejný "pendrek".

Výsledek testu níže na obrázcích (měření přes AirOS a Mikrotik Btest):

1) Tx 98,6 Mbps ; Rx 2,2 Mbps
2) Tx 3,1 Mbps ; Rx 79,4 Mbps
3) Tx 87 Mbps ; Rx 3,1 Mbps
4) Tx 2,33 Mbps ; Rx 104 Mbps

Závěr z testu je stabilní propustnost 95Mbit a druhým směrem 85Mbit.

Zapojení bylo následující:

"PC (RouterOS)" ------ LAN ------ "Rocket M5" ((((((( WiFi ))))))) "Rocket M5" ------- LAN -------"PC (Windows)"


A co vy? Podělte se o horké novinky z vašeho testování... (níže v diskuzi :-)))