Prosinec 2009

Lednové novinky i4wifi

31. prosince 2009 v 11:30 | Radek |  Telekomunikace
Lednové novinky sebou přináší rozšíření nabídky zejména o prvky bezpečnostního systému Jablotron jako je přídavná anténa AN-81 nebo přejezdový vratový detektor SA-220 a další detektory a příslušenství. Dále jsou zde nové vnitřní i venkovní kamery od WaveRF. Objednávat již lze také ethernetovou přepěťovou ochranu od DBii SafeSurge nebo RouterStation Pro s rozšířenou pamětí a gigabitovými porty od UBIQUITI. Prezentaci novinek v PDF naleznete zde.


AKCE Curling

30. prosince 2009 v 14:57 | Mikesh |  Akce
Znáte hru Curling?

Pokud ne, níže je trochu informací z wikipedia:

Curling (česky nepřesně lední metaná) je týmový sport, ve kterém se hráči snaží dopravit po ledu své kameny co nejpřesněji do vyznačeného prostoru. Jeho počátky spadají do 16. století, kdy se hra objevuje na zamrzlých skotských jezerech. Curling se objevil jako ukázkový sport na olympijských hrách v roce 1924, 1988 a 1992. Nastálo byl na program olympijských her zařazen v roce 1998.

Náš team zaměstnanců si společně vyrazil tuto hru zahrát do haly v Praze Roztyly. Prý se jedná o jedinou halu v ČR, kde tuto hru lze celoročně hrát.

Seznamování a 3x samotná hra nám trvala cca 2hodiny. Někteří z nás byli méně zdatní, jiní více - co je jisté - legrace jsme si užili všichni dost.

Níže video a fotografie z akce:Na tomto snímku posloucháme o historii hry a připravujeme se na rozdělení teamů. Jo abych nezapomněl, před vstupem na ledovou plochu musel každý hráč vyčistit své boty i od těch nejjemnějších kamínků a bylo zakázáno se tělem (koleno, ruce) dotýkat hrací plochy.

Je vidět, že team kolegů je plný vřelých vztahů. Doufejme, že hra je nerozdělí.

Lektor, který nás s pravidly i historii hry důkladně seznamil. Říkal, že naučit se tuto hru trvá roky. Jeho pomocnice, která hru hraje již čtvrtým rokem, říkala, že teprve nyní dokáže alespoň trochu odhadnout sílu kterou kámen posílá.

Štěpánko, Štěpánko, my jsme tě viděli! Co ty ruce na ledu? Jako by to pan lektor neříkal...

Na závěr nechybělo pohoštění a přátelská atmosféra plná rozhovorů s firemní i obecnou tématikou :-)))


Tímto také celý team zaměstnanců děkuje vedení společnosti, které akci financovalo a zřejmě nikdo z nás by si tuto hru jinak vůbec nezahrál. DĚKUJEME!

Novinky u Ubiquiti

28. prosince 2009 v 14:21 | Martin |  Telekomunikace
Nestíhající výroba produktů od Ubiquiti jistě mnoho z Vás trápí a můžeme pouze doufat, že se situace brzy zlepší.
Kdo však v Ubiquiti nespí jsou vývojáři, kteří se opět vytasili s velmi zajímavými novinkami.

Tou první je duální 22 dbi parabolická anténa s vyzařovacím úhlem 8°, která přímo ve svém ozařovači integruje aktivní prvek ze série M - podporou AirMAXu MIMO 2x2, a tak vzniká kompletní venkovní zařízení vhodné pro PtP spoje s vysokou propustností - NanoBridge.
Verze pro 5 GHz by měla být dostupná již v lednu a plánuje se i verze pro 2,4 GHz.

NanoBridge M

Na nejnižší možné ceny se pak zaměřuje novinka AirGrid.

Jedná se o parabolické antény - síta se ziskem 23 a 28 dBi pro 5 GHz verze a pro pásmo 2,4 GHz jsou určené antény se ziskem 16 a 20 dBi.
Opět součástí ozařovače je aktivní prvek ze série M - AirMax podporující normu 802.11n, ale již pouze ve verzi pro jednu anténu (Stejně jako Bullet M).
AirGrid narozdíl od NanoBridge podporuje i starší normy 802.11a resp. 802.11g.

AirGrid M

Všechny typy ozařovačů používají technologii InnerFeed pro nejlepší anténní vlastnosti.

Jak použít IP kameru jako webovou v MSN messengeru

16. prosince 2009 v 11:25 | Martin |  Telekomunikace
Tento článek volně navazuje na předchozí o nových IP kamerách v nabídce a dozvíte se v něm, jakou inovativní funkcí jsou vybaveny IP kamery TP-LINK TL-SC3130(G).

Tyto kamery obsahují funkci pro přímou komunikaci s MSN messengerem a lze je tak snadno použít jako webové kamery bez složitého nastavování DynamicDNS a VirtulaServeru.
Nastavení je velmi jednoduché ve třech následujících krocích.

1. V nastavení kamery v záložce Messenger stačí vyplnit přihlašovací údaje pro MSN mesenger (vlastní registrace kamery).Pokud tyto údaje ještě nemáte, je nutné se nejprve na MSN zaregistrovat pomocí MSN messengeru, ke stažení zde. (Celkem potřebujete 2 registrace - jednu vlastní a jednu pro kameru).

2. Po přihlášení na vlastní registraci přidejte kameru do svých přátel.

3. Vyberte videochat s kamerou a uvidíte obraz z kamery

Další informace o kompatibilních telefonech, průvodce mobilním zobrazením a možnost stáhnutí vyzkoušené Opery Mobile 9.5 + přehrávač Platform4 naleznete přímo v souvisejících dokumentech u kamer.

Nové IP kamery

15. prosince 2009 v 10:58 | Mickey |  Telekomunikace
V prosincových novinkách se objevila bezpečností kamera od firmy Jablotron. Jedná se o výborně vybavenou kameru, která se hodí pro zabezpečení věcí i objektů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o specifickou kameru, rozhodli jsme se do nabídky zařadit i další kamery, jež lze použít např. pro monitorovaní či sledování a záznam určitých lokalit.

Jedná se celkem o 6 kamer - 4 pro vnitřní a 2 pro venkovní použití. První dvě jsou kamery od firmy TP-LINK. Jedná se o elegantní a skvěle vybavené kamery s citlivým CMOS snímačem. Nabízejí funkci ukládání videa a snímků s možností zasílání upozornění na email v případě detekce pohybů. Kamera TL-SC3130G má navíc bezdrátovou část. Na detaily se můžete podívat zde.Kamera IPC92MIPT podporuje rozlišení až 1,3 Mpix a lze ji libovolně otáčet v rozmezí 355° horizontálně a 90° vertikálně. Nespornou výhodou je také podpora napájení přímo po UTP kabelu (802.3af).Poslední z kamer určená pro vnitřní použití je IPC97MID. Stejně jako předchozí kamera podporuje rozlišení až 1,3 Mpix. Výhodou je provedení dome.


Z outdoorových kamer Vám nejdříve představím profesionální kameru IPC95O. Jedná se o kameru v elegantním hliníkovém provedení s možností nočního vidění (14x 8 mm IR LED). Podporuje kodeky MPEG4, MJPEG, H.264 a 3GPP pro přenos na mobilní telefon. Kamera má jack pro mikrofon a reproduktor.

Pomyslnou tečku pak tvoří kamera IPC90MOD. Jedná se o venkovní dome kameru v robustním
a odolném antivandal provedení. Kamera má 1,3 Mpix snímač a podporuje protokol RTSP pro přímý stream videa. Předností kamery je pak zasílání upozornění na email - v případě detekce pohybu a ukládání videa a snímků na FTP server.

Srovnávací test jednotek s RB411

10. prosince 2009 v 8:59 | Martin |  Telekomunikace
Velké oblibě se těší kompletní venkovní jednotky nejen s platformou Ubiquiti, ale také klientské jednotky postavené na RouterBoardu RB411. Tyto jednotky jsou dostupné v mnoha verzích, a tak stojí za to je otestovat.Takový test dnes vyšel na pctuningu.cz a celý si jej můžete přečíst zde.

Custom frequency v ceně RouterOS

8. prosince 2009 v 14:21 | Honza |  Telekomunikace
Custom frequency v ceně RouterOS


RouterOS v4.3 obsahuje mód "Conformance Testing Mode" což je obdoba Custom Frequency Upgrade/Superchannel, která se u starších verzí RouterOS musí dokupovat. Od verze 4.3 je tato funkce pod novým názvem obsažena již v ceně RouterOS!! Custom Frequency Upgrade je tedy nyní nutné dokupovat jen pro RouterOS verzí starších než 4.3.

RouterOS v 4.3 - Frequency Mode nastaveno na "Regulatory Domain"

RouterOS v 4.3 - Frequency Mode nastaveno na "superchannel"

Nová verze Ubiquiti AirControl

4. prosince 2009 v 11:10 | Martin |  Telekomunikace
Možná jste již zaregistrovali, že Ubiquiti pro své produkty vytvořilo správcovský systém AirControl, kterému je věnováno celé fórum a nyní vydalo novou beta verzi - 1.0.4, která vykazuje spolehlivou funkci a je adeptem na finální verzi.


AirControl běží přímo na localhostu a po nainstalování jej naleznete na http://vase_ip_adresa:9080. Pro vyčítání hodnot z jednotlivých prvků využívá SSH, které je standardně v AirOS zapnuté.

Velkou výhodou AirControl je celkový přehled o všech zařízeních na síti s možností rychlé diagnostiky - sledování signálu a dalších atributů.

AirControl také umožňuje hromadný upgrade včech zařízení najednou a výrazně tím usnadňuje a zrychluje práci.

Jednotlivá zařízení lze filtrovat do skupin dle SSID, verze firmwaru, frekvence a tyto skupiny lze také přidávat,
Můžete si tedy například vytvořit novou skupinu, do které se budou automaticky filtrovat body s nízký signálem.Pokud již máte nainstalovánu starší verzi, nejprve ji odinstalujte.
K dispozici je i verze pro Linux. Novou verzi pro Windows stahujte přímo z našich stránek.

Prosincové novinky i4wifi

3. prosince 2009 v 12:02 | Radek |  Telekomunikace
Prosincový přehled novinek zahajují již na blogu zmiňované RouterBoardy od Mikrotiku RB750G a RB800, nové pigtaily pro propojování aktivních prvků a antén s RSMA konektory. Seznam komponentů zabezpečovacího systému Jablotron jsme také rozšířili o kameru EYE-02. Prezentaci si můžete prohlédnout zde.

Test propustnosti Rocket M5 + RocketDish

2. prosince 2009 v 17:03 | Martin
Ubiquiti vydalo již prakticky finální firmware v5.1 (beta3) pro jednotky series M (AirMAX), a tak jsme se rozhodli, že nový firmware otestujeme ve venkovních podmínkách a to konkrétně s na PtP spoji s Rocket M5 a anténami RocketDish.

Testovací spoj měří 400 m, což je relativně krátká vzdálenost avšak umístění je v Praze 10 Hostivaři, kde na 5 GHz volný kanál nenaleznete. Vybrali jsme si, mezi 50ti okolními sítěmi, alespoň 2 kanály s nejmenším vytížením.

K měření jsme si vybrali Jperf se zapnutými 10 paralelními TCP streamy.

Testovali jsme různá nastavení:

a) Routování mezi LAN a WLAN. Režim AP-klient, vypnutý AirMAX:

Test jedním směrem: 80,3 Mbps, odezva v průměru 7 ms.

b) Bridge mezi LAN a WLAN, režim AP WDS AP - Client WDS, zapnutý AirMAX:

Test jedním směrem: 83 Mbps.
Test oběma směry: 50/61 Mbps.
Průměrná odezva 16 ms. Průměrná odezva s velkým paketem (60 000 B) 27 ms.


c) Bridge mezi LAN a WLAN, režim AP WDS AP - Client WDS, vypnutý AirMAX:

Při vypnutém AirMAX jsme dosáhli stejných výsledků jako se zapnutým AirMAXem, což je oproti předchozím verzím změna.
Automatické nastavení ACK se v novém FW také projevilo jako plně funkční.

Vzhledem k silně zarušenému prostředí, na které je 802.11n velmi citlivé a rychlost v takovém prostředí jde rapidně dolu, to jsou pěkné výsledky.