Leden 2010

Zima, zima je... snížek poletuje

30. ledna 2010 v 20:33 | Tech
Navzdory globálnímu oteplování a vepřové chřipce je letošní zima opět zima tzv. "Ladovská". To znamená, že je zima, jak má být, se sněhem a ledem.

Zachytili jsme sněhovou atmosféru v areálu i4wifi a.s.
Spotřeba žárovek v lustru - obývák

27. ledna 2010 v 11:34 | Mikesh |  Energie
Tak jsem si včera také konečně pořídil domů LED žárovky. Prvním svítidlem, které jsem jimi osadil je nový 5 ramenný svícen v obýváku.

Původně, když jsem lustr kupoval, přemýšlel jsem zda si koupit v Ikea rovnou i úsporky 5W (http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00131384) za 125,- Kč /kus. Nakonec jsem si to rozmyslel a počkal si na LED žárovky 2.8W (http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1536) za 181,- Kč /kus a ve hře pak byla ještě slabší varianta 1.5W (http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1535) za 115,- Kč /kus - tu také najdete v orientační kalkulačce.

Ještě bych rád podotkl, že v lustru jsem měl cca 3týdny úsporky také z Ikea, které měli příkon 7,2W - takže o necelou polovinu silnější než zářivkové svíčky. Když porovnám svítivost (žel musím pouze subjektivně, protože ani na LED ani na úsporkách není svítivost uvedena), řekl bych že LED mají cca o 50% vyšší výkon něž zmíněné úsporky. Navíc nejsou postiženy nepříjemně dlouhým náběhem do plného rozsvícení ((úsporky z Ikea startují cca 30s (téměř tma) a do plného světla pak cca 15min)). Když jsem tedy LED žárovky poprvé rozsvítil, překvapilo mě kolik světla dávají - dohromady jako 2x 100W žárovky. Říkal jsem si, možná jsem měl zvolit slabší variantu, na druhou stranu, víc světla se někdy hodí:-)

Následně jsem si pro zajímavost spočítal kolik ušetřím, přikládám kalkulačku:
Připomenu, že dalším plusem LED žárovek je životnost 50 000 hodin. Úsporka pouhých 15 000 hodin. Dále musím přičíst záruku 5let. Tím se pro mě LED staly naprostým favoritem.

Níže ještě pár fotek, aby bylo vidět, že žárovky pasují téměř do každého interierů (omluvte kvalitu foto - je to foceno mobilem). Jinak ve skutečnosti to vypadá ještě lépe.

PS: přípomínky k nepořádku si nechte - jsme se čerstvě přestěhovali :-)

Pojeďte s námi na MUM do Polska

25. ledna 2010 v 16:07 | Medvěd |  Akce
Vážení a milý zákazníci,

i tento rok se budeme účastnit mezinárodní konference Mikrotik User Meeting pořádané stejnojmennou společností Mikrotik, tentokráte však pojedeme jako hosti se zájmem o přednášky a informace o nových produktech, a proto jsme i pro Vás připravili jedinečnou akci - dvoudenní zájezd na konferenci MUM 2010 ve Wroclawi!

Plán akce je následující:

Termín: 28.2. 2010 - 1.3. 2010

Čas a místo odjezdu:

28.2. 2010 v 12:00 od sídla i4wifi a.s. (Průmyslová 11, Praha 10, 102 19);
GPS: 50°3'59.402"N, 14°32'7.139"E.

Cesta do Polska je luxusním autobusem se společností Student agency.Vybavení autobusu:

Autobusy jsou maximálně 5 let staré (v průměru 2 roky), vybavené polohovatelnými koženými sedačkami, klimatizací, WC, audio-video systémem. Všechny vozy jsou vybaveny bezpečnostními pásy. K dispozici Vám bude zdarma kávovar na šlehanou kávu, kapučíno a čokoládu a široká nabídka chlazených nápojů (nealko, pivo) k zakoupení.


Ubytování:

V Hotelu Scandic Wroclaw**** na dvoulůžkových pokojích, v ubytování je zahrnuta snídaně.
Hotel se nachází v centru hlavního města, v blízkosti nádraží a v těsném sousedství zrekonstruovaného Starého Města, kde je také většina turistických atrakcí ve Wroclawi.
Pohodlné a klimatizované pokoje jsou vybaveny telefonem, přístupem na internet zdarma, satelitní a kabelovou TV, minibarem, čaj a kávovary.Příjezd do hotelu v 16.00 hod.

Po ubytování si každý může individuálně projít Wroclaw - poskytnuta Vám bude mapka zajímavostí v okolí hotelu s GPS souřadnicemi.Druhý den 1.3. 2010 proběhne konference MUM

Program konference:

 • 8:00 Začátek registrací
 • 10:00 Úvod MUM + informace o nových produktech (Janis Jankovskis ,Mikrotik, Lotyšsko)
 • 10.30 Produkty Mikrotik v datovém prostředí (Patrik Schaub, FMS Internetservice, Německo)
 • 11:15 Mikrotik Router OS Network Security - hrozby a protiopatření (Tom Smyth, bezdrátová připojení, Irsko)
 • 12:00 Oběd
 • 13:30 Případová studie, Workshop o TBA
 • 14:15 HWMP+MESH sití (Bartolomiej Rodek, Inter Projekt, Polsko)
 • 15:00 Případová studie, Workshop o TBA
 • 15:45 Případová studie (Martin Krug, Future Shop, Slovensko)
 • 16:30 Nové bezdrátové funkce (Uldis Cernevskis, Mikrotik, Lotyšsko)
 • 17:15 Úvod do Layer7 filtrování (Andrej Bobe a Jaroslav Konieczny, Inter Projekt, Polsko.

Odjezd

Po skončení prvního dne konference v 18:30 a plánovaný návrat okolo 22:30 v Praze (opět sídlo i4wifi a.s.)


Cena celého zájezdu je 2 899,-Kč bez DPH.

Každý účastník si také odveze na pámátku tričko s motivem MUM 2010 a licenci L4 v hodnotě 638,- Kč bez DPH a navíc jako bonus obdrží od i4wfifi dárek!

POZOR - Cena nezahrnuje cestovní pojištění! To si každý účastník sjednává individuálně.

Registrace jsou možné na
http://www.skoleni-mikrotik.cz/, počet míst je bohužel omezen kapacitou autobusu, proto neváhejte a rezervujte si svoje místo na akci včas. Časy příjezdů se mohou ještě změnit, o takovéto informaci budete v čas informováni.

Budeme se na Vás těšit.

Iva Šulcová
I4wifi a.s.
Vedoucí oddělení péče o zákazníky

Níže ještě pozvánka na akci, která byla rozeslána emailem:


Rocket - reálný test v zarušeném prostředí

22. ledna 2010 v 14:20 | Mikesh |  Telekomunikace
Už je to více než tři měsíce co je na trhu k dispozici nová řada produktů Ubiquiti podporující protokol 802.11n s označením Airmax. Někteří z vás je již používají. Jiní testují. A právě jeden z poskytovatelů na Slovensku sadu Rocket M5 s anténou RocketDish pro nás otestoval. Výsledek je velmi objektivní a je nutné přihlédnout k faktu, že pro testování nebyla k dispozici finální verze AirOS a spoj byl provozován v opravdu velmi zarušeném prostředí.Nová karta od Mikrotiku s podporou 802.11n

21. ledna 2010 v 8:47 | Martin
Karta R52N, která jako první miniPCI od Mikrotiku podporuje normu 802.11n, se stala velmi oblíbenou díky reálným rychlostem až 200 Mbps, které lze s kartou dosáhnout.
Nyní Mikrotik vydává novou variantu této karty R52Hn se zvýšeným výkonem na 25 mW.

Přestože má karta průměrnou spotřebu 0,4 W, špičkově může mít odběr až 7 W a RouterBoard s touto kartou je pak třeba "živit" výkonným zdrojem.
Dalším rozdílem vyplývajícím ze zvýšeného výkonu je použití dvou MMCX konektorů namísto původních U.FL.
Karta má standard miniPCI IIIA+ což znamená, že je také delší o 3 mm oproti běžným miniPCI IIIA.

Tloušťka chladiče je 1,5 mm a kryt VF části je vysoký 3 mm.
Použitý chipset zůstává stejný tj. Atheros 9220.
Kartu nyní zařazujeme do nabídky a v sortimentu se objeví v příštích dnech.

Duální anténa MIMO 2x2 s dvěma 90° sektory

14. ledna 2010 v 9:44 | Martin |  Telekomunikace
Pokud se Vám v síti již osvědčili produkty podporující normu 802.11n s technologií více antén MIMO, je vhodné používat i profesionální antény s dobrými vlastnostmi.
Takovou anténou je např. novinka DSM20-90/2AN určená pro pásmo 5 GHz, která v sobě integruje hned 4 antény najednou - 2 duální MIMO 2x2 antény, každá se ziskem 20 dBi.


Antény jsou zejména vhodné pro použití s kartami R52N nebo Rocket M5.

Obě dvojice antén mají vyzařovací úhel 90° a takto tedy celkově pokryjete 180° sektor. Navíc každý sektor lze nezávisle naklápět momocí šroubu o 5°.

Další informace a možnost objednání naleznete zde.

Druhou profi anténou je 28 dBi parabola také v provedení MIMO 2x2, která je konstrukčně shodná s RocketDish avšak za skvělou cenu a lepšími N-female konektory.


Anténu můžete objednávat zde.

Elektroměr do zásuvky - výdaje pod kontrolou

12. ledna 2010 v 13:01 | Martin |  Telekomunikace
Ve včerejším článku o LED žárovkách jste si mohli všimnout zásuvkového wattmetru pro měření okamžité spotřeby.


Jelikož se jedná o velmi praktickou věc, zařadili jsme tento typ wattmetru do nabídky.
Zařízení kombinuje i funkci elektroměru pro měření načítané spotřeby elektrického proudu. Navíc lze do měřiče zadat i Vaši sazbu za kWh od dodavatele el. proudu a přesně Vám tak měřič spočítá, kolik jste spotřebovali na danné zásuvce v korunách za zvolené období.
Ze starších údajů pak měřič umí předpovídat i budoucí spotřebu.
Měřič má v sobě baterii, a tak hodnoty zůstanou i po výpadku proudu. Je koncipován pro zásuvky se standardním 16 A jističem, a tak můžete připojit libovolný spotřebič s odběrem do 3 600 W.

Měřič spotřeby objednávejte zde.

LED žárovky - praktické a instalační modely

11. ledna 2010 v 13:43 | Martin |  Telekomunikace
Naši nabídku LED žárovek stále rozšiřujeme, jelikož se tato nová úsporná technologie již dostala do podvědomí a LED žárovky jsou stále žádanější. Přispívá tomu i fakt, že provoz těchto žárovek šetří peníze i životní prostředí.

První model má tvar klasické žárovky a na přední straně světlo generuje 5 výkonných LED (5x 1W). Po straně má žárovka hliníkové žebrování. Tento model se zejména hodí do vpředu otevřených svítidel s bočním stínítkem. Jedná se o velmi rozšířená svítidla ve stropním, nástěném i stojanovém provedení.I druhý model lze do takových svítidel použít v případě, že vyžadujete směrovější osvětlení. Jedná se o bodovou žárovku se třemi výkonnými LED (3x 1W).Mezi novinky však zejména patří LED svítidla ve velmi elegantním provedení, která jsou určená pro instalaci do podhledů, vitrín apod. Jedná se o tzv "barovky".
Tyto svítidla jsou dodávaná i se zdrojem pro přímou montáž k vedení 230 V. Zdroje se zapojují na vedení paralelně.
Jednotlivé modely se mezi sebou liší nejen počtem výkonných LED, ale i průměrem.
K dispozici jsou tyto typy:

 • 1x 1W LED s průměrem pro otvor 62 mm. Model je velmi vhodný pro elegantní, nenápadné a přesto dostačující osvětlení barů a vitrín. Subjektivně svítí stejně jako klasické mini žárovky v těchto typech svítidel.
 • 3x 1W LED s průměrem pro otvor 80 mm. Tento model má již vyšší svítivost (216 lm) a je vhodný i do stropních podhledů.
 • 7x 1W LED s průměrem 105 mm. Velmi výkonný model se svítívostí 378 lm.
Velkou výhodou těchto svítidel je možnost naklápění v požadovaném směru.

Spotřebu úsporných LED žárovek vždy testujeme zda odpovídá údajům od výrobce a i nové modely zcela odpovídají uváděným parametrům jak ukazují následující obrázky.

Úsporná žárovka LED+ 5x, E27, oválná, bílá denní (5 W, 230 V):
Úsporná žárovka LED+ 3x, E27, bodová, bílá denní (3 W, 230 V):
Úsporná žárovka LED+ 1x, instalační, bodová, bílá denní (1 W, 230 V):
Nové modely můžete objednávat zde.