Turné po Asii pokračuje.

18. dubna 2010 v 5:27 | Martin |  Zajímavosti
Pátek 16.4.

Hong Kongský veletrh již skončil a z celého programu mám dobrý pocit. Organizace byla výborná, bylo se na co koukat a  anglicky jsem se docela také rozmluvil, jen některým vystavovatelům bylo potíž rozumět, ale nakonce jsem se domluvili.
Kapsy mám plné vizitek, katalogů a i nějakým tím vzorkem, což mi trochu komlikuje situci, jelikož již nyní mám přeplněný kufr a to mě ještě čeká SecuTech na Taiwanu.
Poslední den jsem již měl vše podstatné prochozené, a tak zbyl i čas podívat se zde na klasickou spotřební elektroniku, abych zjistil, kterou značku zkopíroval Apple se svým iPadem, jak bude vypadat příští model televize od Panasonicu a kdo vyrobil můj telefon Samsung Omnia.

Telefon jsem našel, také  jsem se spřátelil s vynálezcem iPadu (jmenuje se Robin a je z Číny), zato V množství vystavených televizí přiští značku odhadnout nelze.
televize
Největší obliba však i zde panuje kolem všeho co se týká iPodu včetně High-End designových zesilovačů.
ipod
Jídlo je zde skutečně skvělé a ještě jsem nenarazil na místo, kde by mi nechutnalo včetně těch nejlevnějších. Najíst se zde lze od 35 HKD, což je cca 85 Kč. Standardně se však ceny pohybují kolem 80 HKD (200 Kč). Zároveň je v ceně posilování prstů a zlepšování jejich zručnosti pomocí hůlek.
jídlo

Lidé jsou tu velmi přátelští a když vidí, že nejste zrovna místní, dají se svámi do hovoru, všichni zatím potvrdili, že Taiwanská kuchyně je ještě lepší, tak uvidíme.

Hong Kong není úplně ideální pro pěší turistiku a většinou se zde chodí po mostech mezi prvními patry mrakodrapů nebo lépe přímo zkrz ně.
mosty
vecer


Znát jsou tu také velké kulturní rozdíli. Najde te zde samozřejmě luxusní mrakodrapy s nablýskanými obchody a luxusním zbožím,
OD
ale hned o ulici vedle je klasický rybí trh a pověšené maso zrající ve 2O stupních.
maso

ryby
Pokud je potřeba opravit fasádu, tak na železné lešení zapomeňte, bambus je osvědčený materiál.
bambus

Sobota + Nedělě 18.4.

O víkendu, žádné veltrhy nejsou ani dodavatelé nepracují, a tak je čas pořádně si prohlédnout Hong Kong.
Turisticky zajímavá je zejména lanovka na kopec s výhledem na město - něco jako Petřín, ale více obchodně podchycené. Hned po vystoupení z lanovky jsem byl vržen mezi spoustu obchodů a než se dostanete na výhled, je potřeba jich projít 4 patra. Zajímavé je, že největší koncentrace elektronických vychytávet byla z celého Hong Kongu zde.
vyhled
Lepší načasování je po setmění, zvlášť když všude padá popel z islandské sopky. Výhled pak není tak zajímavý.

Prakticky na každém rohu se setkáte se standardní telefoní budkou, ovšem zde, dnes již vysloužilá zařízení proměnili na hotspoty přirozené placené.
budka
Dalším místem je severní část - Kowloon kam se lze dostat buď autem tunelem nebo zajímavěji lodí za 3 HKD což jsem zvolil.
lod

Kowloon se nijak příliš neliší, ale najdete zde ulice s obchody specializující se na konkrétní zboží. Důkladně jsem si prošel uličku s elektronikou, ale nic víc než mobily (hlavně iPhone), televize, notebooky a bílou techniku zde nehledejte.
elektronika
Zpátky jsem to vzal přes park a copak jsem to našel?
papousi
Papoušci a ... hele to znám! (ale je to nějak nízko...)
wifina
Zkouším se připojit..., standardní hotspot jako všude..., ale stačí souhlasit s podmínkami Hong Kongské vlády a je to free..., vkládám tento článek.

Zítra mě čeká odjezd do Číny, konkrétně do TP-LINKu, kde si hlavně probereme stav vývoje Vámi poptávaných produktů a následně odlet na Taiwan.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iva Š. Iva Š. | 18. dubna 2010 v 17:51 | Reagovat

no hlavně aby ses kvůli tý pitomý sopce dostal domu a neučil se jíst hůlkama dva roky :)

2 Mikesh Mikesh | 18. dubna 2010 v 20:31 | Reagovat

Opět super článek. Některé pocity znám z Bangladeshe. Sociální rozdíly a to bambusový lešení mě také tenkráte dostalo. Tak ať ti chutná a zažiješ ještě mnoho pěkného. Těším se na osobní povídání.

Zatím ahoj.

3 martin martin | 20. dubna 2010 v 1:55 | Reagovat

Díky, včera jsem byl v Číně a právě čekám na let na Taiwan, tak hned jak budu mít zpracované fotky, opět přidám článek. Tento týden je však program hodně nabitý...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama