Červenec 2010

Google - Nepohodlný dotaz? Máte smůlu

28. července 2010 v 21:17 | Tech
Pokud intenzivněji pracujete s Googlem a zejména pokud vyhledáváte technicky zaměřené informace (např. názvy produktů, kódy zboží, kódy komponent a výrobků), můžete se setkat s tím, že Google vás začne ignorovat. Což vypadá takto:

Google - máte smůlu.
Ačkoliv máte privátní IP adresu, kterou nikdo jiný nepoužívá, tak Vám Google začne lhát, že v zájmu "ochrany uživatelů" pro Vás nic nemůže udělat.

Navíc datumové označení této stránky je ještě z loňského roku.....

Takže pozor na digitální dobu temna.... proti které nic nezmůžete.

TL-WA5210G = kvalitní venkovní novinka od TP-LINKu

28. července 2010 v 12:49 | Rado

Výrobce TP-LINK po delším čase vývoje a testování přichází se svou novinkou určenou zejména pro poskytovatele Internetu TL-WA5210G, která sice provedením silně kopíruje obdobné zařízení Nanostation 2 od Ubiquiti, ale zároveň dokáže nabídnout i zajímavé funkce a parametry, které by mohl u zmíňené Nanostation občas někdo postrádat.


Vstupní část je vybavena jedním ETH portem s podporou POE, tlačítkem reset, zemnící částí s možností uchycení šroubkem a RSMA konektorem pro připojení externí antény. LED panel indikuje zeleně a to i část měření síly bezdrátového signálu.


Design rozhraní zůstává stejný jako například u modelu TL-WR543G, zařízení má kromě bežných modů AP, klient, také funkci WISP, která umožní bezdrátové připojení k poskytovateli internetu. Je vhodné také zmínit možnost nastavení zařízení jako Repeater nebo WDS. Zde jsou na výběr typy spojení Point to Point nebo Point to multi-point.


Dále rozhraní nabízí veškeré běžné funkce včetně možností nastavení zabezpečení Vaší sitě nebo přesměrování portů, v sekci System Tools stojí za povšimnutí jednoduchý Speed Test pro oveření rychlosti vytvořeného spojení mezi dvěmi TL-WA5210G.


TL-WA5210G je vybaveno výkonnou integrovanou 12 dBi duální anténou, která umožní vytváření spojů na dlouhou vzdálenost. Díky duálnímu provedení lze snadno přepínat mezi vertikální a horizontální polarizací. Se ziskovější externí anténou pak lze stavět ještě delší nebo všesměrové spoje. Vyzařovací úhel v horizontální poloze integrované antény činí 60°, ve vertikální pak polovičních 30°.


Po nastavení do režimu AP a skenu přes inSSIDer mile překvapí grafy RSSI.


V režimu klient na vzdálenost přes 70 m při nepřímé viditelnosti a silně zarušeném prostředí jednotka obhájila tvrzení výrobce o skvělé kombinaci parametrů, bezchybný provoz a stabilní signál, to jsou skutečnosti, které TL-WA5210G možná vysazují do čela v kategorii venkovních multifunkčních zařízení pro pásmo 2,4 GHz.


U i4wifi lze zařízení TL-WA5210G pořídit za skvělou cenu zde, navíc se zárukou 5-ti let.

Jak získat nové zákazníky?

27. července 2010 v 9:07 | Martin |  Akce
Jen málokterá firma dnes má to štěstí, že zákazníci sami přicházejí. Většina firem spíše musí investovat do letáků a podobné propagace.

Díky nám se však můžete stát tou šťasnou firmou, kde se noví zákazníci sami hrnou a Vy se tak můžete soustředit na zkvalitňování samotné sítě, šetřit čas, nervy i náklady s propagací.

bezdrátové připojení

Posuďtě sami:

Průběžně sledujeme a vyhodnocujeme statistiky přístupů do katalogu WISP www.bezdratovepripojeni.cz, kde již je nebo může být také Vaše firma zcela zdarma zaregistrována.

Jednou ze zajímavých statistik je způsob připojení zájemců o Wi-Fi připojení - Vašich potencionálních zákazníků.
Jen za poslední měsíc pro sebe hledalo lepší připojení:

  • 1401 uživatelů ADSL připojení
  • 531 uživatelů kabelového připojení
  • 236 s dial-up připojením!

To je celkem 2168 nespokojených zákazníků, kteří pro sebe hledají lepší připojení než jejich stávající od O2 apod.

Jak maximum z těchto 2168 uživatelů udělat svými zákazniky je přitom naprosto jednoduché a zabere pár minut v následujících krocích:

Vyplňte nejdůležitější položky, které rozhodují zda k Vám zákazník přejde:

1) Své tarify - podle rychlosti a ceny Vás zákazníci snadno vyhledají
2) Parametry kvality - co vše Vaše síť nabízí navíc a čím se kvalitou odlišujete
3) Pokryté obce  - kde všude působíte
4) Mypy pokrytí - lepší orientace, možnost připojení, tam kde dosud nepůsobíte, ale plánujete rozšíření
5) Další služby nabízené v síti - IPTV, VoIP, IPv6, Roaming s jinou sítí
6) Výhody, které zákazník získá - 1 měsíc připojení zdrama, zařízení pro připojení zdarma apod.

Vaše stránka pak může vypadat takto.

Díky tomuto zviditelnění budou přicházet do Vaší sítě noví zákaníci sami - www.bezdratovepripojeni.cz

Venkovní i vnitřní hotspoty na míru

22. července 2010 v 11:11 | Martin |  Telekomunikace
Chcete zpropagovat svoji síť, firmu, kavárnu apod? Přemýšleli jste o možnosti hotspotového řešení, ale nevíte jak na to nebo Vám stávající řešení nevyhovuje? Chcete si na přihlašovací stránku vložit reklamu nebo omezit připojení na určitý čas?

Máme pro Vás nová hotspotová řešení, která Vám můžeme upravit na míru dle Vašich představ.

Nyní jsou dostupné 2 verze, kde srdcem a mozkem obou je RouterBoard RB750, který tvoří vlastní hotspot a kde je možné konfigurovat nastavení.

Klasickými klienty na hotspotu jsou notebooky, které všechny podporují 2,4 GHz a novější typy i normu 802.11n. Padla tak logická volba na venkovní jednotky Rocket M2 a NanoStation M2, které požadavky splňují.
Hotspot Rocket M2
Hotspot NanoStation M2Jak RB750 tak i venkovní jednotky jsou již předkonfigurované, a tak stačí propojit UTP kabel mezi venkovní jednotkou a RB750 a připojit konektivitu.
Ta se připojuje na ethernet1 u RB750, kde je nastavený DHCP klient, na ostatních portech je DHCP server pro připojení venkovních jednotek nebo lokálních PC.

Po připojení notebooku na venkovní jednotku se přímo zobrazí úvodní stránka pro přihlášení s možností přístupu zdarma bez přihlášení na 30 min.

Vše je možné v rámci technické podpory upravit dle požadavků.

Verzi pro sektorové vykrytí s NanoStation M2 objednávejte zde.

Verzi pro všesměrové pokrytí s Rocket M2 a 2x 2 dBi anténou objednávejte zde.

Mikrotik RouterBoardy RB711

21. července 2010 v 14:05 | Martin |  Telekomunikace
Máme zde hned 3 horké novinky od Mikrotiku se stejným jmenovatelem a to je integrovaný 5 GHz modul, který podporuje zároveň normu 802.11n.

Základní verze RB711-5Hn-M s 64 MB pamětí, výstupním výkonem 23 dBm a konektorem MMCX je již na cestě v omezeném množství a lze si ji objednat. Desky jsou primárně určené pro montáž do boxů s anténami, a tak na RB nenaleznete jack konektor. Napájení probíhá pouze přes PoE.
RB711-5Hn-M


Druhou variantou je RB711-5Hn-U, který se od předchozího modelu liší pouze v použití konektoru U.FL.

Třetím typem je RB711A-5Hn-M, který je již vybavem větší pamětí 128 MB, napájecím jack konektorem. Pro výstup na externí anténu je využit opět kvalitnější MMCX.

Rozměrově jsou shodné s řadou RB411 a společným znakem všech typů je nízká cena. Základní variantu objednávejte zde.

Ubiquiti Link Calculator 1.0 BETA

19. července 2010 v 14:09 | Rado
Výrobce Ubiquiti připravil utilitu pro výpočet spoje Link Calculator. Těch je sice k dispozici na internetu hned několik, i na našich stránkách lze podobný kalkulátor společně s několika dalšími pomůckami nalézt. Tato verze je však navržena výhradně pro provedení výpočtu mezi zařízeními Ubiquiti.

Pro výpočet lze zvolit například jednotku Rocket M5, k jednotce si z menu můžete přiřadit anténu o potřebném výkonu, například RocketDish, poté stačí zadat výšku umístění jednotky, přibližnou úroveň zarušení a celkovou ztrátovou hodnotu.

Lze také určit standard přenosu, který dané zařízení umožňuje, u Rocket M5 jsou to 802.11n s Airmaxem nebo 802.11a. Dále napřiklad pod tímto nastavením naleznete funkci automatického určení nejvýhodnějších datových přenosů.

Poslední sekcí pro nastavení je Link Geometry, kam lze zadat vzdálenost navrhovaného spoje, výšku případné překážky a faktor lomu vlnění. Ve výsledku se Vám vygenerují hodnoty Fresnelovy zony a údaj o doporučené výšce umístění antény.

Dvě dobré zprávy při pátku

16. července 2010 v 16:32 | Czeko |  Nezařaditelné

1. Právě jsme využili dobrého větru z burzy - tedy aktuálního kurzu dolaru - a všechno zboží jsme přecenili směrem dolů

šipka dolu


2. Akce poukázky při odběru zboží nad 20 000,-Kč bez DPH ( nebo 800€ ) je prodloužena až do 31.7.2010!!!

A teď hurá na víkend a k vodě...

voda

Vyjádření k nedostupnosti RouterBoardů od Mikrotiku

16. července 2010 v 13:45 | Medvěd
Jen co jsme se konečně zbavili potíží s nedostatkem zboží z Ubiquiti, je zde nová éra špatné dostupnosti zboží - tentokrát Mikrotik :/ 

provaz


Pověsit  se jít rozhodně nechceme, a tak Vám zde vkládáme naše vyjádření s aktuálním stavem našeho dračího doupěte. 

Novinka - PowerBridge M5 od Ubiquity

16. července 2010 v 10:06 | Rado |  Telekomunikace
V minulém článku jsem se Vám pokusil přiblížit klientské zařízení WifiStation M2, nyní se podíváme na produkt stejného výrobce, avšak jiného charakteru. Novinku PowerBridge M5 lze použít jako AP nebo klienta, podporuje také režim WDS pro propojení více jednotek.

Lehce překvapí svými rozměry, které činí přibližně 40×40 cm, hloubka je 4 cm, designem tedy tvoří desku s vyzařovacím úhlem 6° u obou polarizací.


Na zadní stěně je umístěn klasický UBNT měřič úrovně signálu pro pohodlné nastavení a pevný ocelový držák umožňující elevaci +/-10°.


Prostor a přístup ke vstupnímu rozhraní je řešen opět inovativně - po obvodu gumou utěsněná dvířka s pantem jištěná šroubem, který je rovněž utěsněn, kryjí ETH vstup a dosud nevyužitý USB port. Nechybí samozřejmě ani tlačítko reset.


Zařízení jsou vybavena nejnovější final verzí AirOS 5.2 s integrovaným modulem spektrálního analyzátoru AirView a měřením rychlosti spoje Speed Test. S jednotkou jsou dodávány zdroje POE-24 ( k zakoupení i samostatně ) s funkcí resetu zařízení na dálku včetně napěťového kabelu a potřebným vybavením pro uchycení na stožár.


PowerBridge M5 podporuje systém Airmax, je vybaven dvojicí antén o výkonu 25dbi v rámci duálního anténního systému MIMO 2×2, nechybí podpora rychlostní normy 802.11n, dokáže však komunikovat i s jednotkami na úrovní protokolu 802.11a. Systém TDMA zajistí nízké latence a možnost připojení většího počtu klientů. Výrobcem udávaná reálná rychlost činí až 150 Mbps a její hodnota je společná pro oba směry.

Prvotní test připojení k AP v režimu klient na krátkou vzdálenost proběhl v pořádku, po celou dobu zařízení pracovalo spolehlivě, bez jakéhokoliv přerušení konektivity či jiného výpadku, stejných výsledků bylo dosaženo při použití v režimu AP. Jednotka je svými parametry předurčena pro vytváření delších spojů až do vzdálenosti kolem 20 Km. Jak již název zařízení napovídá, poslouží při spojování částí sítě v režimu WDS, tedy při vytváření multi bridge. Vzhledem ke směrovosti a výkonu však lze jednotku stejně dobře použít například i jako vzdálený klient.

Záruka 5 let

Na všechna zařízení výrobce Ubiquity včetně jednotky PowerBridge M5 je poskytována pětiletá záruka, zařízení lze objednávat zde.

Jak na ropnou skvrnu v mexickém zálivu?

12. července 2010 v 14:48 | Martin |  Zajímavosti
Obří ekologická katastrofa se stále nedaří zažehnat a tak byl povolán Mikrotik se svými upgradovanými RouterBoardy jako definitní a spolehlivé řešení.
RouterBoard proti ropě

Celá situace je sledována přes novou verzi monitorovacího systému The Dude 4.

Na likvidaci se podílí mnoho lodí s mnoha lidskými zdroji a tak byla vylepšena podpora více jádrových systémů spočívající v možnosti přidělování jádrům jednotlivá IRQ.

Mezi jednotlivými složkami probíhá komunikace na 900 Mhz pomocí karet Ubiquiti SR9.

Unikající ropa je bezpečně odčerpávána nově podporovaným SSTP tunelem, tak aby neunikla ani kapka do moře.

Snad právě proto bude další MUM v Americe a report z akce můžete získat 1. října ve městě Phoenix ve státě Arizona.

Detailní informace získejte v novém bulletinu od Mikrotiku.