Google - Nepohodlný dotaz? Máte smůlu

28. července 2010 v 21:17 | Tech
Pokud intenzivněji pracujete s Googlem a zejména pokud vyhledáváte technicky zaměřené informace (např. názvy produktů, kódy zboží, kódy komponent a výrobků), můžete se setkat s tím, že Google vás začne ignorovat. Což vypadá takto:

Google - máte smůlu.
Ačkoliv máte privátní IP adresu, kterou nikdo jiný nepoužívá, tak Vám Google začne lhát, že v zájmu "ochrany uživatelů" pro Vás nic nemůže udělat.

Navíc datumové označení této stránky je ještě z loňského roku.....

Takže pozor na digitální dobu temna.... proti které nic nezmůžete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Pagáč Jiří Pagáč | 29. července 2010 v 10:58 | Reagovat

Kdysi (už to myslím bude víc než 8 let a určitě existuje i teď) vydala crackerská skupina Cult Of The Dead Cow vulnerability scanner, který ke své činnosti (Google hacking) využíval právě Google Search. Ke Google Hackingu využívá právě pokročilé operátory a zcela běžně dokázal generovat desítky dotazů za sekundu. Tomu se samozřejmě Google brání.

Bohužel heuristika, která by poznala legitimní Google Hacking od toho neligitimního, neexistuje. A v případě takového DDoS útoku (vedený mimojiné z veřejných a unikátních IP adres) je ohrožena dostupnost služby. Čili Google chrání své uživatele tím, že Vás trochu zbrzdí.

Když jsem onen nástroj zkoušel já, tak mě zablokovali na pár minut. Ale při "ručním" používání mě ještě Google nikdy nebloknul a to jsem při některých činnostech schopen zadat mnoho dotazů (ovšem nikdy ne tolik jako program).

2 censor censor | 29. července 2010 v 16:26 | Reagovat

Je bytostné právo soukromé a zadarmo služby bránit se....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama