Listopad 2010

Správce AirControl 1.3.4 od Ubiquiti

30. listopadu 2010 v 16:37 | Rado |  Software
O aplikaci pro správu zařízení v síti AirControl výrobce Ubiquiti jsme Vás na našem blogu naposledy informovali zhruba před rokem. Nyní je již přes Update dostupná ve verzi 1.3.4, stále však v testovacím stádiu beta.

AirControl

    
AirControl

O tom, že je AirControl užitečnou aplikací pro správu zařízení Ubiquiti není pochyb. Kromě toho, že si lze jednotky uspořádat do skupin, nebo hromadně provádět vzdálený update firmware, správci hlavně umožňuje v pohodě sledovat aktuální stav zařízení.

AirControl

Současná verze AirControl obsahuje několik vylepšení a nových funkcí:

- Plánování úkolů, jako je aktualizace firmware, restartu, skenování IP rozsahu, zálohování konfigurace zařízení, ping watchdog a nastavení podmínek příkazů. Datum zahájení a ukončení úkolů lze definovat, stejně jako dobu intervalu (minuty, hodiny, dny).

- Speed Test (kompatibilní pouze s verzí firmware 5.1 nebo vyšší), tento nástroj umožňuje  použití aplikace iperf mezi kompatibilními zařízeními, nebo mezi zařízením a rozhraním AirControl (vyžaduje instalaci iperf).

- Konfigurace zařízení pro zálohování a obnovu, umožňuje vzdálené hromadné zálohování nebo obnovu konfigurace zařízení. V případě změn mezi nejnovější zálohou a aktuální konfigurací bude vytvořen nový soubor zálohy.

- Mapa sítě zobrazuje lokaci AP nebo stanice na mapách Google. Umožňuje zobrazení stavu zařízení, plánování umístění nových AP, poskytuje potřebné informace pro techniky.

AirControl

Pokud se rozhodnete AirControl vyzkoušet, určitě nahlédněte do online manuálu, ve kterém se dozvíte vše potřebné o instalaci a získáte také podrobné informace k jednotlivým funkcím.

Instalační soubor verze 1.3.3 je ke stažení zde.

Online manuál k AirControl naleznete zde.

Na tomto odkazu naleznete kompletní výpis úprav a vylepšení od verze 1.0.4.

Na diskuzním foru Ubiquiti se můžete se svými připomínkami a postřehy z provozu přičinit k vylepšení aplikace. Přímý odkaz na téma naleznete zde.

Test: Bezpečnostní kamera EYE-02

30. listopadu 2010 v 13:25 | Willy
Víte, že máme v nabídce vynikající "all in one" bezpečnostní kameru od Jablotronu EYE-02?
Tento model je vybaven 5 detektory :

  • PIR pohybový detektor - detekuje pohyb pomocí změny teploty vlivem přítomnosti člověka v místnosti
  • Zvukový detektor - Mikrofon detekuje, zda hluk nepřekročil nastavenou mez
  • Detektor rozbití skla - rozeznává specifický zvuk rozbití okenního skla
  • Náklonový a vibrační detektor - Rozezná jakoukoliv neoprávněnou změnu polohy nebo natočení kamery
  • Detektor pohybu v obraze (Motion Detection) - kamera detekuje změny scény pravidelným pořizováním snímků a jejich porovnáváním


   
To není jediné, co kamera obsahuje! Dále jsou to rádiové moduly, infračervené přisvícení, slot pro SD kartu, SIM kartu a záložní Li-Ion baterii.

Kamera má výstup na externí GSM anténu s SMA konektorem.

Kamera se dá obsluhovat i přes webové rozhraní odkudkoli na adrese www.jablotool.com.

EYE-02-description


Při detekci poplachu určitým čidlem Vám kamera zašle fotografii + další informace o daném poplachu. Dá se vybrat SMS, MMS, e-mail nebo volání.

Bezpečnostní kameru  EYE-02 můžete mít za pouhých 6.485,- Kč vč. DPH.

Na serveru idnes vyšel o kameře přímo článek, kde je podrobně otestována a popsána, můžete si ho přečíst zde.

Přikládám i video :Neváhejte a vyzkoušejte !

Pokud uvažujete o celkovém zabezpečení svého domu / bytu, podívejte se na následující video ukázku instalace Jablotronu :Na videu jsou použity následující komponenty :

Ústřednu JA-82K
Modul bezdrátové komunikace JA-82R
Bezdrátovou klávesnici JA-81F
Bezdrátovou interní sirénu JA-80L
Požární detektor JA-80S
PIR detektor pohybu osob JA-83P
Detektor pohybu osob a rozbití skla JA-80PB
Vnější siréna JA-80A
Propojovací kabel PC/ústředna JA-80T
Bezúdržbový akumulátor SA-214

Kompletní nabídku zabezpečovacích prvků naleznete zde.Japonský hit - kouzelná žárovka

29. listopadu 2010 v 10:37 | Martin |  Telekomunikace
Japonsko bylo vždy zdrojem a spotřebitelem technologických "vychytávek", a tak není divu, že se stala hitem podobně jako u nás kouzelná - bezpečnostní žárovka s integrovaným akumulátorem.
Na video s jejím použitím se podívejte zde.
LED + žárovka bezpečnostní
Potěšte sebe nebo své blízké o Vánocích touto kouzelnou žárovkou, kterou objednávejte zde.

TP-LINK TL-WR841ND

23. listopadu 2010 v 13:35 | Rado |  Telekomunikace
841
V naší nabídce se před nedávnem objevil nový router TL-WR841ND od firmy TP-LINK. Zařízení nabízí možnost využití anténní technologie MIMO, v tomto případě 2×2, ta zaručí zvýšení datové propustnosti a také dosahu při zachování šířky pásma. Dodávané 3db anténky lze nahradit výkonnějšími verzemi, například 8db stejného výrobce TL-ANT2408CL a dále tak navýšit dosah routeru.

S použitím MIMO technologie jste se již mohli setkat u jiných modelů výrobce, za zmínku stojí typ TL-WR1043ND s podporou gigabitových přenosů dat po LAN , hlavně však u zařízení od Ubiquiti, například Rocket M2.
841
Výrobce zapracoval mimo jiné také na designu, routeru nové oblé tvary opravdu sluší, na druhou stranu logicky odpadá možnost stavění routeru na stojánek, jako je u většiny routerů od TP-LINK zvykem.

V balení naleznete kromě routeru a antének také zdroj, patch kabel, CD, tištěný manuál.

Pohled na rozhraní po přihlášení do nastavení jednotky nepřináší žádné zásadní změny, naleznete zde klasické funkce pro nastavení zabezpečení, výběru modu přenosu dat 802.11b/g/n, nebo například možnost spojovat AP routery za pomocí funkce WDS.

Jednotka podporuje kromě klasiky v rámci rychlostních protokolů 802.11b/g také verzi 802.11n, nabízí tak možnost přenosu dat bezdrátově až 300Mbps. V domácím prostředí s připojením 5-6 klientských stanic bezdrátově můžete počítat se stabilní rychlostí přenosu kolem 40Mbps, což je velmi dobrý výsledek při poměru cena/výkon.

841

Router Vám umožní výhody rychlého zabezpečení klientů v rámci funkce QSS, kterou jsme zmínili v článku zde.

841

Kouzelné tlačítko, které umožňuje tuto funkci v tomto případě najdete na zadní části routeru vedle resetovacího tlačítka.

Dále je router vybaven čtyřmi LAN a jedním WAN portem pro přivedení konektivity. Nově výrobce také nabízí možnost celkového vypnutí zařízení tlačítkem On/Off, což u zařízení této cenové kategorie určitě nebývá zvykem.


Další informace a možnost objednání naleznete zde.

Myslíme na Vaše zdraví :)

16. listopadu 2010 v 15:18 | Czeko |  Akce
Pro všechny osobní odběry v Praze zde máme opět unikátní dvojnabídku.

1. Výhodnou cenu na Wispstation 5 - každý kus jen za 594,-Kč bez DPH.

wispstation 5

2. Je doba nemocí (není to jen předpoklad podle špatného počasí, ale holá pravda, vidíme to dnes a denně (bez drátů) a mnozí si jistě všimli, že celé oddělení Vám do telefonu odpovídá nakřáplým hlasem). A to Vaše lezení po střechách, v dešti, vichřici, .... FUJ.

Proto jsme se rozhodli Vám jako bonus ke každé objednávce odebrané osobně (v hodnotě nad 2000,-Kč bez DPH) Vám darovat tubu rozpustného multivitamínu :) ... proto abyste nedopadli jako my.


multivitamín

Zdraví zdar a nazdar.

Vaše Czekynka

Výběr vhodného kanálu pomocí AirView

9. listopadu 2010 v 17:03 | Rado |  Software
Zařízení Ubiquiti řady M vybavené verzí AirOS 5.2 a výše disponují zabudovaným spektrálním analyzátorem AirView. V tomto článku si přiblížíme, jak analyzátor správně použít k výběru vhodného kanálu, na kterém bude zařízení posléze operovat.

Běžně se při volbě vhodného kanálu používá funkce Site Survey. Má to však svá omezení, Site Survey nenabízí graf pro snadnou analýzu spektra zarušení, dále se pouze objeví informace o výskytu zařízení bežných protokolů 802.11b/g/n u pásma 2.4GHz, nebo 802.11a/n u 5GHz. Nevíte tak o bezdrátových telefonech, Bluetooth nebo proprietárních protokolech používající tyto pásma a také o dalších možných zdrojích rušení pocházejících ze zařízení, která nevyužívají protokolu 802.11.

Při použití spektrálního analyzátoru můžete získat mnohem více informací o tom, který kanál a jakou jeho šířku  je nejlépe použít pro bezdrátovou síť tak, aby nedocházelo k rušení a naopak, aby se vylepšila datová propustnost a stabilita. Platí zde jedno důležité upozornění, nepoužívejte AirView na AP, ke kterému jsou připojeni klienti, dojde totiž k jejich odpojení, AP bude také po celou dobu skenování nedostupné.
Po přihlášení na rozhraní jednotky a aktivaci funkce AirView nechte analyzátor shromáždit dostatek informací, analýza paprsku bude záviset na typu antény přístroje, například pokud použijete Bullet M2 a všesměrovou anténu, pak bude AirView shromažďovat a zobrazovat hladiny přicházející ze všech směrů, naopak v případě použití NanoBridge M5 nebo NanoStation M2 AirView zpracuje údaje pouze ze sektoru, který anténa "uslyší". Nechte analyzátor zhruba 5 minut pracovat, až poté začněte s analýzou.        
Airview

Pro základní analýzu jsou důležité informace průběhových grafů z pohledů Waterfall a Waveform. Klíčovým parametrem v grafu Waterfall je výkon (dBm) v celém frekvenčním spektru, u grafu Waveform je klíčovým údajem poměr mezi výkonem a počtem tzv. hits.

Pásmo 5GHz
Airview

Jak je vidět na horním grafu Waterfall, je zde zóna mezi 5400 MHz a 5500 MHz se zvýšeným zarušením, síla signálu je přibližně mezi -84 a -70dBm nad průměrným spektrem, je zřejmé, že toto frekvenční pásmo není příliš zarušeno.

Pásmo 2,4GHz
Airview

V tomto případě je zóna mezi 2425 MHz a 2450 MHz extrémně přeplněná, nelze tak použít například kanál 6 nebo další jemu blízký, v případě 20 MHz šířky kanálu je možné použít kanál 1 nebo 6. Pokud budete mít spektrum rušeno pouze malým pásmem, například od 2455 MHz do 2470 MHz, aby nedocházelo k rušení, můžete zvolit šířku kanálu 10 MHz.

Po vyhodnocení a určení vhodné frekvence a šířky kanálu už jen stačí zařízení nastavit v sekci Wireless.      
Airview

Jste připravení na IPv6?

9. listopadu 2010 v 8:57 | TechNick
ttttttttttttttttttt
pp

Vzpomínáte si ještě na rok 2000 a prorokovanou
největší katastrofu v dějinách lidstva? Počítačoví
experti předvídali, že počítače nebudou schopni na
toto "magické" datum přejít. Mělo dojít k chaosu a
možná i destrukci některých systémů. Pravdou ale
je, že nyní je rok 2010 a jen stěží si někdo na tuto
událost vzpomene.

V nedávné době se objevila nová hrozba, tentokrát internetová. Už za pouhých 217 dní
mají dojít volné IP adresy! S odpočítáváním již začala internetová stránka inetcore.com.
Co to pro nás "obyčejné" internetové smrtelníky znamená? Mám pro Vás dobrou zprávu.
Internet se nevypaří ani nepřestane fungovat. Nicméně stav, ke kterému dojde nebude
ideální. V praxi to bude znamenat konec připojování nových počítačů k internetu. To je
docela zásadní problém. Otázka tedy je - proč se o tom nemluví?

Odpověď  najdeme, nečekaně, přímo u poskytovatelů internetu. Ti, totiž o tomto problému
vědí dlouho a tak se na něj náležitě připravili - preventivně zkoupili velký počet volných IP
adres. V momentě, kdy dojdou volné IP adresy, poskytovatelé jednoduše sáhnou do svých
zásob a připojování počítačů bude probíhat vesele dál. Ovšem není zlato všechno co se
třpytí. Je jasné, že dřívě či později dojdou i tyto volné IP adresy a pak bude muset přijít
něco nového.

A tím něčím "novým" je standard IPv6. Nový v uvozovkách, protože
jeho základy byly položeny už v době kdy většina z nás o internetu
ani neslyšela - v roce 1992. Wikipedie uvádí, že počet adres se díky
tomuto novému standardu rozšířil na více než bilion adres na čtvere-
ční centimetr povrchu planety! Když jsem si tento údaj přečetl, napa-
dlo mě, že byl nejspíše položen základ pro mezi galaktický internet.
Plánujete-li si v současné době pořídit nový router, určitě se tedy
doporučuji podívat po zařízeních s nálepkou IPv6 Ready.
Asi Vás hned napadne - a nakolik mě taková "novinka" vyjde? Mám pro Vás opět dobrou
zprávu. Cena zařízení není vůbec závratná, jak to u většiny nových technologií bývá.
Nemusíte se tedy bát o své peněženky. Pro příklad můžu uvést zařízení WA-6201-V5E.

fff
Jedná se o WIFI Router s podporou velmi rychlého
přenosu dat (norma 802.11n s přenosovou rychlostí
až 150 Mbps), USB konektorem a možností připojení
externí antény. Třešničkou na dortu je pak podpora nejpoužívanějších 3G modemů českých operátorů.

Mezi další zařízení s plnou podporou IPv6 patří všechny
RouterBoardy postavené na systému RouterOS
Mikrotik. Velkou výhodou těchto zařízení je
stavebnicový systém. Lze tak jednoduše sestavit
spoj přímo na míru popř. do budoucnosti snadno rozšířit.
RouterBoardy nezaostávají ani po softwarové stránce, ba
naopak, Mikrotik OS nabízí profesionální možnosti nastavení
a správy sítě. Díky těmto parametrům jsou velmi oblíbení zejména mezi
poskytovateli internetu.

Když už mluvím o poskytovatelích internetu, víte jak lze jednoduše zjistit zda již
podporují IPv6? Je možné to ověřit přímo ze stránek www.bezdratovepripojeni.cz.
Najdete zde seznam poskytovatelů bezdrátového internetu vč. informace o podpoře
IPv6.
Napadají Vás k IPv6 ještě nějaké otázky? Nebo byste se rádi o tomto standardu
dozvěděli více? Možná, že některé odpovědi naleznete zde. Pokud ne, pak doporučuji
sledovat stránky www.skoleni-mikrotik.cz, kde se čas od času objeví i školení na téma
IPv6.

Jak porovnat LED žárovky?

3. listopadu 2010 v 14:59 | Martin

Zajímá Vás kdy byla vytvořena bílá LED dioda a jaký nápad byl pro to použit? Jaké se používají LED čipy v žárovkách a jak jednoduše mezi sebou porovnat různé LED žárovky?
LED čip

Pak si přečtěte článek, který se právě těmito otázkami zabývá zde.

Ubiquiti AirMAX conference

1. listopadu 2010 v 16:48 | Mikesh
Prezentaci převážně uváděl majitel firmy Ubiquiti Mr. Robert Pera. Pomocníkem mu byl Mr. Ben Moore a reálné testy prováděl AirMAX engineer Mr. Siriam. Konference byla uspořádána tak, že nejprve byl představen produkt a k němu následovala diskuze. Během diskuze si přítomní vývojáři Ubiquiti pilně zapisovali připomínky přítomných poskytovatelů.

Účastníci konference pocházeli z různých částí Evropy: Portugalsko, Maďarsko, Polsko, Německo, Bosna, Kosovo a další. Sál byl zaplněn z cca 85% jeho kapacity - všichni mohli pohodlně sedět. Během dne bylo k dispozici občerstvení a chutný oběd formou bufetu. Na závěr se pak rozdával výrobek zdarma. Vstup na konferenci byl též zdarma.

Představené novinky

airBeam_m

airBeam - fulloutdoor jednotka s odnímatelným rádiovým modulem a multi-sektorovou anténou (cca 6-8 modulů). Vysílá v úhlu 90°. Jednotlivé části antény mezi kterými jednotka přepíná vysílají v úhlu 16°. Aktivuje se vždy ta anténa s nejlepším signálem ke klientovi, díky tomu je zajištěn lepší signál a tím i navýšení rychlosti a propustnosti. Zásuvný radiový modul je v kovovém provedení a jmenuje se Rocket M5 GPS. Oddělený je z důvodu možné poruchy a snazší výměny. Vzhledem k tomu, že samotná anténa je také "aktivní" a gigabitové PoE se zapojuje právě do antény, možné přepětí stejně poškodí elektroniku v anténě a výměnný rocket zde postrádá smysl. Navíc Rocket M5 GPS je s anténou spojen speciálním konektorem s velmi jemnými kontakty a již během konference se podařilo tento konektor rozlámat. O vodotěsnosti konektoru lze také polemizovat. Toto řešení lze nazvat nešťastným. Jednotka podporuje také novou technologii využívající GPS s názvem airSync (o níž se dočtete dále). Dostupná by tato jednotka měla být v lednu 2011. Cena odhadujeme na + 200 USD - což je poněkud mimo nároky českých poskytovatelů - nechme se však překvapit.
Airbeam


AirSync

airSync - všechny nové jednotky (počínaje airBeam, nasledují nám již známé jednotky Rocket a další) budou vybaveny GPS modulem. Ten zajistí velmi přesné časování (stahuje čas z družic) a udává informace o pozicích vysílačů. To celé bude sloužit k synchronizaci vysílání a příjmu všech UBNT zařízení na jednom stožáru - tzv airSync. Díky tomu nebudou rušena zařízení, která v jednu chvíli poslouchají, těmi, která zrovna vysílají. Co bude asi s konkurenčími kousky na stožárum, až začnou v jeden čas zářit obrovské reflektory RocketDishů, si lze jen domýšlet. Během prezentace byla ukázka této technologie, kdy bylo prezentováno navýšení přenosu z 80 mbps na 120 mbps a snížení latencí z průměrných 80 ms na 20 ms. GPS signál byl do hotelu přenášen přes repeatery a byl velmi slabí (cca 3 satelity) k funkčnosti to však stačilo. Na otázku, zda starší rocket bude podporovat GPS modul, Robert řekl, že možná přidají podporu. USB port, který jednotky obsahují, byl pro tento modul původně zamýšlen, ale neví, zda tuto možnost dodělají. V prezentaci pak ukázal nové modely Rocketů M GPS s 2x MIMO výstupem a právě s integrovaným GPS modulem a výstupem pro externí anténu.

UniFi
UniFi - Zajímavé a chytře provedené. Jednotka tvarem připomíná létající talíř UFO nebo talíř pro plážovou hru frisbee. Jednotka je ideální pro tvorbu "mesh" sítí uvnitř budov. Velkým zklamáním během diskuze bylo zjištění, že jednotky spolu bezdrátově komunikovat neumí a všechny musí být připojeny drátově. K jednotkám je dodáváno instalační CD (podpora Win, MacOS, Linux)
s SW jménem UniFi controler (centrální management jednotek UniFi). Umožňuje grafický návrh sítě (s nahráváním podkladových obrázků) a automatické řízení celé sítě. Protože jednotka byla na konci konference rozdávána jako avizované "Free Device" - měli jsme možnost ji ihned vyzkoušet. Nastavení hotspotu je velmi jednoduché. Vhodné pro zákazníky, kteří mají rádi Apple a nemají moc zkušeností s Wi-Fi. V aplikaci si můžete nahrávat mapy objektu a plánovat rozmístění jednotek. Je zde také možnost nastavit základní údaje, jako SSID, guest účet, uvodní stránku hotspotu. Můžete také sledovat jednoduché statistiky provozu, seznam připojených klientů a stav zda jsou jednotky aktivní. Ovládací SW je ještě hodně potřeba odladit. U jednotek by také neškodila možnost připojení pomocí externího napájení přes jack. K dispozici bude několik modelů odstupňovaných dle výkonu a toho v jakém standardu vysílají a/n nebo b,g/n. Cenový návrh od UBNT činil 59, 79, 149 USD - dle typu.
V prodeji bude také sada 3 kusů.

OmniAnt

Dále byly představeny "nové" antény pro pásmo 2,4 - které budou pro jednotku Rocket M2. Konkrétně Rocket Dish 24 dBi, sektorky a úplně nové omni-directional antény ve dvou velikostech.

Nová WispStation M je již v krabičce a vypadá jako NanoStation M5.
parabola
Zajímavým kouskem byla parabola pro Nanostation (offsetová parabola s trubkovým hákem pro připevnění NanoStation) se jménem NanobridgeM. Bude však k dispozici výhradně s jednotkami pro pásmo 900 MHz a 3.5 GHz.


10ghz
PowerBridge M10. Jednotka (totožná s anténou RocketDish, ale jiný ozařovač a radio) bude pracovat v pásmu 10GHz. Rychlost +100mbps, 28MHz kanál. Podporuje standardy AirMaxu, management přes AirOS, vestavěný spektrální analyzátor AirView. Tento produkt zvedl velkou diskuzi, ale převážná většina byla zklamána protože 10GHz je volné pouze v ČR. Vysílání a příjem je na jedné frekvenci a v ČR nelze použít. Všichni ostatní se ptali na pásmo 24 GHz, které v UBNT zatím neplánují.

3G
3G Station - Jednotka osazená 1x LAN + wifi + usb pro připojení 3G modemu. Vyšší modely umožňují vložení 3G mimipciE modulu. Představeny 3 modely. (1) anténa integrovaná, bez interního modulu. (2) s odnímatelnou anténou a slotem miniPCIE. (3) outdoorový model stejný jako model 2, ale s vyšším výkonem a IP krytím určený k instalaci ven. Ceny budou v těchto relacích 59, 99, 199 USD. Opět žádné nadšení zejména v ČR, kde 3G internet je tzv. drahé nic moc.

aircam

IP kamera AirCam s rozlišením 720p a nový ovládací SW AirVision zdarma, který podporuje ovládání kamer UBNT (snad bude podporovat i konkurenční modely). SW umožňuje ovládat známé funkce, jako detekce pohybu, nastavení streamu na web apod. Zastane také funkci NVR serveru k nahrávání. Jako pomoc při plánování rozmístění kamer okolo objektu pomohou integrované Google Maps. Robert nadšeně vyprávěl, jak mají IP kameru před vchodem do firmy a lze krásně sledovat, kdo chodí dovnitř a kdo ven J. Kamera je kompatibilní se standardy AirBeam a UniFi. V dotazech bylo slyšet hlavně, že lidé chtějí vyšší rozlišení, přísvit, mikrofon atd. Na tyto dotazy Robert odpovídal, že v dalších vyšších verzí kamer budou tyto funkce obsaženy. Vývojáři opět pilně zapisovali. Cena prý pod 100 USD.
aircam

Následovala diskuze k nové verzi FW AirOS 5.03, kde byla představena možnost konfigurace VLANů. Diskuze nebyla valná, proto přiskočil Robert a pokračovalo se dál.

ToughCable - představení této novinky začalo statistikou reklamací produktů Ubiquiti. K na počet všech vyrobených jednotek připadal podíl 0,3% vadných. Ze všech přijatých reklamací je 80% jednotek poškozeno přepětím. Jako řešení bylo vysvětleno nutnost používat POE napájení od Ubiquiti se zapojeným zemnícím kolíkem a stíněný kabel. A právě novinka ToughCable má posloužit k ochraně jednotek. Tento nový kabel není nic jiného než klasický FTP kabel. Verze kabelu budou dvě a to CAT5 a CAT6. V prezentaci byla informace že v laboratoři kabel testovali na přepětí o hodnotě +-35 kV x 100 cyklů. Zařízení tuto zátěž vydrželo.

Dalším bodem konference byla ukázka SW s názvem AirLink - ten je již k dispozici - před konferencí jsme Vás o něm informovali na tomto blogu v článeku (http://i4wifi.blog.cz/1010/airlink-beta-1-0). Nebudeme jej tedy dále rozepisovat a sami si vyzkoušejte jak funguje.

Konference pokračovala diskuzí o SW AirView (spektrální analyzátor), který v nové verzi umí přehrávat nahrané data, pro možnost jejich porovnání a vybrání například vhodné polarizace antény.

Následovalo odhalení tabulky s uvedením produktů na trh - Q4 (tento kvartál), Q1 (začátek příštího roku).


termín dodání

Nakonec měla proběhnout diskuze, nikdo se na nic neptal a tak Mr. Ben Moore konferenci ukončil a začal se rozdávat "Free Device" (létající talíř UniFi). Následně bylo možné dále diskutovat s jejich vývojáři.

--------------------------------
Co říkáte Vy na představené novinky? Nadchlo Vás něco? Litujete, že jste se konference nezúčastnili? Podělte se s námi o Váš názor v diskuzi pod článkem.

Listopadové novinky

1. listopadu 2010 v 12:53 | TechNick |  Telekomunikace

Je tu opět nový měsíc a s ním i další zajímavé novinky v našem sortimentu.

Nejvíce novinek je tentokrát v optických produktech. Konkrétně se jedná o singlemodové optické kabely a kotvu pro optické kabely.
a
Oslaďte si život s naším netradičním dárkem - tak zní motto našich promo dárků.
a
a
V kategorii "Baterie a nabíjení" nyní najdete výkonné napájecí akumulátory, ve kterých
nenajdete žádné toxické látky, žíraviny ani kyseliny, ale kvalitní lithium železo fosfátové články s vestavěným balančním i ochraným systém. Jedná se tak o skvělé řešení pro nahrazení těžkých olověných akumulátorů.
Pro anglicky mluvící jsme také spustili specializovaný e-shop www.ev-power.eu, kde také nalzenete celý sortiment LiFePO/LiFeYPO baterií, příslušenství, elektrických motorů a řídících jednotek.
Proudu zdar!
a
a
Celý přehled novinek si prohlédněte zde.