Správce AirControl 1.3.4 od Ubiquiti

30. listopadu 2010 v 16:37 | Rado |  Software
O aplikaci pro správu zařízení v síti AirControl výrobce Ubiquiti jsme Vás na našem blogu naposledy informovali zhruba před rokem. Nyní je již přes Update dostupná ve verzi 1.3.4, stále však v testovacím stádiu beta.

AirControl

    
AirControl

O tom, že je AirControl užitečnou aplikací pro správu zařízení Ubiquiti není pochyb. Kromě toho, že si lze jednotky uspořádat do skupin, nebo hromadně provádět vzdálený update firmware, správci hlavně umožňuje v pohodě sledovat aktuální stav zařízení.

AirControl

Současná verze AirControl obsahuje několik vylepšení a nových funkcí:

- Plánování úkolů, jako je aktualizace firmware, restartu, skenování IP rozsahu, zálohování konfigurace zařízení, ping watchdog a nastavení podmínek příkazů. Datum zahájení a ukončení úkolů lze definovat, stejně jako dobu intervalu (minuty, hodiny, dny).

- Speed Test (kompatibilní pouze s verzí firmware 5.1 nebo vyšší), tento nástroj umožňuje  použití aplikace iperf mezi kompatibilními zařízeními, nebo mezi zařízením a rozhraním AirControl (vyžaduje instalaci iperf).

- Konfigurace zařízení pro zálohování a obnovu, umožňuje vzdálené hromadné zálohování nebo obnovu konfigurace zařízení. V případě změn mezi nejnovější zálohou a aktuální konfigurací bude vytvořen nový soubor zálohy.

- Mapa sítě zobrazuje lokaci AP nebo stanice na mapách Google. Umožňuje zobrazení stavu zařízení, plánování umístění nových AP, poskytuje potřebné informace pro techniky.

AirControl

Pokud se rozhodnete AirControl vyzkoušet, určitě nahlédněte do online manuálu, ve kterém se dozvíte vše potřebné o instalaci a získáte také podrobné informace k jednotlivým funkcím.

Instalační soubor verze 1.3.3 je ke stažení zde.

Online manuál k AirControl naleznete zde.

Na tomto odkazu naleznete kompletní výpis úprav a vylepšení od verze 1.0.4.

Na diskuzním foru Ubiquiti se můžete se svými připomínkami a postřehy z provozu přičinit k vylepšení aplikace. Přímý odkaz na téma naleznete zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama