TP-LINK TL-WR841ND

23. listopadu 2010 v 13:35 | Rado |  Telekomunikace
841
V naší nabídce se před nedávnem objevil nový router TL-WR841ND od firmy TP-LINK. Zařízení nabízí možnost využití anténní technologie MIMO, v tomto případě 2×2, ta zaručí zvýšení datové propustnosti a také dosahu při zachování šířky pásma. Dodávané 3db anténky lze nahradit výkonnějšími verzemi, například 8db stejného výrobce TL-ANT2408CL a dále tak navýšit dosah routeru.

S použitím MIMO technologie jste se již mohli setkat u jiných modelů výrobce, za zmínku stojí typ TL-WR1043ND s podporou gigabitových přenosů dat po LAN , hlavně však u zařízení od Ubiquiti, například Rocket M2.
841
Výrobce zapracoval mimo jiné také na designu, routeru nové oblé tvary opravdu sluší, na druhou stranu logicky odpadá možnost stavění routeru na stojánek, jako je u většiny routerů od TP-LINK zvykem.

V balení naleznete kromě routeru a antének také zdroj, patch kabel, CD, tištěný manuál.

Pohled na rozhraní po přihlášení do nastavení jednotky nepřináší žádné zásadní změny, naleznete zde klasické funkce pro nastavení zabezpečení, výběru modu přenosu dat 802.11b/g/n, nebo například možnost spojovat AP routery za pomocí funkce WDS.

Jednotka podporuje kromě klasiky v rámci rychlostních protokolů 802.11b/g také verzi 802.11n, nabízí tak možnost přenosu dat bezdrátově až 300Mbps. V domácím prostředí s připojením 5-6 klientských stanic bezdrátově můžete počítat se stabilní rychlostí přenosu kolem 40Mbps, což je velmi dobrý výsledek při poměru cena/výkon.

841

Router Vám umožní výhody rychlého zabezpečení klientů v rámci funkce QSS, kterou jsme zmínili v článku zde.

841

Kouzelné tlačítko, které umožňuje tuto funkci v tomto případě najdete na zadní části routeru vedle resetovacího tlačítka.

Dále je router vybaven čtyřmi LAN a jedním WAN portem pro přivedení konektivity. Nově výrobce také nabízí možnost celkového vypnutí zařízení tlačítkem On/Off, což u zařízení této cenové kategorie určitě nebývá zvykem.


Další informace a možnost objednání naleznete zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama