Ubiquiti AirMAX conference

1. listopadu 2010 v 16:48 | Mikesh
Prezentaci převážně uváděl majitel firmy Ubiquiti Mr. Robert Pera. Pomocníkem mu byl Mr. Ben Moore a reálné testy prováděl AirMAX engineer Mr. Siriam. Konference byla uspořádána tak, že nejprve byl představen produkt a k němu následovala diskuze. Během diskuze si přítomní vývojáři Ubiquiti pilně zapisovali připomínky přítomných poskytovatelů.

Účastníci konference pocházeli z různých částí Evropy: Portugalsko, Maďarsko, Polsko, Německo, Bosna, Kosovo a další. Sál byl zaplněn z cca 85% jeho kapacity - všichni mohli pohodlně sedět. Během dne bylo k dispozici občerstvení a chutný oběd formou bufetu. Na závěr se pak rozdával výrobek zdarma. Vstup na konferenci byl též zdarma.

Představené novinky

airBeam_m

airBeam - fulloutdoor jednotka s odnímatelným rádiovým modulem a multi-sektorovou anténou (cca 6-8 modulů). Vysílá v úhlu 90°. Jednotlivé části antény mezi kterými jednotka přepíná vysílají v úhlu 16°. Aktivuje se vždy ta anténa s nejlepším signálem ke klientovi, díky tomu je zajištěn lepší signál a tím i navýšení rychlosti a propustnosti. Zásuvný radiový modul je v kovovém provedení a jmenuje se Rocket M5 GPS. Oddělený je z důvodu možné poruchy a snazší výměny. Vzhledem k tomu, že samotná anténa je také "aktivní" a gigabitové PoE se zapojuje právě do antény, možné přepětí stejně poškodí elektroniku v anténě a výměnný rocket zde postrádá smysl. Navíc Rocket M5 GPS je s anténou spojen speciálním konektorem s velmi jemnými kontakty a již během konference se podařilo tento konektor rozlámat. O vodotěsnosti konektoru lze také polemizovat. Toto řešení lze nazvat nešťastným. Jednotka podporuje také novou technologii využívající GPS s názvem airSync (o níž se dočtete dále). Dostupná by tato jednotka měla být v lednu 2011. Cena odhadujeme na + 200 USD - což je poněkud mimo nároky českých poskytovatelů - nechme se však překvapit.
Airbeam


AirSync

airSync - všechny nové jednotky (počínaje airBeam, nasledují nám již známé jednotky Rocket a další) budou vybaveny GPS modulem. Ten zajistí velmi přesné časování (stahuje čas z družic) a udává informace o pozicích vysílačů. To celé bude sloužit k synchronizaci vysílání a příjmu všech UBNT zařízení na jednom stožáru - tzv airSync. Díky tomu nebudou rušena zařízení, která v jednu chvíli poslouchají, těmi, která zrovna vysílají. Co bude asi s konkurenčími kousky na stožárum, až začnou v jeden čas zářit obrovské reflektory RocketDishů, si lze jen domýšlet. Během prezentace byla ukázka této technologie, kdy bylo prezentováno navýšení přenosu z 80 mbps na 120 mbps a snížení latencí z průměrných 80 ms na 20 ms. GPS signál byl do hotelu přenášen přes repeatery a byl velmi slabí (cca 3 satelity) k funkčnosti to však stačilo. Na otázku, zda starší rocket bude podporovat GPS modul, Robert řekl, že možná přidají podporu. USB port, který jednotky obsahují, byl pro tento modul původně zamýšlen, ale neví, zda tuto možnost dodělají. V prezentaci pak ukázal nové modely Rocketů M GPS s 2x MIMO výstupem a právě s integrovaným GPS modulem a výstupem pro externí anténu.

UniFi
UniFi - Zajímavé a chytře provedené. Jednotka tvarem připomíná létající talíř UFO nebo talíř pro plážovou hru frisbee. Jednotka je ideální pro tvorbu "mesh" sítí uvnitř budov. Velkým zklamáním během diskuze bylo zjištění, že jednotky spolu bezdrátově komunikovat neumí a všechny musí být připojeny drátově. K jednotkám je dodáváno instalační CD (podpora Win, MacOS, Linux)
s SW jménem UniFi controler (centrální management jednotek UniFi). Umožňuje grafický návrh sítě (s nahráváním podkladových obrázků) a automatické řízení celé sítě. Protože jednotka byla na konci konference rozdávána jako avizované "Free Device" - měli jsme možnost ji ihned vyzkoušet. Nastavení hotspotu je velmi jednoduché. Vhodné pro zákazníky, kteří mají rádi Apple a nemají moc zkušeností s Wi-Fi. V aplikaci si můžete nahrávat mapy objektu a plánovat rozmístění jednotek. Je zde také možnost nastavit základní údaje, jako SSID, guest účet, uvodní stránku hotspotu. Můžete také sledovat jednoduché statistiky provozu, seznam připojených klientů a stav zda jsou jednotky aktivní. Ovládací SW je ještě hodně potřeba odladit. U jednotek by také neškodila možnost připojení pomocí externího napájení přes jack. K dispozici bude několik modelů odstupňovaných dle výkonu a toho v jakém standardu vysílají a/n nebo b,g/n. Cenový návrh od UBNT činil 59, 79, 149 USD - dle typu.
V prodeji bude také sada 3 kusů.

OmniAnt

Dále byly představeny "nové" antény pro pásmo 2,4 - které budou pro jednotku Rocket M2. Konkrétně Rocket Dish 24 dBi, sektorky a úplně nové omni-directional antény ve dvou velikostech.

Nová WispStation M je již v krabičce a vypadá jako NanoStation M5.
parabola
Zajímavým kouskem byla parabola pro Nanostation (offsetová parabola s trubkovým hákem pro připevnění NanoStation) se jménem NanobridgeM. Bude však k dispozici výhradně s jednotkami pro pásmo 900 MHz a 3.5 GHz.


10ghz
PowerBridge M10. Jednotka (totožná s anténou RocketDish, ale jiný ozařovač a radio) bude pracovat v pásmu 10GHz. Rychlost +100mbps, 28MHz kanál. Podporuje standardy AirMaxu, management přes AirOS, vestavěný spektrální analyzátor AirView. Tento produkt zvedl velkou diskuzi, ale převážná většina byla zklamána protože 10GHz je volné pouze v ČR. Vysílání a příjem je na jedné frekvenci a v ČR nelze použít. Všichni ostatní se ptali na pásmo 24 GHz, které v UBNT zatím neplánují.

3G
3G Station - Jednotka osazená 1x LAN + wifi + usb pro připojení 3G modemu. Vyšší modely umožňují vložení 3G mimipciE modulu. Představeny 3 modely. (1) anténa integrovaná, bez interního modulu. (2) s odnímatelnou anténou a slotem miniPCIE. (3) outdoorový model stejný jako model 2, ale s vyšším výkonem a IP krytím určený k instalaci ven. Ceny budou v těchto relacích 59, 99, 199 USD. Opět žádné nadšení zejména v ČR, kde 3G internet je tzv. drahé nic moc.

aircam

IP kamera AirCam s rozlišením 720p a nový ovládací SW AirVision zdarma, který podporuje ovládání kamer UBNT (snad bude podporovat i konkurenční modely). SW umožňuje ovládat známé funkce, jako detekce pohybu, nastavení streamu na web apod. Zastane také funkci NVR serveru k nahrávání. Jako pomoc při plánování rozmístění kamer okolo objektu pomohou integrované Google Maps. Robert nadšeně vyprávěl, jak mají IP kameru před vchodem do firmy a lze krásně sledovat, kdo chodí dovnitř a kdo ven J. Kamera je kompatibilní se standardy AirBeam a UniFi. V dotazech bylo slyšet hlavně, že lidé chtějí vyšší rozlišení, přísvit, mikrofon atd. Na tyto dotazy Robert odpovídal, že v dalších vyšších verzí kamer budou tyto funkce obsaženy. Vývojáři opět pilně zapisovali. Cena prý pod 100 USD.
aircam

Následovala diskuze k nové verzi FW AirOS 5.03, kde byla představena možnost konfigurace VLANů. Diskuze nebyla valná, proto přiskočil Robert a pokračovalo se dál.

ToughCable - představení této novinky začalo statistikou reklamací produktů Ubiquiti. K na počet všech vyrobených jednotek připadal podíl 0,3% vadných. Ze všech přijatých reklamací je 80% jednotek poškozeno přepětím. Jako řešení bylo vysvětleno nutnost používat POE napájení od Ubiquiti se zapojeným zemnícím kolíkem a stíněný kabel. A právě novinka ToughCable má posloužit k ochraně jednotek. Tento nový kabel není nic jiného než klasický FTP kabel. Verze kabelu budou dvě a to CAT5 a CAT6. V prezentaci byla informace že v laboratoři kabel testovali na přepětí o hodnotě +-35 kV x 100 cyklů. Zařízení tuto zátěž vydrželo.

Dalším bodem konference byla ukázka SW s názvem AirLink - ten je již k dispozici - před konferencí jsme Vás o něm informovali na tomto blogu v článeku (http://i4wifi.blog.cz/1010/airlink-beta-1-0). Nebudeme jej tedy dále rozepisovat a sami si vyzkoušejte jak funguje.

Konference pokračovala diskuzí o SW AirView (spektrální analyzátor), který v nové verzi umí přehrávat nahrané data, pro možnost jejich porovnání a vybrání například vhodné polarizace antény.

Následovalo odhalení tabulky s uvedením produktů na trh - Q4 (tento kvartál), Q1 (začátek příštího roku).


termín dodání

Nakonec měla proběhnout diskuze, nikdo se na nic neptal a tak Mr. Ben Moore konferenci ukončil a začal se rozdávat "Free Device" (létající talíř UniFi). Následně bylo možné dále diskutovat s jejich vývojáři.

--------------------------------
Co říkáte Vy na představené novinky? Nadchlo Vás něco? Litujete, že jste se konference nezúčastnili? Podělte se s námi o Váš názor v diskuzi pod článkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 :-: MiSs KaTiE :-: :-: MiSs KaTiE :-: | Web | 1. listopadu 2010 v 16:59 | Reagovat

Ahoj, přihlaš se do Velké Soutěže a získej super ceny :) více tu:
http://photoshoots-online.blog.cz/1011/prihlaska-do-big-competition

2 Bravy Bravy | 1. listopadu 2010 v 19:39 | Reagovat

Planuje i4wifi prodavat PowerBridge M10? Kdyz ano, cca kdy?

3 Martin Martin | 1. listopadu 2010 v 20:13 | Reagovat

[2]:V současné době není legální toto zařízení v ČR provozovat, jelikož nesplňuje VO.

4 Bravy Bravy | 2. listopadu 2010 v 21:26 | Reagovat

Jednoduche, nabizi se pouzit je v paru :) Pak vysilani i prijem muze byt na jine frekvenci.

5 Honza Honza | 3. listopadu 2010 v 13:32 | Reagovat

[4]: Otazka je jestli to tak pujde nastavit

6 gringoAD gringoAD | E-mail | 8. listopadu 2010 v 12:23 | Reagovat

A kdo je tedy vubec potencialni odberatel Powerbridge M10 tedy? Pokud je 10GHz volne pasmo pouze v CR, a navic je to v CR legalne nepouzitelne, nejak me nenapada kde se to tedy da pouzit?

7 Makik Makik | 8. listopadu 2010 v 14:16 | Reagovat

Nevim, proc resite neco, co se v CR nesmi pouzivat a jak je v CR zvykem, jak obejit zakon.

8 Bravy Bravy | 8. listopadu 2010 v 16:44 | Reagovat

Proc PBM10 nesplnuje VO? viz: http://www.ctu.cz/1/download/Opatreni%20obecne%20povahy/VO_R_14_12_2006_38.pdf
Nenasel jsem tam nic proc by se to nemohlo pouzivat.

9 Schum Schum | 12. listopadu 2010 v 22:52 | Reagovat

Prima informace, ale nerv z oka mi zase taha veta, cituji :

"GPS signál byl do hotelu přenášen přes repeatery a byl velmi slabí (cca 3 satelity)"  ten signal byl fakt SLABÍ ??

Schum

10 GK GK | 30. listopadu 2010 v 8:24 | Reagovat

"Nastavení hotspotu je velmi jednoduché. Vhodné pro zákazníky, kteří mají rádi Apple a nemají moc zkušeností s Wi-Fi"

Takže podle vás jsou uživatelé Apple jenom hloupý lamy ?

11 Martin Martin | 30. listopadu 2010 v 14:28 | Reagovat

[10]: Určitě ne. Znám hodně zkušených co prostě mají rádi MacOS.

..., kteří mají rádi Apple... (z důvodu designu)
...nemají moc zkušeností s Wi-Fi... (nastavení je snadné)

12 Jirka Jirka | E-mail | 1. prosince 2010 v 13:40 | Reagovat

Na kdy plánujete zařazení zařízení UniFi do prodeje?

13 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 8. března 2012 v 9:03 | Reagovat

Every night, rickety Louis Vuitton Outlet ferry a stream of Louis Vuitton Outlet to the safety of Louis Vuitton Outlet as the bloodshed in Syria escalates.

14 coach outlet handbags coach outlet handbags | E-mail | Web | 14. dubna 2012 v 9:57 | Reagovat

You might get that a lot but still I will say it.
http://www.coachoutlethandbagssales.com

15 tory burch outlet tory burch outlet | E-mail | Web | 4. května 2012 v 3:57 | Reagovat

HU0504,This article is great!Thank you to share!

16 designer Clothing designer Clothing | E-mail | Web | 27. července 2012 v 5:15 | Reagovat

This is a really quality post.I find this information through Google. Great job <a href="http://www.clotheswholesales.com/">cheap Clothing</a>

17 designer clothes outlet designer clothes outlet | E-mail | Web | 27. července 2012 v 5:16 | Reagovat

So great!I am waiting for you with the new words <a href="http://www.withthesale.com/">cheap designer clothes</a>

18 ray ban sunglasses ray ban sunglasses | E-mail | Web | 27. července 2012 v 5:17 | Reagovat

When I travel to anywhere with this top quality <a href="http://www.cheapraybansunglassessale3025.com/">cheap ray bans</a>, all people feel that it is fashionable to me to wear such a pair of vogue sunglasses.

19 discount oakley sunglasses discount oakley sunglasses | E-mail | Web | 27. července 2012 v 5:18 | Reagovat

These information helps me consider some useful things, keep up the good work <a href="http://www.cheapdiscountoakleysunglasses.com"><strong>replica oakley sunglasses</strong></a>

20 new era hats new era hats | E-mail | Web | 27. července 2012 v 5:19 | Reagovat

Thanks i like your blog very much.i come back most days to find new posts like this <a href="http://www.newerahatswholesaler.com/">new era hats wholesale</a>

21 Chanel Bags Chanel Bags | E-mail | Web | 16. srpna 2012 v 10:46 | Reagovat

The same goes for her line of handbags, now known worldwide. With his trademark DC logo covered immediately recognizable, the case with women around the world are popular.

22 Coach Handbags Coach Handbags | E-mail | Web | 23. srpna 2012 v 5:34 | Reagovat

--!@xiaoyao Coach Handbags The price is much lower than the original Coach handbags. These replica Coach handbags are sold like hot cakes, which implies that Coach handbags are very popular and prevailing and also suggests that people are tend to buy these handbags with high performance price ratio.--!@xiaoyao

23 Louis Vuitton Bags Louis Vuitton Bags | E-mail | Web | 24. srpna 2012 v 5:57 | Reagovat

You should include a beautiful bow on the outside of the package and a wonderful gift card and write something important in it.

24 Coach Outlet Online Coach Outlet Online | E-mail | Web | 3. září 2012 v 3:25 | Reagovat

So Why do people search for Louis Vuitton handbag price lists? It's because everyone would know that almost all Louis Vuitton outlets around the world don't ever advertise their prices in store. The problem that most people have is that they don't know how much each item would normally cost before hand.

25 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 3. září 2012 v 4:13 | Reagovat

The regular Louis Vuitton Bags stores will normally stock Coach Outlet Online the surplus Michael Kors Online Outlet bags within their inventory building as surplus. A few of the items stored may suffer some minor scratches and imperfections the store is going to be instructed to sell them in a less expensive price Louis Vuitton Outlet Store mthan continue storing Louis Vuitton Purses them. Some minor defect may also be coach outlet store online caused throughout the manufacturing procedure coach outlet online for the baggage or once coach factory outlet they were shipped from the coach factory main branch to the branches Michael Kors Outlet round the country. Since these Louis Vuitton Outlet Handbags outlets purchased these items coach factory online in large quantities, they will be able to Louis Vuitton Handbags get them from the coach outlet store factory making them cost less than the average coach factory online bags sold in the marketplace.

26 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 3. září 2012 v 5:39 | Reagovat

Regardless that coach bags may very well be cheap compared that will other designer sacks, they are also relatively costly. One of the greatest ways to obtain good coach bag on a great price could be to buy from some sort of outlet store. Outlet stores are known for offering an exceptionally great prices regarding products. Buying a handbag within a outlet store isn't an exception.

27 Coach Outlet Online Coach Outlet Online | E-mail | Web | 21. září 2012 v 7:43 | Reagovat

caili0921Nový web bude věnován čistě jen tématu zdravotnické záchranné služby.

28 Louis Vuitton Handbags Louis Vuitton Handbags | E-mail | Web | 22. září 2012 v 5:45 | Reagovat

A very good article...

29 coach outlet coach outlet | E-mail | Web | 6. října 2012 v 7:37 | Reagovat

When you put on fine coat, bind belt sandals is the best partner. You can come to our coach online outlet store to choose one.yangxuemin1006

30 louis vuitton outlet louis vuitton outlet | E-mail | Web | 8. října 2012 v 10:06 | Reagovat

Use louis vuitton outlet in a very daring, unpredicted shade to select up an accent colour with your outfit. In the event you are donning a skirt with a floral, plaid or striped print, match up your necklace, earrings or bracelets to a colour used in the look. This is a good way to include far more shade to an or else subdued outfit, and it could possibly pull your look with each other properly.Mother of pearl is usually a well known alternative for louis vuitton outlet because it gives all of the attractiveness and iridescence of pearls at an a lot lower cost, and will be carved right into a multitude of shapes. It can be recovered from many organisms and a very popular resource is at this time abalone shell. A person well-known form would be the hibiscus flower.Assure the achievement and profitability of the wholesale louis vuitton outlet business enterprise by accomplishing your research and comparing several prospective distributors and suppliers. Comparison purchasing will help you to find the very best offer, even if you believe your initial vendor beneath consideration might have the lowest costs. The lessen the price, the bigger your revenue.

31 Coach Factory Coach Factory | E-mail | Web | 9. října 2012 v 9:44 | Reagovat

--!@llei1009 the fashion! I got that!reading this coach outlet may distort your moral values.

32 coachfactory coachfactory | E-mail | Web | 5. prosince 2012 v 3:31 | Reagovat

A few days later, it chanced that Jean Valjean was sawing some wood, in his shirt-sleeves, in the corridor. The old woman was in the chamber, putting things in order. She was alone. Cosette was occupied in

33 coach factory outlet coach factory outlet | E-mail | Web | 18. prosince 2012 v 9:33 | Reagovat

adasdasd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama