Výběr vhodného zařízení Ubiquiti

1. listopadu 2010 v 10:47 | Rado

V tomto článku se zaměřeníme na produkty Ubiquiti a pomůžeme Vám při výběru vhodného zařízení s podporou systému Airmax.


Nejprve krátké shrnutí výhod a nevýhod obou pásem, pro pásmo 2,4Ghz platí větší  kompatibilita mezi Wifi zařízeními jako jsou telefony, notebooky a IP kamery. Nevýhodou je vyšší zarušenost pásma oproti 5Ghz, hlavně ve městech. Použití je tedy vhodné uvnitř budov a v nezarušených oblastech.

Při použití zařízení, které mají integrovány své vlastní Wi-Fi přijímače je nutné funkci Airmax vypnout!

Pásmo 5GHz umožňuje použití většího výkonu, je větší volba při výběru volného kanálu, působí zde také faktor menší fresnelovy zóny.
Před samotnou instalací je výhodné použít Link kalkulátor k oveření podmínek a spolehlivosti spojení. Zjistěte si jakou potřebujete rychlost přenosu dat a propustnost, dále také určete celkový výkon, který bude potřeba pro vytvoření propojení.

Obecně platí fakt, že neexistuje ideální zařízení, které by šlo použít vždy a všude. Výběr, které ze zařízení použít závisí na vzdálenosti, požadované propustnosti, stejně důležitý je také rozpočet a spektrum zarušení.


                           
sektor


Na 5GHz pro vysílání lze použít Rocket M5 v kombinaci se sektorovou anténou, například 5G-20-90. Při použití antény Rocket Dish je třeba nahrát  verzi AirOS, která umožní snížení výkonu pro dodržení 30 dbm limitu, naleznete ji na stránce produktu Rocket v sekci související dokumenty a současnou verzi můžete stáhnout zde.

Pro klienty lze použít:

- NanoBridge M5 - pro delší vzdálenosti

- AirGrid M5 -  nejedná se o systém více antén - MIMO

- NanoStation M5

- Loco M5 - pro krátké vzdálenosti

V případě 2,4GHz můžete použít pro vysílání Rocket M2 se sektorovou anténou, například 2G-16-90.

Jako klientskou jednotku pak lze použít například:

- NanoStation M2

- Loco M2

- Picostation M2

Na výrobky Ubiquiti poskytujeme záruku 5 let..!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama