AirCA8-PRO a 2×ISP

21. prosince 2010 v 15:20 | Rado |  Software
Informace o tom, že do zařízení AirCA8-PRO lze přivést signál od dvou různých poskytovatelů jistě nebude pro většinu z Vás novinkou. Z dotazu našich zákazníků však vyplývá, že samotné zprovoznění této vlastnosti však již není všem až tak zcela jasné.

airca

Článek je tak určen pro ty, kteří by možnost zajištění plynulého provozu rádi přivítali, avšak prozatím se jim o tomto levném a zajímavém způsobu nepodařilo dozvědět více. Náročnějším pak lze doporučit použití platformy Mikrotik, například routerboardu RB433, nebo některé z jeho vylepšených verzí.

Pokud tedy hlavní ISP z nějakého důvodu přestane dodávat konektivitu, je zde možnost automatického přepnutí na záložní ISP a zachovat tak nadále přístup klientů k internetu.

Jak na to u AirCA8-PRO?

Základem je nahrání upravené verze firmware 2.01e02, která je ke stažení na stránce produktu v sekci související dokumenty.

- po instalaci firmware zvolte v Advanced settings operační mod Gateway - AP+Router.

- po restartu se přihlašte do nastavení zařízení bezdrátově přes výchozí adresu 192.168.1.1, po LAN se Vám to již nepodaří (všechny tři RJ45 porty se stanou WAN portem ). Na WAN se připojíte v případě, pokud budete znát IP adresu, kterou zařízení dostane od DHCP serveru.

- přiveďte si konektivitu do WAN portů.

- V Setup Wizard pak v sekci ISP Settings již budete mít možnost nastavit oba ISP.

airca

Důležité je povolit funkci Auto-Switch, která při výpadku hlavního ISP zajistí přepnutí na záložní. Určení primárního ISP je jednoduché, stačí jej zvolit v prvním poli select, poté potvrdit tlačítkem Set Primary.

airca


Při zadání druhého ISP máte možnost volby přístupu přes pevnou IP adresu, PPPoE, DHCP server, PPTP, lze také povolit klonování MAC adresy.

AirCA8-PRO je v našem e-shopu nabízeno již poměrně dlouhou dobu, což svědčí o tom, že je o zařízení neustálý zájem, lze jej totiž použít pro obě pásma 2,4 i 5 GHz.

K zařízení nabízíme také náhradní zdroje WNC5V/10W, zde je dobré připomenout, že AirCA8 je kompatibilní se zdroji s konektorem o rozměru 4,0 x 1,7 mm.

airca

     
airca


Za pomocí redukce REDCA8 lze použít i zdroje s klasickým konektorem o rozměru 5.5 x 2.1 mm.
airca
To se hodí zejména při napájení jednotky pře PoE, například za pomocí  splitteru od TP-LINKu TL-POE10R. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama