TD-W8960NB - ADSL2+ / Wifi AP router

27. ledna 2011 v 10:29 | Rado
Po delší době se v našem sortimentu opět objevuje zařízení podporující ADSL internetové připojení, v tomto případě v kombinaci s 10/100 Mbps LAN porty a WiFi bezdrátovou částí. Zařízení dokáže díky části NAT routeru připojit po LAN až čtyři PC a bezdrátově například notebooky, je dodáváno společně s ADSL splitterem, path kabelem, instalačním CD a napěťovým zdrojem.

8960

Přes Wifi rozhraní lze přenášet data rychlostmi až do 300Mbps, podporovány jsou rychlostní normy 802.11n a 802.11b/g. TD-W8960NB využívá anténní technologii MIMO 2×2, jednotka je vybavena 3dbi anténkami, které však lze dle potřeby vyměnit za ziskovější 8dbi verzi TL-ANT2408CL.

ADSL sekce podporuje veškeré ADSL standardy, při ADSL2 umí přenášet data rychlostí do 12Mbit/s, v případě vylepšené verze ADSL2+ až do 24Mbit/s.

Router dále umožňuje použití funkce QSS rychlého a bezpečného spojení s klienty, stačí si vybavit PC například WiFi PCI Express kartou TL-WN781ND, notebooky USB adaptéry TL-WN422G, nebo použít designově zajímavou stolní verzi USB klienta TL-WN822N.

8960


Obrázek znázorňuje možnou sestavu zařízení.

Pro zabezpečení lze kromě WPS v rámci QSS použít klasické šifrování WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK, 64/128/152-bit WEP.

8960

Základní instalace a nastavení nijak nevybočuje ze zaběhnutého standardu, kromě LAN portů ( ETH Interface ) je TD-W8960NB vybaven také jedním WAN portem RJ11 (ATM Interface ) pro propojení s ADSL splitterem, který umožní po nastavení identifikace od poskytovatele přivést signál z ADSL zásuvky a zároveň připojit telefon.

8960

ADSL linku lze k tomuto portu samozřejmě připojit i napřímo. Pro přivedení konektivity po LAN lze použít jakýkoliv z portů, který se po nastavení v Advanced Setup-Layer2 Interface-ETH Interface promění ve WAN. Takto lze upravit vždy pouze jeden port.

Typ TD-W8960NB od výrobce TP-LINK toho vzhledem k ceně dokáže nabídnout opravdu hodně. Stačí nahlédnout do podrobného manuálu, který je ke stažení na stránce k produktu,
nebo si po přihlášení projít menu a je jasné, že na své si přijdou jak běžní domácí uživatelé,
tak i ti, kteří se ve stavbě domácích, či menších firemních sítí  dokonale vyznají.

8960

Namátkou zmiňuji řízení datových toků  QOS, které lze využít například při VoIP volání, IPTV vysílání, hraní online PC her, podporu tvorby až deseti IPSec VPN tunelů současně, je zde také možnost použití zařízení v kombinaci s RADIUS serverem.

Na zařízení poskytujeme pětiletou záruku, objednat si jej můžete zde.

Dotazy, názory a zkušenosti z provozu lze sdílet v rámci tématu na našem diskuzním fóru  zde.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bláznivá Holka Bláznivá Holka | Web | 27. ledna 2011 v 10:30 | Reagovat

Ahojky máš nádherný blog koukni pls na www.blazniva-holkaa.blog.cz díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama