Květen 2011

Konference Luhačovice - ISPforum day

30. května 2011 v 13:22 | Willy |  Akce
Zveme Vás na konferenci ISPforum day do Luhačovic, které se koná od středy 1.6. až do pátku 3.6.2011. Konference je zaměřena přímo na praktické zkušenosti poskytovatelů připojení, převážně se bude jednat o diskuze k zařízením od Mikrotiku, UBNT, 10GHz spojů a informačních systémů.

Na výstavě pro Vás budeme mít připravený solární panel se systémem pro celoroční provoz. Předvedený systém je ve zkratce vhodné použít tam, kde není stálá dodávka elektrické energie, nebo není stabilní.Přihlašte se na školení Mikrotik a získejte bonus!

26. května 2011 v 10:49 | Medvěd |  Akce
Zajímá vás RouterOS Mikrotik, ale nevíte jak začít? Potřebujete proškolit nové zaměstnance?

Pak neváhejte a přihlaste se na školení, zbývají poslední volná místa!
"Úvod do systému MikroTik - teoretická část"(14.06.2011)
"Úvod do systému MikroTik - praktická část" (21.06.2011)
Na co se můžete těšit? Autorizovaný školitel a expert na RouterOS Mikrotik pan Jaromír Čihák Vás jednoduchou formou uvede do problematiky nastavení systému v naší moderně vybavené školicí místnosti v Praze.Po absolvování teoretické a praktické části budete schopni:
  • nastavit funkce statického routování,
  • omezování rychlosti klientů nebo přístup do firemní sítě přes VPN tunel,
  • naučíme Vás konfiguraci systému tak, aby byl při výpadku sítě obnoven přes záložní konektivitu,
  • a další praktické dovednosti… Získejte BONUS za včasnou registraci! Každý kdo se na školení přihlásí alespoň 14 dní před začátkem školení, získá poukaz na oběd v samoobslužné restuaraci v areálu zcela zdarma. Za školení však nezaplatíte ani o korunu navíc! Celodenní občerstvení formou rautu včetně teplých a studených nealko nápojů je již standardem.Neváhejte a objednávejte poslední volná místa!

Srdečně Vás zvu!

Nový firmware pro TL-WR1043ND

24. května 2011 v 16:14 | Rado |  Software
WiFi AP router TL-WR1043ND s podporou rychlostního protokolu 802.11n pro bezdrátový přenos dat doznal vylepšení v podobě nové verze firmwaru, který nyní umožňuje přes USB kromě FTP serveru také provoz Media serveru. Router je kombinací čtyř portového Gigabit switche a bezdrátové technologie připojení k síti. Díky zmiňované podpoře protokolu 802.11n lze s routrem vytvořit několikanásobně rychlejší bezdrátovou síť v porovnání s běžnými 802.11g zařízeními. Router podporuje systém QSS rychlého a bezpečného připojení klientů k AP, ovládání této funkce je zajištěno tlačítkem na předním panelu.Nově tedy můžete sdílet a užívat si hudbu, video, nebo fotky v rámci Vašeho PC, konzole Xbox360, nebo PS3. U Media serveru je možné sdílení až šesti adresářů.


V případě FTP serveru je umožněno sdílení až deseti adresářů. Pro aktualizaci nastavení serveru je nutné server vždy restartovat.


K routeru lze přes USB rozbočovač připojit až 8 disků. Doporučeno je použití systému souborů NTFS z důvodu efektivnější podpory práce s objemnými daty a velkokapacitními disky.


Posledním vylepšením je podpora letního času.

Zajímavostí u typu TL-WR1043ND je použití technologie SST - Signal Sustain Technology. SST výrazně zvyšuje stabilitu a propustnost bezdrátových přenosů za pomocí tří prostorově oddělených signálních cest. V porovnání s 2x2 MIMO technologií použitou u modelu TL-WR841ND činí v této oblasti zlepšení v průměru o 50%. Celkově se také výrazně snižují výpadky na WiFi rozhraní.

Funkce CCA - Clear Channel Assessment využívá v oblasti WLAN pravidlo tzv. náslechu před komunikací. Pomocí funkce CCA se zařízení vyhýbá konfliktům na kanálech, kdy automaticky volí volný kanál, výrazně se tak zvyšuje výkon WiFi.

AP/Router TL-WR1043ND objednávejte zde a nový firmware stahujte zde.

Compro představuje nové IP kamery

24. května 2011 v 14:40
Společnost COMPRO vstoupila na trh v roce 2006. Prvním výrobkem, který u nás nabízela byly duální TV tunery. Později firma COMPRO rozšiřuje svoje portfolio a na taiwanské výstavě SecuTech představuje novou řadu IP kamer. Na této výstavě byly představeny i kamery IP70W a IP540W, které nyní můžete najít i v nabídce i4wifi.
Už od prvního okamžiku Vás kamery oslový velmi pěkný designem a kvalitou použitého materiálu. Součástí balení je CD se software pro ovládání až 32 kamer současně. Na CD najdete i průvodce, který Vás v deviti krocích provede celým nastavením kamery.Max. rozlišení kamer je 1280 x 1024 při 15 snímcích za sekundu resp. 640 x 480 při 30 snímcích. Obraz je pěkný a čistý. Na screenshot obrazu z kamery se můžte podívat zde. Kamery díky integrovaným IR diodám vidí i v noci. Součástí kamer je i USB WIFI modul s podporou standardů 802.11b/g/n.

Mezi další přednosti kamery patří nahrávání záznamů na mikroSD kartu (max. 32 GB) a možnost připojení externího mikrofonu či bedýnek. V případě kdy kameru používáte pro zabezpečení svého majetku, určitě oceníte možnost připojení externího alarmu.

Webové rozhraní kamery je přehledné a snadno nastavíte vše potřebné. Samozřejmostí je nahrávání videa či zaslání snímků při detekci pohybu nebo zvuku. Záznam lze pořizovat i nepřetržitě (max. délka jednoho záznamu je 60 min.).

IP kamery na veletrhu IFSEC

23. května 2011 v 11:40 | Martin
Veletrhů, které se zabývají zejména kamerovymi systémy není mnoho a vedle taiwanskeho Secutechu je největším evropským veletrhem IFSEC, který se každoročně koná v Birminghamu v Anglii. Stovky firem ze zabezpečovací branže se zde rozprostírají na ploše tisíců metrů.
Mohlo by se zdát, že město Birmingham je zvoleno náhodně nebo z finančních důvodů, ale skutečnost je jiná. I z českého pohledu snad není města, ve kterém by se kamerovému byznysu lépe dařilo. Napovídají tomu všudypřítomné cedule, kamery a i evidentní strach o samotnou zabezpečovací techniku.


Ale zpět k veletrhu. Segment IP kamer nadále hodláme rozšiřovat, a proto jsme se na veletrh také vypravili.
Žádné zázraky vědy a techniky jsme od veletrhu nečekali, na druhou stranu nás překvapili někteří asisjští výrobci svou schopností konečně vytvořit také user friendly firmware a software.

K vidění byly také kamery vodní až podvodní:
Malé a velké.

Fádní i barevné.
Rozsah výstavy byl skutečně obrovský a nás nyní bude čekat težši část vyběru - testovani vzorků od předvybranych firem. Ty nejlepši pak naleznete zde.

Novinky z Mikrotiku

23. května 2011 v 9:17 | TechNick
Mikrotik vydal další bulletin č.31 a v něm upřesňuje parametry již avizovaných novinek.
Popisuje zde specifikace nové jednotky RouterBOARD Groove a dále pak gigabitové RouterBoardy RB1200 a RB435G. Chcete-li se dozvědět co se dělo na letošním setkání MUM, které se konalo v Budapešti, můžete se podívat na HD záznam, který Mikrotik přidal na www.tiktube.com. Celý bulletin pak můžete číst zde.

Wifi žárovky? Blízká realita!

18. května 2011 v 12:57 | hubert |  Zajímavosti
Společnost GreenWave Reality oznámila svojí spolupráci se společností NXP. A co má být výsledkem tohohle spojení? Nic menšího než úsporné žárovky komunikující v bezdrátové síti a podléhající tak inteligentnímu managementu. Ve spolupráci s různými čidly a ovladatelné jak prostřednictvím speciálních ovladačů, tak i přes PC, chytré telefony, nebo třeba přes televizi, by měly přinášet další úsporu ve spotřebe energie. Například regulací intenzity osvětlení podle úrovně denního světla, nebo vypnutím osvětlení v místnosti, kde nikdo není. Bezdrátové komunikační jednotky budou komunikovat technologií 6LoWPAN, která využívá nové IPv6 adresace, takže zatím nemusíme mít obavu o adresní prostor.

Uvidíme, kdy se podobné žárovky ojeví i v našem sortimentu...


Elektřina za 1 Kč za kWh?

15. května 2011 v 10:41 | prof. Datel
Kde se dá sehnat elektřina z 1 Kč včetně DPH? No přeci v Číně!

Cena elektřiny v Pekingu je nyní, na jaře 2011, RMB 0.4883 za kWh což odpovídá asi 1.05 Kč za kWh.


Bojujeme s Google Czech Republic, s.r.o.

13. května 2011 v 22:24 | Hlodavec
Internetová společnost Google Inc., 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA zastoupená v ČR právním subjektem Google Czech Republic, s.r.o., 27604977, Praha 1, Nové Město, Klimentská 1216/46, PSČ 110 02 opakovaně blokuje (zakazuje) naše reklamní kampaně v síti Google AdWords.

Důvodem blokování je údajné tvrzení, že některé naše webové stránky jsou založeny účelově a že slouží jako převaděče za účelem směrování přístupů na jiné stránky. Oficiálně se toto nazývá "bridge page".

S postupem společnosti Google Czech Republic, s.r.o. nesouhlasíme. Níže následuje naše vyjádření zaslané do společnosti Google Czech Republic, s.r.o.

Subject: Re: [#799960235] Zásady týkající se webu
Sent: Friday, May 13, 2011 10:18 PM
Dobrý den paní Dano,

děkuji za vaši zprávu.

Jak jsem již psal web http://gwl-power.tumblr.com/ je náš firemní blog. Web http://www.ev-power.eu/ je náš firemní prodejní web. Zcela recipročně jsou na stránkách webu http://www.ev-power.eu/ mnohé odkazy na web http://gwl-power.tumblr.com/.

Je to zcela stejná situace jako je web http://google-cz.blogspot.com/ - Váš firemní web, který směřuje na hlavní webové stránky www.google.com.

Je tedy web http://google-cz.blogspot.com/ účelovou převáděcí stránkou?

Proto se domnívám, že se "tým, který Váš stránky kontroloval" mýlí a jeho závěry jsou chybné a poškozují nás tím, že blokujete naše reklamy v síti Adwords.

Prosíme tedy, aby byla sjednána náprava.

PS1: Doufám, že jste skutečný člověk a ne pouze virtuální identita, za kterou se schovává nějaká skupina brigádníků.

PS2: jsem rád že jako David mohu bojovat s Goliášem a zpomalovat šíření centrálně řízeného Matrixu.


Přeji pěkný den

Jan Sedlák

i4wifi a.s. (member of the GWL Group)
Czech Republic (EU)
+420 277 007 512
skype: i4wifi-jan.sedlak
EU VAT ID: CZ27651851

GWL/Power - Your Complete Power Solutions
http://www.ev-power.eu/

O vývoji tohoto případu Vás budeme informovat.

Výstava e-mobility

12. května 2011 v 18:47 | Martin |  Akce
Zveme Vás na již druhý ročník výstavy e-mobility, která probíhá od 15.5.2011 do 30.6.2011 v Centru energetického poradenství PRE - Jungmannova 28 (palác TeTa), Praha 1.

Jedná se vlastně o druhou část výstavy, která navazuje na část se zaměřením na elektroskůtry a elektromobily.
Druhá část se již týká elektrokol, kde si mimo jiné můžete prohlédnout přestavbový kit EVBike.
Vidět zde můžete jak přestavěné horské kolo, tak i přehled jednotlivých částí přestavbového kitu.
Další informace o výstavě naleznete zde.