Srpen 2011

Prodej 60W žárovek končí ?.... ale kdepak

31. srpna 2011 v 16:24 | Medvěd |  Telekomunikace
Informační portál Seznamu Novinky.cz uvedl dnes článek o tom, že do Česka od 1.9.2011 již nebudou dováženy 60W žárovky, protože ukončení jejich výroby a distribuce členským zemím EU ukládá nařízení Evropské komise. Celý článek můžete najít zde.

V aktualitě sice zoufají nebo zkouší lidi uchlácholit úspornými žárovkami, ačkoliv naférovku uvedou, že je v nich jedovatá rtuť, ale my nezoufáme, protože redaktor patrně ještě neslyšel o LED žárovkách!

Zde je výčet nejprodávanějších LED žárovek, které světlem náhradí 60 Wattovky a přitom mají příkon max. 9 W!

Moderní 35 SMD LED diodová žárovka, s paticí E27, 230V a 6,5W.

Objednávejte zde.

Nebo? LED žárovka 60 diodová, E14, teplá bílá (9 W, 230 V).Tyto a mnohé další najdete na webu www.led230v.cz, který se zabývá prodejem LED žárovek.

Všechny vybrané typy žárovek si můžete během 14 dnů vyzkoušet, nebudou-li Vám vyhovovovat prostě si je vyměňte nebo je vraťte a my Vám vrátíme peníze. Záruka je 60 měsíců.

Tak co? budete zoufat po tmě, otrávíte se a nebo zkusíte bezpečné osvětlení budoucnosti ?

i4wifi nabírá nové zaměstnace

30. srpna 2011 v 16:42 | Martin
Určitě jste se již dozvěděli, že šéf společnosti Apple Steve Jobs dal výpověď. Zdravotní důvody jsou však pouhou zástěrkou pro média a my Vám nyní odahlíme, jak to ve skutečnosti je.
Steve opustil svůj job ne ze zdravotních důvodů, ale protože se rozhodl pracovat v i4wifi a.s. Toto rozhodnutí učinil ihned, jakmile se o naší společnosti dozvěděl a není se co divit. Konkrétní pracovní pozici však musíme dále ze smlouvy tajit.

Ale teď vážně.
Pokud i vy máte zájem posílit náš tým, prodali jste svoji síť a teď se nudíte, máte rádi pohodový kolektiv, práci u které se nudit nebudete a má smysl, pojďte pracovat do i4wifi!
Jaké jsou požadavky na pracovní pozici obchodně technického specialisty a kontakt naleznete zde.

Zelený TP-LINK

30. srpna 2011 v 15:47 | Rado
Co jiného by mohlo znamenat slovní spojení z titulku článku než to, že TP-LINK se vydal ekologickou a zároveň i úspornou cestou.

Nové gigabitové switche TL-SG1005D a TL-SG1008D však výrobce vzhledově kupodivu nevybavil zelenou, ale černou. Černým krytem je vybaven i 16-ti portový 10/100 mbps typ TL-SF1016D. Původní "stovkové" SF verze switchů s pěti a osmi porty si ponechali svou bílou barvu. Switche si nadále zachovávají svou kvalitu, jsou napájeny 9V zdrojem. Automatické funkce těchto switchů umožňují snadnou instalaci bez jakéhokoliv nastavování. Funkce Auto MDI / MDIX eliminuje potřebu použití křížených kabelů. Auto-negotiation na každém portu zjišťuje rychlost připojené linky (10, 100 nebo 1000 Mbps) a inteligentně provádí nastavení pro dosažení optimálního výkonu.
Všechny zmíněné stolní TP-LINK switche jsou na krabici značeny logem, které oznamuje použití takzvané Green technologie. Co to v praxi znamená?
Shrnuto jednou větou, technologie Green automaticky reguluje spotřebu energie v závislosti na stavu linky a délce patch kabelu. Pojďme si ve zkratce objasnit funkčnost.


I když je PC, nebo jiné síťové zařízení vypnuto, daný port u konvenční verze switche bez Green technologie nadále spotřebovává nezanedbatelné množství elektrické energie. Green switch však dokáže detekovat stav každého portu a snižuje spotřebu elektrické energie u nečinných portů až o 80%. Jak je vidět na příkladu osmi portové verze switche, úroveň úspory klesá v závislosti na počtu připojených zařízení.


Nové switche také umí regulovat spotřebu enegrie v návaznosti na délce použitého patch kabelu. Analyzují délku kabelu a regulují odběr elektřiny. To u většiny běžných zařízení neplatí, protože ty odeberou stejné množství elektřiny přes kabel bez ohledu na jeho délku.

U nás lze zakoupit hotové patch kabely různých délek v šedém, nebo žlutém provedení zde.

Zajímavou informací nakonec je také to, že 80% balícího materiálu, ve kterém jsou zařízení dodávány může být recyklováno. Je vidět, že výrobce uvažuje ekologicky i v tomto směru.

Switche objednávejte zde.

O2 zveřejnila statistiky internetového provozu

29. srpna 2011 v 12:27 | hubert |  Zajímavosti
Česká Telefónica O2 zveřejnila vybraná data ze statistik o provozu internetového připojení, ze kterého vyplývají některé zajímavé poznatky o chování uživatelů. Jde sice jen o data o zákaznících O2, nicméně vzorek je natolik široký, že se dá prakticky zobecňovat na celou populaci ČR. Z výsledků vyplývá kromě jiného to, že místo peer-2-peer sítí uživatelé stahují více ze sdílecích serverů. Výrazně dominuje server ulozto.cz, který generuje provoz prakticky stejný jako youtube.com.

Za téměř šokující informaci považuji, že na třetím místě v seznamu serverů generující největší datový tok sedí WindowsUpdate.com. Pokud to promítneme do absolutního objemu dat, jedná se měsíčně o 1,3GB na jednoho každého každého uživatele!

Podívejte se na celý článek plný dalších zajímavých informací.

Špičkové switche pro náročné aplikace

25. srpna 2011 v 13:28 | Modeler |  Telekomunikace

Již je to delší doba, co jsme rozšiřovali sortiment o nabídku nových síťových aktivních prvků, a tak na základě vašich požadavků přišel čas, abychom nabídli nové produkty, které nabízejí parametry a výkon profesionálního řešení. Čas na produkty značky Edge-corE.Co je Edge-corE?
Edge-corE Networks je součástí firmy Accton Technology Group. Accton je celosvětovým dodavatelem pokročilých komunikačních produktů se zaměřením na jejich vlastní výrobu a s velmi silným vývojovým oddělením, kde po celém světě pracuje více než 800 vývojových pracovníků.

Prvními vlaštovkami v naší nabídce jsou dva managovatelné switche, každý se speciální funkcí.

První s označením ES3528MF-PoE je unikátní switch nabízející 24 napájených 100 Mbps portů, který najde největší uplatnění pro napájení a zároveň připojení VoIP telefonů, bezdrátových přístupových bodů, IP kamer, atd. PoE podporuje standard 802.3af a každý port zvládně z normy vycházející příkon 15,3 W. Detailnější popis produktu naleznete na jeho stránce.
ES3528MF-PoE


Druhým je ES3510MA-DC. Tento L2/L4 switch kompaktních rozměrů oceníte všude tam, kde je minimum prostoru pro aktivní síťový prvek, ale řešení vyžaduje vlastností managovatelných switchů. Hlavní specialitou tohto switche je podpora managementu sítí IPv6. ES3510MA-DC je určen pro napájení 48V a hodí se tak i do míst, kde není k dispozici rozvod 230V. Pro celkovou technickou specifikaci klikněte zde.

ES3510MA-DC

Do budoucna se můžeme těšit na další přírůstky do rodiny Edge-corE.

Recenze trackeru - lokátoru GT104

24. srpna 2011 v 10:19 | Martin |  Telekomunikace
Pokud jste hledali levný způsob, jak se kdykoliv dozvědět, kde se nachází vaše auto v případě krádeže nebo zatoulaný pes, pak jako ideální řešení se nabízí tracker GT104 jehož recenze právě vyšla na PCtuningu.
Zaujalo Vás toto řešení? Pak jej objednávejte přímo na tomto odkazu.

Koupíte si iPhone nebo větrnou elektrárnu?

23. srpna 2011 v 13:59 | Martin |  Energie
V minulém článku jsme zde na blogu psali o solárním řešení, on-line systému zálohování napájení a nastřelili jsme i větrné turbíny. Článek vedle některých úsměvných komentářů však vzbudil i obrovský zájem o tato řešení a zejména o větrné elektrárny GWL. A není divu! Kdo by si ještě před pár lety pomyslel, že si může pořídit 300 W větrnou elektrárnu do 10 tis. Kč i s daní, a že 400 W elektrárna bude stát stejně jako dobře vybavený mobil.
Ihned jsme tak objednali novou dodávku těchto turbín a nyní se nacházejí na lodi v indickém oceánu. S novou objednávkou také přichází vyšší kvalita. Proto nyní většina modelů využívá nejmodernější technologie, jako např. listy z uhlíkových vláken.

Pojďme se teď na jednotlivé model y podívat z blízka.
Jedná se o tzv. off-grid elektrárny, tedy modely, které nejsou určeny pro připojení do rozvodné sítě distribučních společností el. energie, ale pro ostrovní systémy, zálohování a pokrytí spotřeby energie tam, kde není přípojka 230 V.
Nabídka větrných elektráren GWL by se dala rozdělit do 2 skupin dle jejich provedení a použitého generátoru.

V první skupině je osamoceně model GWT300 s nominálním výkonem 300 W a DC generátorem.
Turbínu pohání 6 listů vyrobených ze skelných vláken a mezi hlavní výhodu vedle neuvěřitelně nízké ceny patří i rozměry.

V druhé skupině pak naleznete profesionální modely GWT400, GWT600 a GWT1000 s AC generátorem. Z předchozího příkladu si již asi dokážete nominální výkony jednotlivých modelů odvodit sami.

Přirozeně že výkon, jednotlivých modelů, závisí na rychlosti větru a i při vyšších rychlostech větru turbíny mohou dodávat výrazně vyšší výkon. K nominálnímu výkonu se tedy vztahuje nominální rychlost větru, která se v případě modelů GWT400 - 1000 pohybuje mezi skvělou hodnotou 9 - 10 m/s.
Vzhledem ke konstrukci GWT300 je nominální rychlost větru 25 m/s, zato minimální rychlost, kdy začne eletrárna dodávat proud je již od 1 m/s, zatímco u ostatních modelů se jedná o 2,5 m/s.
Přesnou závislost výkonu na rychlosti lze vyčíst z grafů měření.
GWT300 se tak hodí více na chaty/chalupy, kde se přes týden průběžně dobíjejí bateriové bloky a o víkendu je z nich čeprána energie. Dále na nepříliš RouterBoardy osazené stožáry a obecně na místa, kde vane i mírný vítr, zato prakticky stále.

Pro vyšší nároky pak slouží modely GWT400 - 1000. Zde je také velmi dobře řešený způsob uchycení na stožár.Způsob uchycení nevyžaduje mít na stožáru speciálně vyrobené příruby, ale pouze ovlivňuje jeho tloušťku a to je 60 mm. Nástavec turbíny je vybaven drážkami, do kterých se umisťuje gumová spirála. Ta plní jak funkci pevnostní, tak tlumí vybrace přenášené do stožáru z turbíny a je součástí balení.
Model GWT300 se instaluje odlišně na vnější trubku o průměru 40 mm s připraveným závitem pro aretační šroub.
Montáž elektráren není náročná avšak doporučujeme ji přenechat odborné firmě.

Samostatnou kapitolou je však regulátor nebo také kontroler dodávaný s modely GWT400 - 1000. Jendá se o velmi inteligentní zařízení se dvěma nezávislými výstupy, které vedle řízení toku proudu dokáže:
  • mechanicky zastavit turbínu v případě překročení bezpečných otáček
  • pracovat s přídavným solárním panelem, pro který má určené svorky
  • kompletně ochránit systém proti přebití/podbití baterie
  • ochránit systém proti přepětí nebo přetížení
  • komunikovat přes RS232
  • nastavit čas, kdy se má na výstupu objevit napětí
Samotná turbína a regulátor se propojují třívodičovým kabelem o průřezu dle použitého modelu. Doporučený průřez tak odpovídá maximálnímu výkonu/24 V. Kabel je veden vnitřkem stožáru.
Regulátor má na výstupu 24 V DC a pro převod na 230 V AC slouží invertory, které probereme zas v příštím článku.
Bez potíží, tak lze tedy říct, že přišla doba, kdy není nijak příliš nákladné pořídit si větrnou elektrárnu k domu, na chatu či chalupu a snížit si tak náklady na spotřebu el. energie, případně pokrýt Wi-Fi místa, kde se to dříve nevyplatilo. Celou nabídku alternativníého napájení naleznete zde.

Bezpečnostní díra chytrých telefonů

23. srpna 2011 v 12:49 | hubert |  Zajímavosti
Vědci z kalifornské univerzity demonstrovali bezpečnostní díru u chytrých telefonů s akcelerometrem, tedy senzorem snímajícím pohyb a polohu telefonu. Akcelerometr se běžně používá pro otočení obrazu na displayi telefonu podle jeho polohy, nebo třeba na ovládání her.

Tito vědci vytvořili a předvedli program, který z dat z akcelerometru, dokáže zjistit znaky psané na softwarové klávesnici telefonu. Pokud totiž telefon držíte v jedné ruce a druhou píšete na klávesnici promítnuté na display, nutně dochází k pohybu telefonu. A právě vyhodnocením tohoto charakteristického pohybu je možné získat informaci která místa jste mačkali, tedy které klávesy. V první fázi vývoje má tato detekce úspěšnost přes 70%(!) a zatím je omezená jen na číselnou klávesnici. Vědci ale v současnosti pracují na verzi, která by měla úspěšnost zlepšit a také na verzi analyzující kompletní alfanumerickou klávesnici.

Až dosud nebyl akcelerometr považovaný za bezpečnostní riziko a proto jeho použití není v systému telefonu nijak omezeno nebo kontrolováno, na rozdíl od třeba vestavěné kamery, mikrofonu nebo přijímače GPS. Pod některými operačními systémy (Android 3.x a iOS 4.2) se k datům z akcelerometru mohou dostat i webové aplikace a to bez jakéhokoli speciálního odsouhlasení uživatelem. Hrozí tedy, že škodlivá aplikace může detekovat údaje psané na klávesnici a posílat je kamkoli do sítě. Mohou tak být kompromitovány třeba různé PINy, mobilní bankovnictví, atd.

A jak se proti tomu bránit? Tady je každá rada drahá. Akcelerometr nelze zatím nijak uživatelsky ovlivnit, tedy třeba vypnout. Ani operační systémy neprovádí žádnou kontrolu přístupu k těmto datům. Jediná rada tak je snad jen to, abyste si telefon při psaní citlivých údajů položili na pevnou podložku. Pokud se totiž telefon při psaní nepohybuje, akcelerometr žádná data nesejme.


Srpnové novinky

23. srpna 2011 v 9:14 | Pavel |  Telekomunikace
Báli jste se, že na tento měsíc pro Vás nemáme žádné novinky? Ne, máme jich spoustu, ale konečně se dostali k tomu, je Vám všechny zde představit.


LED reflektor s solárním panelem


Inteligentní reflektor obsahující PIR čidlo pro detekci pohybu s dosahem 8m je ideání řešení pro přístupové cesty, garáže, přísvit k IP kamerám a pod.

Nabíjení 4ks AA baterií obstarává solární panel dodávaný s 5m dlouhým kabelem pro umístění panelu dle potřeby.

Součástí je též čidlo intenzity světla, dle nastavení zajišťující rozvícení pouze za šera nebo tmy.
Úsporný LED panel


Moderní osvětlovací těleso s vysokou svítivostí 1450lm vhodné pro instalaci na strop či stěnu, instalace panelu nenaruší vhled místnosti či objektu. Napájení panelu se provádí pomocí též nabízeného 2 pinového kabelu s napětím 24V.

Osvěžte design svého bytu tímto elegantním řešením osvětlení!


I tento měsíc přinášíme široké spektrum novinek, prohlédněte si všechny přímo na e-shopu nebo v pdf.

Počasí na Google Maps

19. srpna 2011 v 13:09 | hubert |  Zajímavosti
Společnost Google oznámila spuštění další drobné, ale užitečné funkce ve svých Maps. Tou je přidání vrstvy která zobrazuje počasí v daném místě. Google přebírá data ze služby weather.com a i díky tomu je služba doslova celosvětová. Vrstvu je možné zapínat a vypínat a konfigurovat různé parametry. Po kliknutí na ikonu počasí se zobrazí bublina s detailnějšími informacemi a přdpovědí na čtyři dny. Ostatně, zkuste si to sami...