Zkuste to v barvě

12. srpna 2011 v 10:26 | hubert |  Energie
Když se řekne A, je dobré říci i B. Když jsme před časem zařadili do sortimentu úsporného osvětlení samolepící LED pásky, bylo zřejmé, že se brzy objeví i jejich barevná varianta. Před časem nám dorazily první vzorky a já měl možnost jeden vyzkoušet.

Jak tedy pásek vypadá? Na první pohled zcela obyčejně, jako pásek s bílou barvou světla. Na druhý pohled si všimnete, že má místo dvou vodičů přívodní vodiče čtyři. A při detailním zkoumání je vidět i složitější vlastní RGB LED chip.

(Vlevo můžete vidět místo určené k případnému přerušení a napojení pásku, vpravo LED chip.)

Ten pravý rozdíl ovšem nastává po zapojení pásku k ovládací jednotce a připojení napájení. Přiloženým ovladačem totiž můžete ovládat poměrně široké spektrum parametrů. Přímo na ovladači najdete tlačítka pro volbu z celkem šestnácti barev, tři základní, dvanáct míchaných a samozřejmě bílou. Dále zde naleznete čtyři tlačítka pro nastavení režimu automatického měnění barev. Potom také dvě tlačítka které kontextově nastavují různé parametry, například intenzitu světla nebo rychlost změny barvy. A samozřejmě nechybí ani obligátní tlačítka Zapnout a Vypnout.

(Pásek je dodávaný navinutý na cívce, plochý dálkový IR ovladač je napájený knoflíkovou baterií.)

Instalace je velmi jednoduchá. Plochu, kam budete pásek lepit odmastíte, z pásku odstraníte krycí fólii a pásek přilepíte. Vodiče z pásku připojíte do příslušného konektoru řídící jednotky, čidlo umístíte tak, aby ho bylo možné osvítit ovladačem a do řídící jednotky připojíte napájení z vhodného zdroje. A je hotovo...


A kde se dá takovýhle pásek využít? Prakticky všude tam, kde potřebujete udělat atraktivní ambientní osvětlení. Můžete ho použít doma, například pomalu se měnící různobarevné světlo za televizí nebo monitorem pomáhá snižovat únavu očí. Většího rozšíření se barevný pásek ale zřejmě dočká v komerční sféře. Pomocí něj se dá efektně a efektivně řešit osvětlení barů, restaurací, klubů nebo diskoték. A navíc díky LED technologii ještě ušetříte.

Pásek v tuto chvíli ještě v nabídce není, nicméně pokud byste byli nedočkaví a chtěli vyzkoušet barevné světlo, stejný systém jako tento RGB LED pásek používají i RGB LED žárovky v naší nabídce. A ty skladem v tuto chvíli jsou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 8. března 2012 v 8:54 | Reagovat

Every night, rickety Louis Vuitton Outlet ferry a stream of Louis Vuitton Outlet to the safety of Louis Vuitton Outlet as the bloodshed in Syria escalates.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama