Září 2011

10 vstupenek ZDARMA na výstavu elektromobilů eCarTec 2011

29. září 2011 v 13:59 | Mikesh |  Akce

Ve dnech 18.-20. října 2011 proběhne v Mnichově již třetí ročník výstavy eCarTec. Zaměřuje se všeobecně na elektromobilitu - lze zde najít nejnovější elektromobily, elektrické pohony, dobíjecí stanice.

V případě, že byste o akci měli zájem nabízíme 10 vstupenek na tuto akci zcela zdarma!

Stačí vyplnit krátký formulář na www.hybrid.cz


Závod elektromobilů - Wave 2011

29. září 2011 v 10:22 | Mikesh |  Akce
Ti z vás, kdo pravidelně navštěvují naše domovské stránky - www.i4wifi.cz - si v uplynulých dvou týdnech jistě všimli banneru, který propagoval naší účast v závodu Wave 2011.


O co se vlastně jednalo? Více než dvacet eletromobilů se v neděli 11. září vydalo na cestu dlouhou přes 2 800 kilometrů z Paříže napříč 8 státy (Francie - Belgie - Nizozemsko - Německo - Švýcarsko - Lichtenštejnsko - Rakousko - Česká republika) a 30 městy, aby 25. září svou jízdu ukončili v Praze.

Hlavním cílem této akce bylo ukázat, že elektromobily v současné době obstojí v konkurenci spalovacích vozidel a že se s takovým vozidlem dá projet celá Evropa.

Za Českou republiku se závodu zúčastnil elektromobil SuperEl postavený na bázi Škoda Superb. Pro případné zájemce o tento vůz přidáváme odkaz na výrobce - http://www.evcgroup.cz/skoda-superb.html. Team řidičů a navigátorů se skládal z 8 členů. Za naší společnost i4wifi a.s. se závodu účastnili kolegové Petr Dvořák a předseda představenstva Jan Sedlák.

Další informace o tomto závodě:

Facebook - stránky českého teamu

Fórum zabývající se elektromobilitou

Jak vidíte, elekromobilita se pomalu začíná stávat běžnou součástí našich životů. Pokud vás tento článek navnadil na elektromobilitu a nemáte zrovna na nákup nového elektromobilu. Co kdybyste si zkusili postavit alespoň elektrokolo - www.evbike.cz

PS: Ještě pár fotografií z posledního dobíjení SuperElu u našeho skladu v Průmyslové ulici v Praze. Pro ty kdo nevěří, že se jedná o zcela elektrický vůz bez nádrže a spalovacího motoru.Snadnější rozpoznání produktů s přepěťovou ochranou

7. září 2011 v 13:18 | Martin |  Telekomunikace
Minulý měsíc jsme Vás v článku bouřkové zpravodajství seznámili s postupy, jak nasazená zařízení v síti co nejlépe a zároveň levně chránit proti přepětí. Článek vyvolal zajímavou diskuzi v komentářích, což nás utvrzuje v názoru, že se jedná nejen o aktuální téma, ale v zájmu spolehlivější sítě o dlohodbý projekt výměny zařízení za spolehlivější prvky právě s integrovanou přepěťovou ochranou.
Abyste se nemuseli probírat texty v popisech produktu na webu, kde jsou uvedené informace právě o přepěťové ochraně, připravili jsme pro vás speciální piktogramy, které jsou přímo na náhledových a velkých fotografiích produktů.

Nově se tak můžete setkat s následujícími značkami:
Pro zařízení s integrovanou přepěťovou ochranou:

Pro zařízení bez přepěťové ochrany:

Věříme, že vám takto usnadníme výběr toho správného prvku pro vaši síť.
Produkty vybavené přepěťovou ochranou naleznet zde

www.skoleni-mikrotik.cz v novém!

6. září 2011 v 16:18 | Medvěd |  Akce
S novou školící sezonou se na stránky našeho školícího centra vtrhlo též mnoho novinek.

1. Co Vás bude zajímat nejvíce, jsou vypsány termíny na všechny úrovně školení Mikrotik.
Těšit se tedy můžete na:


Volná místa se rychle plní, proto doporučuji objednat školení ihned.

2. Jako další Vám jistě neunikne nová grafika webu


3. Pro příznivce Mikrotiku je rozhodně zajímavý dvou úrovňový online test, díky nemuž zjistíte, které školení je pro Vás nejvhodnější4. Další inovací je, že všechny informace ke školení i pro platbu Vám budou zaslány ihned po potvrzení objednávky na Vámi vybraný e-mail, aniž byste museli čekat.

Najdete další změny?

Budeme se na Vás těšit!

Dělá si z nás Apple legraci?

6. září 2011 v 9:59 | hubert |  Zajímavosti
Přibližně před rokem ztratil v restauraci některý ze zaměstnanců společnosti Apple prototyp iPhone 4. Tehdy telefon koupil redaktor tech blogu Gizmodo od neznámého nálezce a okolo celé akce se strhlo policejní vyšetřování, ve kterém přišla na přetřes i svoboda tisku.

Proč se o tom ale zmiňuji? Podle serveru CNET ztratil Apple prototyp svého nového telefonu znovu. Tentokrát jde o iPhone 5 a stát se tak mělo v jistém tequila baru v San Francisku. Zajímavý je další vývoj. Technici od Apple údajně telefon vystopovali k jistému člověku v San Francisku, do jehož domu vtrhlo šest detektivů, prohlašujících že jsou ze sanfranciské policie. Majitel domu po nevybíravém nátlaku souhlasil s prohlídkou domu, auta i počítače, ovšem nebylo nalezeno nic relevantního.

V celé věci je poměrně dost nejasností. Například není jasné zdali těchto šest detektivů bylo skutečně od policie, nebo zdali šlo o vyšetřovatele přímo z Apple. Sanfranciské policejní oddělení totiž údajně nemá žádný záznam o provedené prohlídce. Také jeden z vyšetřovatelů nechal na místě vizitku s číslem, které patří bývalému policejnímu důstojníkovi, nicméně v současné době zaměstnanému ve společnosti Apple jako vyšetřovatel.

Vzhledem k nejasným informacím, neověřeným zdrojům a celkové nevěrohodnosti vyvstávají spíše jiné otázky. Je Apple natolik neschopná firma, že nedovede ochránit své prototypy? Nebo má Apple prostě jen tak strašnou smůlu? Anebo nejde náhodou o kauzu uměle vytvořenou společností Apple, aby na sebe upozornila? Názor si můžete udělat sami.

Mimochodem, německý T-Mobile začal nabízet rezervační kupóny na nový iPhone 5...


Smete architektura ARM procesory od Intel a AMD?

5. září 2011 v 13:55 | Martin |  Telekomunikace
První procesor s architektury ARM spatřil světlo světa již v roce 1984, avšak opravdový boom procesorů této architektury přišel s příchodem mobilních telefonů a dalších přenosných zařízení, jako jsou čtečky knih apod.
Není se co divit, tyto RISC procesory mají celou řadu výhod:
  • Díky RISC architekuře lze instrukce ovládat přímo hardwarem
  • Jednodušší kompilátor
  • Nízká spotřeba
  • Nízká cena díky jednoduššímu provedení
Procesory s architekturou ARM však můžeme nalézt i v set top boxech, automatech nebo bankomatech.
Co se týká softwarové podpory, pak ji vedle konkrétně napsaných aplikací lze nalézt ve speciálně upravených linuxových distribucí Debianu, Gentoo apod. V připravovaných Windows 8 již podporu pro ARM také nalezneme, i když to nebude poprvé, co se Microsoft s touto architekturou zabýval - Windows CE již s ARM procesory pracovali.

Architektura ARM si od roku 1984 samozřejmě prošla vývojem, a tak se setkáváme s procesory ARM1, ARM2... ARM11
Po nástupu procesorů ARM7 přichází nové embedded jádro Cortex M3, které vlastnosti ARM7 značně vylepšilo a v současné době se jedná o jeden z nejrozšířenějších ARM procesorů.

Mezi nejznámější výrobce ARM procesorů patří známe firmy Samsung, Qualcomm, Texas Instruments, Nvidia, STMicroelectronics a další.

Právě společnost STM(icroelectronics) je jedním z výrobců 32bit procesoru Cortex M3, který využívají ARM platformy STM32.

Jedná se o desky s integrovaným 2,4" resp. 3,2" dotykovým TFT displayem a s taktem procesoru 72 MHz.

Tyto platformy jsou určené zejména pro použití v průmyslu jako měřící jednotky pro sběr dat díky vstupům a vystupům - RS232, ADC/DAC a různým typům sběrnic, které se používají v průmyslu - I2C a CAN. Používají se pro řízení výrobních procesů i díky relativně silnému procesoru, dále pro monitorování s možností posílání dat po síti na jiný PC, atp.

Díky dotykovému LCD je do platforem možné nahrát program, který může uživatel ovládat přímo přes LCD.
Vývojová prostředí jsou k platformám dostupná zdarma pro nekomerční použití - programují se jazyce C a programy se na desku nahrávají přes JTAG/USB převodník.

Ukázkové příklady, postupy a vývojová prostředí naleznete přímo v diskuzi k ARM platformám a pokud Vás tyto platformy zaujaly pokračujte dále.

Zářijové novinky

2. září 2011 v 12:31 | Modeler |  Telekomunikace
Jak je již naším zvykem, přinášíme Vám produktové novinky v našem obchodě. Tentokrát pro měsíc Září.


Edge-corE: ES3528MF nastavitelný L2/L4 PoE switch

Nastavitelný L2/L4 PoE switch je ideální pro napájení 24 zařízení s podporou standardu 802.3af, jako jsou VoIP telefony, bezdrátové přístupové body, IP kamery apod. Navíc nabízí dva Gbit RJ45 porty a dva Gbit combo (RJ45/SFP) porty.

Přístup do administrace je možný přes sériovou linku, webové rozhraní nebo SNMP protokol.

PoE odpovídá normě IEEE802.3af a umožňuje každému z 10/100Base-Tx portů napájet připojené zařízení až do příkonu 15,4 W.
Dbii: F52N-PRO - high power miniPCI karta (2,4/5 GHz)

Velmi kvalitně provedená miniPCI karta pro pásmo 2,4 i 5 GHz s integrovanou přepěťovou ochranou.

Zabudovaná přepěťová ochrana zaručí funkci karty i při 14 kV výboji trvajícím 8/20 us nebo 10 kV.

Karta je navíc vybavena pasivním chladičem pro kvalitní odvod tepla.I tento měsíc přinášíme široké spektrum novinek, prohlédněte si všechny přímo na e-shopu nebo v pdf.