Říjen 2011

Říjnové novinky z Mikrotiku

27. října 2011 v 16:05 | Willy |  Telekomunikace
Mikrotik valí a valí další novinky ze své továrny.

Nový, populární a žádaný RouterBoard RB1100AH s 13x GBit porty, 2GB RAM a licencí L6.


Dále si z říjnových novinek můžete zakoupit nové gigabitové RouterBoardy RB711G-5HnD a silnější verzi RB711GA-5HnD. Oba zmíněné modely mají již integrovanou přepěťovou ochranu, 2 MMCX konektor a USB na připojení 3G modemu nebo externího disku.

Další, velice zajimavá novinka je speciální sada Routerboardů SXT. Pokud zakopíte balení po 5 kusech, dostanete zdarma 1 kus OmniTiku, není to fér?

Pokud rádi cestujete, můžete se vydat na setkání MUM v Jížní Americe.

Více informací naleznete zde.

Roaming v katalogu ISP

24. října 2011 v 13:38 | Martin
V katalogu poskytovatelů nejen bezdrátového internetu na www.bezdratovepripojeni.cz během října proběhly hned dvě velké události.
Tou první je, že jste dosáhli magického čísla 10 000 pokrytých obcí v Česku a na Slovensku. Velký úspěch a velká gratulace! Rozvoji odpovídá i nustále rostoucí počet návštěv webu a i počet zaslaných poptávek z tohoto katalogu s žádostí o připojení k Internetu.

Druhou událostí je, že jsme do katalogu opět zainvestovali a přidali funkci "Roaming" díky, které nyní můžete provázat partnerské spolupracující sítě.

Roaming si můžete nastavit přímo na Vašem účtu zde v části: Upravit roamující sítě.
Dále vložíte název partnerské sítě, vyhledáte a zašlete požadavek o propojení sítí.
Nyní je třeba, aby Váš požadavek schválil Váš roamingový partner opět ve svém účtu. O žádosti se partnerská síť dozví z automaticky zaslaného e-mailu.

Jakmile dojde k propojení sítí a potencionální zákazník vyhledává připojení v jeho obci, nalezne i partnerskou síť. Další postup se zákazníkem již probíhá dle dohod, které máte s partnerskou sítí.

Postřehy k funkci je možné přidávat do fóra. A pro nastavení roamingu pokračujte zde.

Routery a PL adaptéry Goldweb v nabídce i4wifi

24. října 2011 v 10:45 | Martin |  Telekomunikace
Že jste ještě o značce Goldweb nic neslyšeli? Pak se to právě mění. Značka Goldweb přichází na český trh s agresivní cenovou politikou, díky které opět můžete nabídnout levnější služby nebo snížit náklady na instalaci domácí Wi-Fi sítě u klienta. Samotný výrobce však není žádný nováček a síťové produkty vyrábí již od roku 1991.


U produktů Goldweb na první pohled přiláká povedený design, ale u líbivého provedením samotného zařízení Goldweb nezůstává a jde dál. U routeru se tak setkáváte s propracovaným webovým rozhraním s rychlou odezvou, kde je možné nastavit nejen standardní funkce domácích routerů, ale také např. statické routování nebo omezování šířky pásma. Samozřejmostí je podpora nejnovějšího protokolu 802.11n.
Setkávali jsem se také s požadavky na kompletní vypnutí routeru bez nutnosti odpojení zdroje, a tak u novinek od Goldwebu naleznete klasické vypínací tlačítko.
Prvním zástupcem je AP/Router GW-WR151ND s podporou rychlostí do 150 Mbps. Díky použití nejnovějšího chipsetu od Realteku 8196C tak zajišťuje plnou kompatibilitu i s ostatními chipsety a zároveň dokáže routeru zajistit nízkou cenu.

Druhý model GW-WR301ND již podporuje rychlosti do 300 Mbps použitím systému MIMO2x2. Opět používá chipset Realtek 8196C. Oba modely jsou vybanéné 3 dBi odpojitelnými anténami.

Druhou revolucí, kterou Goldweb přínáší jsou Power Line Adaptéry (PLA) dle standardu Homeplug pro přenost dat po rozvodech 230 V.
Oproti jiným výrobcům však Goldweb nezůstvá pouze u slov a slibů a rovnou přináší na trh adaptéry s podporou rychlosti 500 Mbps za skvělou cenu (500 Mbps je udavaná PLC rychlost, rychlost pres UDP protokol je 250 Mbps a pres TCP 140 Mbps).
Objednávat již nyní tak můžete model GP-L500M a nebo model GP-L500MP, který se od předešlého liší v průchodné zásuvce pro možnost připojení dalšího spotřebiče. A to nejlepší na konec: V balení vždy najdete rovnou 2 kusy.

Objednávat taků můžete PL adaptéry s podporou PLC rychlosti 200 Mbps, konkrétně GP-L200M a opět model s průchodnou zásuvkou GP-L200MP. V balení opět naleznete 2 kusy a to za cenu nižší než 1 kus konkurenčního výrobku.
Skvělým řešení je dále all-in-one adaptér GP-L200N, který v jednom zařízení kombinuje PLA s Wi-Fi routerem. Je tak ideálním řešením pro rozšíření Wi-Fi signálu do míst, kam by jinak nedosáhl. Adaptér podporuje normu 802.11n s rychlostí Wi-Fi do 150 Mbps. Obsahuje i ethenetový port a můžete tedy sloužit i pro přivedení dat do rozvodů 230 V o PLC rychlosti 200 Mbps.

Novinky Goldweb objednávejte zde.

Dárek při objednávce nad 30tis.Kč bez DPH

24. října 2011 v 9:41 | Medvěd |  Akce
Již měsíc a půl je opět spuštěna naše dárečková akce - při každé objednávce nad 30 tis.Kč bez DPH Vás odměníme poukázkami na stravné v hodnotě 400,-Kč.

Dnes ráno jsem od jednoho spokojeného poskytovatele obrdžela fotografii, která mi zvedla náladu, takže bych se o ní ráda podělila. Fotka dokazuje, že si díky odměně užívají nejen lidé, ale i jejich mazlíčci. Ridgeback Timi dostal od pána granule.

A na co používáte poukázky Vy?
Patří tato odměňovací akce také k Vašim oblíbeným?
Nebo byste ocenili jiný dárek a jaký?

Budu se těšit na Vaše komentáře :) Přeji hezký den.

Novinky z Mikrotiku

24. října 2011 v 9:08 | TechNick |  Telekomunikace
Bulletin č.33

Mikrotik vydal další verzi systému RouterOS Mikrotik s pořadovým číslem 5.7. Možná si říkate zda-li má cenu na tuto verzi RouterBoardy upgradovat? Nové verze totiž Mikrotik chrlí jak housky na krámě. Nyní, zdá se, ale přinese nová verze opravdu znatelné zlepšení. Mikrotik totiž zapracoval na interních ovladačích a celkovém vylepšení vnitřní komunikace. Výsledkem je pak nárust výkonu na RouterBoardu RB1200 až o 24%!

Mezi dašlí novinky patří představení vyšší verze RB711-2Hn - RouterBoard RB711UA-2HnD. Tento RouterBoard se může pyšnit navýšením paměti RAM o 32 MB, USB portem, duálním výstupem a licencí L4.

Jste-li příznivci Mikrotiku a zároveň rádi cestujete, určitě se v září vypravte do Las Vegas. V hotelu Flamingo bude Mikrotik pořádat své pravidelné setkání. Více informací se pak dočtete zde.

Nové RouterBoardy a miniPCI karty

24. října 2011 v 9:06 | TechNick
Jak se říká "konkurence nikdy nespí". To si uvědomuje i Mikrotik a tak poslední dobou chrlí doslova jednu novinku na druhou. Díky k tomu máme na výběr velké množství různých verzí RouterBoardů, ať už se jedná o kompletní outdoorové jednotky nebo vnitropodniková či domácí řešení. Paradoxně, ale takové množství různých RouterBoardů může znesnadňovat jejich výběr. Pojďme se tedy na novinky podívat z pohledu jejich využití a usnadnit tak případaný výběr vhodného řešení.

První skupinu tvoří RouterBoardy určené pro klienty - tedy pro ty, kdo se chtějí připojit k poskytovateli. Tyto RouterBoardy poznáme snadno, nabízejí se s licencí L3. V této kategorii jsou bezpochyby nejlepším řešením kompletní jednotky, tedy jednotky, které obsahují zařízení i anténu a jsou ve venkovním provedení. Jedná se např. o jednotku RBSXT5HND. Jednotka již podporuje nejnovější technologii 2 x 2 MIMO s vyšší přenosovou rychlostí a má integrovanou přepěťovou ochranu na rádiové části.
Druhou skupinou jsou RouterBoardy s jedním ethernetovým portem určené jako Access pointy (licence L4). V této kategorii je novinkou jednotka OmniTIK RBO-5HnD-U. Jedná se o duální venkovní všesměrovou jednotku, která se nejlépe hodí pro Hotspot řešení. Výhodou je i možnost připojení 3G modemu jako zálohy konektivity. Další novinkou jsou RouterBoardy s integrovaným WIFI modulem a přidanou přepěťovou ochranou na rádiové části. Jedná se např. o RouterBoard RB711GA-5HnD, který je postaven na technologii 2 x 2 MIMO a má Gigabitový ethernetový port.

Poslední skupinu tvoří více portová řešení postavená také na licenci l4. Jedná se o RouterBoard je RB751U-2HnD, který má navíc integrovaný 2,4 GHz WIFI modul s podporou 2x2 MIMO. Takový RouterBoard je ideálním řešením pro vnitropodniké sítě, kde lze RouterBoard využít jako rychlý WIFI Router, Firewall apod.

V souvislosti s novými RouterBoardy jsme se zmínil o přepěťové ochraně na rádiové části. Jedná se o velmi účinou ochranu, která šetří Váš čas i peníze. Snažíme se tedy do našeho sortimentu zařazovat více produktů, které takovou ochranu nabízejí. Mezi novinky s totu podporou patří miniPCI karta WLM54A26-ESD a WLM200N5-ESD. Obě karty jsou postavené na rychlém a osvědčeném chipsetu Atheros. MiniPCI karta WLM200N5-ESD pak navíc podporuje technologii 2 x 2 MIMO.

Kolik stojí milisekunda?

10. října 2011 v 16:59 | hubert |  Zajímavosti
Společnost Hibernian Express si objednala položení nového transatlantického optického kabelu, spojujícího Londýn s New Yorkem. Důvodem není nedostatečná kapacita stávajícího připojení, ale zrychlení přenosu. Současný leader, kabel AC-1 společnosti Global Crossing, nabízí dobu přenosu 65ms. Nový kabel by měl přenosovou dobu zkrátit o 6ms. A jeho cena? Pouhých 300 miliónů dolarů. Hiberian Express předpokládá, že si bude moci za pronájem tohoto kabelu účtovat cca padesátinásobek ceny za spojení než konkurence.

Normální člověk přemýšlí, kdo by takové peníze za rychlejší přenos o 6ms zaplatil. Hráči on-line her nebo stahovači warezu asi ne. Tuto linku budou ale jistě využívat obchodní firmy a banky, které už v současné době využívají pro nákup a prodej komodit roboty, kteří obchodují automaticky bez zásahu lidskou rukou. A zde může být význam i několika milisekund značný.

Samozřejmě, kabel se teprve pokládá, takže uvedený údaj je pouze teoretický. Teprve uvidíme, jestli se výpočty budou krýt i s praxí.

Podzimní novinky 2011

6. října 2011 v 16:57 | Rado |  Telekomunikace
Říjnové novinky sebou přináší rozšíření sortimentu miniPCI karet výrobce Compex, jednou z nich je typ WLM200N5-ESD.


Karta je postavená na osvědčeném chipsetu Atheros AR9220 s podporou pásma 802.11a/n a přenosovou rychlostí až 300 Mbps.

Dále například lineární a sinusové invertory pro mobilní domy, camping, lodě, karavany atd..
Obrázek znázorňuje lineární verzi 12V/230V - 2500W.

Kompletní seznam novinek si lze stáhnout zde.

Máš WiFi? Tak plať!

5. října 2011 v 14:19 | hubert |  Zajímavosti
Zdá se, že nevybíravý a minimálně kontroverzní způsob vybírání autorských poplatků si vzali za vzor i za Velkou louží. I když tam jdou na to přeci jen trošku jinak.

Společnost Innovatio IP prohlašuje, že vlastní patenty na implementaci WiFi a tudíž že za jeho používání chce vybírat poplatky. Jak je to možné? Jednoduše! Firma je založená na tom principu, že zaměstnává spoustu právníků a skupuje levné balíky patentů od krachujících firem. No a pak se samozřejmě snaží vysoudit "výpalné" na komkoli, kdo by snad mohl koupený patent využívat. Navíc podobné firmy přešly z taktiky "jedna velká rána" na taktiku "palba z brokovnice", tedy podat extrémní množství žalob na malé částky a spoléhat se, že alespoň část subjektů se zalekne soudní pře a zaplatí.

V tomto konkrétním případě se pánové z Innovatia zaměřili na restaurační a hotelové řetězce a na drobné podnikatele. Počítají s tím, že raději zaplatí částku v řádu tisíců dolarů než aby najímali drahé právníky. Z velkých firem se jim zatím postalili Motorola a Cisco a žádají po soudu výrok, že jejich výrobky nejsou dotčeny zmiňovanými patenty. Pokud by se žalobu Innovatia nepodařilo zvrátit, Wifi by asi hodně podražilo!

Aukro od 1,-Kč! : Set pro přestavbu kola na elektrické kolo

5. října 2011 v 11:19 | Medvěd |  Telekomunikace

Vždycky jste si přáli mít kolo, které Vás vyveze na kopec samo? Splňte si svůj sen!


K aukci od 1,-Kč nabízíme set v hodnotě 11 000,-Kč s DPH, který po přestavbě změní Vaše obyčejné kolo na ELEKTROKOLO!

Odkaz na aukci naleznete zde: http://aukro.cz/show_item.php?item=1856739393


Při výhře aukce získáte:


 • Akumulátor 36V/10Ah,
 • Nabíječku do sítě 230V,
 • Nosič baterie a jeho příslušenství,
 • Vypletený přední ráfek + motor,
 • Regulátor 36V/22A
 • Pedálový asistent - hallův snímač otáček + magnet,
 • Protiskluzovou ráčnu,
 • eBrake - brzdové páčky se snímačem brzdění,
 • Elektrický "plyn",
 • Konektor pro připojení k baterii,
 • Záruku 24 měsíců,
 • Doručení setu po České republice zdarma.


Na jedno nabití ujede elektrokolo 50 - 80km dle reliéfu terénu.


Podrobnější informace k setu najdete zde: http://www.evbike.cz/


V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obracet na tech@i4wifi.cz nebo na

tel: + 420 277 007 530.

Přejeme hodně štěstí!