Listopad 2011

Nadupaný RB1100AHx2 a PoE RouterBoard RB750UP

30. listopadu 2011 v 11:56 | Nikolaj |  Telekomunikace
Jste-li příznivci systému RouterOS Mikrotik, ale doposud Vás limitovala rychlost RouterBoardů pak zbystřete.

Mikrotik představil RouterBoard, který nahradí Váš většinou rozměrný, hlučný a žravý počítač. Řeč je o RouterBoardu RB1100AHx2. Z kódu lze snadno poznat, že základ je postaven na osvědčeném RouterBoardu RB1100AH. Ten má 2 GB operační paměti a procesor PowerPC s hardwarovou podporou pro šifrování.
A co prozrazuje x2 které je na konci kódu? Nebojte se, nejedná se o žádné dvojpack balení, který by se prodávalo za zvýhodněnou cenu (i když by to možná někteří uvítali:), ale o dvojnásobný výkon procesoru. Toho bylo dosaženo přidáním dualcore procesoru. Zatímco původní RB1100AH zvládne zpracovat půl milionu packetů za sekundu (pps) nový RB1100AHx2 již zvládne zpracovat milion paketů za sekundu. Přidáme-li k tomu fakt, že lze RouterBoard napájet i po PoE, je postaven na licenci L6, má plnou podporu IPv6, je možné jej rozšířit o mikroSD kartu a je dodáván v provedení 1U, jedná se skutečně o výborné vnitropodnikové řešení.
Druhý RouterBoard RB750UP je prvním PoE routerem od Mikrotiku. Lze s ním napájet až 4 další zařízení po PoE. Vzhledem k maximálnímu výstupu 500mA na jeden port to ale budou muset být "málo žravá" zařízení. Mezi další přednosti patří přítomnost USB portu, podpora PoE napájení a licence L4.

Nový firmware pro AirCam

30. listopadu 2011 v 9:29 | Willy |  Telekomunikace
Ubiquity vydalo pro kamery AirCam nový firmware v1.1, který můžete stáhnout zde.

Opravy/vylepšení:

New: RTSP authentication support
Fix: NTP is not obtained if IP settings are acquired dynamically
Fix: Reset to defaults does not work
Fix: MAC address and Device name is not resolved by Discovery utility
Fix: Stability fixes
WEB UI: Various GUI improvements

Co nás čeká v budoucnu: Houbařské hříchy

27. listopadu 2011 v 22:24 | Dr. Plácal
Houbařské hříchy

Houbař se dopustí přestupku pokud například hledá houby elektrickým detektorem, nemá u sebe houbařský lístek či povolenku, nezapíše houbu do sběrového lístku, poruší zákaz sběru hub nebo sebere a přisvojí si houbu, která nemá sběrnou míru. Na dodržování zákona v terénu dohlíží houbařská stráž, někdy je doprovázena strážníky nebo policií. Za porušení zákona hrozí v přestupkovém řízení pokuty do 30 tisíc korun. Houbaře si také může jeho místní organizace předvolat před dozorčí komisi a může mu uložit povinnost odpracovat prohřešek brigádou. Přestupek je promlčen po třiceti letech.


Učíme se česky:

7. pád: s kým, čím - "s houbou"


2. pád: bez koho, čeho - "bez houby"


Ať žijí houbaři!

Přijďte se podívat na větrnou elektrárnu

24. listopadu 2011 v 16:03 | Martin
Na právě probíhajícím veletrhu Aquatherm 2011 v rámci sekce Autoalternativa si můžete na stánku Asociace elektromobilního průmyslu prohlédnout zapojenou 400 W větrnou elektrárnu GWT400.
Na stánku nechybí ani přestavěné elektrokolo sadou EVbike a na místě budete mít možnost si prohlédnout a získat elektrický skůtr za speciální veletržní ceny.

Na místě naleznete naše specialisty připravené zodpovědět Vaše dotazy.
Těšíme se na Vás na Veletrhu Aquatherm/autoalternativa v pražském areálu PVA Letňany do soboty 26.11 na stánku č 628. - Hlala 6 od 10:00 do 16:00.

Přijedete také elektromobilem?

Již 1000 registrací v katalogu ISP bezdratovepripojeni.cz

22. listopadu 2011 v 8:32 | Martin |  Zajímavosti
V katalogu bezdratovepripojeni.cz naleznete již přes 1000 prověřených Wi-Fi poskytovatelů z České a Slovenské Republiky. Neustálé rozšiřování nejen o nové poskytovatele ale i rostoucí pokrytí obcí, zvyšování rychlostí a kvalit sítí je důkazem, že Wi-Fi technologii jako dostupný bezdrátový způsob připojení dosud jiná technologie nepřekonala a v rozumné době ani nepřekoná.

Jubilejní 1000 firmou se stala slovenská síť Radio-net.
Přidejte/aktualizujte i svou síť nebo pro sebe vyhledejte připojení na bezdratovepripojeni.cz.

Bude povinná registrace vysílačů pracujících ve volných pásmech?

18. listopadu 2011 v 15:53 | hubert |  Zajímavosti
Český telekomunikační úřad na svých stránkách zveřejnil záměr zavést evidenci některých stanic, které využívají k širokopásmovému přenosu dat kmitočty na základě všeobecného oprávnění v pásmech 2,4GHz až 66GHz. To se tedy masivně týká drtivé většiny lokálních poskytovatelů internetu, kteří svou infrastrukturu budují na WiFi zařízeních s kmitočty 2,4 nebo 5GHz.

Celá věc by se neměla dotknout domácích bezdrátových sítí. Evidence má být totiž povinná pouze pro zařízení, instalovaných vně budov, případně zařízení u kterých se předpokládá cílené vyzařování vně budov. Podle záměru ČTÚ se mají do této definice vejít především veřejné AP a vnější pojítka bod-bod.

A proč chce takovouto evidenci ČTÚ zavést? Oficiálně to zdůvodňuje dvěma důvody: Je to mezinárodní závazek, podle kterého ČTÚ musí monitorovat reálné využívání kmitočtového spektra, a dále je to potřeba řešení zarušování meteorologických radarů v Brdech a u Brna. Hlavně tato skutečnost je v záměru akcentována a v závěru je dokonce zmiňováno, že rušení těchto radarů může vést i k letecké katastrofě (doslova "ohrožení bezpečnosti letecké dopravy"). Oba důvody mi ale nepřipadají příliš důvěryhodné a evidence by na ně měla podle mého jen okrajový vliv.

Evidence sice není povolení, nicméně zatím není jasné jak si takovou evidenci ČTÚ představuje, nakolik bude náročná administrativně, technicky, jaké budou lhůty, co bude stát zájemce o evidenci a co bude stát ČTÚ pořízení a provoz evidenčního systému. Zajímavé na tom je, jak uvádí Daniel Suchý ve své zprávě na serveru Lupa.cz, že ČTÚ nedávno investovalo nemalé peníze do automatizovaného systému sledování kmitočtového spektra, jehož výstupem je, kromě jiného, i takováto evidence.

Vše je zatím ve stádiu záměru a v závěru Záměru je uvedený i kontaktní email, kam lze zasílat připomínky. Problém je, že záměr je zatím natolik vágně formulován, že se není vlastně k čemu vyjadřovat.

9GHz bezdrátové spoje pro zabezpečovací zařízení

16. listopadu 2011 v 17:36 | Martin |  Telekomunikace
V nabídce i4wifi nyní nově naleznete speciální produkt SaveLink, který je průnikem bezdrátových spojů a zároveň zabezpečovací techniky.
Jedná se o spoj určený pro komunikaci ve volném pásmu 9 GHz dle Všeobecného oprávnění VO-R/10/08.2005-24. Toto pásmo je volné za podmínek použití pro komunikaci zabezpečovacích zařízení na krátké vzdálenosti jako jsou např. IP kamery apod.

Výhodou tohoto pásma je, jak asi tušíte, jeho naprosté nezarušení. čímž se stává spolehlivé právě pro komunikaci zabezpečovacích zařízení.
SaveLink má za sebou téměř dvouletý vývoj z toho půl roku bylo prováděno jeho měření a certifikace. Na produkt je tedy samozřejmě vydáno prohlášení o shodě a splňuje všechny zákonné normy pro telekomunikační zařízení v pásmu 9 GHz.

SaveLink je z výroby předkonfigurovaný pro automatické spojení. Kdo však používáte Mikrotik pak vězte, že srdcem spoje je RouterBoard RB433AH s dvěma kartami R52n. Díky použití 2 karet, SaveLink využívá protokolu dual Nstreme a kódování z normy 802.11n.
Díky této kombinaci lze na spoji dosáhnout TCP rychlosti 120 Mbps a na 300 m máme vyzkoušenou TCP rychlost 80 Mbps (half-duplex).
Pro vysílání ve správné frekvenci je součástí anténího systému 7,1 GHz konvertor.

SaveLink je nyní za speciální zaváděcí cenu 39 990 Kč bez DPH a objednávat jej můžete zde.

i4wifi patří mezi 8% nejstabilnějších firem v ČR

14. listopadu 2011 v 16:55 | Martin
Agentura ČEKIA a.s. již 17 let každoročně vyhlašuje žebříček CZECH TOP 100 nejstabilnějších firem v České republice a v rámci kategorie ČEKIA Stability Award uděluje jednotlivým společnostem hodnocení na základě jejich finanční a nefinanční bonitě.
Hodnocení je prováděno známkou na desetistupňové škále a 3 nejlepší známky jsou AAA, AA resp. A.
Společnost i4wifi a.s. získala nejvyšší oceněnní stability AAA - excelentní, čímž se zařadila mezi 8% nejstabilnějších firem v České Republice.


Tato skutečnost Vám přináší jistotu, že ve společnosti i4wifi a.s. naleznete spolehlivého obchodního partnera s nejnižším možným rizikem jakého lze vůbec na českém trhu dosáhnout, ale např. také že nadstandardní záruku 5 let na vybrané zboží můžete v budoucnu skutečně využít. Potvrzení o získání tohoto vysokého ocenění naleznete zde.
Vašeho spolehlivého obchodního partnera naleznete na známé adrese www.i4wifi.cz

Apple měl na Appstore škodlivou aplikaci

11. listopadu 2011 v 16:59 | hubert |  Zajímavosti
Ano, nemám firmu Apple moc v lásce. Ale nedalo se jí upřít, že její Appstore byl synonymem pro funkční a především bezpečné aplikace, což ho odlišovalo od konkurenčních otevřených Appstores. Nicméně všeho do času. Charlie Miller objevil v integrovaném prohlížeči bezpečnostní chybu díky které lze propašovat na Appstore škodlivou aplikaci. A to s poměrně širokými možnostmi. Od nechtěného vibrování až po stažení seznamu kontaktů.

Poté, co fungování této chyby prakticky odzkoušel, oznámil to společnosti Apple a požádal je o vyjádření. Toho se však nedočkal, zato mu byla smazána vývojářská licence. A aplikace samozřejmě taky. Tomu se říká vděk velké firmy...

Jaký nejlepší dárek k Vánocům

10. listopadu 2011 v 9:39 | Martin
Do Vánoc je sice ještě času dost, ale některé věci je lepší mít již "z krku". Pokud tedy také cítíte, že čas neúprosně letí a hledáte zajímavý dárek pro své blízké, máme pro Vás tip.
Většina klasických dárků má tu vlastnost, že Vás stojí peníze, ale obdarovanému vedle radosti (a to také jenom někdy) nepřinese nic. Ale co takový dárek, který sám od sebe a bez starosti vydělává peníze a stojí třeba i pouze 150 Kč?
Řeč je o LED žárovkách, které svým používáním narozdíl od od běžných šetří nezanedabtelné peníze a čím víc svítíte a více LED žárovek doma máte, tím víc šetříte. Takový dárek opravdu potěší a nejvíce v momeňte, když Vám přijde z vyúčtování poukázka na přeplatek od distribuční společnosti el. energie v řádu tisíců korun tak, jako se to stalo mě, když jsem přešel v bytě kompletně na LEDky.
Navíc moderní typy LED žárovek dokáží nahradit třeba i 100 W žárovku, mohou se pyšnit povedeným designem a lze je instalovat v provedení LED pásků nebo LED panelů.
V poslední době se staly také velmi oblíbenými LED reflektory, kde je úspora oproti halogenovým také markantní.
Za tímto účelem jsme pro Vás připravili speciální dárkové balení 3 kusů nejprodávanějších LED žárovek se zvýhodněnou cenou pro klasický závit E27, které zároveň potěší i pěkně provedeným balením.

Pokud byste však chtěli jiný model, tvar nebo závit, lze si přehledně vybírat z téměř 200 modelů LED žárovek zde.
Právě vzhledem k blížícím se svátkům LED žárovky rychle mizí ze skladů a proto neváhejte s objednávkou.