Únor 2012

Stav certifikace PowerBridge M10

23. února 2012 v 9:01 | Notified body

Be My Valentine!

15. února 2012 v 0:28 | Personální oddělení
i4wifi odměnuje nejlepší! Představujeme výherce naší neformální soutěže o neprané pánské slipy s Valentýnskou tematikou!


Neusmálo se na vás štěstí letos? Zkuste to třeba za rok!

Jak ochránit elektrokolo

14. února 2012 v 12:04 | Martin
S elektrokolem si lze užívat zábavu a pohodovou jízdu, ale někoho může odrazovat před jeho koupí strach z krádeže.


Proti tomu se však lze účině bránit pomocí GPS trackeru GT104, se kterým vždy budete vědět, kde se kolo nachází, aniž by si toho zloděj všiml narozdíl od přestřihnutého zámku kola.

Tracker stále zaznamenává svou polohu díky zabudovanému GPS modulu a odesílá ji do mapy webové aplikace nebo na Váš telefon. Navíc má dostatečně silnou anténu a lze tak schovat např. do kapsy kola, kde je již regulátor.
Zároveň se nemusíte starat o dobíjení díky instalační nabíječce, kterou je možné připojit přímo k baterii EVbiku a vy tak máte dostatečnou energii pro GPS tracker. Vzhledem k jeho nízké spotřebě se dojezd na baterii nezkrátí.
Zbavte se nepříjemného pocitu a spolu s přestavbovým setem EVbike objednávejte i jako ideální příslušenství GPStracker.

OmniTIK ve slevové akci

13. února 2012 v 20:33 | Martin |  Akce

Série slevových akcí u i4wifi pokračuje v tomto týdnu oblíbenou venkovní všesměrovou jednotkou OmniTIK, která je vybavena 11n Wi-Fi na 5 GHz s MIMO2x2 8dBi anténou a USB pro připojení 3G modemu.

Až do 17.2. nyní získejte OmnitTIK pouze za 1699 Kč bez DPH. Nabídka je omezena pouze 50 kusy, které objednávejte zde.

Skvělá však není pouze akce na OmniTIK a všichni zákazníci, kteří objednají produkty od Mikrotiku za více než 40 tis. Kč vč. DPH do 17.2.2012, dostanou od i4wifi dárek. Pro prvních 10 je připravena vstupenka na MUM ve Varšavě zahrnující oběd po oba 2 dny konání (15. a 16.3.2012), licenci RouterOS Mikrotik L4 a jako bonus tričko Mikrotik. Pro ostatní je pak připraven dárek v odpovídající hodnotě. Proto neváhejte a objednávejte Mikrotik u i4wifi.

Občane, kde jou tvoje peníze?

12. února 2012 v 15:27 | Úspěšný daňový poplatník |  Nezařaditelné
Občane, kde jsou tvoje peníze, které poctivě odvádíš ze své mzdy a z přidané hodnoty?

Miliardy již zkončili v Mauzoleu Československé Armády - v památníku bezcenných letadel!


Darujme je do Severní Koreje, ať je sranda! Vždyť je to tak jednoduché!

Jaký RouterBoard vybrat?

10. února 2012 v 13:35 | Technik |  Telekomunikace
Oblíbený systém RouterOS Mikrotik je nyní součástí více než 50 RouterBoardů!

Díky tomu je vhodný prakticky pro každou aplikaci. Ptáte se jakou vybrat klientskou jednotku? Mikrotik nabízí kompletní a přednastavené zařízení. Nejoblíbenějším z nich je RBSXT5HND, který vyniká snadnou instalací, podporou nejmodernějšího standardu 802.11n a kompaktním rozměrem. Zde jej můžete porovnat s ostatními jednotkami.


Máte kameru či FTP disk a chcete na ně mít přístup i z internetu či je sdílet s přáteli? Nebo potřebujete opravdu chytrý podnikový router? Mikrotik nabízí hned několik řešení. Tím nejzajímavějším je RouterBoard RB750, ke kterému je možné přímo připojit až 4 zařízení. Existují ale i více portové řešení. Nebudete-li si vědět rady s nastavením, rádi Vám v rámci technické podpory pomůžeme.

Rodina klasických platforem je však stále rozšiřována také a v poslední době se lze setkat nejvíce s modely, které cílí zejména na nízkou cenu a nenáročná použití. Jaký konkrétní model vybrat pro Vaši aplikaci? Porovnejte platformy v tomto kompletní přehledu.
Domácnost s vlastni Wi-Fi sítí je už dnes samozřejmostí a pokud jste hledali vhodné zařízení s Mikrotikem i pro takové použití, zbystřete! K dispozici je výběr z 19 RouterBoardů, přičemž RB751U-2HnD a RB751G-2HnD jsou již v kompletním provedení s integrovaným Wi-Fi a s podporou nejmodernějších protokolů. RouterBoardy přímo od autorizovaného distributora objednávejte zde.

Kterak jsme hada na prsou hřáli

6. února 2012 v 15:26 | Michal |  Zajímavosti
Všichni znáte to pořekadlo o tom hadovi, co se hřeje na prsou a sotva rozmrzne, tak vás uštkne. Každý jsme už v životě několik takových hadů ohřáli a pak se nestačili divit, jak "kousavá" dokáže být jejich vděčnost.


Dnes vám napíšu o tom, jak i firma i4wifi našla pod svým kabátem takového hada.

Bylo nebylo, v roce 2003 vznikla kousek u Mladé Boleslavi nová společnost IJC s.r.o. V té době jsme již více než rok dodávali stovkám podobných firem hardware pro bezdrátové sítě. IJC s.r.o. podnikala v oboru internetových služeb a pro nás byla čest, že jsme mohli také této firmě prodávat nejrůznější materiál, od pigtailů přes Bullety od Ubiquiti až po páteřní mikrovlnné spoje Mikrotik. Našeho váženého zákazníka jsme si hýčkali, poskytovali mu různé nadstandardní slevy, výhody a zkrátka starali se tak, aby byl zákazník spokojený.

Když jsou naši zákazníci úspěšní, i my máme radost. S uspokojením se proto z webu www.internetprovsechny.cz dozvídáme dobré zprávy o růstu a profesionalizaci společnosti:

"Telekomunikační síť METRONET je provozována firmou IJC, s.r.o. Síť METRONET je provozována odborníky, kteří mají patřičné teoretické znalosti z vysokých škol, tak i praktické znalosti z dlouholeté praxe. Síť METRONET je dílem lidí, kteří patří ve svém oboru ke špičce, jak v oblasti serverů, bezdrátových technologií, tak i v péči o Vás, o zákazníky. Klademe důraz na individuální potřeby všech zákazníků."

Na jaře roku 2010 se IJC s.r.o. přejmenovala na METRONET s.r.o., přestěhovala si sídlo na Prahu 1, změnila vlastnickou strukturu a dále nakupovala nejrůznější udělátka pro bezdrátové sítě u naší společnosti i4wifi.

Necháme však firmu Metronet na chvíli být a přeskočme do jiné pohádky. Však ono se to za chvíli spojí…

Zhruba v té době jsme v naší firmě společně s panem Robertem Perou z Ubiquiti Networks přemýšleli, jak v ČR zlomit "kartel" několika málo výrobců, kteří ovládli pásmo 10 GHz a jak přinést tuto technologii také malým firmám, které nemají v kapse statisíce korun na koupi upraveného satelitního konvertoru.

Řešení, které jsme vymysleli, se jmenuje Ubiquiti PBM10 a zjednodušeně řečeno, za pětinovou cenu nabízí parametry srovnatelné s konkurencí. Posuďte sami, zde uvádím poslední výsledky našich testů v reálných podmínkách:

"Délka trasy 3,8km, výkon snížený na 0dBm (limit ČTÚ), měřeno mezi Mikrotik RB1000 a RB1200, MCS automatic, tx packet size 1500, signál -64dBm, šifrování nastaveno na WPA2/AES TKIP

Výsledek: download 97,5 Mbps, upload 97.5 Mbps (omezení 100Mbit síťové karty), latence: min. 1ms, max. 9ms, průměr 4 ms."

Zajímavá je také poznámka technika pod čarou: "Ruší okolní 10GHz spoje na stejné frekvenci, ale samotný UBNT spoj zůstává téměř nezarušený."

Pro úplnost dodávám, že test probíhal mimo území EU. PBM10 totiž právě prochází testováním u tzv. notifikované osoby a brzy pravděpodobně dostane přidělený certifikát CE. Zkrátka nám bylo jasné, že máme v ruce zařízení, které za cenu cca 16 tis. Kč dělá čáru přes rozpočet všem "desítkářům" v Čechách.

Člověk by čekal, že všichni podnikatelé v tržní ekonomice chápou, že konkurence je třeba. Konkurence nám neustále přináší nové a lepší produkty za nižší cenu, s delší zárukou a lepším servisem. Úspěšné firmy rostou a ty neúspěšné zanikají. A o úspěchu či neúspěchu rozhoduje výhradně zákazník… to je na tom skvělé. Doufali jsme proto, že s očekávaným příchodem PBM10 konečně dojde k masivnímu zlevnění všech "desítkových" spojů, že několik firem zanikne, některé jiné naopak posílí a zkrátka začne se dít něco nového a zábavného. Podnikání je koneckonců hlavně zábava.

No, nebudu vás napínat. Ani k jednomu výše očekávanému jevu nedošlo. Naopak se nám spojily dvě pěkné pohádky a rozmrznul jeden had.

Jak takový rozmrzlý had vypadá? Je to návštěva dvou kontrolorů České Obchodní Inspekce, kteří v ruce třímají naší nabídku na 10 ks PBM10, kterou si od nás za "speciální cenu" vyžádala jedna nejmenovaná firma, co vznikla kousek od Mladé Boleslavi a nyní sídlí v Praze.

Jméno této firmy si možná domyslíte, my ho rozhodně sdělovat nebudeme… ještě by na nás "za trest" poslali nějakou kontrolu.

S pány od ČOI se naštěstí dobře známe, jsou to rozumní lidé. Vysvětlili jsme ji, že žádný produkt PBM10 na trh samozřejmě uveden nebyl, že to byla cíleně vyžádaná obchodní "nabídka" zneužitá pro účely konkurenčního boje a že k produktu PBM10 právě zpracováváme dokumentaci pro vydání CE certifikátu notifikovanou osobou. Pochopili, poděkovali, provedli formální zápis z návštěvy a odjeli kontrolovat někam jinam, kde je to skutečně potřeba.

A to je konec pohádky. Skoro taková bajka s ponaučením.

Největší ponaučení to bylo pro nás, ale můžete ho využít vy všichni - až se na vás nějaká firma (třeba od Mladé Boleslavi…) obrátí s žádostí o pomoc, spolupráci, až vám bude třeba nabízet nějaký produkt, pamatujte na hady. Dnes se na vás usmívají, zítra se vám budou snažit za zády uškodit. Trochu ostuda, že? To jsou ti "teoreticky vzdělaní lidé z vysokých škol…"

Michal Klečka
místopředseda představenstva

P.S.: pokud stejně jako já přemýšlíte, co mohlo být důvodem tohoto trapného jednání, stačí se mrknout na web této vypečené firmy. Je to autorizovaný prodejce a servisní partner jednoho nejmenovaného výrobce 10 GHz páteřních spojů. Ten však asi nemá ty správné "koule" na to, aby na nás obchodní inspekci poslal sám… na špinavou práci si raději někoho "najme". To odpovídá i tomuto příspěvku na webu czfree.net: http://www.czfree.net/forum/showthread.php?postid=225297#post225297

Únorové novinky

3. února 2012 v 15:57 | Technet
V měsíci lednu nám Mikrotik opět nadělil spousty novinek a tak jsou únorové novinky právě ve znamení Mikrotiku.
Ale protože jsme už o těchto novinkách psali zde, pojďme se podívat alespoň na pár novinek za kterými Mikrotik nestojí.

První z nich je Powerline Ethernet Adaptér TL-PA210 (200 Mbps) od TP-LINK v balení po 2 kusech.

K čemu je takové zařízení dobré?
Umožní Vám co nejrychleji a nejjednodušeji přenášet data po bytě popř. v rámci objektu.

Jak zařízení funguje?
Adaptér využívá vašich stávajících domácích elektrorozvodů a přenos je realizován přes elektrickou síť.
Adaptér tedy stačí pouze jednoduše zastrčit do zásuvky a připojit k Routeru.

Druhou novinkou je bezpečnostní GPS tracker/lokátor/monitor FM1100.
GPS tracker slouží ke kontrole pohybu osobního či firemního automobilu a umožňuje zasílání zpráv s přesnou polohou díky zabudovanému GPS čipu a přesné sledování online v internetovém prohlížeči.

Na všechny novinky se můžete podívat zde.

Nesmyslný důvod pro tvrdé protipirátské zákony

2. února 2012 v 9:11 | hubert |  Zajímavosti
V současnosti velmi přetřásaná témata, jako je dohoda ACTA, uzavření a kriminalizace serveru MegaUpload, americké zákony SOPA/PIPA a samozřejmě aktivity Anonymous, mají podle producentů zábavního průmyslu jeden základní důvod. A tím jsou klesající tržby v tomto oboru, a klesající hodnota firem v zábavním průmyslu. Pravda je ale, jak už to bývá, někde jinde.
Podle různě shromážděných informací od nezávislých subjektů i od samotného zábavního průmyslu jejich hodnota naopak nezanedbatelně stoupá a spolu s tím i zisky:
  • Na základě zprávy MPAA (Motion Picture Association of America) vzrostly tržby v kinech za poslední čtyři roky o 25 % z 25,5 na 31,8 miliard dolarů.
  • Podle zpráv renomovaných konzultačních a auditorských společností Pricewaterhou­seCoopers a iDATE hodnota zábavního průmyslu vzrostla za posledních dvanáct let o 66 % z 449 na 745 miliard dolarů.
  • Ani koncerty nezůstávají s růstem pozadu. Za posledních deset let vzrostly tržby třikrát z 1,5 na 4,6 miliardy dolarů.
  • Také stoupl počet natočených filmů. Za poslední čtyři roky o 22 % z 5635 na 7193 filmů ročně.
  • Zábavní průmysl také zaměstnává více lidí. Za deset let o 20 % zaměstnanců a 43 % nezávislých tvůrců.
Pozadu nezůstává ani produkce video her nebo hudby, ale také knih, jak tištěných, tak elektronických. Co z toho tedy vyplývá? Zpráva jasně usvědčuje producenty ze lži. Obor rozhodně nestagnuje a už vůbec neklesá. Naopak, nezanedbatelně roste. Takže to vypadá, že veškeré akce směřují ještě k větším ziskům, omezování svobod a kriminalizaci obyčejných lidí.

V kontrastu s tím vším je přístup švýcarské vlády. Nejen že odmítla kriminalizaci stahování, ale navíc doporučila zábavnímu průmyslu, že by měl reagovat na aktuální technologie, že doba magnetofonových pásek je v nenávratnu. Myslím, že by si měla spousta dalších vlád vzít ze Švýcarska příklad.