Buďte GridFree

30. března 2012 v 11:27 | Mikesh |  Solární technika

Snad každý někdy v životě přemýšlel o tom, jaké by to bylo být nezávislý na platbách za elektrickou energii. Obzvlášť, když člověk občas slyší, co výroba elektrické energie stojí. A nemyslím teď, to co za ní platíme, ale jaký dopad má její výroba na životní prostředí. Zejména ta vyrobená v uhelných a jaderných elektrárnách. Ostatně ani vodní elektrárny nebývají "nejčistší" protože velké umělé nádrže často zničili citlivý ekosystém v okolí. Z tohoto pohledu se výroba energie ze slunce a větru stává tou nejčistší, kterou lidé umí vyrobit.

Nastartujte budoucnost již nyní a pořiďte si svůj první solární systém.

V nabídce máme 4 druhy startovních sad:

  1. Systém 12V 20A s jedním panelem za 6 700 Kč bez DPH.
  2. Systém 24V 20A s dvěma panely za 11 600 Kč bez DPH.
  3. Systém 12V 45A s dvěma panely za 13 400 Kč bez DPH.
  4. Systém 24V 45A se čtyřmi panely za 23 200 Kč bez DPH.
Vyrobenou energii doporučujeme skladovat v moderních LiFePO4 akumulátorech, které netrpí samovybíjením a jsou stabilní v rozmezí teplot od - 30 do + 70°C. Vydrží 2000 úplných nabíjecích cyklů a životnost je 10 let.

Systém využívá vysoce kvalitní polykrystalické solární panely, kdy každý panel umí do systému dodat 217 Wp (Watt peak) což znamená maximální výkon při nejvyšším stupni slunečního záření 1000 W na m2. Panely také vynikají velkou mechanickou odolností a jejich životnost je 25 let. To vše podtrhuje výroba v Německu a renomovaná značka SCHOTT.

Systém řízení toku energie z panelů má na starosti regulátor využívající moderní technologii MPPT (Maximum Power Point Tracking), díky které dochází ke zvýšení účinnosti celého systému o 30 %. MPPT technologie zabezpečuje maximálně efektivní využití energie dodávané z panelu tak, že volí odběr v pracovním bodě s maximálním dodávaným výkonem. Tento bod je nepřetržitě sledován a udržován. Tím jsou kompenzovány všechny vlivy, které se jinak při nabíjení z FV panelů podílejí na snížení účinnosti systému. Například změna teploty, různé intenzity osvětlení apod.

Regulátor umožňuje nastavení pro konkrétní typ vaší baterie, tak aby nedošlo k jejich přebití, nebo naopak vybití.

Regulátor je vybaven časovačem, kdy je možné nastavit dobu, za kterou dojde k vypnutí spotřebiče po západu slunce. Hodí se tak například pro aplikace veřejného osvětlení.

Kompletní sortiment alternativního napájení naleznete zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama