Duben 2012

Jak se vozí baterie

26. dubna 2012 v 14:47 | hubert |  Zajímavosti
Nezanedbatelnou část obratu i4wifi tvoří také baterie pro průmyslové použití. Poměrně značná část se prodá do zahraničí. A když zákazník nevyužije nějakou komerční přepravu, zajede si pro baterie osobně a zároveň se zastaví na kus řeči. Dnes se zastavil náš pravidelný zákazník z Německa a jako vždy si odvážel plné auto. Přejeme mu, aby nemusel celou cestu nikde prudce brzdit... Mrkající


Přijďte si prohlédnout EVbike

25. dubna 2012 v 14:40 | Martin |  Telekomunikace
Jednoltivé části přestavbového kitu EVbike i celé přestavěné kolo Author si nyní prohlédněte na již třetím ročníku výstavy e-mobility, která probíhá od 1.4.2012 do 31.5.2012 v Centru energetického poradenství PRE - Jungmannova 28 (palác TeTa), Praha 1.

Na výstavě můžete porovnat výhody přestavbového kitu s jinými výrobci.
EVbike objednávejte přímo od distributora zde.

Pozor na imitace a padělky produktů Ubiquiti

19. dubna 2012 v 12:53 | Inspektor |  Zajímavosti
Každý úspěšný produkt nebo značka je provázena spoustou emocí. Jedni ji nenávidí, druzí milují. Projevy se dají pak rozdělit na fandící, závistivé ale také i parazitující.
I poslední možnost potkala výrobce Ubiquiti a nejen na českém a slovenském trhu se již objevili padělky, které přímo kopírují různé modely Ubiquiti. Nemyslí se zde nyní např. venkovní jednotky v podobném designu, ale naprosté kopie včetně značky a obalu. Zprávu v anglickém originále si přečtěte zde.
S i4wifi však máte jistotu původu produktu, že se jedná o originální zařízení výrobce Ubiquiti. Samozřejmě také, že je prodáváno v souladu s platnou legislativou ČR a všemi náležitostmi legálního provozu.

Legální a originální zařízení Ubiquiti objednávejte zde.

Porovnání výkonu klientských RouterBoardů

18. dubna 2012 v 14:38 | Martin |  Telekomunikace
V minulém článku jsme se zaměřili na výkony víceportových RouterBoardů a nyní náš seriál porovnávání výkonů pokračuje.
Tentokrát jsme se zaměřili na nejpoužívanější RouterBordy určené zejména pro klientské instalace.
Konkrétně se jedná o:
Jedná se tedy o průřez, kde je zastoupený dlohodobě prodávaný model, jeho lite verze i výkonná verze, novější neprodávanější model i jeho duální verze s gigabitovým LAN portem.
Jelikož je u těchto jednotek velmi podstatná i bezdrátová část, zahrnuli jsem ji do testu a zapojení bylo tedy následující:
RB1100AH..........LAN............testovaný RB.............Wi-Fi............x86 server

Opět jsme provedli celkem 3 měření:
  1. Routing přes Wi-Fi kde packety generoval server
  2. Bridge přes Wi-Fi, packety generuje server
  3. Bridge na LAN, generuje RB1100AH
Výkon je také vhodné vztáhnout pro porovnání k ceně samotného RouterBoardu, kde je vidět kolik Packetů za sekundu resp. kbps získáme za 1 Kč.


Nejvíc packetů za sekundu získáme od RB411AH a díky gigabitovému portu má největší propustnost RB711G-5HnD. Vzhledem k rozumné ceně se tento model RouterBordu vyplatí i díky nejvyšší hodnotě kbps za 1 Kč. Z pohledu množství packetů za sekundu na korunu pak vítězí lite verze RB411L.

Nejen testované RouterBoardy objednávejte zde.

Mikrotik RB2011 a gigabitový SXT

12. dubna 2012 v 9:57 | Martin
Mikrotik již dlouho nevydal žádné produktové novinky a bude to možná již týden od posledního představení nového RouterBoardu RB799UAHm25GL-DxH5-UbmGkTrs:).
Nyní však vážně. RouterBoard SXT je v současné době nejprodávanější venkovní jednotkou od Mikrotiku. Vzhledem k využití normy 802.11n a MIMO2x2 technologie, lze na SXTéčku dosáhnout i vyšších rychlostí, než by jedním směrem zvládl 10/100 Mbps ethernet. Tedy na aplikacích, kde Vás doposud pomalejší verze ethernetu brzdila, nyní objednávejte gigabitovou verze RB SXT.
Jediným rozdílem oproti starší verzi je vybavení gigabitovým portem, jinak jsou zcela totožné.
Přesně po roce od představení na loňském MUM v Budapešti přichází první verze z řady RB2011, konkrétně model RB2011L-IN. Přestože je vybaven písmenem "L" řadí se mezi výkonnější modely ovšem se skvělou cenou. Konkrétně je tato verze vybavena pěticí 10/100 Mbps porty a pěticí gigabitových portů. Dodáván je i s krytem a zdrojem. SFP port pak budou obsahovat další verze RB2011.

Celý dubnový bulettin od Mikrotiku si přečtěte zde.

Aprílové novinky

4. dubna 2012 v 15:04 | Pošťák |  Telekomunikace
Pro jistotu Vám dubnové novinky ukážeme až dnes, abychom předešli aprílovým nedorozuměním.

Od dubna v nabídce naleznete první novinky od společnosti ARC Wireless určené pro 5GHz, dvě zajímavé kamery nebo indikátor radioaktivity.

Pojdmě se blíže podívat na některé z nich

Již tak širokou nabídku IP kamer rozšiřuje kvalitní DOME kamera. Pochlubí se manuálním zoomem, vysokým 2Mpix rozlišením nebo obousměrnou hlasovou komunikací. Již nikoho nepřekvapí přítomnost IR přísvitu a podpora RTSP protokolu. Jelikož kamera podporuje ONVIF nabízí též kompatibilitu se systémy Geovision, Milestone a NUUO.

Zmiňované novinky od Amerického výrobce ARC Wireless tento měsíc již v nabídce. Kvalitní a cenově dostupné 5GHz zařízení s možností 2,4GHz Hotspotu. Díky dvou samostatným radiovým jednotkám Vám FreeStation ušetří místo a zjednoduší isntalaci. Podpora PoE a nejnovější normy 802.11n je u těchto zařízení samozřejmostí. Zajímavostí je přítomnost dvou USB portů s možností napájení přes USB. Druhým produktem je iFlex2, domací AP router dokonale doplňující venkovní jednotku ke kompletaci domácí Wi-Fi sítě.

Kompletní seznam dubnových novinek naleznete zde.

AirFiber 24 GHz na vlastní oči

3. dubna 2012 v 9:41 | SubiMan |  Telekomunikace
Chcete vidět jak vypadá AirFiber 24 GHz na živo?

Jeden kousek byl k vidění na Ubiquiti Airmax World Conference v Chicagu.


PBM10: Velkou vodu nezastavíš......

3. dubna 2012 v 0:21 | Šmoula
Již 69 on-line prodejců v ČR nabízí UBNT PowerBridge M10......Japonci věřili své vládě. Komu uvěříte vy?

3. dubna 2012 v 0:19 | Respekt |  Radioaktivita
Když postihlo Japonsko zemětřesení a následné záplavy, všichni upírali pozornost k poškozené jaderné elektrárně Fukušima. Provozovatelé elektrárny i vládní činitelé stále dokola uklidňovali občany své země, že se vlastně nic nebezpečného neděje:

"Kvůli možnému přehřátí jaderného reaktoru v oblasti Fukušima vyhlásilo Japonsko stav jaderného nebezpečí. Vláda přiznala, že má problémy s jeho chlazením a evakuovala lidi žijící v blízkosti elektrárny. Slo o preventivní opatření a experti ujišťují, že na vyřešení situace je dost času. Situaci prý mají pod kontrolou."


Jaká však byla situace ve skutečnosti?

Podrobnosti si přečtěte v článku Martina Uhlíře "Fukušima jako druhý Černobyl":

I dnes málokdo ví, že Japonsko tehdy stálo na prahu jaderné katastrofy a že bylo málem evakuováno celé Tokio. Jen díky odvaze a obětování několika statečných lidí se předšlo katastrofě.

Proč japonská vláda lhala svým občanům a celému světu? Důvod je jednoduchý - v takových chvílích je nejdůležitější zabránit panice a mezinárodním problémům a to i za cenu obětí na životech.

Vezměme si z toho ponaučení - až nám naše vláda bude po nějaká "drobné" poruše na JE Temelín či Dukovany tvrdit, že vše je pod kontrolou, budete jí věřit?

My v i4wifi určitě ne. Jsme vybavení vlastními prostředky, jak kdykoliv a levně zkontrolovat úroveň radiace:

GridFree Regulátory MPPT - fotografie

2. dubna 2012 v 22:23 | Mr. Solar |  Solární technika
Zde jsou fotografie solárních regulátorů MPPT Tracer pro 12V/24V a proudy 20A a 45A

Proudu zdar a slunečnímu zvlášť!