Červen 2012

Končí jedna z legend Wi-Fi sítí - karta CM9

29. června 2012 v 9:42 | Martin
V nedávném článku jsme se rozloučili s jinou legendou českých a slovenských bezdrátových sítí AP AirCA8 PRO a životní cyklus ukončila nyní také zmiňovaná karta CM9 od stejného výrobce WNC.
CM9 miniPCI AR5213, Atheros 5004X (2,4/5 GHz)
Pokud jste byly zvyklí na tuto kartu, máte nyní vhodnou příložitost vylepšit svoji síť o kvalitnější a spolehlivější karty Dbii s přepěťovou ochranou, které, jak máme ověřeno u zákazníků, šetří peníze a čas, jelikož po jejich instalaci již "o nich nevíte" a žádná bouřka Vám tak nepřidělá vrásky na čele. Samozřejmostí je zcela plná podprora ROS Mikrotik.

Spolehlivou a zároveň velmi oblíbenou alternativou je také ještě levnější karta Compex WLM200NX, která sice neobsahuje přepěťovou ochranu, ale již podporuje 802.11n a je přímo navržená a odladěná pro RouterBoardy s Mikrotikem.

Měření PBM10 a závěry ČTÚ

26. června 2012 v 19:35 | Martin |  Telekomunikace
Na základě jiných měření, která šířila na webu informace o rušících efektech PBM10 do jiných pásem, nás z ČTÚ požádali o proměření tohoto 10 GHz spoje.


Požadavku jsme vyšli vstříc, jelikož i nás zajímalo porovnání rozporných výsledků různých měření.


Přestože se jednalo o zcela nový spoj z jiné dodávky než byl spoj, na kterém byla prováděna certifikace, nové měření potvrdilo závěry z certifikace na VÚS a celou zprávu ČTÚ si přečtěte zde.

TD-W8951NB - nový ADSL 2/2+ WiFi router

26. června 2012 v 16:13 | Mikesh |  Telekomunikace

Nový ADSL modem TD-W8951NB přenáší data po bezdrátové síti až 150 Mbit/s. Disponuje čtyřmi ethernetovými porty a integrovaným ADSL 2/2+ modemem.

Model TD-W8951NB je navržen jako univerzální zařízení, které nabídne koncovým uživatelům všechny požadované funkce v jednom a umožní tak sdílet vysokorychlostní přístup k internetu pomocí drátové i bezdrátové sítě. Spolu se stavovým firewallem, překladem adres, QoS a jednoduchým nastavením je tento model vhodným zařízením pro internetové surfování, sdílení dat, telefonování po VoIP a streaming audia i videa.

Univerzální řešení

TP-LINK TD-W8951NB kombinuje schopnosti třech zařízení v jednom. Zastane jak funkci vysokorychlostního ADSL 2/2+ modemu, tak i 4portového 10/100 Mbit/s NAT směrovače a nahradí také bezdrátový přístupový bod.

Zařízení lze po jednoduchém nastavení využít pro sdílení médií mezi zařízeními, prohlížení internetu, telefonování s IP telefonem či streamování HD videa odkudkoli v domácnosti. Použití jednoho zařízení namísto tří navíc ušetří čas strávený nad nastavováním sítě a zároveň šetří místo na vašem stole.

Díky podpoře aktuálních DSL standardů dosahuje model TD-W8951NB rychlosti stahování dat až 24 Mbit/s a odesílání až 1 Mbit/s. Umožňuje také připojení k internetu při vyšší vzdálenosti od ústředny poskytovatele internetových služeb.

Vysoké výkony na bezdrátové síti

Kompatibilita s bezdrátovým standardem IEEE 802.11n zabezpečuje vysoký výkon na bezdrátové síti, přenosovou kapacitu, výbornou odezvu, stabilitu i pokrytí. Přenos dat probíhá rychlostí až 150 Mbit/s.

Na rozdíl od starších produktů s podporou standardu 802.11g tak TD-W8951NB nabízí několikanásobně vyšší kapacitu sítě a až 4x lepší pokrytí signálem. Snadno tak můžete využívat internetové připojení, sdílení fotografií, hudby a provozovat datově náročné aplikace jako streamování HD videa po celé domácnosti. Díky vyššímu pokrytí nebudou mít uživatelé problém s připojením ani mimo domácnost.

Multimédia

Modemový směrovač TP-LINK TD-W8951NB umožňuje díky podpoře VLAN nastavit vybraný port pro odlišné služby, například pro IPTV. Díky zabudované funkci pro řízení šířky pásma (QoS) nabízí zařízení možnost nastavení priority provozu. Uživatelé díky tomu získají možnost nerušeně sledovat IPTV a zároveň hrát bez zpoždění on-line hry. Spolu s podporou IGMP multicast provozu je TP-LINK TD-W8951NB vhodným prostředníkem pro provoz multimediálních aplikací.

Pokročilé zabezpečení sítě

Pro zabezpečení vnitřní sítě využívá směrovač TD-W8951NB zabudovaný stavový (SPI) firewall, který kontroluje obsah příchozích paketů před tím, než je vpustí do sítě. To předchází mnoha potenciálním útokům z internetu.

Zařízení také podporuje omezení přístupu pomocí kontroly MAC adres a IP adres, dokáže filtrovat doménová jména a omezit aplikace typu MSN či Yahoo Messenger. Velmi snadno tak lze zpřístupnit připojení k internetu jen pro vybrané uživatele či služby.

Kromě webové konfigurace nabízí směrovač možnost správy pomocí protokolu SNMP a díky podpoře specifikace TR-069 nabízí rovněž automatickou aktualizaci firmwaru a dalšího nastavení ze strany poskytovatele internetových služeb (ISP).

Jednoduché nastavení

Jednoduché nastavení pomocí EasySetup asistenta umožňuje i méně zdatným uživatelům nastavit během pár minut připojení k internetu pomocí ADSL a také zabezpečenou bezdrátovou síť odolnou proti útočníkům. Asistent pro snadné nastavení je dodáván na přiloženém CD spolu s manuálem.

TP-LINK TD-W8951NB lze přímo od distributora na www.TP-LINK.cz
Klíčové vlastnosti TD-W8951NB

· Vysokorychlostní DSL modem, směrovač a bezdrátový přístupový bod v jednom.

· Rychlost bezdrátové sítě až 150 Mbit/s.

· Stavový (SPI) firewall chrání uživatele před potencionálními útoky z internetu.

· WPA-PSK a WPA2-PSK zabezpečení bezdrátové sítě.

· QoS pro řízení provozu na síti.

· Funkce VLAN pro nastavení vybraných portů na specifické služby jako IPTV.

· Zpětně kompatibilní s produkty 802.11b/g.

Multipoint PBM10

22. června 2012 v 13:53 | hubert |  Zajímavosti
Rádi bychom potěšili všechny příznivce spojů PBM10 pro pásmo 10GHz a přinášíme první informace a fotografie novinky, která doplní sortiment pojítek pro toto pásmo.

O co tedy jde? Jde o centrální stanici pro spoje s architekturou point - multipoint, založenou na bázi populárního PBM10. Vysokofrekvenční část bude mít podle výrobce prakticky shodné vlastnosti jako point - point pojítka. Jádrem routovací části bude výkonný procesor taktovaný na 20kHz který bude schopný routovat až 15 biliónů paketů (v závislosti na typu provozu a nastavení). Všesměrová anténa s kulovou charakteristikou vyzařování a ziskem -,025dB bude umožňovat budovat spojení na vzdálenost v řádech stovek kilometrů odrazem od prolétávajících letadel, družic a meteorologických balónů.

Ale dost suchých čísel, pojďte se podívat na první vzorek, který jsme dostali na testování:

PBM10 Multipoint v celé své kráse

Detail robustního uchycení

Celkový pohled na jednotku a držák

Podle slov výrobce bude možné objednávat radom v osmi různých pastelových barvách a dvou digitálních kamuflážních vzorech, urban camo a forest hide.

Celé zařízení je již ve schalovacím řízení a Notifikovaná osoba sídlící v Demokratické republice Kongo zatím neshledala žádný problém, který by bránil nasazení v EU.

Pomohli jsme ušetřit 8,5 milionu Kč

21. června 2012 v 17:11 | Martin |  Energie
Úsporu peněz změnou technologie osvětlení neřeší pouze domácnosti, ale i firmy, zvláště ty, pro které je kvalitní a intenzivní světlo klíčové pro prezentaci zboží.
Takovou firmou je i společnost Celetná crystal a.s., která se zabývá prodejem šperků a sklářských výrobků.
nahrada
Díky výměně halogenových a fluorescenčních typů světelných zdrojů za LED technologii, společnost ušetří ročně přes 800 tis. Kč. Po celou dobu životnosti LED světel je úspora minimálně 8,5 mil. Kč a investice se vrátí již za 5 měsíců.
Z původní roční spotřeby el. energie 254 MWh se snížila spotřeba na 55 MWh.
Na celou případovou studii se podívejte zde.

Novinky od Mikrotiku

19. června 2012 v 16:29 | TECHNIK |  Telekomunikace
Potřebujete zařízení do opravdu extrémních podmínek? Pak je právě pro Vás určená jednotka RBMetal-5SHPn.
Tělo jednotky je ukryto v robustním hliníkovém krytu. Samotná jednotka je vybavena chipsetem Atheros AR7241 a na WIFI části má výstup až 1,3 W!Nebo hledáte kvalitní router pro vytvoření WIFI sítě v domácnosti za rozumnou cenu? Pak doporučuji RouterBoard RB951-2n. Ačkoliv byl důraz kladen především na nízkou cenu, jedná se o opravdu dobře vybavený router. Mezi hlavní přednosti patří podpora standardu 802.11n, podpora PoE napájení a velmi nízká spotřeba. Součástí jednotky je i licence L4 a kvalitní napájecí adaptér.


Váš druhý mozek

18. června 2012 v 16:43 | Mikesh |  Automatizace a zabezpečení

LAN ovladač je velmi užitečné zařízení, které Vám pomůže ovládat různá zařízení na základě naměřených hodnot nebo předem nastaveného časového plánu. LAN ovladač umožňuje připojit širokou škálu čidel a senzorů.

Aktuální dění můžete neustále sledovat přes internet díky webovému serveru. Zařízení se zároveň přes toto rozhraní nastavuje. Data je možné také dálkově vyčítat přes protokol SNMP pro další zpracování hodnot - například pro sestavení statistik, nebo logování historie událostí apod.

Dále je možné si nechat různé události zasílat emailem. Například otevření dveří rozpojení kontaktu, nebo při dosažení mezní hodnoty.

Příklady využití:
- Automatická regulace topení, když teplota klesne nebo stoupne mimo nastavenou mez
- Dálkové ovládání spotřebičů, například zapnutí / vypnutí světel
- Watchdog síťových zařízení, pokud přestanou odpovídat LAN ovladač je automaticky resetuje (routery, IP kamery apod.)

LAN ovladač kupujte zde!

Výrobek doporučujeme rozšířit o modul s dalšími 4 relé - které koupíte zde!


Ukázka webového rozhraní:Snížení cen u žárovek Verbatim

13. června 2012 v 14:18 | Mikesh |  Energie
Protože se LED žárovek prodává čím dál více, je možné objednávat větší objemy za nižší ceny. Aktuálně přecenili jsme celý sortiment značkových žárovek Verbatim, které kromě kvalitního zpracování zaujmou také pěkným designem. Led žárovky Verbatim používá také pražský **** hotel Leonardo. Výsledek instalace můžete vidět zde.


Končí doba odpojitelných antén?

12. června 2012 v 11:14 | Martin |  Telekomunikace
Dávno jsou pryč doby, kdy se používaly domácí routery na 2,4 GHz pro poskytování internetu pro kilometry vzdálená místa. Pro tyto aplikace bylo stěžejní vybavení routeru rev. SMA konektorem pro připojení pigtailu na anténu, a přestože tyto "aplikace" již z českých a slovenských bezdrátových sítí dávno prakticky vymizely, do dnešní doby se u většiny routerů stále ještě setkáváme s verzemi s odpojitelnými anténami, přestože v mnoha případech postačí třeba i anténa integrovaná.

Použití pevných nebo integrovaných antén má jednu zásadní výhodu a tou je nižší cena. Proč platit za odpojitelnou anténu, když se nikdy odpojovat nebude?
TL-WR740N AP/router, 4x LAN, 1x WAN (2,4GHz, 802.11n)
Právě z tohto důvodu ze skladu i4wifi nyní vyplouvá nová loď s vlajkou TP-LINK a označením TL-WR740N. Chybějící písmeno "D" ( jako detachable) na konci názvu právě značí pevnou anténu.
Router TL-WR740N má 2 zásadní výhody:

1) Je totožný s nejoblíbenějším a nejprodávanějším routerem TL-WR741ND
2) Díky pevné anténě každý kus pořídíte cca o 50 Kč levněji než "741"

Nyní je tento router ve speciální akci pouze u i4wifi:
Po vytvoření objednávky na libovolné zboží na www.i4wifi.cz alespoň za 6 000 Kč bez DPH, získáte TL-WR740N za speciální zaváděcí cenu 280 Kč bez DPH!
Router si můžete přidat do objednávky před jejím odesláním mezi dalšími dárky.
Do této akce je vyčleněno pouze 200 ks pro první nejrychleší zákazníky. Proto neváhejte a objednávejte na www.i4wifi.cz

Spolehlivý přepravce DPD

11. června 2012 v 13:40 | Mikesh |  Nezařaditelné

Komfort nákupu na internetu do velké míry ovlivňuje to za jakých podmínek je k vám produkt doručen. Pokud hledáte komfortní službu s pokročilými funkcemi, vřele doporučujeme DPD Private. Za tuto premiovou službu se u nás nepřiplácí.


Co služba dokáže:
  • doručení do druhého pracovního dne (pokud zboží objednáte do 18:30 hod)
  • oznámení o doručení zásilky SMS nebo e-mailem den předem
  • interaktivní SMS nebo e-mail s 3hodinovým upřesněním času doručení v den doručení
  • možnost změnit den doručení odpovědí na SMS nebo e-mail
  • v případě neúspěšného doručení zanechá kurýr na místě Oznámení o neúspěšném pokusu o doručení (tato informace bude také zaslána emailem)
  • prostřednictvím www.chcisvujbalik.cz lze potom změnit termín nebo adresu následujícího doručení

Tato služba je dostupná za pouhých 129 Kč bez DPH na webech: