Říjen 2012

Nový firmware pro LAN-MODULE verze 2.29

31. října 2012 v 16:16 | Modeler |  Automatizace a zabezpečení
Nový firmware verze 2.29 pro velmi oblíbený produkt LAN-MODULE byl uvolněn v průběhu října. Podívejme se, jaké nové funkce jsou k dispozici v této verzi firmware.

Klíčové změny:
 1. Přidána možnost nastavit spínací výstupy v menu Scheduler na mód Auto Switch (automatické zapnutí a vypnutí výstupu). Při zadaném konkrétním datumu a čase a za předpokladu, že vstupní INP1D je v určitém stavu (0 - LOW nebo 1 - HIGH dle nastavení zaškrtávacího políčka plánovače).

 2. Podpora dvou dalších digitálních vstupů - INP4D INP3D, které mají stejné možnosti jako INP1D a INP2D. Tyto vstupy jsou umístěny před konektorem RJ11 (1-Wire bus). 3. Přidána možnost ovládat výstupy přes odkaz jako "http://192.168.1.100/outs.cgi?out0=0" Tento příkaz nastaví výstup 0 do polohy 0. Příkaz je analogický u všech pěti výstupů.

 4. Přidáno další políčko do menu watchdog. Pokud je políčko zatrženo, je vypnuto relé na dotyčném výstupu.

 5. Přidáno ovládání výstupů pomocí jiného LAN-MODULE


  Volba je dostupná v "Network setting" - Remote Control

  Stisknutím tlačítka (nebo přikostření vstupu INP2D nebo INP1D) v LAN modulu (klient) aktivujete výstup (relé) na druhém LAN modulu (serveru). V nastavení si můžete vybrat, které tlačítko (vstup INP1D/INP2D) je připojeno na který výstup (OUT0 až OUT4).

  Komunikace je zabezpečena UDP pakety.

  Server LAN-MODULE může být řízen z libovolného počtu klientů. Se změnou ze stavu na LOW na vstupu INP2D nebo INP1D se zvolený výstup nastaví na "ON" a po návratu k stavu HIGH se výstup přepne na stav "OFF". 6. Automatické přepínání relé.

Jak je vidět, výrobce dělá LAN-MODULE stále více zajímavější a s každou aktualizací nabízí stále více a více funkcionality. Proto pokud ještě nemáte tohoto skvělého univerzálního pomocníka, neváhejte a pořiďte si ho v našem eshopu za velmi lákavou cenu.

Firmware ve verzi 2.29 naleznete pod tímto odkazem.

1.díl seriálu o LED svítivkách

31. října 2012 v 15:32 | Willy |  Seriály na pokračování
TIP č. 1 - LED svítivky a trubice Vás nepopálí!

Stalo se Vám, že jste si popálili ruce o skleněnou baňku žárovky nebo rozpálený závit?


Nebojte se, s LED svítivkami se Vám toto již nestane. LED svítivky nejsou nikdy rozpálené, maximálně jsou mírně vlažné. Zejména do dětských lampiček nebo světel jsou LED svítivky ideální, protože máte jistotu, že se děti již nikdy nepopálí.


Udělejte něco pro Vás a pro Vaše blízké. Instalujte doma LED svítivky co nejdříve.

Za posledních 9 měsíců více než 4840 zákazníků zakoupilo nejosvědčenější modely LED světelných zdrojů. Podívejte se na 5 vybraných modelů, které lidé nejvíce kupují.

1) Patice GU10 s vysokým výkonem -> 310lm se spotřebou 3W! Cena jen 113,- Kč bez DPH
2) Bodový typ s SMD diodamu -> 110lm se spotřebou 2W! Cena 88,- Kč bez DPH
3) Patice E14 s rozšířením JDR -> 245lm se spotřebou 4W! Cena 168,- Kč bez DPH
4) Populární provedení s paticí E27 -> 225lm se spotřebou 3W! Cena 250,- Kč bez DPH
5) Nejpopulárnější SMD typ E14 -> 500lm se spotřebou 6,5W! Cena pouze 197,- Kč bez DPH

Kompletní nabídku LED svítivek za bezkonkurenční ceny naleznete zde.

UniFi AP Pro IT produkt 2012

29. října 2012 v 14:01 | Mikesh |  Zajímavosti
Ve vydání časopisu ComputerWorld z 18/2012 bylo otištěno vyhodnocení soutěže IT produkt 2012. Cílem této soutěže je vyzdvihnout zařízení s takovými vlastnostmi, které je pozitivně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí, tak i o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba i o výjimečně příznivou cenu.

Dá se říci, že beze zbytku tento popis platí na produkt UniFi AP PRO - potažmo na celou rodinu UniFi. Není tak divu, že tento výrobek ocenění získal!


Rodina produktů UniFi Enterprise je HW a SW řešením hotspotové infrastruktury. Vyznačuje se snadnou instalací jednotek a jednoduchou, ale přitom sofistikovanou správou celého systému. Topologii sítě lze libovolně rozšiřovat v průběhu času tak, jak se síť rozšiřuje. Zařízení je vhodné jako profesionální platforma pro firemní klientelu. Unifi je přímo navržené pro řešení hotspotu v sítích restaurací, hotelech, obchodních centrech apod.

UAP-Pro vysílá v pásmu 2,4 a 5 GHz s rychlostí až 450 Mbps díky technologii 802.11n MIMO3x3. Jednotka má stylový design a kompaktní rozměry. Je vybavena 2x Gbit porty a umožňuje vzdálené napájení (802.3af). Díky vysokému výkonu dosahuje její signál do vzdálenosti více jak 150m.

UniFi Controller umožňuje plánovat a sledovat topologii sítě na interaktivní mapě. Systém řízení práv uživatelů od hosta po administrátora. Omezování šířky uživatelů. Vestavěný billingový systém propojený přímo na PayPal, vlastní poukázky nebo vlastní ověřovací server. Umožňuje vzdálený upgrade FW pro všechna zařízení v síti. Emailové aletry v případě výpadku a mnoho dalšího.

Klíčové vlastnosti:

- Komplexní profesionální řešení se snadnou obsluhou
- Více SSID s různým druhem zabezpečení a metod přístupu
- Omezování rychlosti dle SSID
- Řízení účtů - host, administrátor a další
- Billingový systém - využití externího serveru, definice voucherů, přímé platby přes PayPal
- Moderní a originální design
- Prodloužená záruka na 5 let

Záruka: 60 m (exklusivně u i4wifi a.s.)

Doporučená koncová cena za jednotku 4 580 Kč vč DPH a RP, Software ZDARMA!Ukázka SW UniFi Controller


Jednotka UniFi AP Pro má velmi elegantní design.


NVRecorder Seenergy SVR-504 a dvě IP kamery (3/3)

26. října 2012 v 12:19 | Malý vlk |  Nezařaditelné
Dokončení článku o nasazení IP kamer a jejich nahrávání a managementu

Webové rozhraní

Dá se říci, že web rozhraní nabízí veškerou očekávanou funkčnost. Tedy nastavení vlastního systému, nastavení kanálů (kamer), nastavení událostí a nastavení nahrávání.
Pro správnou funkci potřebuje NVR prohlížeč Internet Explorer 7 a vyšší a tedy platformu MS Windows. NVR podporuje i mobilní platformy, ale o těch se zmíním později.Monitorování kamer v reálném čase

Pro rychlý přehled stavu jednotlivých kamer najdeme v nabídce přehled kanálů, kde ihned a na první pohled vidíte aktuální stav (včetně například rozlišení a fps). Také můžete pro lepší přehled zobrazit rozmístění kamer buď na Google maps, nebo v plánu budovy, který na server nahrajete. Tyto mapy se používají také pro zobrazení různých událostí a poplachů.


Živý obraz z kamer můžeme zobrazit několika způsoby. Základní je split screen režim, který zobrazuje 4/8(9)/16 kanálů současně podle konkrétního typu NVR, nebo pokud je třeba tak je zobrazen jen jeden kanál na celé ploše. Pokud by ani to nestačilo, je možné u každého z těchto režimů zvolit i obraz na celou obrazovku. Samozřejmostí je možnost pořízení screenshotu.


Pro členy ostrahy bude jistě zajímavá i funkce automatického nebo manuálního přepínání / cyklování mezi jednotlivými kanály, stejně tak i upozornění na eventy (tedy obvykle poplachové události) s možným volitelným zobrazením na mapě.

Ovládání PTZ

NVR Seenergy také podporuje ovládání kamer s možností pohybu (tedy PTZ). U kamer (kanálů) s podporou této funkce se objeví jednoduchý panel, který toto ovládání zprostředkovává. Bohužel, ovládání (alespoň s námi testovanou kamerou) přes rozhraní NVR je poněkud trhané, skokovité, nicméně pro účely dohledu dostatečné.
Pro každý kanál je možné přednastavit až 10 předvoleb nasměrování kamery a pouhou aktivací této předvolby nastavit kameru do požadovaného směru. Dokonce lze aktivovat také automatické sekvenční přepíná těchto předvoleb, takže stačí sledovat obrazovku a kamera se postupně směruje do požadovaných směrů.

Nahrávání

Ani v nahrávací funkci NVR vás zřejmě nic nezaskočí. Nahrávání lze spustit ručně, nahrávat lze trvale, nahrávání lze naplánovat v čase (například týdenní plán) a také je možné nahrávání spustit na základě události (detekce pohybu, poplachový kontakt). Nahrávaná data se samozřejmě ukládají na vestavěné harddisky.

Přehrávání záznamu

I v panelu přehrávače záznamu najdete standardní ovládací prvky jako na každém videopřehrávači. Ovšem při obrovském množství zaznamenané stopáže a pro větší komfort je nutné zajistit snadný přístup do libovolného místa záznamu. Vyhledávat lze tedy jak podle události tak i podle přehledné časové tabulky. A jako lahůdka je možnost přehrávat synchronně až čtyři kanály současně. Pokud to umístění kamer umožňuje, můžete tedy vidět jednu událost současně ze čtyř různých úhlů.

Obraz lze zoomovat, zastavit, pořídit z něj fotografii a nebo definovanou část záznamu vyexportovat pro další analýzu do standardního .AVI souboru. Takový soubor lze nahrát na externí harddisk nebo flash disk zasunutý do čelního USB portu.

Podpora mobilních zařízení

NVR Seenergy pamatuje i na majitele chytrých telefonů. iPhone, Blackberry či telefony založené na systému Android nemají se Seenergy sebemenší problém. Jednoduše v zabudovaném prohlížeči otevřete IP adresu NVR a uvidíte živý náhled s ovládáním PTZ kamer. Protože se počítá s omezeným datovým přenosem, je možné přímo nastavit i obnovovací frekvenci zasílaného obrazu.
Pro iPhone je navíc vytvořena aplikace NVR Mobile Viewer, která je schopná zobrazovat jak aktivní živý obraz z kamer (a z něj udělat fotku) tak i přístup do záznamu. Ovšem do nastavení se dostaneme pouze přes PC a Internet Explorer.
Jediné, co mě v souvislosti s mobilními zařízeními překvapilo bylo, že zařízení neumí poslat notifikaci pomocí SMS přímo na mobilní zařízení. To je ale nejspíš dané obtížností najít univerzální SMS bránu a je to možné řešit notifikací na straně e-mailového klienta.


Další vlastnosti

NVR umí informovat uživatele o různých událostech. Může zasílat na nastavený e-mail požadovaný text nebo fotku z kamery, a to jak v reakci na různé události, tak i jako reakci na interní chyby systému.
USB port lze využit také k propojení NVR s UPS (záložní zdroj). Bohužel, zatím jediný typ který NVR podporuje je APC Smart-UPS 750, a protože tomu tak je už nějakou dobu, zřejmě se ani nechystá rozšíření na další typy. Nicméně při odběru pod 100W lze NVR i bez komunikace s dostatečně silným UPS zálohovat i několik hodin.
(nejen) Korporátní využití
Systém je koncipovaný jako korporátní, což dokazuje nejen management uživatelů. Ty lze přiřadit do jedné ze sedmi skupin, Admin (správci systému), Guest (hosté pouze s možností sledování živého videa) a pět uživatelsky nastavitelných skupin, kde každé lze přiřadit práva až k sedmi skupinám akcí (přehrávání záznamu, konfigurace kamer, údržba,...).
Druhá vlastnost, podtrhující korporátní použití, je možnost propojit až 16 NVR serverů do integrovaného systému obsluhujícímu až 256 kamer. To umožňuje software Pi-Vu Central Basic 256Ch, který je součástí balení. K takovému systému lze připojit najednou až pět monitorů pro současnou obsluhu více událostí.

Pro koho?

Obecně se dá říct, že NVR Seenergy je vhodné použít v systémech, kde jsou alespoň dvě IP kamery. A s rostoucím počtem kamer se opodstatnění použití NVR jen zvyšuje. Systém je vhodný jak pro korporátní bezpečnostní účely, tak i pro ochranu soukromého majetku. Typ SVR-504 si dovedu velice dobře představit v rodinném domku, jehož majitel nebere ochranu majetku a zdraví jeho obyvatel na lehkou váhu.

Proti:

 • Podporuje pouze Internet Explorer
 • Neumí SMS notifikace
 • Podpora jen APC Smart 750 UPS

Pro:

 • České menu
 • Vše co od takového systému očekáváte
 • Export videa ve formátu AVI
 • Jednoduché ovládání
 • Jednoduchá instalace HDD
 • Jednoduchá implementace kamer

Testovaná zařízení:


NVRecorder Seenergy SVR-504 a dvě IP kamery (2/3)

24. října 2012 v 15:42 | Malý vlk |  Nezařaditelné
Druhý díl ze tří, kde si přiblížíme testované kamery

Kamery použité pro testování

A-MTK IPC292MIPT-W

Jedna z kamer připojených pro testování byla vnitřní IP kamera A-MTK IPC292MIPT-W. Tato kamera, určená do interiéru, má rozlišení až 1920x1080px (FullHD) a 30fps zvládá při rozlišení 720p (HD Ready). K dispozici je IR přísvit pro noční snímání. Jeho výkon není nijak oslňující, ale pro nasvícení uvnitř místnosti je dostačující.
Kamera umí nahrávat záznam přímo na Micro SDHC kartu zasunotou do slotu na kameře. Nás ale bude zajímat připojení do LAN a k NVR jak pomocí UTP kabelu (10/100Mbps) tak i prostřednictvím WiFi s podporou norem 802.11 b/g/n (až 150Mbps).
Další zajímavou vlastností, kterou využijeme v našem testu, je možnost natočit objektiv do požadovaného směru (funkce PTZ). Ve vodorovném směru o 355° a ve směru svislém o celých 90°, což je, kromě pětistupňové výseče, pokrytí celé polokoule. Ve skutečnosti je pokrytá polokoule celá, protože pětistupňový slepý úhel bohatě vykryje úhel zabíraného obrazu.

A-MTK IPC295MO

Druhá testovaná kamera je zcela odlišná od předchozí. Jde o venkovní IP kameru A-MTK IPC295MO, která má možnost připojení i přes analogový výstup realizovaný BNC konektorem.
Oproti vnitřnímu modelu sice nenabízí PTZ funkci, ale zato podporuje PoE napájení, což šetří nároky na venkovní kabeláž. Kamera také umožňuje připojení externího mikrofonu a reproduktoru, tedy obousměrné zvukové komunikace. Tím se výtečně hodí například jako domácí telefon pro obsluhu vstupních dveří, což podporuje i sada DI/DO kontaktů, vhodných pro obsluhu například zvonku a elektrického vrátného. A to vše po jednom datovém kabelu domovní LAN.
24 LED zajišťuje velmi slušný přísvit pro noční podmínky s deklarovaným dosahem až 15 metrů. A proti povětrnostním vlivům je kamera vybavena nastavitelným plechovým štítkem. Dodává se s držákem na zeď.
Kamera má také rozlišení 2Mpx, tedy FullHD rozlišení, ale na rozdíl od vnitřní sestřičky umí FullHD rozlišení i při 30fps.

Připojení kamer k NVR

Pokud jsou kamery správně připojené do LAN, je jejich konfigurace do NVR velmi jednoduchá. NVR má totiž přímo funkci na vyhledávání kamer v síti. V nastavení kanálu stačí stisknout tlačítko "Hledat" a NVR detekuje všechny dostupné kamery v síti. Pak zvolte kameru, kterou chcete připojit do NVR, vyplňte název kanálu pod kterým bude vedená a přístupové údaje. Následně tlačítkem Detekovat se naváže komunikace s kamerou a načte se aktuální konfigurace kamery a náhled snímaného obrazu. Stisknutím Přidat se kamera zaregistruje do NVR. Tím je připojení hotové.
Můžete samozřejmě už v tomto momentu nastavit základní parametry kamery a parametry nahrávání tohoto videa. Stejně tak můžete nastavit IP adresu kamery ručně, pokud z nějakého důvodu není detekována automaticky.---
V závěrečném dílu si přiblížíme vlastnosti systému a praktické zkušenosti.

Reálné zkušenosti z provozu PowerBridge M10

23. října 2012 v 13:07 | tester |  Telekomunikace
BMP10
Spoje PowerBridge M10 jsou horkým tématem tohoto roku, světem českých WISP létaly fámy, bludy ale i pravdivé informace. Na co se však lze spolehnout nejlépe jsou skutečné dlouhodobé reálné zkušenosti z provozu.

Oslovili jsme tedy Vás, kteří jste spoje skutečně a reálně nasadili a tyto výsledky nyní přinášíme i ostatním poskytovatelům, kteří si doposud nebyli jisti nebo uvěřili různým nepravdám.

Takže jak je to ve skutečnosti se spoji PowerBridge M10 čtěte zde.

NVRecorder Seenergy SVR-504 a dvě IP kamery (1/3)

23. října 2012 v 10:17 | Malý vlk |  Nezařaditelné
Tenhle článek je poměrně rozsáhlý a tak ho rozdělíme na tři části: Seznámení s NVR, seznámení s kamerami a fungování a zkušenosti s provozem. Začneme ale pěkně od začátku...

Máte IP kamery a nevíte jak a kam je nahrávat? Řešením může být NVR Seenergy SVR-504.

Seznámení s NVR

NVR (Network Video Recorder) je zařízení určené pro nahrávání videa ze zdrojů přípojených počítačovou sítí, tedy typicky IP kamery. Značka Seenergy na tomto poli vyvinula novou sérii s typovým označením SVR-5xx, ve které najdete čtyři modely, lišící se především maximálním počtem připojených zdrojů (kamer).

Základní model SVR-504 umí obsloužit čtyři kamery. Typ SVR-508 jich umí již osm, SVR-516 analogicky až šestnáct a poslední typ je SVR-516+. Ten rozšiřuje možnosti šestnácti kanálové verze o možnost připojení externího harddisku přes eSATA rozhraní a možnost organizace vnitřních disků do pole RAID0/1. Potěší, že všechny verze nabídnou i menu v českém jazyce.

Vzhledem k tomu, že až na výše uvedené rozdíly jsou typy totožné, vybral jsem si na testování základní typ SVR-504.

Rekordér SVR-504 je záznamové zařízení v černém provedení a rozměrech 220x215x81mm, tedy výrazně menší než standardní PC. Vnitřní paměť serveru lze osadit dvěmi 3TB SATA harddisky, tedy maximálně 6TB. Kapacitu verze SVR-516+ lze navíc rozšířit připojením externího harrdisku o maximální kapacitě 8TB s rozhraním eSATA, jak už jsem zmiňoval výše.

Obsah balení

Při zakoupení jednoho z modelů řady SVR-5xx obdržíte:
 • vlastní NVR
 • napájecí kabel
 • UTP kabel
 • tištěný manuál v angličtině
 • CD s manuály a programy
Pozor, součástí dodávky nejsou pevné disky, které si každý musí opatřit sám. Použít můžete standardní SATA disky s kapacitou až 3TB každý. To umožňuje zvolit si disky podle předpokládaného použití a načich potřeb, a zbavuje nás to nutnosti kupovat obvykle jinak předražené disky přeprodávané výrobcem zařízení. A instalace disků do zařízení je opravdu jednoduchá, jak popíšu za chvíli.

Indikátory a konektory NVR

Pojďme se ale podívat rovnou na vlastní zařízení. Na čelním panelu naleznete hlavní vypínač, resetovací tlačítko, tlačítko pro ztišení poplachu a USB port pro připojení komunikačního rozhraní UPS nebo paměťového média (Mass Storage Class).
Také jsou zde umístěny kontrolky indikující stav všech hlavních systémů NVR, tedy vlastního systému NVR, připojených kamer (na obrázku je šestnácti kanálová verze), harddisků, poplachových vstupů a LAN portu.
Zadní část všech modelů je stejná. Najdete zde napájecí konektor, konektor s poplachovými kontakty, ovládacími kontakty, RS485 rozhraním a 12V napájením, RS-232 port a samozřejmě RJ-45 LAN port v gigabitovém standardu, jen SVR-516+ zde má navíc port eSATA. Nikde se mi nepodařilo zjistit, k čemu konkrétně slouží RS-232 port.

Co je uvnitř

Celý rekordér je postavený na bázi OS Linux. Ten běží na procesoru ARM9 taktovaném na 1,6GHz s operační pamětí DDR3 512MB. Systém zvládne pracovat s videem o rozlišení až 5Mpx, také samozřejmě FullHD a nižší. Při kompresi H.264 a 1,3Mpx rozlišení zpracuje až 480 snímků za vteřinu. Video můžete komprimovat algoritmy MJPEG, MPEG-4 a již zmiňovaný H.264.

Uvnitř relativně malé skříně najdete na jedné straně šachtu pro dva 3,5" disky, před kterými je nainstalovaný ventilátor pro lepší odvod tepla. V druhé polovině skříně je umístěna základní deska s veškerou elektronikou a konektory. Nad ní je, což mě trochu překvapilo, uchycen standardní externí napájecí adaptér. K tomu ještě připočteme desku kontrolek a tlačítek uchycenou na čelní panel a propojenou se základní deskou kabelem s konektory. Vše je provedeno standardně a čistě, dílenskému provedení bych nic zásadního nevyčítal.

Instalace HDD

Instalace harddisku je jednoduchá. Stačí odšroubovat dva boční šroubky aretující víko, poté ho odsunout, odklopit a jste uvnitř. Dejte si pozor na kabel spojující čelní stěnu s vlastním systémem. Při opatrné manipulaci s víkem ho není třeba odpojovat, i když je osazený konektorem na obou stranách.

Po otevření uvidíte dvě pozice pro harddisky, Disk1 ve spodní pozici, Disk2 v horní. Disk opatrně zasuneme a domáčkneme do konektoru. Po zasunutí je možné disk přišroubovat, dva šroubky v provedení bez nutnosti použití nářadí jsou součástí balení.
Po instalaci harddisku je možné kryt zase zasunout zpět na základní část NVR a zašroubovat dva boční šroubky. Pak už stačí jen spustit NVR, v nastavení disku disk naformátovat a tím je připraven pro použití.


---
Příště se podíváme na připojené kamery

Poslední školení Mikrotik v tomto roce

22. října 2012 v 16:13 | Martin |  Telekomunikace

Proškolte své zaměstnance nebo sami sebe v používání RouterOS Mikrotik. Do konce roku máte nyní poslední šanci na poslední volná místa:


Pokud se chcete stát opravdovým expertem a využít potenciál RouterOS naplno, nesmíte si nechat ujít školení:Pro detaily jednoltivých školení a rezervace místa pokračujte zde.

Oficiální uvedení spoje AirFiber 24

22. října 2012 v 11:43 | Martin |  Telekomunikace
Datum 17.10.2012 se zapisuje do historie bezdrátových sítí jako den, kdy byly oficiálně uvedeny spoje AirFiber 24 na evropský trh.

Jedná se o historický okamžik zejména z důvodu unikátní technologie vyvinuté společností Ubiquiti Networks díky, které lze získat vysokou přenosovou rychlost za skvělou cenu. Nyní tak lze posilovat páteřní spoje a zvyšovat propustnost sítě využitím bezlicenčního pásma 24 GHz.

U příležitosti uvedení spoje na trh proběhlo v akreditovaném školícím centru UBNT Training Center Europe v Praze certifikační školení uživatelů spojů AirFiber, kde se účastníci dozvěděli zkušenosti z provozu, informace ke instalaci, legálnosti a další tipy.


Uvedení spoje předcházely konzultace s Českým Telekomunikačním úřadem a Českou Obchodní Inspekcí. Provozovatelé tak mají jistotu, že pokud koupí spoj u i4wifi, je jeho provoz plně legální.

Dalším důležitým bodem před uvedením na trh bylo důkladné testování spoje. Testovací link byl na vzdálenost 3,5 km celkovou datovou propustností 800 Mbps.


Jen za první 2 dny po uvedení spojů na trh bylo nasazeno 40 spojů AirFiber! Zásoby se rychle tenčí a pokud chcete využít i Vy výhody spoje AirFiber, objednávejte s možností prodloužení záruky na 5 let zde.

EVBIKE na Bike Brno 2012

18. října 2012 v 16:50

Co bylo k vidění

Ti z vás kteří zavítali na mezinárodní cyklistický veletrh "Bike-Brno", který se konal od 4. do 7. října na brněnském výstavišti, měli možnost na vlastní kůži odzkoušet vedle spousty elektrokol právě naší sadu EVBike, ať už ve verzi jízdního kola nebo velmi populární koloběžky

Pavilón byl vybaven jizdní dráhou s rampou kde zájemci testovali různá kola a měli právě možnost porovnat náš EVBike s motorem 500 W s ostatními koly s 250 W. Zájem byl obrovský a kdyby náš stánek měl dveře tak by se u nás netrhly. S našemi koly zájemci odjezdili více jak 100 jízd a po káždé jízdě byli plní nadšení. Někteří zájemci odzkoušeli kola všech stánků a náš EVBike považovali za to nejsilnější z celé výstavy. Jelikož jsme byli jediní kdo nabízel kolo / koloběžku s motorem 500 W, nebylo třeba o tomto tvrzení pochybovat.

Naše kolo mělo výhodu vedle silnějšího motoru také možnost jízdy na plyn, zatímco ostatní kompletní elektrokola nabízela pouze funkci pedalového asistenta. Právě možnost šlapat bez asistenta a v případě potřeby jezdit jen na plyn se jevila velmi atraktivní. Hitem byla z podobného důvodu právě koloběžka, která se od prvního pohledu netvářila jako náhrada za běžné jízdní kolo, ale jako sympatický dopravní prostředek k užitku.

Výhoda stavebnice

Hlavní výhodou podle zájemců je právě možnost namontovat stavebnici na libovolné kolo bez nutnosti koupě celého za 40 000 Kč. A my s nimi plně souhlasíme!


K dispozici je video z výstavy a několik fotek.