NVRecorder Seenergy SVR-504 a dvě IP kamery (2/3)

24. října 2012 v 15:42 | Malý vlk |  Nezařaditelné
Druhý díl ze tří, kde si přiblížíme testované kamery

Kamery použité pro testování

A-MTK IPC292MIPT-W

Jedna z kamer připojených pro testování byla vnitřní IP kamera A-MTK IPC292MIPT-W. Tato kamera, určená do interiéru, má rozlišení až 1920x1080px (FullHD) a 30fps zvládá při rozlišení 720p (HD Ready). K dispozici je IR přísvit pro noční snímání. Jeho výkon není nijak oslňující, ale pro nasvícení uvnitř místnosti je dostačující.
Kamera umí nahrávat záznam přímo na Micro SDHC kartu zasunotou do slotu na kameře. Nás ale bude zajímat připojení do LAN a k NVR jak pomocí UTP kabelu (10/100Mbps) tak i prostřednictvím WiFi s podporou norem 802.11 b/g/n (až 150Mbps).
Další zajímavou vlastností, kterou využijeme v našem testu, je možnost natočit objektiv do požadovaného směru (funkce PTZ). Ve vodorovném směru o 355° a ve směru svislém o celých 90°, což je, kromě pětistupňové výseče, pokrytí celé polokoule. Ve skutečnosti je pokrytá polokoule celá, protože pětistupňový slepý úhel bohatě vykryje úhel zabíraného obrazu.

A-MTK IPC295MO

Druhá testovaná kamera je zcela odlišná od předchozí. Jde o venkovní IP kameru A-MTK IPC295MO, která má možnost připojení i přes analogový výstup realizovaný BNC konektorem.
Oproti vnitřnímu modelu sice nenabízí PTZ funkci, ale zato podporuje PoE napájení, což šetří nároky na venkovní kabeláž. Kamera také umožňuje připojení externího mikrofonu a reproduktoru, tedy obousměrné zvukové komunikace. Tím se výtečně hodí například jako domácí telefon pro obsluhu vstupních dveří, což podporuje i sada DI/DO kontaktů, vhodných pro obsluhu například zvonku a elektrického vrátného. A to vše po jednom datovém kabelu domovní LAN.
24 LED zajišťuje velmi slušný přísvit pro noční podmínky s deklarovaným dosahem až 15 metrů. A proti povětrnostním vlivům je kamera vybavena nastavitelným plechovým štítkem. Dodává se s držákem na zeď.
Kamera má také rozlišení 2Mpx, tedy FullHD rozlišení, ale na rozdíl od vnitřní sestřičky umí FullHD rozlišení i při 30fps.

Připojení kamer k NVR

Pokud jsou kamery správně připojené do LAN, je jejich konfigurace do NVR velmi jednoduchá. NVR má totiž přímo funkci na vyhledávání kamer v síti. V nastavení kanálu stačí stisknout tlačítko "Hledat" a NVR detekuje všechny dostupné kamery v síti. Pak zvolte kameru, kterou chcete připojit do NVR, vyplňte název kanálu pod kterým bude vedená a přístupové údaje. Následně tlačítkem Detekovat se naváže komunikace s kamerou a načte se aktuální konfigurace kamery a náhled snímaného obrazu. Stisknutím Přidat se kamera zaregistruje do NVR. Tím je připojení hotové.
Můžete samozřejmě už v tomto momentu nastavit základní parametry kamery a parametry nahrávání tohoto videa. Stejně tak můžete nastavit IP adresu kamery ručně, pokud z nějakého důvodu není detekována automaticky.---
V závěrečném dílu si přiblížíme vlastnosti systému a praktické zkušenosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama