Červenec 2013

Letní dětský tábor 2013

30. července 2013 v 11:05 | hubert |  Akce
Naše společnost nemyslí jen na sebe, ale také pomáhá jiným. Letos to byl již tradičně letní tábor jednoho ze skautských středisek z Berouna. Pro nejrůznější táborové hry jsme poskytli krabice, které našly nejrůznější využití, ať už jako kameny pro stavbu pyramid, hradby starověké Tróje nebo nejrůznější brnění a štíty středověkých ozbrojenců.

Také jsme pomohli s osvětlením. Jídelna a kuchyně byly osvětleny LED žárovkami, které napojenou elektrocentrálu zatížily pouze na zlomek jejího výkonu a přitom umožnili jak večerní hry dětí, tak i přípravu programu na dny příští.

Novinkou byla nabíjecí stanice. Pomocí LiFePo baterií a invertoru bylo možné dobíjet mobily a tablety kdykoli, nezávisle na běhu elektrocentrály.

I přes značně nepřívětivé prostředí a polní podmínky (vysoké teploty a extremní prašnost) se všechna zařízení zhostila svého úkolu se ctí a ke spokojenosti táborníků.


Podzimní školení RouterOS Mikrotik a Ubiquiti airMAX

26. července 2013 v 10:18 | Martin |  Telekomunikace
Mikrotik - školení­

Mikrotik

RouterOS Mikrotik

Po letních prázdninách pokračuje vzdělávací centrum i4wifi a.s. s oblíbenými, tradičními ale stále aktuálními kurzy pro začátečníky, které se konají­ ve dnech:

Oba dva dny tvoří ucelenou součást certifikovaného školení MTCNA - MikroTik Certified Network Associate, a proto je třeba se přihlásit na obě části úvodního školení. Po úspěšném absolvování obou částí získáte certifikát MTCNA.
Pokud jste již úvodní školení systému RouterOS úspěšně absolvovali, přijďte se zdokonalit a během jednoho dne se z Vás stane:
airMAX

Ubiquiti airMAX Certified Admin

Novinkou určenou pro všechny, kdo se chtějí dozvědět o technologiích používanými společností Ubiquiti je určen kurz:

Toto školení je určeno pro Wi-Fi začátečníky a vedle technologií Ubiquiti se kurz zaměřuje i na základy bezdrátových sítí. Po úspěšném absolvování testu získáte certifikát: Ubiquiti airMAX Certified Admin a školením Vás provedou školitelé autorizovaní společností Ubiquiti.
Školení­ bývají­ rychle vyprodána, proto neváhejte a pro více informací a možnost registrace pokračujte zde.

Nové RouterBoardy od Mikrotiku

26. července 2013 v 8:57 | Mikroťák
O nové řadě RouterBoardů s písmenem "i" jsme již psali zde.

Nyní do této nové rodiny přibyl další RouterBoard RB951Ui-2HnD. Jedná se o ideální router pro domácnosti i kancelář. V kanceláři jistě oceníte možnost připojení 3G modemu, který v případě výpadku hlavní konektivity automaticky přesměruje provoz na náhradní 3G linku. V domácnosti zase oceníte možnost připojit k RouterBoardu externí hardisk či flash disk a vytvořit tak síťové úložiště. RouterBoard má navíc integrovanou 2,4 GHz Wi-Fi s podporou rychlého standardu 802.11n a lze s ním napájet další zařízení, např. venkovní AP.

Další "novinkou" je RouterBoard RB433UL. Jedná se o lite verzi RouterBoardu RB433 s USB konektorem. Stejně jako předchozí model podporuje 3G modem i připojení externího disku.

RouterBoardy objednávejte přímo od distributora zde.

Novinka od TP-Linku - 3G mobilní Wi-Fi modem

25. července 2013 v 11:04 | TP-Linkář |  Telekomunikace

TP-Link nedávno přišel s novým produktem TL-M5350. Jedná se o 3G mobilní Wi-Fi modem, který dokáže sdílet internet až pro 10 uživatelů (respektive 10 zařízení) a to vše při rychlosti stahování 21,6 Mbit/s a odesílání 5,76 Mbit/s

3G modem TP-LINK M5350 využijete nejen v domácnosti, ale především na cestách jako univerzální zařízení pro připojení více klientů k jednomu 3G mobilnímu internetu.
Užívejte si jedinečného a hlavně funkčního spojení mobility širokopásmového 3G připojení a flexibility bezdrátových sítí Wi-Fi standardu 802.11n. Pro vytvoření hot-spotu již nepotřebujete žádné velké zařízení, miniaturní M5350 na vše vystačí sám. Stačí vložit SIM kartu a vytvořit tak 3G Wi-Fi hotspot kdekoliv, kde je 3G síť dostupná. Vložit můžete také microSD kartu s kapacitou až 32GB, která poslouží jako externí USB flash paměť.

Díky výkonné baterie s kapacitou 2000 mAh může být model M5350 v provozu 6-7 hodin při plné kapacitě a poté je možné jej pohodlně dobít pomocí mikro USB kabelu připojenému k notebooku, přenosné nabíječce nebo přiloženému adaptéru a užívat si tak nekonečné hodiny sdílení v 3G síti.

Díky kompaktnímu obalu a inovativnímu oblázkovému designu, který nabízí integrovaný OLED displej, poskytuje model M5350 mnohem intuitivnější informace o pracovním stavu zařízení, jako např. o stavu baterie, typu sítě (2G/3G), síle signálu a dostupnosti Wi-Fi.

A teď konečně to, co všechny zajímám nejvíce, kolik vlastně tato hračka stoji a kde je možné ji zakoupit?


Můj první elektromobil

24. července 2013 v 14:01 | Mikesh |  Energie

Za posledních pár let jsme si vyslechli opravdu mnoho slibů o tom, jak výrobci automobilů brzy představí své elektromobily. My obyčejní lidé jsme se pak těšili na levné kilometry a dobíjení v zaměstnání zdarma.

Ale jaká je realita? Kde nic, tu nic. Sice se čas od času objeví nějaký ten prototyp v omezené serii, ale žádný boom se zatím nekoná. Dokonce ani plánované dobíjecí stanice okolo dálnic nikdo nestaví. A tak čekáme a čekáme.

Prozatím to však vypadá, že naším prvním elektromobilem (pro obyčejné lidi), bude elektrické jízdní kolo. Dokonce i škodovka to pochopila a na světlo světa přichází místo elektrické octavie jejich první seriově vyráběné elektrické kolo. Jediným zklamáním pro příznivce značky škoda může být, že kolo ve skutečnosti vyrábí KTM a pro ně pouze dolepuje znaky Škoda - více info zde.

Když však dovedeme myšlenku o elektrickém kole jako dopravním prostředku do města, či pro pohyb do blízkých vesnic, do praxe, zjistíme, že se v podstatě jedná o ideální dopravní prostředek. Nemusíte mít registrační značku, neplatíte za něj daně, nemusíte mít řidičské oprávnění, nemusíte si dělat přehnané starosti s parkováním (nutné pořídit kvalitní zámek a pohybový alarm). Navíc jej dobijete v práci zadarmo. Člověk také záhy zjistí, že raní projížďka okolo parku, či lesíku je velmi příjemná a mnohem lepší než se tlačit v zácpě autem nebo se potit v MHD u mastné tyče.

Pro ty, co pak pravidelně jezdí na nákupy máme inspiraci. Vozík odveze bezpečně 30kg a díky motoru ani nebudete vědět, že něco vezete.

Pokud Vás zajímá více:

A jaký bude ten Váš první elektromobil?

Video návod na přestavbu kola na elektrický pohon EVBIKE

24. července 2013 v 13:26 | EVBiKeR |  Energie
Proč si pořizovat elektrokolo?
Důvodů je mnoho, nicméně jeden, který přesvědčil i mě je pohodlná jízda do práce. Možná to nemáte daleko do práce, ale představa toho, jak přijedete do práce upocený nebo zrychtovaný Vás od použití kola dokonale odradila. S novou přestavbou sadou s pohonem EVBIKE to ale pohodlně zvládnete.

Co je sada s pohonem EVBIKE?
Jedná se o přestavbový kit, který lze umístit na běžné horské kolo. Sada obsahuje motor pro zadní i přední pohon s výpletem 26" nebo 28" a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí jen doplnit o vhodný akumulátor. Pak už můžete vyrazit do práce nebo kamkoli na cestu.

Zvládnu si kolo přestavět sám?
Na tuto otázku Vám odpoví následující video, které je zároveň krok za krokem návodem na přestavbu kola:


Vhodná doba pro pořízení solárního panelu

18. července 2013 v 14:36 | Martin |  Solární technika
V EU si řekli, že solární panely jsou příliš levné, tak je zdražme přidáním pořádného cla.
Začalo to eskápádou s antidumpingovým clem, které mohlo (může) být vybíráno zpětně. Nyní je clo nastavené pevně na 12%.
S datem 5.8. se však tato výše mění a to radikálně na 68%. S novými dodávkami solárních panelů, tak lze přirozeně počítat s jejich zdražením o 56%!

Ptáte-li se tedy, kdy bude vhodná doba na pořízení solárního panelu, pak je to právě nyní.

Vzorek nového elektrokola

17. července 2013 v 11:33 | Mikesh |  Nezařaditelné
Do rukou se nám dostal vzorek nového elektrického kola. Tento vzorek je zejména zajímavý svou cenou. Protože celé kolo zakoupíte za neuvěřitelných 250 Kč. To je zároveň odpověď pro všechny, kterým se elektrická kola zdají moc drahá a chtěli by je za cenu do 1000 Kč.

Už konec povídání a podívejte se sami:


Pokud vzorek projde náročnými vnitrofiremními schvalovacími testy, bude již brzy nabídnut k masovému prodeji.

Více informací sledujte na http://www.EVBIKE.cz

Novinky z Mikrotiku

17. července 2013 v 11:32 | TechNik |  Telekomunikace
Není měsíc, kdy by Mikrotik o sobě nedal vědět.

Na co se tedy můžeme těšit? Na novou řadu RouterBoardů s označením "i". Jedná se o RouterBoardy s podporou PoE na vstupu i na výstupu. PoE na výstupu má stejné napětí jako na vstupu při max. proudu 500mA. RouterBoardem tak může napájet další zařízení. V současnosti má tuto podporu model RB2011iL-RM určený do racku a 951Ui-2HnD určený do domácnosti či kanceláře. Oba RouterBoardy se dodávají vč. case a zdroje.
Další novinkou je RouterBoard RB912UAG-2HPnD, který má slot pro SIM kartu, USB, slot pro miniPCI-e, integrovanou Wi-FI kartu v pásmu 2,4GHz, integrovanou přepěťovou ochranu a gigabitový ethernet.


Na celý bulletin se podívejte zde.

Doba elektrických letadel se blíží

11. července 2013 v 11:05 | Martin |  Zajímavosti
Zdá se Vám, že velké automobilky neustále záměrně odkládají sériovou výrobu elektromobilů, přestože se každá prezentuje jako jejich velký průkopník a že stále jen slibují? Je to tak a až na naprosté výjimky skutek utek.
To už asi budeme mít dříve sériovou výrobu elektrických letadel a jedno podobné nám přistálo před firmou.


Přestože je konstrukce EVdock pro instalaci solárních panelů primárně určena k nabíjení elektromobilů lze ji samozřejmě využít i pro nabíjení dalších dopravních prostředků od EVbiku až po letadlo:)

Máte zájem o "EVhangár"? Pište do komentářů a řešení jistě nalezneme.