Srpen 2013

Milióntý a pozlacený kus Ubiquiti Unifi jde do světa

28. srpna 2013 v 18:02 | Emzák |  Telekomunikace
Popularita hotspotových AP Unifi roste nevídanou rychlostí a svědčí o tom i nedostatek zboží u všech distributorů nejen v Evropě, ale po celém světě. Vlna objednávek a poptávek na tyto produkty přišla z čista jasna jako klasická povodeň v ČR. NEČEKANĚ. Vždy se snažíme Vám nabídnout všechny produkty k dispozici na skladě, ale ne vždy jde vše podle plánu.

Nespíme však na vavřínech a nejbližší dodávky těchto jednotek očekáváme v polovině Září a na konci Října.

Ovšem abych se dostal k jádru pudla, nebudeme jej pitvat, ale podíváme se na nejdražší jednotku Unifi AP v historii.

V UBIQUITI vyrobili již milión kusů jednotek Unifi AP a rozhodli se nabídnout zákazníkům jeden speciální, doslova vyšperkovaný kousek. Pouze jeden kus Unifi AP byl pozlacen 24 karátovým zlatem, zabalen do standardního boxu a vyslán do světa. Máte tedy šanci, že tento kousek objevíte ve své zásilce právě Vy.


Fotografie kompletace jednotky můžete shlédnout na webu výrobce ZDE. Ubiquiti také zprovoznilo FORMULÁŘ pro upozornění v případě nalezení zlatého Unifi. Každý kdo se zaregistruje bude tedy informován o nálezu.

Svou šanci na výhru můžete zvýšit objednáním jednotky Unifi ZDE. Přejeme Vám hodně štěstí.

Kam s LED pásky?

27. srpna 2013 v 13:20 | Mikesh |  Energie
Každý kdo plánuje novou kuchyňskou linku, šatní skříň apod. Dnes uvažuje o elegantní a účinné formě osvětlení pomocí plochých LED pásek. Často ale řeší jak a kam je uložit.

V sortimentu hliníkových lišt se také setkává s brutálními cenami, nebo nevyhovující kvalitou, či nesrozumitelnému množství příslušenství, kdy není jasné, která z úchytek a krytek bude kompatibilní.

Proto jsme se rozhodli se z těchto chyb se poučit a přinést vám alu lišty pro LED pásky s těmito výhodami:

1) Nízká cena až poloviční ceny oproti konkurenci.
2) Vysoká kvalita zpracování a na pohled luxusní eloxovaný povrch.
3) Lišty jsou již včetně příslušenství (difuzor + držák).

Skladem jsou v dostatečném množství a v různých provedeních, pro dvě lišty, rohová, na hranu schodu, prahová/přechodová, vkládaná.


Celý sortiment na www.LED230V.cz .

RB GROOVE - Tipovačka

27. srpna 2013 v 10:38 | Willy |  Zajímavosti

Nedávno jsme se setkali se zajímavou úpravou jednotky RBG5HN GROOVE.

Na první pohled do tohoto zařízení vnikla voda. Otázkou však je KUDY a PROČ?

Myslíte si, že voda do zařízení dle fotografií vnikla UTP konektorem, špatnou těsností, přes N/Male konektor, nebo jinak?

Své názory můžete vkládat do komentářů pod tímto článkem.Své názory můžete vkládat do komentářů pod tímto článkem.

Speedict a Elector

27. srpna 2013 v 9:36 | Mikesh |  Energie
O firmě, která je naším partnerem v přestavbách EVBIKE a dělá velmi stylová kola, jsme již psali.

O novince analitickém modulu pro sledování vybíjení baterie, výkonu, rychlosti a dalších veličin jsme také psali.

Níže se podívejte jak to vypadá, když se vše spojí v jedno:


Další informace naleznete na www.EVBIKE.cz

Speedict Mars - užitečný pomocník

26. srpna 2013 v 12:40 | Mikesh |  Energie
Náš sortiment se rozšířil zajímavý kousek s názvem Speedict Mars. Čtěte dál, abyste se dozvěděli k čemu tato věc slouží.

Jedná se o analytický cyklopočítač pro použití nejen s produktem EVBIKE. Tento produkt je možné použít ve všech elektromobilních prostředcích, které pracují s proudem do 100A a napětím do 80V. Tedy i v menších elektroskútrech. Velmi zajímavý je pak pro všechny kteří již vlastní elektrokolo, ale to není vybaveno žádným displejem a ukazatelem napětí baterie.

Speedict umí data on-line zobrazovat na displeji vašeho tabletu, nebo chytrém telefonu s operačním systémem Android. Měří napětí baterie, rychlost, teplotu, proud a čas. Na základě těchto veličin dále vypočítává další údaje jako je spotřebovaná kapacita baterie, rekuperaci energie vyjadřenou % a další. K zařízení se pohodlně připojíte bezdrátově pomocí Bluetooth. Zařízení pak můžete snadno upgradovat na nejnovější FW pomocí chytrého telefonu a aplikace.

Aktuální informace během jízdy:


Statistiky z jízdy (zařízení zaznamená až 12 hodin jízdy, to je ujetých cca 200 až 300 km):


Můžete velmi snadno graficky vyjádřit hodnoty z jízdy na grafu, kde můžete volit co a v jakých barvách uvidíte:


Data můžete také exportovat a zpracovat na PC například v EXCELU, udělat si vlastní grafy, či jen data zálohovat pro pozdější porovnání. Příklad upravených dat ke stažení zde.

Speedict se dodává s čidlem teploty a senzorem rychlosti.


Více o zařízení a možnost jeho objednání zde!

ČEKIA Stability Award 2013

22. srpna 2013 v 15:45 | Mikesh
Hodnocení ČEKIA Stability Award poskytuje nezávislý pohled na finanční a nefinanční bonitu firmy.


Vyjadřuje její současný stav, finanční situaci. a to včetně predikce rizika jejího úpadku. Výstupem hodnotícího modelu je známka na desetistupňové škále. kde tři nejlepší možná hodnocení jsou AAA, AA, resp. A. Naše společnost se v tomto hodnocení umístila na:

ČEKIA Stability Award 2013: AA - Vynikající

Toto ocenění naší společnost řadí mezi pouhých 5% velmi stabilních firem v České republice!

To co taková stabilita přináší, pro zákazníka z hlediska dlouhodobé spolupráce, asi nemusím zmiňovat. Potvrzení o získání hodnocení naleznete zde!

Související odkazy:
Ocenění ČEKIA Stability Award 2011 zde!
Ocenění TOP 100 ITC firem v ČR zde!

Automatické rozsvěcení a zhasínání

22. srpna 2013 v 15:14 | Mikesh |  Energie
Základem úspory elektrické energie je s ní šetřit, tedy odpojovat spotřebič pokaždé, když jej nepoužíváme. Větu, "zase si nezhasl na záchodě" si z dětství pamatuje snad každý z nás :-).

Nejlepším řešením jak ušetřit energii a svoje nervy (již se nebudete na děti muset rozčilovat) je pomocí automatiky.


Nejčastěji lidé zamíří do hobby marketu a koupí samostatné PIR čidlo.


Nebo existuje ještě jedno velmi elegantní řešení, které vám přinese úsporu trojnásobnou. Tím řešením je LED svítivka (žárovka) která má v sobě integrovaný světelný a pohybový senzor.


Jak to že uspořím třikrát?

1) Spolu s čidlem získám navíc kvalitní LED svítidlo!
2) LED technologie má 90% úsporu oproti klasické wolframové žárovce!
3) Šetřím čas i peníze za drobný materiál. Instalace nemůže být jednodušší, vyšroubuji starou žárovku a nasadím LED svítivku, stisknu vypínač a je to!

Oproti standardnímu čidlu má LED svítivka pouze nevýhodu ve fixně nastavené citlivosti a době svitu po aktivaci. Avšak na její obhajobu musím podotknout, že obě hodnoty jsou již z výroby nastavené tak, že vyhovuji 90% uživatelů.

Svítivku s PIR snímačem a světelným senzorem za skvělých 555 Kč vč DPH objednáte zde! Zároveň si u ní můžete zdarma prodloužit záruční dobu na 5 let!

A je to tu - vracíme se do školních lavic

21. srpna 2013 v 16:20 | Jitka |  Akce
Podzimní školení MikroTik


Léto pomalu končí a spolu s ním děti usedají do školních lavic. Pojďte s námi zavzpomínat na školní léta a naučit se novým věcem v oblasti Mikrotik RouterOS.

Pro začátečníky nabízíme školení MTCNA - Úvod do systému Mikrotik - teoretická část, kde se seznámíte s prvky a funkcemi Mikrotik RouterOS, instalací a upgrade systému, ISO/OSI model, licencováním a základním nastavením routované sítě (Firewall, Queue, AP, klient).

Školení MTCNA - Úvod do systému Mikrotik - praktická část vás seznámí s RouterOS prakticky. Procvičíte typické příklady použití, DNS, přiřazování IP Address, záložní Gateway, Masquerade apod.

Všechna školení jsou na základě schválených osnov společností Mikrotik a procházejí neustálým vývojem. Pokud jste školení navštívili již před lety a přijdete znovu, naučíte se nové věci. Školení je zakončeno certifikačním testem, po jehož úspěšném absolvování získáte oficiální certifikát Mikrotik.

Pro pokročilé nabízíme školení MTCTCE - Správce síťového provozu, kde se seznámíte s praktickými ukázkami nastavení DNS, DHCP, Firewall či nastavením Simple Queue a ochraně proti škůdcům.

Zrovna tak se můžete účastnit i školení MTCWE - Expert na bezdrátové rozhraní, s jehož přihlášením neváhejte, neboť zbývá pár posledních volných míst. Na školení MTCWE se seznámíte s praktickými ukázkami plánování a nastavení systému RouterOS pro optimální využití přenosového pásma, a to i v zarušeném prostředí. Setkáte se s přehledem typů modulací, správným využitím nástrojů RouterOS pro bezdrátové sítě, Spectrum analyser a podobně.

Doufám, že se s vámi na našich podzimních školeních setkám a těším se na Vaši účast.

Přeji vám krásný zbytek léta, Jitka Kubátová.


Interaktivní manuál pro LCD displej EVBIKE

20. srpna 2013 v 16:06 | Mikesh |  Energie
Ovládání sady EVBIKE je velmi snadné.

Přesto se často setkáváme s otázkou, co všechno je možné na LCD displeji nastavit.

Tato nastavení velmi přehledně ukazuje interaktvní animovaný návod v animaci flash. Pokud animaci flash nedokážete na svém stroji přehrát můžete alternativně využít video nahrané na youtube.


Pro ty co ještě nevědí co to sada EVBIKE je, pokračujte na web -> www.EVBIKE.cz

Jak se TP-LINK stal světovou jedničkou v prodeji WLAN

20. srpna 2013 v 15:51 | Mikesh |  Historie
Značka TP-LINK se těší velké oblibě zákazníků. Toto postavení si vydobyla díky kvalitě za skvělou cenu. Nyní je z této značky celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů a dokonce kraluje celosvětovému trhu s WLAN zařízeními co do počtu prodaných kusů.


Vyplývá to ze čtvrtletního průzkumu společnosti IDC publikovaného pod názvem Worldwide Quarterly WLAN Tracker - 2013 Q1 Final Release. Prodejci bezdrátových síťových produktů jsou zde hodnoceni podle počtu prodaných zařízení a dosaženého obratu.

V roce 2012 se v rámci prvního kvartálu společnost TP-LINK celosvětově těšila 34,86% tržnímu podílu, v roce 2013 se tento ukazatel podařilo zvýšit až na 42,29 % z celkového počtu prodaných produktů. TP-LINK tak v daném období prodal více kusů než další dvě společnosti, jež obsadily druhé a třetí místo, dohromady.

Nepopiratelné zásluhy na rozšíření oblíbenosti značky má i i4wifi. Produkty TP-LINK do Evropy dovážíme již téměř 10 let! V té době dosud neznámá značka. V dalších letech jsme TP-LINK hojně distribuovali také do Maďarska, Polska a dalších sousedních zemí, kde si tato značka též rychle získala oblibu.


Pro pamětníky přidáváme pár stále žijících odkazů do původního obchodu naší firmy, tehdy obchodující ještě pod názvem i4Portfolio.


Zavzpomínejte si s námi na staré časy:

Oblíbený 1 portový AP/klient TL-WA501G za 920 Kč bez DPH

Novinky z roku 2004, kde pomalu do nabídky zavádíme produkty TP-LINK

Také jsme publikovali manuály v CZ jazyce:

Malé okénko do historie:

TL-WR501G (vyobrazený níže) byl jedním z prvních masově nasazovaných AP/klient od TP-LINKu. Měl pouze jeden LAN port a montoval se jako klientská jednotka do voděodolných krabic na střechy domů. V té době podporoval nejmodernější standard přenosu IEEE 802.11g s teoretickou rychlostí 54 Mbit/s a pracoval v pásmu 2,4 GHz. Na páteřní spoje se pak hojně využívalo pásmo 5 GHz. Vyšší frekvenční pásma byla pro tehdy malé české ISP cenově nedostupná.


Produkty TP-LINK od historicky nejstaršího CZ distributora koupíte zde!