Říjen 2013

TP-Link plánuje on-line seminář zaměřený na SMB produkty

30. října 2013 v 17:41 | TP-Linkář
Rádi bychom vás pozvali na krátké online školení, které shrne problematiku SMB switchů TP-LINK. Školení proběhne v pátek 15. 11. 2013 od 10:00, přičemž jeho délku odhadujeme na cca 40 minut. Registraci na seminář naleznete zde. Záznam školení bude později k dispozici na našem partnerském portálu www.tplinkpartner.cz.
V průběhu semináře bude předveden switch TP-LINK SG5412F, který můžete zakoupit u I4wifi ZDE jako páteřní prvek v kombinaci s gigabitovými přístupovými přepínači. Druhou prezentovanou variantou bude opět TP-LINK SG5412F, tentokrát však v kombinaci s FTTH. Jako poslední budou prezentována zařízení TL-WR710N, TL-WR1042ND a TL-WR3600 jako koncové CPE pro ISP.

Nejzajímavější vlastnosti prezentovaných switchů:
· Široká paleta funkcí na 2. síťové vrstvě, včetně podpory VLAN.
· IGMP Snooping pro inteligentní multicast.
· Podpora protokolu GVRP pro automatickou správu VLAN.
· Možnost nastavení přístupových listů na 2. až 4. síťové vrstvě.
· Ochrana proti DoS útokům prostřednictvím funkce IP Source Guard.
· Možnost připojení do virtuálního stacku pro snadnější správu více zařízení.
· Konfigurace přes webové rozhraní, CLI, SNMP (v1/2/3).
· Řízení síťového provozu prostřednictvím QoS.
· Nastavení priority provozu dle 802.1P, DSCP.

Swithce TP-LINK kupujte zde.

Na TP-Link chytrým telefonem - aneb Easy Network Management at Your Fingertips

30. října 2013 v 8:57 | TP-Linkář
V poslední době opravdu TP-Link bojuje s pokrokem na každé frontě, proto se rozhodl vytvořit aplikaci pro management routeru pro chytré telefony pod názvem TP-Link Tether.
Tato aplikace je samozřejmě zdarma a je k dispozici pro Android na GooglePlay ZDE a iOS na iTunes ZDE.

Jak již z nadpisu vyplívá, celá aplikace je pro management a nastavení Vašeho routeru. Aplikace je učena pouze na několik vybraných modelů - TL-AC1750, TL-WDR4300 a TL-WDR3600. Stačí pouze aktualizovat firmware na nejnovější verzi a být k routeru připojen přes WiFI. Poté již stačí aplikaci spustit a "zábava" může začít.

Kromě nastavení routeru je však dostupné mnohem více. Lze například nastavit rodičovský zámek, sdílet média, zobrazit připojená zařízení a rozdělit jim práva či sledovat stav sítě.

Na jednotlivé funkce se podíváme trošku blíže pomocí malého FOTO průvodce.

Nejprve je nutné se do zařízení zalogovat.
Defaultně je ponecháno admin / admin.


Po úspěšném přihlášení můžeme již vidět připojená zařízení.


Dále si můžeme zobrazit stav routeru.


Po kliknutí na jednotlivé zařízení můžeme zjistit jeho MAC adresu, či IP adresu kterou má.
Další zajímavou funkcí je "okamžité" zablokování připojeného klienta klepnutím na volbu "Block Client"


Blokovaného klienta nalezneme v seznamu a je možné jej velice jednoduše odblokovat podržením prstu na klientovi a následném stisknutí "Re-Enable blocked client"


V této aplikaci je samozřejmě možné i na jednotlivé klienty aplikovat různé úrovně práv, případně jim zakázat určité webové adresy, přístup na FTP server v určitém čase apod.

Routery pro které je tato aplikace určena můžete zakoupit s možností prodloužené záruky 5 let u oficiálního distributora značky TP-link -

Nové dárky na webu i4wifi

24. října 2013 v 14:07 | Mikesh |  Akce
Na webu i4wifi vás při každé objednávce odměňujeme dárky za symbolickou cenu.

Po spuštění nového eshopu jsme tento systém značně vylepšili a dále se mu chceme věnovat a dárky pravidelně obměňovat.

Novým dárkem v nabídce je hračka pro děti. Jedná se o doplněk jízdního kola, který si v dětství vyráběl na své kolo snad každý kluk. Většinou posloužil malý plíšek, kelímek od jogurtu apod. Asi už víte kam tím mířím. Pokud ne, podívejte na video níže.


Hračka s výstižným názvem TurboSpoke byla dovedena k dokonalosti.

Základní verze TurboSpoke Classic se vyznačuje jednoduchou instalací s univerzálním použitím na každé kolo od velikosti 16". V balení naleznete dva typy karet, které generují odlišný zvuk. Jedna dělá "Zoooom" a druhá "Vroooom" :-)


Další verze je pro opravdové "fajnšmekry". Po instalaci TurboSpoke s rezonátorem ve tvaru výfukového tlumiče se vaše kolo promění v motokrosovou motorku.

Navíc toto balení obsahuje hned 3 tuningové karty se speciálními výřezy a možností kartu vsunout do dvou poloh. Díky tomu můžete získat až 6 různých zvuků. Zkrátka o zábavu vašich dětí je postaráno.TurboSpoke je vhodný jako originální dárek pro vaše děti.

Produkt můžete koupit samostatně, nebo získat jako dárek za vaší objednávku. Kompletní seznam dárků naleznete zde.

Serie nových bannerů EVBIKE

24. října 2013 v 11:21 | Mikesh |  Energie
Pro reklamní síť Google jsme nechali vytvořit novou sadu vtipných bannerů. Bannery jsou animované a po prokliknutí se vám zobrazí v novém okně.

Babička:


Cyklistický peloton:


Pohyblivé značky:


Školení EVBIKE 10/2013

24. října 2013 v 10:42 | Mikesh |  Energie
Dne 16.10.2013 v naší školící místnosti proběhlo již v pořadí 3-tí školení partnerských firem, které se zabývají přestavbovým setem EVBIKE.

Síť partnerů se tak rozrostla na slušných 34 míst po celé ČR. Naším plánem je tuto síť v příštím roce zdvojnásobit a proto je již na leden naplánován nový termín školení.

K rozvoji má také dopomoci novinka, která byla v průběhu školení představena. Ti pozornější z vás ji jistě odhalí, o co se jedná.


Více informací o novince naleznete zde! Další informace budeme uvolňovat průběžně, k objednání by měl být produkt z kraje 1/2014.

Ovládání zásuvek mPower přes mobil

22. října 2013 v 10:37 | Martin |  Automatizace a zabezpečení
Vzdálené spínání zásuvek mPower systému mFi je řešeno přes webový prohlížeč. Tento způsob však může být na mobilu s pomalým připojením zdlouhavý, a tak by se jistě hodila nějaká aplikace, která by spínání umožňovala přímo.
Zásuvky mPower jsou vybavené SSH komunikací a tak Androidí aplikace na sebe nenechala dlouho čekat.


Výhodou je, že aplikace nekomunikuje s cloudem nebo lokální instalací mFi controleru, ale napřímo s konkrétním mPowerem.

Stačí tedy zadat IP zásuvky a přihlašovací údaje. Velice rychle tak můžete zásuvku bezdrátově ovládat.
V neplacené verzi můžete ovládat pouze jeden mPower, zato všechny zásuvku, které mPower obsahuje. Zároveň neplacená verze obsahuje reklamu a nelze si zásuvky pojmenovat.
Placená verze stojí naštěstí pouze 40 Kč.

HW pro ovládání objednávejte zde.

Říjnové novinky i4wifi

18. října 2013 v 13:30 | Michal
V měsíci říjnu se sortiment i4wifi rozrostl o několik špičkových zařízení.

Za pozornost jistě stojí 8 portový gigabitový POE switch TL-SG1008PE od společnosti TP-link. Switch podporuje standardy PoE+ (IEEE 802.3af/at). Díky celkovému výkonu 124 W může přepínač napájet více energeticky náročných zařízení, jako jsou bezdrátové přístupové body (AP), IP kamery nebo IP telefony. Více informací zde.

Další skvělou novinkou je duální gigabitový AP/router Archer C7 od TP-linku s podporou normy 802.11ac. Jedná se opravdu o skutečného "střelce" mezi AP/routery. Router má tři externí antény se ziskem 5 dBi pro frekvenční pásmo 5 GHz a také tři interní antény pro pásmo 2,4 GHz pro maximální pokrytí a spolehlivost sítě. Rychlost je až trojnásobná oproti nejvýkonnějším zařízením se standadem 802.11n. Objednávejte zde.

Do třetice všeho dobrého, od společnosti TP-link jsme také zařadili nové 300 Mbps Powerline Ethernet adaptéry TL-WPA2220KIT. Největší jejich výhodou je opakovač wifi signálu. Stejně jako předchozí modely lze zavést internetové připojení až 300 Mb/s do každé místnosti domu po stávající elektrické síti. Díky opakovači, jednoduše stiskem tlačítka klonování, můžete navíc rozšířit dosah wifi signálu.
Novinkou je úplně první monitorovací NVR server Airvision od Ubiquiti. Dlouho se na něj čekalo, ale stálo to za to. NVR server obsahuje 500 GB harddisk s již předinstalovaným softwarem AirVision2. Umožňuje přehledně a spolehlivě spravovat 20 IP kamer Ubiquiti. Server spolu s IP kamerama je ideální systém pro monitoring kanceláře, průmyslových budov atd. Více informací zde.
Ze sortimentu LED svítivek nepřehlédněte lineární LED svítidlo LED-CAB-500F-P. Svítidlo se dodává v délce 0,5m, barva neutrální bílá se spotřebou 5W. Diody jsou ukryty v elegantní hliníkové liště s čirým krytem. Nespornou výhodou je široké příslušenství, díky němuž je možné svítidla propojit a ovládat dle vašich potřeb.
Kompletní přehled novinek zde.

MikroTik RouterBOARD 2011

17. října 2013 v 16:22 | Zaměstnanec 2011
Vyznáte se v současných verzích RouterBoardů? Mikrotik již poslední pár let chrlí spousty novinek a hlavně různých variant RouterBoardů. To je samozřejmě dobře, máme díky tomu na výběr z širšího sortimentu a je možné zvolit produkt, který se nejvíce hodí pro náš účel. Na druhou stranu, s každou další variantou se zhoršuje orientace v jednotlivých parametrech a specifikacích RouterBoardu. To je vidět i na kódu produktu, který se neustále zesložiťuje. Není tak nic výjimečného, když má RouterBoard v kódů 15 a více znaků.

To si uvědomuje i Mikrotik a tak připravil video prezentaci, která přehledně prezentuje jednotlivé typy RouterBoardů. Konkrétně se jedná o modelovou řadu RB2011:Všeobecně lze RouterBoardy rozdělit do dvou částí. Na RouterBoardy bez krytu, tedy RB určené pro instalaci do boxů a a jiných zařízení a RouterBoardy s krytem. Ty jsou pak ve dvou verzích. První je verze Desktop, která je primárně určená do domácností a menších kanceláří a verze Rackmount, která je určená pro střední a větší firmy. Od těchto verzí se pak odvíjejí i další varianty, jako např, varianty s Wi-Fi, USB portem, SFP slotem, ale i slotem pro SIM kartu, miniPCI-e a pod. Kompletní sortiment Mikrotiku najdete zde.

NanoBeam, AirFiber na 5GHz a Ubiquiti revoluce ve Wispapalooze

17. října 2013 v 10:25 | Martin |  Telekomunikace
V dnešní noci se odehrála jedna z největších WISP akcí společnost Ubiquiti v Las Vegas - Ubiquiti Networks Revolution at WISPAPALOOZA, kde Ubiquiti představilo své novinky.
Jednou z novinek je spoj AirFiber určený pro pásmo 5 GHz. Spoj slibuje s dalšími technologiemi Ubiquiti linky na 100 km a gigabitové rychlosti.
AirFiber5.png
Nadšení mírně opadá při zjištění, že kompletní spoj vychází zhruba na 38 000 Kč a že je použit 50 MHz kanál...
Mnohem zajímavěji pak vypadá nová řada spojů NanoBeam M.
IMG_0961.jpg
Počítá se s více verzemi od 16 do 25 dBi.
IMG_0945.jpg

Na konferenci byly představeny také nové technologie pro zlepšení selektivity a odolnosti proti rušení. Na záznam z konference se podívejte zde:

Jednotky NanoBeam objednávejte zde.

FlowPro software pro monitoring provozu sítě

14. října 2013 v 15:05 | Mikesh |  Telekomunikace
Platíte vysoké daně a připadá vám, že z nich nic nemáte?
Tak buďte aktivní a změňte to! Jak na to, si přečtěte dále.
Buďte aktivní a změňtě to
Ve spolupráci se společností Net Service Solution jsme pro vás připravili kompletní a výhodné řešení pro monitoring sítě za státní peníze a to včetně státního příspěvku na náklady správy a energie.

O co se jedná?

Systém FlowPRO je řešením, které v plné míře splňuje specifikace dané vyhláškou "č. 357/2012 Sb. o provozních a lokalizačních údajích a jejich předávání odpovědným orgánům". Vy navíc ze zákona musíte požadavky této vyhlášky splňovat a při případném požadavku Policie ČR být schopni informace podat.

Protože se jedná o požadavek od státu, jsou veškeré vynaložené náklady spojené s dodávkou a provozem takového řešení v plné míře proplaceny ze státních prostředků.

Co konkrétního musíte udělat?

V podstatě nic. Vyplňte tento dotazník a my Vás do 3 pracovních dnů budeme kontaktovat s návrhem řešení na míru pro Vás. V balíčku jsou veškeré dokumenty, které vás opravňují čerpat dotaci od státu.

Co získáte?

Co získáte?

Co mě to bude stát?

Ve výsledku nic a ještě na tom vyděláte.
Po dobu trvání smlouvy zaplatíte každý měsíc platbu za provoz FlowPRO řešení a následně si tyto vynaložené náklady necháte v plné výši (100%) refinancovat ze státních prostředků. Navíc každý měsíc získáte v rámci refundace více než 2 000 Kč čistě pro vaši firmu. Nabídne vám někdo lepší zhodnocení vaší investice?

Bonus pouze od i4wifi

Pokud ještě nevlastníte řešení správy sítě ISPadmin a objednáte jej spolu se systémem FlowPRO, získáte na nákup základní licence ISPadmin další slevu 10% oproti standardně nabízené ceně a navíc ještě exklusivně od i4wifi dalších 100 klientů ZDARMA. Software ISPadmin pro kompletní řešení správy sítě objednávejte zde!
Pro další informace nás zcela nezávazně kontaktujte přes již zmíněný dotazník a my Vám vše podrobně vysvětlíme.

www.i4wifi.cz