Listopad 2013

Vánoční trháky jen u nás

29. listopadu 2013 v 10:56 | Willy |  Energie
Období svátků se blíží, vánoce klepou na dvěře. Naše společnost se pro Vás jako jediná rozhodla přinést předvánoční cenové hody v sekci Vanocni modely na našem specializovaném e-shopu pro LED osvětlení.


V čem je tato sekce tak výhodná a proč je tak jedinečná? LED žárovky, trubice, pásky, instalační modely a další, mají jedno společné a to bezkonkurenční ceny. Ceny, za které můžete zakoupit zboží jsou námi dotované, takže nížší už to být snad ani nemůže. Potěšte své známé, rodinu a šetřete nejen výdaje za elektrickou energii, ale i výdaje za nákup. Tato sekce bude spuštěna pouze do 31.12.2013 a skladové zásoby jsou omezeny.

Novinky a zajímavosti ze sortimentu IP kamer

25. listopadu 2013 v 13:05 | Michal
Je možné monitorovat velké nákupní středisko pomocí IP kamer?

Samozřejmě ano. 3 Mpix IP kamery IPC302MO a IPC302MOD, které nabízíme v našem sortimentu, byly nedávno instalovány v nákupním centru Lagoona Mall v Kataru. Je známo, že Katar je zemí s velmi nízkou mírou kriminality a drobné krádeže lze odhalit například pomocí monitorovacího systému. Jak takový dohled vypadá v praxi můžete vidět na obrázku níže. Přesně se jedná o 176 IP kamer, které poskytují dohled v halách, chodbách, na schodištích a příjezdových cestách. Díky varifokální čočce této IP kamery je možné snímanou oblast flexibilně přiblížit a doostřit. Více o 3 Mpix IP kamerách zde.

Stejně jako na podzim padá listí ze stromů, padají i ceny v i4wifi. Máme pro Vás speciální podzimní akci a to snížení ceny naší nejprodávanější IP kamery IPC07IPT. Tato vnitřní IP kamera kromě možnosti rotace podporuje i noční vidění s IR přísvitem, obousměrnou zvukovou komunikaci, detekci pohybu a možnost ukládání obrázků na FTP. Výhodné ceny platí jak pro koncové zákazníky tak i pro dealery. Využijte příležitosti zde.


Další skvělou novinkou je venkovní 5 Mpix IP kamera v dome provedení, kterou jsme právě zařadili do našeho sortimentu. Velkou předností je varifokální objektiv 3-9 mm, možnost sledování obrazu v mobilním telefonu a podpora napájení POE 48V dle standardu 802.3af. Detekce pohybu je možná ve třech oblastech (oknech). Snímaný záznam lze ukládat na FTP, Samba nebo paměťovou kartu Micro SD/SDHC (do 32 GB). IP kamera je ideální pro zabezpečení a sledování venkovních prostor. Objednávejte zde.Chytré dárky které skutečně potěší

25. listopadu 2013 v 10:54 | Mikesh |  Akce

CHYTRÉ DÁRKY, KTERÉ SKUTEČNĚ POTĚŠÍ

Pomocná ruka při ochraně majetku

secuFi sada
Čím ještě více potěšíte svého blízkého, když mu pomůžete ochránit jeho majetek. Takový dárek několika násobně převyšuje svou vlastní cenu, která navíc není nijak vysoká. Řeč je o bezdrátovém zabezpečovacím systému SecuFi, který je dodáván v pěkné kompletní sadě. Co vše obsahuje a jaké jsou další výhody, se dozvíte zde.

Snadné ovládání spotřebičů přes internet = mFi

mFi sada
Posteskl si Váš blízký, že by chtěl ovládat spotřebiče přes internet, nebo že by chtěl spínat spotřebiče dle teploty, vlhkosti, procházejícího proudu, zaznamenaného pohybu nebo jiné? Pak jej jistě potěšíte systémem mFi pro domácí automatizaci. Jaké prvky zakoupit pro konkrétní potřebu se dozvíte zde.

Chytrá Wi-Fi kamera s nočním viděním a spoustou dalších funkcí

Mysleli jste si, že Wi-Fi kamera s nočním viděním a s motorizovaným otáčením a naklápěním je na dárek příliš drahá? To již neplatí díky chytré IP kameře WaveRF, která v sobě integruje mikrofon, reproduktor, Wi-Fi, obraz lze sledovat přes telefon a navíc ji pořídíte do 1700 Kč s DPH! Pro objednání kamery pokračujte zde.
Vnitřní IP kamera

STOP změti kabelů pod stolem, máme řešení!

Wi-Fi router TP-LINK
Nemůžete se už koukat na všechny ty kabely pod stolem, které vedou z Vašeho domácího Wi-Fi routeru? Pak dejte dárek, tak trochu i sobě díky chytře provedenému Wi-Fi routeru TP-LINK, který vložíte rovnou do zásuvky 230V.
Navíc má velmi malé rozměry a USB port pro připojení disku, nebo pro nabíjení telefonu či tabletu. Router objednávejte zde.

Elektrokolo může mít už teď každý!

EVBIKE přestavbová sada
Je pro Vaši babičku či dědu jízda na kole již vyčerpávající, ale je to pro ně ideální dopravní prostředek?
Nechce s Vámi vaše žena či přítelkyně jezdit na kole, protože Vám nestačí a štve Vás, že na ni stále čekáte? Vyřešte to elegantně a pořiďte stávajícímu kolu nový rozměr díky cenově dostupné přestavbové sadě na elektrokolo - EVBIKE.

Designové LED svítivky se kterými jak oslníte tak i ušetříte

Dalším chytrým dárkem je LED svítivka. Proč tomu tak je? Dáváte nejen zajímavý dárek, ale zároveň dáváte nižší spotřebu el. energie. Druhý dárek tedy obdarovaný získá po vyúčtování přeplatku od distributora el- energie. Podívejte se, jaká výhodná balení můžete darovat nebo jaké designově povedené LED svítivky lze již pořídit.
designová LED svítivka

Elektrárna pod stromečkem?

GridFree řešení
To nejlepší na závěr. Už jste někdy někomu dali pod stromeček elektrárnu? Že se Vám tam nevejde? Tahle by mohla. Snižte si spotřebu el. energie ještě více a vyrábějte si jí doma zcela bezpečně. Jedná se o set solárního panelu s mikroměničem GridFree určeným pro přímé zapojení do domácího rozvodu elektřiny. Všechny výhody tohoto systému naleznete zde.

Pro doručení dárků využijte dostupnou přepravu zasilkovna.cz

Zásilkovna - pobočky
Pokud je Vaše objednávka do 5 kg, zvolte při dokončení objednávky přepravní službu zasilkovna.cz a vyberte si jednu ze 106 poboček k vyzvednutí Vašeho dárku. Přepravné Vás tak bude stát pouze 42 Kč s DPH případně 54 Kč, pokud si necháte zaslat zboží na dobírku.
Chytré dárky objednávejte na www.i4wifi.cz.

www.i4wifi.cz


Kalkulátor dojezdu EVBIKE

14. listopadu 2013 v 9:49 | Mikesh |  Energie
Důležitým aspektem výběru elektrického kola je akumulátor. Akumulátor také rozhoduje o tom, jak daleko se dostanete. Protože pro laika je většinou obtížné se orientovat v jednotkách Wh, Ah, V a z toho pak odhadovat reálný dojezd. Připravili jsme on-line kalkulačku, díky které můžete odhadnout reálný dojezd vašeho elektrokola. Stačí pouze zadat hodnoty, které si přečtete na štítku akumulátoru.

V kalkulačce se počítá s napětím, kapacitou, váhou jezdce a úrovní pomoci, která určuje, jak mnoho energie dodáváte z vlastních sil. No a výsledkem je orientační dojezd. Kalkulačka byla koncipována, tak aby co nejvěrněji odrážela reálný výsledek v terénu který je zvlněný. Pokud pojedete čistě po rovině, váš dojezd bude o něco větší.

Dost teorie, pojďte si sami spočítat jak daleko se dostanete - http://www.evbike.cz/dojezd/


Poplatek do autorského fondu z NVR serverů

6. listopadu 2013 v 22:34 | Martin |  Zajímavosti
Jeden z mnoha diskutabilních poplatků, které odvádíme při nákupu zboží je autorský poplatek, který zaplatí každý skrytě v ceně zboží pokud si pořídí hardisk, optický disk nebo paměťovou kartu, ale i třeba zařízení pro ukládání dat.


Zde se nabízí otázka, zda takový poplatek odvádíme i za NVR servery, které obsahují disk - tedy např. Ubiquiti airVision, ale slouží pouze k ukládání obrazu z IP kamer.

S otázkou na vyjasnění jsme se obrátili přímo na právníka známeho seskupení OSA s následující odpovědí:


Náhradní odměny jsou hrazeny v případě přístrojů a nosičů, které umožňují tvorbu rozmnoženin autorských děl pro osobní potřebu. Teoreticky je tak možné upustit od hrazení náhradních odměn u serverů, pokud je technicky (tj. fakticky) zajištěno, aby bylo nemožné na nich rozmnožovat autorská díla.

Zdůrazňuji, že toto rozmnožování musí být technicky znemožněno, tj. nepostačuje pouhý fakt, že na serverech nikdo žádné rozmnožování neuskutečňuje, pokud je teoreticky takové rozmnožování možné.

Jelikož tyto podmínky NVR servery airVision splňují, neplatíte tak při jejich pořízení poplatek do autorského fondu.

Opravdová "lama"

4. listopadu 2013 v 15:17 | Jsem lama |  Nezařaditelné
Určitě znáte lidový výraz: "že je někdo lama", neboli, že je technicky málo zdatný. Dalším stupněm je pak "lamismus" (na rozdíl od lamaismu). Kam až se to dá s lamismem dotahnout ukazuje tento mediální případ vození lamy v tramvaji.


Kolik je na obrázku vlastně lam (lamáků)? Ať žijí lamy!

Pro zajímavost přidáváme odkaz na výskyt slova "lama" na tomto blogu.

Listopadové novinky 2013

1. listopadu 2013 v 13:45 | Emzák |  Zajímavosti
Člověk se sotva vzpamatuje z konce léta, je tu další měsíc a s ním i pár nových produktů v i4wifi.

Mikrotik nabídl novou verzi nejvýkonnějšího routeru Cloud Core Router 1036 s pamětí 16GB RAM a dvěma 10Gbit SFP sloty. Díky této inovaci je router schopen nabídnout propustnost až 16Gbit/s. Nelze opomenout také barevný dotykový LCD displej. Ten zobrazí základní informace o jednotlivých portech, ale umožní Vám i některá nastavení.
Aby mohl být CCR1036 plně využit, Mikrotik přišel i s novými 10GBit miniGBIC a to jak pro single-mode, tak multi-mode. MiniGBIC pro single-mode nabízí dosah až 10km. Pro verzi multi-mode až 300m. Oba moduly mají 2x LC konektory.

Poslední novinkou je Cloudové řešení pro správu platformy Ubiquiti mFi. Ubiquiti onehdy oznámilo, že ukončuje registrace pro nové zájemce na svém oficiálním beta Cloudu mFi a připravuje novou verzi. Rozhodli jsme se tedy jednat a nabídnout Vám úsporné řešení. Ukládejte data z Vašeho mFi systému na svůj vlastní cloud. Data tak máte vždy u sebe a přístupná odkudkoliv z Internetu. Cloud není třeba nijak nastavovat, instalace je zcela plug-n-play.


Přehled novinek pro Listopad najdete ZDE.