Prosinec 2013

Salamandra Salamandra

31. prosince 2013 v 23:58 | Salamandra |  Zajímavosti
Už jste někdy slyšeli o salamandrovi? Salamandra (salamandra) je latinský název pro, u nás žijícího, mloka skvrnitého. Jedná se o velmi krásně zbarveného obojživelníka. Mloka skvrnitého poznáme hned na první pohled podle žlutých až oranžových skvrn, které slouží jako varování nepříteli - Pozor! Jsem jedovatý! Tyto skvrny mohou přecházet až v souvislé pruhy či dokonce mohou tvořit podstatnou část barvy mloka.Vzhledem k tomu, že se jedná o kriticky ohrožený druh, je pro chov mloka potřeba zvláštní povolení (§ 50 odst. 2 zákona c. 114/1992 Sb. dle §56). Povolení se uděluje pouze za účelem navrácení narozených potomků zpět do volné přírody. Ačkoli se jedná o velmi krásná a fotogenická zvířátka, jejich chov není jednoduchý. Pro zajištění správných podmínek je potřeba dodržet správnou teplotu, vlhkost a optimální světlo, které je důležité i pro rostliny. Něco takového už vyžaduje určitý stupeň automatizace. Existuje celá řada řešení, ale dobrým základem je automatický systém mFi. Jedná se o modulární systém skládající se z hlavní jednotky, čidla vlhkosti a teploty a zásuvky mPower.Pro zajištění optimální teploty a vlhkosti je vhodné čidlo UBNTmFi-THS. Teplota by neměla přesáhnout přes 20°C, optimální vlhkost je okolo 80%. Pro snížení teploty je možné použít větrák např. klasický počítačový s průměrem 80 či 120 mm a nebo přímo chladící jednotku (nutné v létě v panelákovém bytě či neklimatizované místnosti). Zvýšení vlhkosti lze dosáhnout instalací mlhovače v bazénku terária. Všechny tyto jednotky připojíme k zásuvce mPower.

Pro zajištění příhodných světelných podmínek v kombinaci s nízkou spotřebou jsou vhodné LED zářivky. Pro ranní a večerní svícení s teplotou světla cca 2700-4500K pro odpolední (polední slunce) pak 5000-6500K. LED trubice je vhodná nejen díky nízké spotřebě, ale také proto, že se nepřehřívá. Nedochází tak k nežádoucímu ohřevu terária. Přepínání zářivek lze pak velmi snadno nastavit přímo v administraci jednotky mPower. Velkou předností je i možnost ovládání jednotky vzdáleně popř. přes cloud.

V závěru přikládám fotku terária.


Pokud by Vás zajímalo se více dozvědět o chovu tohoto ohroženého druhu můžete podívat na tento blog.

Školení v i4wifi v roce 2013

20. prosince 2013 v 9:51 | Jitka |  Akce
Ve čtvrtek 21. 11. 2013 proběhlo poslední školení MikroTik v tomto roce. S nadcházejícím koncem roku nastává bilancování, hodnocení a posuzování celého roku, a také úspěchů i neúspěchů každého z nás. Já bych ráda shrnula celoroční snažení mé i mojich kolegů na školení, která jsme pořádali v tomto roce.

Během celého roku jsme zrealizovali celkem 25 školení.

Z toho proběhlo 21 školení v oblasti MikroTik RouterOS, tři certifikační školení EVBIKE a jedno školení Ubiquiti Certified AirMAX admin.

Školení MikroTik probíhá v jednotlivých úrovních od teoretické části, kde se seznámíte s konfigurací a nastavením základních funkcí, řešením problémů, základními prvky síťových vrstev a IP protokolu zabezpečení sítě.

Po absolvování teoretické části následuje část praktická, kde si můžete vyzkoušet v praxi vše, co se probíhá na teoretické části. Vyzkoušíte si základní konfigurace RouterOS, praktické nastavení sítě, IP adres apod. Úvod do systému Mikrotik - praktická část je zakončeno závěrečným online testem, který Vás opravňuje k získání certifikátu MikroTik.

Se získaným certifikátem se můžete zúčastnit pokročilého školení MikroTik Certified Wireless Engineer, v překladu Expert na bezdrátová rozhraní. Tento pokročilý kurz je zaměřený na pravidla nastavování bezdrátových spojů a seznámí vás s normami, rušením a stavbou frekvenčního plánu a optimalizace využití pásma. I toto školení je zakončené online testem.

Další pokročilé školení, MikroTik Certified Traffic Control Engineer, tedy Správce síťového provozu. Tento nejvyšší kurz se soustředí na efektivní správu a optimalizaci síťového provozu v prostředí MikroTik RouterOS. Seznámíte se s praktickými ukázkami nastavení DNS, DHCP, apod.

Na všech 21 realizovaných školeních MikroTik bylo proškoleno celkem 492 účastníků. Certifikačního školení EVBIKE a Ubiquiti Certified AirMAX admin bylo proškoleno celkem 57 účastníků. Všechna zmíněná školení plánujeme realizovat i v příštím roce 2014 a již máme vypsány nové termíny.

Školení Mikrotik také absolvoval nám všem známý Mickey Mouse a získal tak jako jediná pohádková postavička na světě certifikát Mikrotik MTCNA. Je fakt, že má na znalosti dost velkou hlavu a tak test hravě zvládl.


Všem účastníkům bych chtěla poděkovat za účast na našich školeních a za skvělé recenze, kterých se nám po školení dostává.


Do nového roku přeji všem hodně štěstí. V příštím roce se na Vás budu těšit na našich dalších kurzech pořádaných i4wifi.


Produktové novinky 12/2013

19. prosince 2013 v 9:31 | Mikesh |  Seriály na pokračování
Jak už jste byli informováni v tomto článku, každý měsíc vám na Youtube kanálu plánujeme přinášet videa, která představují zajímavé produkty a zejména pak nově zařazené do sortimentu.

Níže se podívejte na produktové novinky za Prosinec 2013. V krátkém teaseru máte vždy ukázku jednotlivých videí a v rohu si můžete přes odkaz přeskočit na celé video produktu.

A teď už dost slov a rovnou se podívejte:3 díl seriálu o elektromobilech - Meziproud

18. prosince 2013 v 16:01 | Mikesh
O seriálu Meziproud na internetové televizi Stream.cz jsme vás již informovali zde - v dílu o elektrokolech.


Aktuální díl se věnuje velmi pěkné novince na poli elektromobilů a to je BMW i3.


Jsme na Fejsbůku

18. prosince 2013 v 14:42 | Mikesh |  Zajímavosti

Pokud patříte mezi uživatele sociální sítě Facebook, pak vám doporučujeme si "olajkovat" naše profily, kde se pak můžete velmi pohodlně dozvědět o různých událostech a právě probíhajících akcích, či zajímavých událostech.

Profil věnovaný kitu EVBIKE - k dnešnímu dni jej sleduje 1071 fanoušků.


Profil věnovaný LED svítivkám (žárovkám) - k dnešnímu dni profil sleduje 1338 fanoušků.


Profil věnovaný i4wifi a.s. - doposud nejméně propagovaný a zatím jej sleduje 85 fanoušků.

Pomocník na cesty - TL-WR710N

18. prosince 2013 v 14:08 | Mikesh |  Telekomunikace
Před nedávnem se v našem sortimentu objevil kapesní router TL-WR710N.


Zařízení zvládá pracovat celkem v pěti různých režimech:

Režim bezdrátového routeru
Vytváří přednastavenou privátní bezdrátovou síť a sdílí ethernetové připojení k internetu pro různá Wi-Fi zařízení. Tento mód se hodí pro většinu situací doma i na cestách.

Režim opakovače (repeater)
Směrovač přijímá signál stávající bezdrátové sítě a šíří jej dále. Dochází tak k rozšíření pokrytí existující Wi-Fi sítě a zlepšení síly signálu.

Klientský režim (TV/herní konzole)
V klientském režimu se směrovač připojí k bezdrátové síti jako běžný klient a poskytuje internetové připojení pro zařízení připojená ethernetovým kabelem. Díky tomu dokážete do domácí bezdrátové sítě připojit i zařízení, která nedisponují bezdrátovým rozhraním.

Režim přístupového bodu
Přijímá internetové připojení po ethernetovém kabelu a sdílí jej formou bezdrátové sítě. V tomto režimu neumožňuje překlad adres ani směrování.

Režim WISP client router
Zařízení je bezdrátově připojeno jako klient k síti poskytovatele a sdílí internetové připojení s dalšími zařízeními, a to jak kabelem, tak bezdrátově.


Jeho největší předností jsou minimální rozměry a také zabudovaný napájecí adaptér. Jeho USB port můžete využít pro sdílení USB flash disku, nebo i jako obyčejnou nabíječku pro váš mobil či tablet (5V,1A).

Adaptér ocení zejména ti, kteří často cestují. Svoje soukromé připojení pak máte stále sebou, nemusíte pokaždé nastavovat síť, stačí pouze zastričit do zásuvky a připojit UTP kabel.

Klíčové vlastnosti:
  • Kompaktní design se hodí pro využití doma i na cestách.
  • Integrovaný adaptér do elektrické zásuvky.
  • Podpora pěti provozních režimů: režim bezdrátového směrovače, opakovač, klientský režim, přístupový bod (AP) a WISP klient.
  • Rychlost bezdrátové sítě až 150 Mbit/s, podpora standardu 802.11n.
  • Dva RJ45 porty (jeden LAN a jeden WAN/LAN) zajišťují flexibilitu pro různé provozní módy a připojení různých zařízení.
  • Všestranně použitelný USB port pro sdílení dat či nabíjení chytrých telefonů.
MiniPCI-e od Mikrotiku

18. prosince 2013 v 11:49 | miniMAN |  Telekomunikace
Od nového roku 2014 budou k dispozici nové miniPCI-e karty od Mikrotiku. Těmi lze rozšířit některé RouterBoardy např. venkovní jednotku RB912UAG-5HPnD-O nebo RouterBoard s integrovanou SIM kartou RB912UAG-5HPnD. Předností karty je použitý chipset Atheros AR9580, který vyniká vysokou citlivostí a výkonem až 30 dBm. Má také integrovanou ochranu proti přepětí, která výrazně prodlužuje životnost karty. Pro kartu existují i ovladače pod Windows, lze ji tak nainstalovat např. do notebooku a zvýšit tak výkon integrované Wi-Fi.Další vychytávkou je 9 integrovaných LED diod. 7 diod ukazuje sílu signálu, to oceníte zejména při směrování antény. Zbylé dvě diody indikují stav karty (připojeno, vyhledávání, vypnuto).


Karta bude k dispozici ve třech provedeních:
R11e-2HnD - 2,4 GHz, uFl konektor, nízkoprofilové chlazení, výstupní výkon 800mW
R11e-2HPnD - 2,4 GHz, MMCX konektor, robustní chlazení, výstupní výkon 1000mW
R11e-5HnD - 5 GHz, MMCX konektor, robustní chlazení, výstupní výkon 500mW


Podrobné specifikace miniPCI-e karet najdete v tomto datasheetu. Pro z kterou byste našli uplatnění? Hlasovat můžete v anketě pod článkem.

Nové víceportové Mikrotiky CRS

17. prosince 2013 v 8:36 | MikroMan
Klasickým řešením v místech, kde je potřeba připojit více počítačů a zařízení po LAN je obyčejný víceportový switch. Pokud je navíc potřeba i základní správa dané sítě, pravděpodobně sáhnete po nastavitelném switchi. Co ale v případě, kdy je potřeba přidat pokročilejší pravidla popř. chcete mít nad provozem větší kontrolu?

Ideálním řešením je nyní dlouho očekávaná novinka Cloud Router Switch. Tento switch má 24 plně gigabitových portů a rychlý procesor od Atherosu. Lze k němu připojit optický MiniGBIC modul a vnitřní paměť lze přes mikroUSB rozšířit o externí hardisk. Switch se dodává ve verzi pro rack a desktop verzi, která má navíc integrovanou 2,4 GHz Wi-Fi.
Velkou předností je nainstalovaný systém RouterOS Mikrotik s licencí L6 a plná podpora protokolu IPv6.

Více informací a možnost objednání: verze pro RACK , DESKTOP verze

Sledujte náš YouTube kanál

16. prosince 2013 v 13:55 | YouTubeMan


Každý měsíc Vám přinášíme přehled produktových novinek. Aby byl tento přehled pro Vás ještě zajímavější, rozhodli jsme se je rozšířit o videoprezentaci. Ty nejzajímavější novinky tedy uvidíte na živo. Sledovat je můžete na novém YouTube kanále: http://www.youtube.com/i4wifias

Podívat se tak můžete např. jak svítí LED pásek a jak jej lze použít v interiéru:


Popř. také na speciální sadu 3 kusů LED svítivek, které vynikají vysokou svítivostí a přitom velmi nízkou spotřebou. Tato sada je také vhodným praktickým dárkem pro Vaše blízké :Dalším praktickým dárkem může být Mini platforma s výkonným procesorem ARM Cortex A9 a předinstalovaným OS Android 4.1 Jelly Bean. Mini PC se hodí jako tenký klient např. pro domácí multimediální centrum. Nová verze miniPC se chlubí novým procesorem, atraktivním provedením a OS Android ve verzi 4.1 Jelly Bean.Kompletní přehled novinek pak najdete na již zmiňovaném novém YouTube kanále i4wifias

RMA oddělení i4wifi v novém

12. prosince 2013 v 14:24 | Martin |  Nezařaditelné
Počet objednávek u naší společnosti má neustále rostoucí trend a tomu odpovídá i stále rostoucí počet osobních odběrů na naší prodejně na Průmyslové v Praze.
Proto neustále hledáme nové způsby jak osobní odběr urychlit tak, aby jste nemuseli čekat dlouho na odbavení Vaší objednávky.

Provním krok zavedený již v září bylo spuštění osobních odběrů na výdejních místech zasilkovna.cz, kterých je jen v Praze 20 a v celé ČR a SR již 112.

i4-store

Nyní pro Vás připravujeme odělené místo pro osobní příjem a výdej reklamací v nové části prodejny, která byla dříve kuchyňkou pro zaměstnance. Tím budou opět Vaše objednávky vyřizovány rychleji.
K tomu jsme se nevyhnuli některým stavebním úpravám:

Nové reklamační oddělení.

Úprava výdejního pultu pro volný průchod na nové RMA oddělní.


Stavba nové kuchyně na místě původního zpracování reklamací technického oddělení uvnitř skladu.

Věříme, že Vám tím opět ušetříme Váš čas a budeme dále pracovat na dalších zlepšení.