Duben 2014

Květnové novinky i4wifi

30. dubna 2014 v 16:00 | Michal

První novinkou je NVR server SVR-204 od výrobce SEEnergy. Umožňuje záznam videa ze 4 IP kamer ve vysoké kvalitě (1080p). Obsahuje 2 sloty pro pevné disky s kapacitou až 4 TB a HDMI výstup, díky kterému lze připojit externí monitor a sledovat živý přenos nebo záznam. Největší výhodou NVR serveru je nízká energetická náročnost, snadná obsluha, vynikající kvalita nahrávání videa a vzdálený přístup přes internet. Špičkový server objednávejte zde.

Sortiment jsme rozšířili i o venkovní 2 Mpix bullet IP kameru IPC201MO, která umožňuje nahrávat záznam ve vysokém rozlišení 1080P. Podporuje technologii ONVIF, napájení POE 48V a ukládání záznamu na FTP server, Samba server nebo na paměťovou kartu. Je možné nastavit detekci pohybu ve 3 rozdílných oblastech. Kvalitní IP kameru s pěkným designem objenávejte zde.
Ušetřete na energiích díky novému polykrystalickému solárnímu panelu GWL/Sunny-250P s výkonem 250 Wp. Sestava solárního panelu s mikroměničem GF-MAC230A umožní snížit spotřebu v domácnosti a zároveň je vhodná i pro větší solární projekty. Více informací o panelech a systému GRIDFREE se dočtete zde.


Kompletní přehled nových produktů najdete zde.

Reportáž z 5. ročníku veletrhu FOR BIKES 2014

30. dubna 2014 v 15:07 | Petra |  Energie
Chceme poděkovat všem za návštěvu našeho stánku na 5. ročníku veletrhu FOR BIKES 2014, který se konal ve dnech 28.-30. 3. 2014.

Ze strany zákazníků byl zájem zejména o možnost si přestavěné kolo vyzkoušet na vlastní kůži. Proto jsme měli stánky dva, jeden v hlavní hale a druhý v hale s testovací dráhou.

Podívejte se na fotogalerii zachycující průběh veletrhu.




Náš stánek také navštívil televizní štáb v čele s populárním Standou Berkovcem a vyzpovídal našeho kolegu pana Jana Sedláka. Na krátké video se podívejte zde.


Pokud jste nestihli navštívit náš stánek na veletrhu FOR BIKES 2014, máte možnost toto napravit návštěvou našeho stánku na Bike festivalu, který se koná dne 17.5. a 18.5.2014 ve Freestyle Parku v Modřanech. Více informací o Bike festivalu naleznete zde.

Pokud ještě nevíte, co sada EVBIKE je, pak navštivte specializovaný web zde.

Váš tým EVBIKE

Novinky od Mikrotiku č.57

30. dubna 2014 v 12:45 | Support |  Telekomunikace
Mikrotik do nabídky zařadil další dva Cloud Core Routery. Ten první je zajímavý zejména cenou. I přesto ale, že byl kladen důraz především na cenu, jedná se výkonný RouterBoard. Je postaven na 9-ti jádrovém procesoru a má 1 Gbit RAM. Standardem je pak slot pro miniGBIC modul a USB konektor. Druhý Cloud Core Router má navíc port SFP+, 1 Gbit RAM a další konektor pro napájení. V případě tedy, že selže jedeno napájení, zařízení se automaticky přepne na záložní zdroj.



Už jste slyšeli o problému krvácejícího srdce? V tomto případě se nejedená o žádnou nešťastnou lásku, ale velký průšvih na poli bezpečnosti internetu. V šifrovacích knihovnách OpenSSL, které používá řada stránek pro bezpečnou komunikaci, se vyskytla závažná chyba. Více informací o problému se můžete dočíst např. zde. Mikrotik na to reaguje zprávou, že ani jedna z takto zneužitelných verzí OpenSSL nebyla nikdy do RouterOS Mikrotik implementována. Není tedy důvod k obavám ani případnému hromadnému upgradu RouterOS.


Další novinka se týká nové funkce v RouterOS Mikrotik, konkrétně VPN tunelu. Od verze 6.12 je nyní možné připojit VPN tunel na DNS adresu. Přímo do kolonky "Connect To" tak stačí zadat pouze název DNS serveru a připojit se. Poslední novinkou jsou přírůstky do rodiny RouterBOARDů řady RB911. Zajímavá je zejména verze 911 Lite 5, kde se opět klade velký důraz na cenu. Jedná se tak o nejlevnější klientské řešení, jaké má Mikrotik v současnosti k dispozici. Na druhou stranu s procesorem AR9344 600MHz, 64 MB RAM a výstupním výkonem až 23 dBm se rozhodně nejedná o žádné ořezávátko.

Na kompletní přehled novinek se podívejte zde.

Vzpomínka na Ivetu Bartošovou

30. dubna 2014 v 11:29 | Petra |  Nezařaditelné

Iveto, i my na tebe vzpomínáme!


Nikdy nezapomeneme na skvělý zážitek na naší firemní akci, kterou obohatila i diskotéka s Ivetou Bartošovou. Na fotografii s Ivetou naši kolegové z vedení společnosti Michal Klečka a Jan Sedlák.

Malé elektrárny se obejdou bez papírování

28. dubna 2014 v 8:46 | Martin |  Solární technika
Občas se setkáváme s pochybami, zda lze provozovat řešení GridFree oficiálně bez schválení od distributora el. energie.
Ano, lze a touto otázkou se také zabývají často kladené otázky, kde jsou důvody popsány detailně. Často kladené otázky a odpovědi naleznete zde.
V deníku E15 vyšel článek, který se problematikou také zabývá a tento fakt dále potvrzuje. Článek si přečtěte zde.
Snižte si účet za elektřinu i vy zcela legálně jednoduše. Začít můžete například touto sadou.

Historické brouzdání po i4wifi

25. dubna 2014 v 16:58 | Dita |  Historie
Každý z nás se nějakým způsobem rád prohrabává ve své minulosti, starými fotkami až po videozáznamy.
Vrácí se zpět do doby, kdy bylo vše ještě jiné.

Tímto bych vám chtěla přiblížit něco málo z našeho archívu, kolegy, kteří již nejsou
v našich řadách, přesto si i vy na ně určitě vzpomenete, neboť vám byli mnohdá k
nápomoci. S některými z nás se setkáváte doposud.

Zavzpomínejte s námi a porovnejte jak to u nás vypadalo, či jak se naši kolegové změnily
během šesti, sedmi let. Usmívající se





PF 2008 - První společné působiště v Michli, s krátkou ukázkou toho, jak to u nás v začátcích i4wifi vypadalo.





PF 2009 - zde, celý zástup kolegů a mnozí z vás si jestě vzpomenou na skvělou akci výkupu starého HW.

Tak co, poznáváte? Mrkající Pište v komentářích!

Kde najít SD slot IP kamery IPC302MO?

24. dubna 2014 v 16:55 | KameraMan |  Telekomunikace
Máte před sebou 3 Mpix IP kameru IPC302MO a lámete si hlavu, kde se nachází slot na paměťovou kartu? IP kamera samozřejmě slot obsahuje jak je uvedeno v parametrech produktu. Slot je totiž nenápadně schovaný pod zadním krytem kamery. Podíváme se, krok po kroku, jak se k němu správně dostat a paměťovou kartu vložit.

Krok 1.
Odšroubujte kabelovou průchodku proti směru hodinových ručiček. Vytáhněte vnitřní část kabelové průchodky.


Krok 2.
Odšroubujte zadní kryt IP kamery proti směru hodinových ručiček. Ujistěte se, že se přívodní kabel neprotáčí. Slot pro paměťovou kartu je integrován přímo na zákl. desce.


Krok 3.
SD kartu opatrně vložte do slotu. Při manipulaci prosím dejte pozor, aby nedošlo k vytržení kabelů. Našroubujte zadní kryt IP kamery zpět. Opět se kabel nesmí protáčet.


Krok 4.
Zatlačte správně vnitřní část průchodky zpět. Viz obrázky níže.


Krok 5.
Zašroubujte důkladně průchodku tak, aby nedošlo k vniknutí vlhka a prachu do zařízení.

Hotovo. Usmívající se

IP kamera je připravena k použití. Kompletní informace o 3 Mpix IP kamerách WafeRF naleznete zde.

Navštivte nás na Bike Festivalu!

23. dubna 2014 v 16:50 | Jitka
Vážení zákazníci, partneři a příznivci EVBIKE,

srdečně vás zveme k návštěvě našeho stánku a testovací dráhy na Bike Festivalu v Modřanech. Bike festival se bude konat ve dnech 17. a 18.5.2014 ve Freestyle Parku v Modřanech. Freestyle Park Modřany je prostorem pro aktivní odpočinek a relaxaci v blízkosti centra města. Areál leží přímo na nejfrekventovanější pražské cyklostezce a in-line dráze Podolí - Zbraslav. Vstupné na festival je zdarma!

Na našem stánku uvidíte novinky ze světa EVBIKE, které si budete moci okamžitě vyzkoušet. Budete mít možnost projet se na našich elektrokolech EVBIKE, bude Vám představena novinka středový pohon a mnoho dalšího.

Budeme rádi, když se na stánku setkáme!


Certifikační školení EVBIKE 16.4.2014

18. dubna 2014 v 15:24 | Jitka
Ve středu 16.4.2014 se v našich prostorách uskutečnilo již 6. certifikační školení EVBIKE. Osm nových partnerů se připojilo k naší již existující síti partnerů po celé ČR. Zákazníci se zájmem o přestavbu kola na elektrokolo se sadou EVBIKE si mohou vybrat servis přímo ve svém kraji. Síť našich partnerů můžete vidět zde.

Na školení byla mimojiné představena nová analytická sonda Speedict Mars, která umožňuje měřit a zaznamenávat rychlost, proud, napětí či teplotu. Z naměřených hodnot umí vypočítat maximální výkon, spotřebovanou kapacitu či průměrnou rychlost a mnoho další.

Několik fotek z proběhlého školení



Školení je určeno pro ty z vás, kteří mají kamennou prodejnu a mají v plánu se zabývat přestavbami kol na elektrokola. Na školení se dozvíte, jak vznikla sada EVBIKE, virtuálně nahlédnete do firmy, kde se EVBIKE vyrábí. Podíváte se, jak propagujeme EVBIKE a jak vám pomůžeme získat zákazníky. Ukážeme vám, jak postupovat při přestavbě běžného kola na EVBIKE a poradíme vám fígle a tipy z přestavby. Po absolvování školení od nás získáte certifikát partnera a propagační materiály. Součástí školení je i diskuze s ostatními partnery, kde můžete získat spoustu zajímavých rad a zkušeností.

Další termín certifikačního školení je vypsán na 3.9.2014. Přihlásit se na něj můžete zde.

Budu se těšit na vaši účast!


Jitka

Novinky od Mikrotiku

10. dubna 2014 v 15:22 | Technik |  Telekomunikace
Mikrotik do světa vypustil v pořadí již 56. newsletter. A na co se můžeme těšit?

Určitě zajímavou novinkou od je Cloud Switch Router se dvěmi SFP+ sloty pro 10 Gbit optické moduly. Optickým kabelem tak lze konektivutu nejen přivést, ale také dále rozvést. Kromě optických slotů má 24x Gbit LAN portů, barevný LCD displej a je dodáván s licencí L5.

Další zajímavou novinkou je switch RB260GSP. V tomto případě se jedná o PoE switch, který umožňuje napájet na dálku další zařízení. Stejně jako u předchozích typů je PoE výstup stejný jako PoE vstup, lze tak napájet další zařízení v rozmezí od 9-28V. Swith lze díky SFP slotu také využít jako levné zakončení optické trasy.


V neposlední řadě má Mikrotik k dispozici nový katalog produktů. Podívat se něj můžete zde.

Na přehled všech novinek se podívejte zde.