Květen 2014

Jak ušetřit za energii

15. května 2014 v 14:00 | Petra
Jsou nejlepším dárkem peníze? Do určité míry ano, protože obdarovanému umožňují si pořídit to, co potřebuje. Pokud chcete darovat peníze sobě nebo svým blízkým, pak nepřehlédněte řešení GridFree, které se skládá ze solárních panelů a mikroměřiče.


Řešení GridFree spočívá v tom, že část energie (až 80%) můžete během slunečného dne získat přímo ze solárních panelů. Energie získaná přímo ze slunce Vám pomůže snížit energii, kterou odebíráte z rozvodné soustavy a tím ušetřit - nebo jinak řečeno - získat peníze zpět, které by jinak nenávratně odtekly na účet vašeho dodavatele energie. I když návratnost řešení je cca 6-8 let, je to ta nejrozumnější investice, kterou v dnešní době se svými penězi můžete udělat. Navíc tento systém má garantovanou životnost více než 20 let a tak minimálně dalších 12 let tak budete moci spořit své náklady za energii, které v časovém horizontu vzrůstají.

Řešení GridFree je tak snadné, že jej dokáže zprovoznit každý kutil, během pár minut. Jak na to?

1) Nejprve je nutné zjistit jaké spotřebiče mají trvalý odběr během dne a poté určete celkový příkon, který tyto
spotřebiče odebírají ze sítě (ventilace, klimatizace, denní osvětlení chodeb, kamerové systémy, apod.).

2) Dle celkového příkonu, který chcete snížit použijte potřebný počet GridFree sad (panel + inventor).

Tip: Sada panelů s mikroinventorem má typický maximální výkon cca 230W. Například pro spotřebiče s trvalým příkonem 500W je vhodné použít 2 sady s tím, že celkový výkon těchto solárních sad bude maximálně 460W. V ideálním případě se za plného slunečního svitu vaše spotřeba placené energie z distribuční sítě sníží z původních 500W na 40W. Pokud je však trvalý příkon spotřebičů menší než 250W je řešení vstup solárního měniče umístit více paralelních větví solárních panelů a tyto jednotlivé větve spínat dle aktuální spotřeby elektrické energie.


Příklad pro řešení GridFree pro spotřebiče s menším trvalým příkonem než 250W a ostatní technické dotazy naleznete zde.

Jednoduchost a účinnost řešení GridFree si v reálu vyzkoušel i moderátor pořadu Polopatě, který vysílá Česká televize. Podívejte se sami a posuďte, jak jednoduché to je.

Video naleznete zde.


Níže je pak pár fotografií pořízených při natáčení pořadu.

Váš tým i4wifi

Školení TP-LINK na téma monitoring sítě a logování

13. května 2014 v 9:15 | TP-linkář
Rádi zdarma zdokonalujete své znalosti v oboru sítí? Pak určitě neváhejte absolvovat další ze série školení od společnosti TP-LINK. A že se Vám nechce na nějaké školení jezdit? Taková výmluva v tomto případě neplatí! Jezdit samozřejmě také nikam nemusíte. Stačí pouze ZDE vyplnit registraci a v pátek 16.5.2014 si udělat v 10:00 cca 90 minut čas.

Toto školení bude zaměřeno na problematiku monitoringu sítě a logování.
Role školitele se už tradičně ujme Tomáš Chott.
Záznam ze školení bude následně k dispozici na našem partnerském portálu tplinkpartner.cz ZDE.

V průběhu školení budou demonstrovány funkční možnosti použití SNMP (Simple Network Management Protocol), tedy nástroje, které umožňují průběžný sběr nejrůznějších dat pro potřeby správy sítě a jejich následné vyhodnocování. Další část přednášky školení bude věnována problematice monitoringu zatížení sítě a souvisejícího toku dat. Prostor dostanou také otázky spojené s logováním alertů v síťovém prostředí.

A další výmluvu "Nemáme žádný hardware, na kterém bychom mohli vyzkoušet znalosti v praxi" také nebereme!
Protože vše můžete zakoupit u oficiálního distributora ZDE.

A že si nevíte rady s výběrem vhodného zařízení do Vaší sítě? Také není problém, můžete nás kdykoliv kontaktovat, rádi Vám doporučíme nějaké zařízení dle Vašich požadavků. Formulář technické podpory je ZDE


Chtěli byste využívat pásma 5150 - 5850 MHz s výkonem 4W legálně?

7. května 2014 v 14:13 | Martin |  Telekomunikace
Pak je třeba se přestěhovat do Ameriky!

Americký úřad FCC je pro využívání Wi-Fi daleko otevřenější a pružnější než evropský a národní regulátoři.
Nově si mohou amerčtí ISP užívat otevření pásma UNII-1 s frekvencemi 5150-5250 MHz tj 100 MHz navíc, kde byly zrušené následující restrikce:
  1. V celém pásmu se ruší podmínka na použití pouze indoor.
  2. Povoluje se výkon do 4W.


Navíc si mohou užívat volně i horního pásma do 5850 MHz a těšit se mohou z brzkého uvolnění pásma až do 5925 MHz.
Zatímco u nás se pouze kecá a lobuje, v Americe jedou. Pokud si takhle v Evropská komise představuje, že tímto způsobem EU někdy předstihne Ameriku, pak asi těžko.

Přestože existuje CEPT/ECC doporučení pro pásmo 5725-5850 MHz tak, aby jej bylo možné využívat pro FWA s výkonem max 36 dBm, v novém návrhu VO jsou frekvence 5725-5875 MHz vyhrazené pouze pro zařízení krátkého dosahu s výkonem do 25 mW.
Šubyduby Amerika a ať žije digitální Česko 84.0!

Peníze leží na chodníku, umíte je zvednout?

1. května 2014 v 9:36 | Mikesh |  Telekomunikace

Protřelá fráze říká, že peníze leží na chodníku a je jen na vás, zda je umíte zvednout.

Jedna z takových nabídek se objevila nyní na portálu www.Gemin.cz , kde poptává Úřad vlády České republiky zakázku na dodávku 10 ks AP a jeho řídí systém s rozpočtem 210 000 Kč bez DPH. Poptávka zahrnuje cenu HW a instalaci na klíč.


Tolik příležitost a držíme palce, pokud se rozhodnete o zakázku soutěžit.

Společnost i4wifi a.s. se výběrového řízení neúčastní. Dáváme tímto prostor a příležitost našim zákazníkům dodat HW, SW, montáž a servis včetně vlastní přidané hodnoty.

Za i4wifi vám doporučujeme systém UniFi. Náklady na 10x AP hotspotů na bázi systému UniFi s pokročilou správou nastavení, které pracuje v pásmech 2,4/5 a podporuje nejnovější rychlostní normu 802.11ac, jsou v řádu desítek tisíc Kč. Obslužný SW Unifi Controller můžete nainstalovat na jeden linuxový počítač v hodnotě několika tisíc korun.

Takové řešení je bezkonkurenční co do kvality, obsluhy systému a výsledné ceny.
Unifi AC

Více o systému Unifi na webu výrobce zde -> www.ubnt.com/UniFi
Do tendru se přihlásíte zde -> www.Gemin.cz
Zboží nakoupíte zde -> www.i4wifi.cz/UniFi

Tak hodně štěstí!