Jak obnovit RouterOS Mikrotik?

30. června 2014 v 23:58 | RouterOS
Jak obnovit RouterOS Mikrotik aneb jak ušetřit poštovné za případnou reklamaci?

Pro obnovení systému je určena utilita netinstall, která je ke stažení na mikrotik.com v sekci "downloads". Pokud již máte starší verzi, určitě doporučuji stáhnout tu aktuální. Netinstall je totiž zpětně kompatibilní, dopředně kompatibilní ale v mnoha případech není.

Po spuštění utility je potřeba v záložce "Net booting" zaškrtnout "Boot server enable" a zapsat IP adresu, která bude ve stejném rozsahu jako je na počítači (např. PC má 192.168.1.101, nastavíme tedy 192.168.1.102).


Pro komunikaci s utilitou je potřeba propojit RouterBoard s počítačem UTP kabel. Kabel k RouterBoardu připojíme do prvního portu (jedná se o PoE port). Dalším postupem je zmáčknutí resetovacího tlačítka na Mikrotiku a jeho zapojením do ele. sítě. Tím Mikrotik automaticky po spuštění detekuje spuštěný server (Netinstall). Nyní vyberete aktuální balíček stažený z mikrotik.com a kliknete na "install".

Po instalaci určitě doporučuji aktualizovat i bios. To uděláte ve winboxu kliknutím na System -> RouterBoard -> Upgrade a následným restartováním Mikrotiku.


Pokud Vás systém RouterOS zajímá více a chcete se jej naučit do hloubky a zvýšit tak svoje schopnosti, zvemem Vás na školení, která jsou na RouterOS zaměřená.
Termíny jsou často rychle obsazené, proto doporučujemem rezervovat si nejbližší volný termín co nejdříve.

Jaké školení zvolit, Vás provede také on-line test.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama