Červenec 2014

TOP 100 ITC výsledky za rok 2013

24. července 2014 v 15:34 | Mikesh |  Historie
Již 7 let se účastníme prestižního žebříčku TOP 100 ICT společností v České Republice. A tak se člověk může podívat zpět a zhodnotit své snažení. Na konci roku 2007, kdy jsme poprvé nechali naše výsledky porovnat, byl náš obrat 271 miliónů Kč a umístili jsme se na 63. místě. To byl stav před sedmi lety.

Rok 2013 pro nás pak byl v historii rekordním, dokázali jsme naší firmou protočit zboží a služby v hodnotě 416,5 miliónů Kč a tak jsme se dostali na 51. místo. Oproti roku 2012 jsme si polepšili cca o 20% - tedy o 67 miliónů Kč. Na příčce TOP 100 ITC jsme se tak dostali na magickou hranici 51. Což nás motivuje se v letošním roce ještě více snažit a pokořit hranici TOP 50!

Umístění za rok 2013 na krásném 51. místě!

Výsledky za rok 2012 (58. místo)
Výsledky za rok 2011 (72. místo)
Výsledky za rok 2010 (59. místo)
Výsledky za rok 2009 (57. místo)
Výsledky za rok 2008 (61. místo)
Výsledky za rok 2007 (63. místo)

Abychom nechválili jen sebe, vřelé díky patří samozřejmě také Vám, našim věrným zákazníkům!


Inteligentní ovládání spotřebičů a měření spotřeby

22. července 2014 v 9:41 | Martin |  Solární technika
Náš sortiment, který se zaměřuje na úsporu eletrické energie a vlastní výrobu díky systému GridFree, jsme rozšířili o monitorovací a řídící PLC moduly SDS a to hned v 3 variantách.

Monitorovací modul SDS MICRO LIGHT E ARK, LAN, PWM výstup, 3x OPTO vstup
První je cenově příznivá verze v provedení samostatné desky s ARK svorkami - SDS Micro Light E ARK a má výstupy pro 2 externí relé.

Monitorovací modul SDS MICRO LIGHT IO6 R6, 6x relé 12V, 3x OPTO vstup
Druhá verze SDS Micro Light IO6 R6 se od předchozí liší již integrovanými šesti relé pro ovládání většího množství spotřebičů a hodí se tak např. pro postupné zapínání/odpínání jednotlivých spotřebičů dle aktuálního výkonu ze solárních panelů.
Monitorovací modul SDS MICRO DIN E R2, 2x relé, LAN, PWM výstup, 3x OPTO vstup
Třetí verze SDS Micro DIN E R2 kombinuje předchozí, obsahuje 2 relé a je určena pro instalaci na DIN lištu.

Velkou předností všech modelů je možnopst připojení až 3 elektroměrů s výstupem S0 a monitorování aktuálního výkonu a celkové spotřeby. Jelikož se zároveň jedná o PLC moduly, lze je naprogramovat tak, aby relé spínala dle konkrétního nastavení. Tedy např. pokud je výkon ze solárních panelů vyšší než celková spotřeba, dojde k připojení dalšího spotřebiče a pokud je stále vyšší, SDS tak může odpojit solární panely s mikroměniči.

Vše lze navíc zdarma monitorovat přímo na webu na stránkách eportal.

Takto sami SDS používáme na naší instalaci. Zapojení vstupů S0:Výsledky z měření pří ze stránek SDS:


Další informace k jednotlivýcm modulům SDS naleznete přímo v detailech produktů,

Opět máme v nabídce IT Produkt 2014

14. července 2014 v 9:27 | TP-linkář
Gigabitový router TP-LINK s modelovým označením TL-WR1043ND zaujal redakci odborného časopisu ComputerWorld natolik, že mu udělila hodnocení IT PRODUKT roku 2014.Redakce ve svém posudku uvádí následující skutečnosti: "Bezdrátový gigabitový směrovač TL ­WR1043ND je kombinované zařízení pro kabelové/bezdrátové připojení k síti, obsahující směrovač pro sdílení internetu a čtyřportový přepínač. Díky podpoře standardu 802.11n v kombinaci se Speed Boost režimem, který lze aktivovat přes webového správce, dokáže Wi­Fi směrovač TL­WR1043ND přenášet data teoretickou rychlostí až 450 Mbit/s. Zařízení přináší také USB port, který lze využít pro připojení tiskárny nebo externího datového úložiště."
Odborní redaktoři navíc u produktu TP-LINK TL ­WR1043ND vyzdvihli tyto vlastnosti:

  • Poměr cena/výkon, moderní design
  • Hardwarová podpora překladu síťových adres (NAT) zajišťuje prostupnost mezi internetem a lokální sítí rychlostí přes 800 Mbit/s
  • Anténní technologie s trojicí antén o zisku 5 dBi
  • Sdílení dat na externím úložišti připojeném přes USB port
  • Speed Boost režim zprostředkuje datové přenosy rychlostí až 450 Mbit/s
A co vlastně je ten "AJtý" produkt? A dle jakých kritérií se hodnotí?

Cílem renomované soutěže IT PRODUKT roku je vyzdvihnout produkty disponující vlastnostmi, které je významným způsobem odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Do finále soutěže mohou postoupit jak celkově inovativní produkty, tak i produkty se zajímavým funkčním zdokonalením, výrazně zjednodušeným ovládáním nebo třeba s výjimečně příznivou cenou.

Chcete se ujistit, že opravdu těmito vlastnostmi zařízení TL-WR1043ND disponuje? Objednejte si jej u oficiálního distributora značky TP-LINK!

Produktové novinky Červenec 2014

1. července 2014 v 12:38 | MaJ
Jako každý měsíc bychom Vám rádi představili několik nejzajímavějších novinek z naší nabídky.

Nepřehlédnětě například:

GWL/Power Solární panel SCHUTTEN Poly 140Wp 36 cells (MPPT 18V) EUFREE

Speciální nabídka EUFREE. Polykrystalický solární panel s výkonem 140 Wp je vhodný nejen ve spojení s mikroměniči pro systémy GridFree, ale i pro větší instalace. 100% nové zboží.
Případně další solární panely naleznete ZDE


UBIQUITI AirFiber -venkovní PtP spoj 5 GHz, Gigabit LAN

Nejvyspělejší současná technologie páteřního spoje v pásmu 5 GHz. Díky pokročilým technologiím HDD, eXtended Range, modulaci 256QAMkomunikuje rychlostí až 1 Gbps. Spoj je možné realizovat do vzdálenosti 100 km dle nastaveného výkonu.
Spoj je provozován ve volném pásmu 5GHz a tak za jeho provoz nemusíte platit žádné licenční poplatky.
Další informace, či technické parametry o tomto produktu naleznete ZDE


UBIQUITI AirGateway Long Range mini AP/Router, 150Mbps, 1x LAN, (2,4GHz, 802.11n)

Unikátní miniaturní řešení AP/Router výrobce Ubiquiti. Jednoduchým připojením k PoE adaptéru tak dostanete "neviditelné" AP, které Vám spolehlivě pokryje minimálně jednu místnost WiFi signálem.
Jedinečný produkt v podání výrobce Ubiquiti Vám umožní jednoduše vytvořit AP bez složité instalace dalšího nevzhledného zařízení. Tuto miniaturku je možné objednat ZDE


Přehled všech novinek pro měsíc červenec můžete shlédnout ZDE