Srpen 2014

Jak se chránit proti zlodějům?

21. srpna 2014 v 14:37 | Martin |  Automatizace a zabezpečení

Nepodceňte zabezpečení svého majetku

secuFi
Potřebujete zabezpečit byt, dům, chalupu, sklad, kancelář apod.? Hledáte dostupné, jednoduché, kvalitní a snadno nastavitelné zařízení za rozumnou cenu, které s Vámi bude mluvit česky?
V tom případě vás určitě zaujme nový bezdrátový alarm secuFi, který má velký a přehledný LCD displej, komunikuje v českém jazyce, podporuje díky vestavěnému reproduktoru obousměrnou hlasovou komunikaci a snadno se nastavuje bez nutnosti zasílání SMS.

Nový model vychází z ověřené verze alarmu secuFi, který:
  • zabezpečuje již více jak 400 objektů
  • má poruchovost pouze 1,5%, což je excelentní výsledek
  • je za velmi příznivou cenu
Jak komentují zákazníci jeho používání?
  • Ani jeden falešný poplach
  • Zatím žádný zloděj, ale občas zapomenu odkódovat a vždy měl 100% detekci
  • V PIR čidlech je po roce stále stejná baterka a bezproblému funguje i když je čidlo v garáži, kde bylo v zimě -20°C
  • Oceňuji hlavně, že mají detektory v sobě LED diodu, vím tak stále, že je detektor funkční a v pořádku
  • Po té době co jej mám na chatě, mě překvapila výdrž baterky v hlavní jednotce. Po nedávném asi 3 hodinovém výpadku jej celý alarm přečkal bez vypnutí
  • Super je integrované relé. Spínám si tak ventilaci přes SMS

Samozřejmostí všech systémů secuFi je i ovládání přes Android aplikaci.
Ke kompletní sadě si navíc můžete pořídit i další z mnoha příslušenství, např.:

Senzor úrovně vody

ASF90WD - bezdratový senzor urovně vody

PIR čidlo imunní na zvířata

ASF90PIR-PET - bezdratove PIR cidlo

Infračervené závory s dosahem 10 metrů

ASF90IRC - bezdrátové infra závory
Kompletní přehled všech komponentů secuFi naleznete v našem obchodě.

Přeplatek ve výši 17 206 Kč vracíme na Váš účet

21. srpna 2014 v 12:30 | Martin |  Solární technika
"Přeplatek ve výši 17 206 Kč vracíme na Váš účet."

Věta, kterou po rozbalení obálky s vyúčtováním za el. energii uvítá asi každý a je až snová. Ale pozor! Toto je realita.

Zde vidíte vyúčtování elektrické energie uživatele systému GridFree. Navíc se jedná pouze o půlroční interval a ročně se tak částka rovná 34 000 Kč!!
Jedná se o domácnost, kde je elektřina hlavním zdrojem energie, používaná i pro ohřev vody.

Jak toho lze dosáhnout a jaké jsou počáteční investice?

V domě je nainstalován systém GridFree, konkrétně:
GridFree: Panel Mono 250Wp černý + Měnič 230V/230W

Tato sestava slouží pro snížení spotřeby trvale připojených spotřebičů a dva solární panely byly použité z důvodu větší efektivity i při oblačné obloze.

Pro ohřev vody byl dále použit fotovoltaický ohřívač vody Dražice a k němu sestava osmi 240Wp solárních panelů o hodnotě 55 000 Kč. Spolu s předchozí sestavou se tak jedná o celkové náklady 64 500 Kč bez instalace.
V závisloti na instalalci (typu a orientaci střechy domu) lze tedy uvažovat s náklady 75 000 Kč.
Zde to znamená návratnost investice již na začátku třetího roku provozu. Vzhledem ke garantované životnosti solárních panelů i mikroměničů 25 a více let, se jedná dále již o pěkný příjem, který z úroků v bance budete mít jen těžko.

Je třeba zdůraznit, že obvyklá návratnost investice do systému GridFree je cca po 5 roce, ale již při měření trvalé spotřeby v této domácnosti bylo zjištěno, že běží několik spotřebičů trvale zcela zbytečně. Buď se ukázalo jejich použití jako zbytečné zcela (anténní zesilovač) nebo postačilo občasné spínání v případě potřeby (oběhové čerpadlo).

Jak vidíte, tak prostou analýzou aktivních spotřebičů lze dosáhnout velké úspory bez jakékoliv investice.
Více se o systému GridFree a jak funguje, dočtete na specializované stránce.

EdgeSwitch v i4wifi

18. srpna 2014 v 16:11 | Martin |  Telekomunikace
Začátkem srpna 2014 proběhlo v i4wifi školení trenérů systému EdgeMAX UCRSS (Ubiquiti Carrier Routing & Switching Specialist) pod vedení trenéra ze společnosti Ubiquiti.
Vy se tak můžete těšit na nové školení zaměřené právě na síťové prvky od Ubiquiti z řady EdgeSwitch, EdgeRouter a ToughSwitch.
Součástí školení byly i produkty z nové řady EdgeSwitch a měli jsme tak k dispozici vlastně první EdgeSwitch v Evropě.


Nové switche jsou vybavené SFP porty.


Níže přikládám několik screenshotů z administrace, která je velmi intuitivní.Novinky budou dostupné s finálním firmwarem začátkem října, ale již nyní si je můžete rezervovat.

Archiv emailových novinek

7. srpna 2014 v 14:31 | Mikesh |  Telekomunikace
Doručování emailových zpráv je v dnešní době díky SPAMu stále složitější. Obchodní nabídky, které chodí emailem, jsou také stále více vyhodnocovány jako nevyžádané, nebo jsou automaticky přetříděny vaší emailovou schránkou do složky PROMO. V neposlední řadě, né každému vyhovuje zahlcování vlastní schránky obchodními sděleními, když si ji šetří na důležitější zprávy.

Nicméně emailové novinky nejsou jen obtěžující, většinou obsahuji ty nejlákavější nabídky prodejce, či užitečné informace.

Pokud rádi čtete naše novinky, ale nechcete je dostávat do schránky, je tu pro vás archiv zpráv, které si můžete zpětně přečíst. Případně jste o nějaké přišli, tak se můžete zpětně podívat, co jsme posílali.

Sledujte proto pravidelně náš archiv newsletterů.
Na této stránce si pak můžete novinky k odběru přihlásit nezávisle na tom, zda jste u nás registrovaní.Výběr článků ze světa ISP a nové Routerboardy s 802.11ac

7. srpna 2014 v 9:31 | Martin |  Telekomunikace

Nejzajímavější články ze světa (W)ISP

Nejzajímavější články ze světa (W)ISP

Provideři budou moci využít evropské dotace

Connect!
Poskytovatelé, kteří vykryjí tzv. bílá místa na mapě českého broadbandu, budou moct čerpat peníze Evropské unie. Tuto mapu zveřejnil ČTÚ na svých stránkách a detaily si přečtěte v tomto článku.

Co přinesl první rok konkurence v českém peeringu?

Lupa.cz
Je to více jak rok co funguje konkurenční peering. cz. Jaké jsou výsledky a zda se plní očekávání si přečtěte v článku na Lupě.

Jak obnovit RouterOS Mikrotik?

blog.cz
S tím jek je RouterOS Mikrotik neustále vylepšován a výkon HW navyšován, stále více firem přechází právě na RouterOS Mikrotik a je to znát i na vytížených kapacitách školení RouterOS. Pro Vás, kteří se systémem začínáte, zde máme jeden tip.

Mikrotik začal využívat novou normu 802.11ac

802.11ac
Po nedávném představení novinek od Ubiquiti, přichází Mikrotik se svým řešením, které využívá rychlý standard 802.11ac. Rozšířením pásma na 80 MHz a modulací 256QAM docílili rychlosti na TCP/IP až 866 Mbps! Vašim klientům tak nyní můžete nabídnout vyšší rychlosti a zvýšit atraktivitu své sítě. Nové jednotky lze využít jak pro PtP tak i PtMP spoje.
Konkrétně se jedná o venkovní jednotky:
RBSXTG-5HPacD
Je určena zejména pro instalace k vašim zákazníkům. Přesto lze díky licenci L4 použít i jako AP a je vybavena 16dBi anténou s vyzařovacími úhly 28°.
RBSXTG-5HPacD-SA
(SXT SA ac)
RBSXTG-5HPacD-SA
Díky integrované 13dBi anténě s vyzařovacím úhlem 90° se hodí zejména jako AP pro vykrytí širšího sektoru připojených klientů vybavených jednotkami SXT ac.
NetBox5
Venkovní jednotka určená pro duální antény vhodná pro všechny typy spojů. V kombinaci se všesměrovou anténou je ideální pro hotspot, v kombinaci se směrovou anténou pro PtP spoje.
Tip pro vás: Je nový standard 802.11ac kompatibilní se starším 802.11an?
Ano! Jednotky jsou plně kompatibilní. Upgrade Vaší sítě tedy může začít výměnou současného AP.
S novinkami pracujte ohleduplně k ostatním sítím.

www.i4wifi.cz


Detekce přetoků SDS moduly v případě použití technologie GridFree

6. srpna 2014 v 10:07 | Martin |  Solární technika
V minulém článku jsme si představili SDS moduly a jejich možnosti využití v systému GridFree.
Zmínil jsem se také o existenci eportálu, díky kterému lze vyčítaná data mít k dispozici na Internetu.

Takto může vypadat graf spotřeby na eportálu, pokud je SDS modul propojen z Vaším účtem na eportálu.

Červeně je znázorněna spotřeba v tomto případě dvou switchů a jednoho serveru. Modře je pak znázorněn aktuální výkon z mikroměničů - solárních panelů. Přes den je tedy energie více než je trvalá spotřeba. Jedná se o všechny modré špičky nad červenou křivkou.
Tyto špičky je třeba efektivně "oříznout".
Ideálním způsobem je využít výstupů na relé u SDS modulů a v případě nadbytku energie zapnout další spotřebič nebo v krajním případě odpojit mikroměniče se solárními panely tak, aby nedošlo k přetokům a systém tak byl skutečně GridFree.

Velká Žranice 2014

5. srpna 2014 v 13:05 | Mikesh |  Akce

Velká Žranice je dnem otevřených dveří v naší společnosti. Tuto akci jsme pořádali již druhým rokem. Zákazníci se mohou seznámit s novinkami v sortimentu. Diskutovat s techniky a obchodníky. Ale především se u nás dobře najedí a pobaví. Součástí akce byla show s extrémní kuchyní a 4 odborné přednášky. Akce se konala 17 června. Příští rok bude přístupná pro širší veřejnost. Letos byla pro vybrané TOP zákazníky.

Každý rok je zde vidět mnoho produktových novinek a směrů ve vývoji portfolia. I příští rok bude na co koukat.

Děkujeme, že jste s námi a příští rok se těšíme na shledanou.

Produktové novinky pro měsíc srpen

1. srpna 2014 v 8:55 | TP-linkář
Již tradičně, jako každý první den v měsíci Vám přinášíme přehled novinek v našem sortimentu. Tentokrát pro měsíc Srpen.

Mezi nejzajímavější novinky z naší nabídky patří například:

WaveRF Kompletní sada GSM bezdrátového, dotykového zabezpečovacího systému secuFi

Bezdrátový, dotykový GSM alarm secuFi s displejem určený k ochraně majetku a osob. Hodí se jak pro byty, chaty, garáže, kanceláře, malé obchody apod. Velmi snadné ovládání a instalace bez nutnosti nastavování přes SMS. Alarm komunikuje v českém jazyce.

Výhodou bezdrátového alarmu secuFi je jehosnadná instalace bez nutnosti vrtání nebo tahání kabelů. Díky velkému a podsvícenému displeji s klávesnicí lze snadno ovládat a nastavovat celý systém, nemusíte tedy jednotku nastavovat přes SMS příkazy.

Objednat můžete ZDE

GWL/Power Solární panel SCHUTTEN Mono 250Wp 60 cells černý (MPPT 30V) EUFREE


Monokrystalický solární panelv černém provedení s výkonem 250 Wp je vhodný nejen ve spojení s mikroměniči pro systémy GridFree, ale i pro větší instalace.

Součástí panelu je i připojovací box s kabely a konektory MC4. Délka kabelů je 90cm.

Objednat můžete ZDE

MIKROTIK QRT-5 23dBi MIMO 2x2 anténa + MikroTik RB911G-5HPnD (5GHz)

Kompletní outdoorové řešení od Mikrotiku postavené na technologii MIMO 2x2 s RouterBoardem RB911G-5HPnD.
RouterBoard RB911G-5HPnD je umístěn v kvalitním vodotěsném, UV odolném boxu s integrovanou5 GHz MIMO 2x2 anténouze ziskem 23 dBi.
Velkou výhodou je integrovanápřepěťová ochrana anténí i ethernetové části. Součástí dodávky je i PoE injektor a kvalitní adaptér.

Objednat můžete ZDE


UBIQUITI Venkovní IP kamera UniFi, 2 Mpix, 3x optický zoom, IR přísvit, H.264, PoE


High-endová venkovní 2 Mpix IP kamera od populárního výrobce Ubiquiti. UniFi-PRO kamera má velmi kvalitní obraz ve full HD rozlišení 1080p s 3x optickým zoomem a možností nočního vidění. Samozřejmostí je napájení přes PoE.
IP kamera Unifi-PRO je ideální volba promonitorování vnitřních a venkovních prostor.

Objednat můžete ZDEPřehled všech novinek pro měsíc srpen naleznete ZDE