Prosinec 2014

12 miliónů routerů v ohrožení

19. prosince 2014 v 23:47 | Martin |  Telekomunikace
Po nedávném objevení chyby "rom-0" se na domácí routery výrobců D-Link, Huawei, TP-Link, ZTE a Zyxel valí další problém. Tentokrát spočívá v chybě webserveru RomPager.

Cílem je opět získat administrátorský přístup pomocí zaslání packetu se speciálním HTTP cookies. Rozsah problému zatím není jistý, ale zdá se, že routery LB-LINK mezi postižené nepatří.

airFiber AF-24HD - dvojnásobná porce rychlosti

19. prosince 2014 v 14:49 | Martin |  Telekomunikace
Po velmi úpěšném spoji airFiber AF24, který zdokonaluje sítě ISP již přes 2 roky, přichází nová verze airFiber AF-24HD, která zvyšuje propustnost spoje na 2 Gbps.
Této rychlosti je dosaženo díky implementaci kódování 256QAM.
Vedle vyšší rychlosti lze dosáhnout i delších spojů o 35% díky nové anténí konstrukci. Oproti standardní verzi nám značně narostl průměr přijímací paraboly ( 60 cm), ale nový spoj i stěžkl (17 kg).

AirFiber AF-24HD- venkovní PtP spoj 24 GHz, Gigabit LAN (jedna strana spoje)AirFiber AF-24HD- venkovní PtP spoj 24 GHz, Gigabit LAN (jedna strana spoje)


Kouzlo vysoké rychlosti spojů airFiber je v FDD přenosu dat:
airFiber FDD Backhaul and Typical 802.11 Backhaul
100% Duty Cycle and Random Duty Cycle
Serving Clients Scalable to 1000's of Devices
FDD and WiFi Performance
FDD and WiFi Performance

Buďte i vy mezi prvními kdo navýší rychlost svojí sítě. Spoje airFiber objednávejte na i4wifi.

Vánoční dárkování

12. prosince 2014 v 14:34 | hubert |  Nezařaditelné
Vánoce se kvapem blíží, ale i my jsme si v tomto předvánočním shonu, ať už profesionálním nebo soukromém, našli chvilku a pro naše stálé zákazníky připravili dárečky. A na co se tedy někteří z vás mohou těšit? Přeci na překvapení! :)Soutěž o LB-LINK

10. prosince 2014 v 15:11 | Mikesh |  Akce
Na český trh v letošním roce i4wifi uvedlo novou značku SoHo síťových prvků pod značkou LB-LINK. Nyní máte možnost mít jeden kus doma zdarma.

Od 08.12.2014 do 14.12.2014 -> probíhá na webu http://www.vanocni-darky.cz/ soutěž o bezdrátový router BL-WR2000


Produktové novinky pro měsíc Prosinec 2014

2. prosince 2014 v 15:27
Neváhejte prostudovat žhavé novinky pro poslední měsíc roku 2014.

Mezi tradiční 3 nejzajímavější jsme si tentokrát připravili následující produkty:

GWL/Power Kitpro stavbu EV kola -EVBIKE středový pohon (500W, 48V)

Sada s motorem 48V a 500W pro pohon středové osya kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete vyrazit na cestu.
Středový pohon vyniká zejména svou lehkostí a jednoduchostí instalace. Díky převodům dosahujete vyšší rychlosti na rovině. Delší dojezd až o 35% než s motorem ve výpletu.Sada splňuje omezení do 25 km/h a výkon je pod 1000W, tak aby splňovala normy pro provoz na pozemních komunikacích.

Více informací se dozvíte v tomto odkaze.

Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (500W, 48V)

TESLA LED žárovka TESLA Crystal, 1x COB, E27, teplá bílá, 2,5 W

LED svítivka TESLA Crystal se spotřebou 2,5 W. LED CRYSTAL technologie využívá u svítivky vyzařovací úhel celých 360°díky transparentnímu krystalickému nosiči, který umožňuje přes průhledný chladič vyzařovat světlo do všech stran.
LED svítivku můžete využít především v otevřených lustrech, stolních lampičkách, stojacích lampách atd. LED svítivky TESLA vydávají pouzepříjemné světlo bez vysokofrekvenčního blikání, bez ultrafialové a infračervené složky světla.

Další informace včetně technických parametrů naleznete v tomto odkaze.
LED žárovka TESLA Crystal, 1x COB, E27, teplá bílá, 2,5 W

MIKROTIK RB850Gx2 512 MB RAM, Dual Core 500 MHz, 5x Gbit LAN, vč. L5

Jedná se o inovovanou modelovou řadu, která nahrazuje RouterBoard RB450G. RB850Gx2 je osazen výkonným dvoujádrovým procesorem taktovaném na 500 MHz a pamětí o velikosti 512 MB. Součástí desky je i slot pro MicroSD kartu.
Ideální RouterBoard pro menší a střední podniky. Lze je využít jako Firewall, pro VPN tunely či omezení rychlosti.Výhodou je 5x Gbit ethernet, výkonný dvoujádrový procesor a licence L5.

Kompletní specifikace produktu naleznete v tomto odkaze.

RB850Gx2 512 MB RAM, Dual Core 500 MHz, 5x Gbit LAN, vč. L5

Přehled všech novinek ve formátu PDF naleznete ZDE.

Došlápne si na Vás ČTÚ a kdy přijdou?

2. prosince 2014 v 14:29 | Martin |  Telekomunikace
Již řadu let ČTÚ usilovně bojuje proti rušení meteorologických radarů Brdy a Skalka, které vysílají na frekvencích 5645 MHz a 5635 MHz.
Nefiltrované mapy z meteoradaru naleznete ba adrese radar4ctu.bourky.cz. Snímky schválně porovnejte s filtrovanými daty na radar.bourky.cz.


V nefiltrovaných datech jsou vidět paprsky, které představují zarušení v daném směru od AP, které vysílá v rámci své šířky pásma na frekvenci radaru.
A právě na provozovatele takových AP má ČTÚ spadeno. Aktuálně se sice neplánují žádné další legislativní "opruzy" pro WISP, ale za to se plánuje více vybírat na pokutách.


Proč tedy vlastně vadí rušení, když jej lze odfiltrovat? Oficiální vyjádření je, že filtrování odstraní i detekci lokálního bouřkového mraku, který je schovaný právě po paprskem.

Na podzim ČTÚ uspořádal sérii přednášek, které se zaměřovaly na osvětu ohledně důvodů rušení. Na jednotlivé přednášky se podívejte přímo na stránkách ČTÚ.
Přednášky se také věnovaly častému dotazu o legálnosti použítí jiných šířek pásma než 20 MHz např. 80 MHz nebo i třeba 160 MHz v normě 802.11ac.
Odpověď je jasná: Ano, lze používat libovolnou šířku pásma při dodržení ostatních podmínek Všeobecného oprávnění.

Výsledkem přednášky je pak oznámení o pravidelném scanování sítí, které ruší radary a tyto sítě jsou uveřejněné na stránce radar4ctu.bourky.cz/Ruseni.html.
Pokud je zde Vaše síť, tak pozor na kontrolu ČTÚ. Jak asi bude ČTÚ řešit sítě se skrytým SSID?

Pro zajímavost: Věděli jste, že radar v Brdech má pulsní výkon 305 kW? To by byl přístupový bod!

Otázky správného využívání rádiového spektra řeší také školení i4wifi: UBWA - Ubiquiti Broadband Wireless Admin. Pokud se chcete dozvědět více a diskutovat tuto problematiku hlouběji, rádi Vás na školení uvidíme.