Leden 2015

EVBIKE nová dodávka

28. ledna 2015 v 18:20 | Mikesh |  Elektromobilita
Dnes dorazila nová várka EVBIKE - WheelKit a s ní také novinka v podobě 350W motoru s menším průměrem (o 5 cm) a lehčí o 1,5 kg. Motor je více do otáček, takže pojede rychleji, ale nebude to tak velký tahoun. Mnoho uživatelů právě takový kompromis požadovalo.

Základní výhoda motoru - tedy že neobsahuje vnitřní převodovku - i v tomto případě zůstala zachována.

Těšte se, již brzy v prodeji.Další informace naleznete na http://WWW.EVBIKE.CZ

AC novinky od Ubiquiti skladem

28. ledna 2015 v 12:48 | Martin |  Telekomunikace
Aktuálně můžete začít své sítě upgradovat díky novinkám od Ubiquiti s podporou normy 802.11ac.

První je Rocket 5AC-PTP. Jak už z kódu vypovídá, jedná se o verzi určenou výhradně pro spoje typu bod-bod a jako anténu lze použít velmi ultimátní směrovou anténu RocketDish AC.

Rocket 5AC-PTP - outdoor 5 GHz, 1x Gbit LAN, 2x RSMA, HighPowerAirMAX RocketDish AC 5 GHz Duplex MIMO, 31 dBi 2x RSMA, včetně přísl.

Druhou AC novinkou je PowerBeam 5AC 620 s 29 dBi anténou. AC verze produktů od Ubiquiti využívají zcela nový airOS ve verzi 7.
Aktuálně je již dostupná verze 7.1rc, která přidává podporu i pro PtMP, tedy možnost použít tyto prvky jako AP a klienty.
PowerBeam 5AC-620 AirMAX 29 dBi - MIMO 2x2 - outdoor 5 GHz, 1x GBit LAN
AirOS 7 nabízí pokročilejší možnosti analýzy kvality spoje.

SNR Diagram
Constellation Diagram

Třetí novinkou, která však již není v rodině nových AC produktů, je verze PowerBeam M5 620, tedy výkonná jednotka pro Vaše stávající spoje s podporou airMAX a 802.11n.

Školení UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin

21. ledna 2015 v 16:07 | Petra |  Telekomunikace


Staňte se expertem na systém UniFi na nově vypsaném termínu školení UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin.


Školení se bude konat dne 24.3.2015 od 9:00 hod ve společnosti i4wifi a.s. ve 4. patře administrativní budovy. Na školení Vás naučíme instalovat a spravovat Unifi controller. Modifikovat portál pro Vaše potřeby, plánovat rozmístění AP a testovat Vaši síť.

Následně po absolvování školení, kdy předpokladem je úspěšné složení testu minimálně na 65%, získá účastník certifikát Ubiquiti Enterprise Wireless Admin.

Více informací o školení UEWA naleznete v detailu školení.
BUDEME SE TĚŠIT NA VAŠI ÚČAST!!!

MUM CZECH REPUBLIC 27. - 28.3.2015

20. ledna 2015 v 9:36 | MEL |  Akce

S potěšením Vám oznamujeme, že Mikrotik User Meeting se letos po 6-ti letech opět vrací do České republiky
a my toho budeme součástí.

Neváhejte a přijďte ve dnech 27. a 28. března 2015 do Clarion Congress Hotel Prague
a navštivte i náš stánek.


Akce je určena pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o novinkách z oblasti poskytování internetu.

O inovativní nápady a strategie rozhodně nebude nouze!

Tým i4wifi se na Vás bude těšit.


Více informací o MUM naleznete na stránce: http://www.i4wifi.cz/MUM-2015/

Stát chce zdanit Wi-Fi

19. ledna 2015 v 17:03 | Martin |  Telekomunikace
Příslovečné placení za vzduch se opět přiblížilo. Přestože je využívání ISM (nelicencovaných) frekvencí všude ve světě a dosud i u nás zdarma, MPO (Ministerstvo Půmyslu a Obchodu) tlačené lobujícími operátory, připravuje návrh nevídané novinky a uvažuje o zpoplatnění frekvencí, používaných pro Wi-Fi.

Přestože se dle poslední zprávy ministr Mládek vyjádřil ve smyslu, že dokud bude ministrem on, nic takového se nestane, není to vzhledem k politické fluktulaci na ministreských křeslech žádná jistota.

Kdo ve skutečnosti tento nápad dostal není nijak oficiální, ale jak víme, vždy jde o peníze. O ty peníze, které utíkají operátorůmm, kteří se svobodně rozhodli využít placených licencí.
Návrh se schovává za kličku ochrany veřejné soutěže, ale co je třeba chránit v tomto případě? Operátoři investují do svých kabelů a placených licencí i za vědomí, že Wi-Fi sítě tu byly, jsou a budou ještě dlouho.
Možná byli vysocí manažeři chlácholení, že LTE, xDSL a další technologie Wi-Fináře převálcují, jelikož se v těchto pásmech nebudou nijak rozvíjet.


Opak je pravdou a i přes placené frekvence a drátové spoje je ve většině případů Wi-Fi připojení stále kvalitnější s možnostmi vysokých rychlostí bez jakéhokoliv FUPu.

V rámci ochrany hospodářské soutěže se naopak musí Wi-Fi frekvence ponechat stále zdarma, aby zdravá konkurence tlačila na velké operátory, kteří potřebují vylepšovat svou stále se horšící finanční situaci lobingem.


Wi-Fi pásma v sobě skutečně ještě mají obrovský potenciál, který se stále posunuje a v roce 2015 se díky AC novinkám Mikrotiku i Ubiquiti můžete opět plnohodnotně postavit proti operátorům, kteří si pod pojmem "Veřejná Soutěž" představují cosi úplně jiného než je jeho smysl.

Produktové novinky pro měsíc Leden 2015

7. ledna 2015 v 14:57 | Ledňáček |  Telekomunikace
Zatímco nový rok v Číně je ve znamení dřevěné kozy v i4wifi je první měsíc roku 2015 ve znamení novinek od Ubiquiti.

Konkrétně světlo světa spatřila venkovní přepěťová ochrana UBNTETH-SP. Spolehlivě ochrání POE zařízení (adaptéry, switche) a bezdrátové jednotky s připojením do 1Gbit/s na ethernetu před elektrostatickým výbojem nebo přepětím.


Mezi další novinky patří AirFiber tentokrát ve verzi HD. AF24HD je revoluční jednotka pracující v pásmu 24 GHz. Díky pokročilé technologii komunikuje rychlostí až 2 Gbps! Obslouží tisíce klientů a to až na vzdálenost 20 km, ideální zařízení pro vysokorychlostní páteřní spoje.

Hlavní přednosti spoje jsou:

- vysoká spolehlivost spojení
- přenosová rychlost až 2 Gbps
- možnost vytvoření až 20 km spoje
- nízká latence
- inteligentní QoS
- snadná instalace
Mezi dalšími novinkami stojí za zmíňku 24-porotvý switch BL-SF824 a router BL-WR3000, který podporuje 3x3 MIMO. Obě zařízení jsou za velmi příznivou cenu.
Na kompletní přehled novinek se podívejte v tomto odkazu.

Seminář Elektromobilita pro každého člověka aneb jak jezdit a neutrácet

6. ledna 2015 v 12:58 | Petra |  Akce
Blíží se nám další termín oblíbeného Semináře: Eletromobilita pro každého člověka.

Pokud se zajímáte o nové technologie a elektromobily pak je tento Seminář vhodný právě pro Vás.

Seminář se bude konat dne 21.1.2015 od 09:00 hodin v administrativní budově ve 4. patře v sídle společnosti i4wifi a.s. ve školící místnosti.

Seminář obsahuje mnoho přednášek, prezentací diskuzí a v neposlední řadě také praktických ukázek, které pojednávají především o elektromobilitě, elektrokolech, nabíjení a vše co s tím souvisí.

Podrobnější informace o Semináři a jeho harmonogramu naleznete zde.Neváhejte tedy a přihlašte se na Seminář: Elektromobilita pro každého člověka, který se bude konat dne 21.1.2015 od 09:00 hodin v Praze.