Březen 2015

Fotky z MUM2015 v Praze

28. března 2015 v 17:31 | Martin |  Telekomunikace
Jubilejní 10. Mikrotik User Meeting opět pořádaný v Praze skončil a zde je několik fotek ze stánku i4wifi, kde jsme účastníkům poskytli zdarma nealkoholické pivo po dobu celé akce a ukázali jak snížit náklady za elektrickou energii v serverovnách.


Fotky ze školení Ubiquiti Enterprise Wireless Admin (UEWA) - UniFi

25. března 2015 v 13:03 | Martin |  Telekomunikace
Včera 24.3 proběhlo historicky první školení zaměřené na produkty z řady UniFi od Ubiquiti - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin (UEWA) v rámci školicího centra i4wifi v Praze.

Účastnící se naučili zejména konfigurovat UniFi controller pro správu jednotek UniFi a vlastní personalizaci hotspotového řešení.


Kurz je zaměřen velmi prakticky. Každý účastním má vlastní jednotku UniFi a veškerá nastavení jsou prváděna přímo v reálu na školení na projekčních plátnech.


Účastníkům se individuálně věnujeme.


Součástí školení je i objasnění základních principů bezdátových sítí.


Na demonstačních panelech je přehledné zapojení nejen samotných jednotek UniFi, ale i kamerového systému UniFi video nebo telefonů UniFi Phone.


Naučte se ovládat prvky systému UniFi a přijďtě na další vypsaný termín školení UEWA.

Jaký vliv má zatmění slunce na solární elektrárny

20. března 2015 v 16:00 | vtipálek |  Energie
Často se setkáváme v souvislosti s instalacemi GridFree s dotazem: Jaký vliv má zatměni slunce na celkový dodaný výkon solárního systému?
Dotaz je pochopitelný vzhledem k četnosti výskytu zatmění slunce, vždyť další bude v ČR již v roce 2026!

Takto to vypadalo při dnešním zatmění na naší východně orientované testovací instalaci.

Z grafu je patrné, že oproti předpokladu bez zatmění slunce, byl výkon systému při dnešním zatmění zhruba na 40% svého obvyklého stavu. Naštěstí zatmění trvalo pouze několik minut a vzhledem k návratnosti systému GridFree tj 5 -7 let, se Vám investice do termínu dalšího zatmění slunce vrátí:)

Testování pod plným "proudem" na FOR BIKES 2015

20. března 2015 v 14:19 | Kahan |  Energie
Srdečně Vás zveme do veletržního areálu PVA EXPO Praha v Letňanech, kde se ve
dnech 27.-29.3.2015 bude konat již 6. veletrh cyklistiky.

Cyklistika je stále více v oblibě a tak je pochopitelné, že letošní ročník bude oproti předchozím na novinky ještě bohatší. Organizátoři avizují rekordní zájem vystavovatelů, vždyť milovníci aktivního trávení volného času, profesionálové, ale i rekreační cyklisté a nadšenci budou moci obdivovat expozice více než 200 firem!

Stále větší zájem však budí elektro kola a proto se není čemu divit, že jim je věnován v rámci veletrhu vlastní "vložený" veletrh FOR E-BIKES. Uvidíte jich zde letos mnohem více než kdykoli předtím. Tentokrát bude poprvé pro elektrokola dokonce vyhrazena samostatná testovací dráha o délce půl kilometru a naše tam budou také!

Chcete si vyzkoušet, jaké je to jet na koloběžce nebo kole na elektrický pohon? Je to velmi návykové. Můžeme Vás ujistit, že si to určitě užijete! Máme pro Vás k testovací jízdě připravené dvě koloběžky s přímým pohonem předního kola s novým typem motoru, který je lehčí, menší a přesto s výkonem 350/500W. Chybět k testovací jízdě samozřejmě nebudou ani kola s přímým a středovým pohonem o výkonu 500W.

Přijďte navštívit náš stánek. A na co se můžete ještě těšit? Speciálně na této výstavě pro Vás budeme mít slevové kupony na nákup nové sady.


.. .. .... ..

Otevírací doba po všechny dny veletrhu je od 10:00 - 18:00h, parkování a vstupné je zpoplatněno.

Připravili jsme pro 40 prvních z vás speciální nabídku v podobě volných vstupenek i další souběžné probíhající veletrhy.
Stačí pouze vyplnit formulář na našich stránkách a získáte tak vstupenku zdarma.


............


Chcete tento víkend více zážitků? Současně zde v areálu probíhá výstava FOR CARAVAN. Mimo jiné Vás může oslovit prezentace autostany.eu

Chcete ještě více? V tomto termínu se konná v Praze MUM - evropské setkání uživatelů MikroTik


Formulář pro získání volné vstupenky na FOR BIKES v hodnotě 190 Kč zdarma. Stačí tento týden nakupit a vyplnit formulář. Akce platí pro 40 nejrychlejších.


Těšíme se na Vás. Váš tým EVBike.

Dálniční známky 2015 - super značka 9A6 15 04

15. března 2015 v 19:05 | Vít Bárta (již dojel)
V letošním roce byla v souvislosti s dálničními známkami vyvolána aféra takzvaných "originálních padělků".


Padělky jsou tak kvalitní, že je nelze rozpoznat.


A tak vzniklo více článků diskuzí a informací než obvykle bývá. Ačkoliv média opět mlžila a neobjevil se žádný objektivní článek skutečného investigativního novináře (všichni jen tupě přebírají a komentují zprávy od druhých), běžný občan dospěl k závěru, že někdo udělal chybu a dal do oběhu chybně vytištěné dálniční známky. Místo aby takový člověk nebo instituce otevřeně přiznal chybu, tak se celé svádí na nějaký "neznámý zdroj" velmi kvalitních padělků (nejlépe z Číny).

Ukázky novinářské práce (všichni píší to samé):

Novináři jen papouškují a spekulují. Žádné nové a originální informace.

Ačkoliv se tedy letos o dálničních známkách letos mluvilo více než v letech minulých, nikdo z těch novinářských pisálků nevěnoval pozornost tomu, že na letošních dálničních známkách je uvedena nová supra kmotrovská registrační značka.

Jak jsme již v minulosti jako jediní uvedli, existuje takzvaná systémová registrační značka, neboli supra kmotrovská SPZ, která je uváděna v pokynech pro vyplnění dálniční známky.

Původní supra značka byla uváděna jako 1AL 37 48 (neboli 1AL3748, 1AL 3748)

V roce 2015 došlo ke změně a jako super značka je uváděna novější 9A6 15 04 (neboli 9A6 1504, 9A61504)


Na zadní straně dalniční známky nacházíme takzvanou "super značku" která je v návodu k obsluze jasně definována.

Jak tedy bude vypadat správně vyplněný dálniční kupón vidíte níže.

A na závěr tipovací otázka:

Co myslíte, kolik bude stát dálniční známka pro rok 2016?

My si typujeme, že bude za 1800 Kč. Levnější rozhodně nebude!

Praktické obaly na EVBike do každé ne(pohody)

13. března 2015 v 9:28 | Kahan |  Elektromobilita

Pořiďte si k vašemu setu EVBike sadu, která obsahuje praktický obal na baterii,

Vašemu kolu to nebude jen slušet, ale navíc ho tím ochráníte před nezmary počasí a poškozením.

Hlavní výhody :
  • vyrobeno v České republice
  • sada obsahuje: kryt baterie, tašku na baterii, pouzdro na nabíječku
  • materiál: Softshell (voděodolný, větruodolný)
  • provedení: vodou omyvatelné (praní se však nedoporučuje z důvodu ztráty impregnace povrchu)
  • fólie: neomezuje funkčnost (vysoká průhlednost)
  • zapínání: suchý zip
  • barva: černá
..........
Sada obsahuje :
  • Obal na baterii EVBIKE
  • Taška na baterii EVBIKE
  • Pouzdro na nabíječku EVBIKE
..............
Obal na baterii - před a po
.... .......
Pouzdro na nabíječku a taška na baterii


A k plnému komfortu ještě praktický kryt na displej.
Díky suchému zipu je manipulace velmi snadná.
S vysokou průhledností fólie a nepromokavým
materiálem ho nemusíte ani sundavat.

Sada je již za 1397 Kč a kryt na displej je k dispozici za 299 KčNenašli jste to co jste hledali. Podívejte se na evbike.cz

Jaké antény použít k Ubiquiti Rocket AC?

12. března 2015 v 15:20 | Michal |  Telekomunikace
Často se ptáte, jaké antény je možné použít k novým jednotkám Rocket AC 5GHz. Vzájemná kompatibilita je pěkně přehledně uvedena na obrázku níže. Rocket 5AC-Lite je všestranný, lze ho použít na PtP i PtMP spoje (PtMP od AirOS 7.1 a vyšší). Provozujete-li spoj v zarušených oblastech šáhněte po nejnovějších Rocket 5AC-PTP a Rocket 5AC-PTMP, které lépe filtrují a zpracovávají signál díky technologii AirPrism. Názvy zařízení odpovídají možnosti použítí primárně pro PTP nebo PtMP spoj.


Suma sumárum

Pro Rocket 5AC-PTP jsou vhodné tyto antény:
Pro Rocket 5AC-PTMP použijte tyto antény:
Jak bylo psáno Rocket 5AC-Lite je univerzální, takže můžete vybrat z jakékoliv výše uvedené antény.


Je evidentní, že rok 2015 bude ve znamení upgradů sítí na jednotky s podporou normy 802.11ac. Přestože jsou vyšší rychlosti možné díky vyšší modulaci až 256QAM a v případě silně zarušeného postředí jednotka snižuje modulační schéma tj i rychlost, na většině míst umožňují stavět rychlé a stabilní spoje. Při nastavení 20MHz kanálu jsou reálné rychlosti přes 100 Mbps běžně naměřené. V případě možnosti použít širší kanál, pak úměrně roste i propustnost spoje.

HDP roste a spotřeba energie klesá. Jak to?

9. března 2015 v 19:56 | Martin |  Energie
V médiích jste již možná zaznamenali přelomovou zprávu, že přestože HDP v roce 2014 v České republice rostlo, došlo k poklesu spotřeby el. energie, přestože je tato spotřeba s růstem HDP silně spojená a v minulých letech tomu tak skutečně bylo.


Ano, vysvětlení mírnou zimou je namístě, ale rozhodně tento pokles nelze takto jednoduše vystvětlit. Většina domácností nebo firem el. energii k vytápění nepoužívá. Razantními investicemi do úspornějších spotřebičů pokles vysvětlit také nelze. Jedná o kombinaci mnoha faktorů a podstatný fakt, že není spotřeba jako spotřeba. Do statistik je zahrnut ten údaj, který vychází ze zaplacené el. energie tj. spotřeba , kterou jste zaplatili, ale jedná se skutečně o správný termín?
Ne, spotřebovaná el. energie je ta, kterou využili Vaše spotřebiče, nikoliv hodnota zaplacená na faktuře, a proto skutečná spotřeba může být vyšší. Jak to?

Another small solar GridFree installation Just 3 panels, 3 micro-inverters. Ideal to balance the energy consumption in the household. Start saving the energy from the grid by the self-production of your own energy.

Roky vám pomáháme snížit spotřebu zaplacenou dodavateli el. energie, aniž byste museli omezovat vlastní komfort pomocí systému GridFree viz příklad v tomto článku.

Another single panel installation … When will you install the solar panel on your balcony?


V roce 2014 jsme vám dodali celkem 1 662 500 Wp výkonu v solárních panelech.

Pokud dorazíte na naše školení certifikovaný poradce pro fotovoltaické systémy, dozvíte se mimo jiné, že 200 Wp solární panel vyrobí za rok alespoň 200 kWh el. energie.
To znamená, že solární panely dodané jen od i4wifi za rok 2014, vyrábějí ročně minimálně 1.66 GWh energie.


Toto množství energie jste nemuseli zaplatit.
Při ceně energie 5 Kč/kWh (včetně DPH) je celkový roční úspora 8 312 500 Kč.
V roce 2014 jsme vám tak pomohli ušetřit v úhrnu 8,3 mil Kč.


Jsme rádi, že jsme Vám takto mohli pomoct a již je jasné, že v roce 2015 se systém GridFree ještě více na úsporách projeví.
Pokud jste zatím o GridFree pouze uvažovali, je ten správný čas začít - dny se nám již příjemně prodlužují:)

Produktové novinky pro měsíc Březen 2015

2. března 2015 v 11:31 | Michal
Pojďme se podívat na nové produkty v sortimetu i4wifi.

Rozhodně by nemělo ujít vaší pozornosti nové jednotky od Ubiquiti. Nedávno zveřejněný nadupaný AirFiber5X pro páteřní spoje na velké vzdálenosti pracující v pásmu 5 GHz. Díky pokročilé technologii komunikuje rychlostí až 500 Mbps.
Dále očekávaný venkovní Rocket-AC PtMP s dokonalejší filtrací zarušeného signálu díky technologii AirPrism. Jednotka podporuje reálnou propustnost TCP/IP více než 450 Mbps. Nic už Vám nebrání postavit super rychlou síť na standardu 802.11ac.

Bojujete neustále s nedostatkem USB portů? Nový USB rozbočovač TP-link UH720 je skvělou volbou pro rozšíření USB portů počítače pro přenos dat, když potřebujete současně připojit USB disk, USB myš, tiskárnu nebo jiná zařízení. Praktický USB rozbočovač je vybaven porty USB 3.0, nabízí přenosovou rychlost až 5 Gbit/s, 10 rychlejší než USB 2.0. Dalším plusem jsou dva nabíjecí porty 5V/2,4A pro mobilní zařízení.

Novinkou je také TP-link Archer C20i. Duální router (2.4GHz/5GHz), který je kompatibilní se všemi současnými bezdrátovými standardy 802.11a/b/g/n i nejnovějším 802.11ac. Skvělý kousek pro práci i zábavu!

Na kompletní přehled novinek se podívejte v tomto odkazu.