Duben 2015

PowerBridge M10 - 5000 spojů v ČR

15. dubna 2015 v 11:55 | Martin |  Telekomunikace
Je tomu již 3 roky, přesně v Květnu 2012, co přišla do ČR revoluce ve využívání pásma 10 GHz v podobně jednotek PowerBridge M10 (PBM10).

PB M10 ilustrační obr

Jistě si ještě vzpomínáte na články a bujné diskuze, které nový produkt provázely.

PB M10 ilustrační obr
Pár vybraných uvádíme zde:
Přes mnoho původních obav se spoje PowerBridge M10 staly oblíbenými i pro ISP, kteří prvně nevěřili v užitnost této jednotky.

Zkušenosti ISP s používáním PBM10

PB M10 ilustrační obr
  • "PMB 10 + JRMA-650-10 UPB na 7km, signál chain 0/1 je -53/-54, TX/RX Rate:182 Mbps/182 Mbps, dá to tolik, co dovolí LAN 100Mbps Pásmo je ale čisté... Za tu cenu na skok mezi dvěma vesnicemi přes pole super."
  • "BRNO - 9km - 70Mbit to dá."
  • "2x 90cm Jirous, PBM10 - vzdalenost 20.5km zatizeni 80/20Mbs."
  • "Spoj mame nasazenej asi mesic na 5,5km. Signal nejakych -56, propustnost btestem v mikrotiku 85-90Mbit/s TCP half duplex. Velmi pochybuju ze bych se pri dodrzeni limitu dostal na podobnou propustnost v 5GHz, navic cenove je na tom solidni spoj v 5GHz velmi podobne. Vzhledem k rozlozeni downloadu a uploadu v nasi siti (cca 7:1) neni ani half-duplexnost spoje prekazkou."
  • "Použitím interního speedtestu se nám podařilo vymáčknout něco málo přes 120 Mbit/s. A to vždy pouze jednosměrně - pouze download či upload. Při duplexním zatížení se díky AirMAX TDMA srovnaly rychlosti na 51/57 Mbit/s, což je v součtu pěkných 108 Mbit/s."
Mnoho dalších referencí uvádíme také v tomto zpravodaji.

Dnes se tedy spíše snažíme o co nejlepší dostupnost spojů PBM10 skladem a důkazem je také 5000 prodaný kus jen u i4wifi.

Soutěž o PowerBridge M10

Jubilejní číslo 5000 padne nejspíše již v průběhu dubna, a tak pro Vás máme mimořádnou soutěž.
Kdo objedná kompletní spoj PowerBridge M10 a trefí se přesně na 5000 kus, má od nás v dalším spoji jednu jednotku PBM10 zdarma!

Jak poznáte, že jste vyhráli?

Jednotku s pořadovým číslem 5000 naleznete v tomto speciálním provedení:
PB M10 ilustrační obr

Pro jistotu uvnitř balení naleznete i gratulaci s podpisy zaměstnanců i4wifi.
Oslavte s námi tuto událost a zúčastněte se soutěže jednoduše pořízením celého spoje PBM10 u i4wifi.
Tip
Víte, že u i4wifi si můžete zvolit záruku od 6 do 60 měsíců? Výherce v soutěži od nás obdrží nejen jednotku, ale také prodloužení její záruky na 5 let zdarma.

Objednat PowerBridge M10


Novinky na YouTube kanále i4wifi

14. dubna 2015 v 12:15 | Michal |  Akce
Natočili jsme pro Vás další produktové novinky a jiná zajímavá videa, která si nenechte ujít. Prohlédnout si tak můžete vybrané produkty od výrobců nejen bezdrátových zařízení Ubiquiti, LB-Link, TP-Link a Mikrotik.
Pro zájemce o solární řešení, které šetří náklady na elektrickou energii, je tu systém GridFree. Zpomalte si i Vy svůj elektroměr. Podívejte se jak jednoduché je zapojení malé "solární elektrárny".Udržujte krok s ostatními a mějte přehled o nejčerstvějších novinkách. Sledujte kanál i4wifi a webovky i4wifi.cz.

Varování pro vládu před zpoplatněním Wi-Fi frekvencí v Česku

7. dubna 2015 v 21:02 | Martin |  Telekomunikace
Sdružení NIX.CZ odeslalo otevřený dopis přímo adresovaný, mimo jiné, premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, místopředsedy vlády Pavlu Bělobrádkovi, ministru průmyslu a obchodu Janu Mládkovi a ministrovi financí Andreji Babišovi.

Dopis varuje před zpoplatněním volných frekvencí rádiového spektra a i4wifi a.s. se k tomuto varování připojuje.


Dokument reaguje na snahu lobující O2 salámovou metodou omezovat možnosti poskytování Internetu v pásmech využitelných dle Všeobecných Oprávnění (nejen Wi-Fi). Je smutné, že se stát takto staví k lidem, kteří se navzdory vládní apatii k technologickému rozvoji a zvýšení Internetové gramotnosti, nejvíce zasadili pro rozšíření Internetu od roku 2002 do těch nejzapadlejších koutů ČR a to přes potřebu jakýchkoliv dotací a pseudo programů typu Digitální Česko.

Podepsaný dokument naleznete také na tweetu předsedy rady ČTÚ Jaromíra Nováka.

Jakou cestu zvolit pro výrobu vlastní el. energie?

7. dubna 2015 v 16:20 | Martin |  Solární technika
Slunce je spravedlivým zdrojem energie pro každého člověka, jeho svícení nikdo nemůže omezit. Jak své právo na získání vlastní sluneční energie využijete vy?

Vyberte si svou cestu výroby el. energie

vyberte si cestu

Ostrov (OffGrid)

Mikroměnič (GridFree)


Jak to funguje? Podívejte se na videa:
OffGrid videoGridFree video

Jaké jsou mé potřeby a okolnosti

vyžaduji 100% nezávislost
vyžaduji levné a jednoduché řešení
nemám možnost se připojit k veřejné síti
již mám přípojku 230V a chci snížit spotřebu


Orientační výpočet výkonu, návratnosti a výnosu systému

Cena 10 065 Kč**
Cena 7 254 Kč*
Výkon 230 kWh za rok
Výkon 230 kWh za rok
Orientační cena vyrobené energie za rok: 1 150 Kč
Orientační cena vyrobené energie za rok: 1 150 Kč
Návratnost při 5 Kč za 1 kWh = 9 let
Návratnost při 5 Kč za 1 kWh = 6,3 let
Roční výnos investice = 11 %
Roční výnos investice = 16 %
nemám možnost se připojit k veřejné síti
již mám přípojku 230V a chci snížit spotřebu
OffGrid systém
Koupit OffGrid systém
GridFree systém
Koupit GridFree systém

* Akční cena na celou sadu GridFree GF-KIT230 platná pouze do 30.4.2015 a do akce je vyhrazeno pouze 50 sad.

Víte, že do března 2015 bylo již provedeno více než 3 000 instalací systému GridFree? Využijte dubnové akce a začněte šetřit také!
**Kalkulace ceny obsahuje nejen dodávané komponenty: GWL/Sunny-250P, REG1224/10ME, ale počítá také s dvěma olověnými autobateriemi 12V 44 Ah (za běžnou cenu 1400 Kč). Tyto baterie sice nejsou součástí dodávky, ale jedná se o běžně dostupný produkt v českých hobby marketech. U olověných baterií je třeba počítat s jejich výměnou cca každé 2 roky, pokud má být držena stále stejná kapacita.
Ceny jsou vč. DPH a všech poplatků.

Nenechte si brát, to na co máte právo.
Investujte rozumně své úspory.

Chcete vědět více?


Uděláte tohle z Vašeho domácího AP?

7. dubna 2015 v 10:45 | Jonathan Archer |  Telekomunikace
Už Vás doma nudí nevzhledné domácí routery, které do moderních interiérů nemůžete viditelně umístit?

Inspirací pro Vás může být pan Christoph Kauch, který na svém Twitteru uveřejnil několik snímků, jak si vyrobit malou funkční U.S.S. Enterprise NCC-1701.

Základem pro toto recesistické dílo byl model U.S.S. Enterprice NCC-1701 v měřítku 1:600, které vyrábí známá společnost Revell.

Někteří fandové StarTreku si možná již představí, co je druhým dílem stavebnice...


Samozřejmě, jedná se o UBIQUITI UniFi!Autor zveřejnil i video ze samotné výroby na serveru YouTube.


Otázkou samozřejmě je, jak bude pan Kauch postupovat v případě reklamace a zda-li mu prodejce vyjde vstříc. Nicméně před ním skláníme a má náš obdiv.

Pokud si chcete vytvořit vlastní U.S.S. Enterprise, začít můžete u nás zakoupením UniFI AP za pouhých 1464Kč bez DPH.

Pokud máte nějaký podobný nápad, neváhejte se v komentářích pochlubit. Zajímavé nápady odměníme slevou k dalšímu nákupu.

Jak ovládat NVR servery pomocí příkazů?

2. dubna 2015 v 14:31 | Michal |  Telekomunikace

Věděli jste, že je možné ovládat NVR servery SEEnergy pomocí příkazů z jakéhokoliv zařízení, které podporuje HTTP? Není tedy třeba se fixovat na Internet Explorer a ActiveX.

CGI příkazy užijete pokud chcete například zobrazit aktuální obraz z IP kamery v HTML stránce. Příklad: Snapshot ze třetí kamery.

http://ip_adresa-nvr[:port]/snapshot.cgi?camera=3&sizelev=2

Hodnoty parametru:

Příkaz pro restart IP kamery. Příklad: Je-li potřeba restart druhé kamery:

http://ip_adresa-nvr[:port]/camrestart.cgi?camera=2

Hodnoty parametru:

Co dále?
Nastavení parametrů obrazu IP kamer, zobrazení informací o využití CPU, nastavení hlasitosti konkrétní kamery, získaní informací o stavu disku, vyhledání a detekování kamer v síti, odebrání kamery ze SVR, přehrání uloženého záznamu dle času a další a další.

V závislosti na bezpečnostní úrovni je možné nastavit všechny parametry NVR serveru.

Kompletní přehled příkazů najdete v souvisejících dokumentech pod popisy produktů. Stahujte soubor "Specifikace HTTP rozhraní".


Produktové novinky pro měsíc Duben 2015

1. dubna 2015 v 15:07 | Michal |  Telekomunikace
V dubnu jsme pro Vás opět připravili několik zajímavých novinek.

Mikrotik představil hned několik skvělých produktů. Do domácnosti i kanceláře výkonný RouterBoard RB941-2nD se dvěma integrovanými 1,5 dBi anténkami určenými pro pásmo 2,4 GHz. RouterBoard je vybaven tlačítkem WPS, pro snadné a rychlé připojení do sítě. Dodáván je s licencí L4 umožňující provozovat zařízení v režimu AP. Výhodou je nízká spotřeba, díky které lze zařízení nápájet přes USB kabel.
Venkovní jednotka SXTG-2HnD pro pásmo 2,4GHz s gigabitovým ethernetovým portem a licencí L4. Zařízení má antény MIMO(2x2) se ziskem 10 dBi, proto je ideální pro připojení klientů až na vzdálenost 1 km.

Jistě oceníte i tichý Cloud Core Router CCR1009 s pasivním chlazením. Obsahuje 9-jádrový procesor TILERA, 2GB RAM a 8x Gbit LAN. Navíc má 1x SFP a 1x SFP+ port pro připojení do optické trasy. Oproti předchozím modelům přibyla podpora PoE standardu 802.3af/at.
Výrobce Ubiquiti rozšiřuje řadu produktů Enterprise o gigabitové switche Unifi. Výhoda systému Enterprise je správa všech Unifi zařízení v jediném kontroléru Unifi Controller. Aktuálně lze v managmentu spravovat všechny bezdrátové jednotky Unifi, bezpečnostní bránu Unifi Security Gateway, VoIP telefony a zmíněné Unifi switche. Do budoucna se chystá integrace IP kamer Ubiquiti. Spravujte jednoduše a přehledně celou vaší podnikovou síť.

Nové modely výkonných gigabitových switchů Unifi:


Na kompletní přehled novinek se podívejte v tomto odkazu.