Květen 2015

Stánek EVBIKE jezdí a propaguje elektrocyklistiku

26. května 2015 v 10:23 | Mikesh |  EVBIKE
V uplynulých týdnech jsme započali mini road show a s naším EVBIKE stánkem jezdíme a propagujeme elektrocyklistiku mezi lidmi. Kteří mimochodem po zkušební jízdě mají vždy nezaměnitelný výraz ve tváři. Emoce a překvapení, které na kole s pohonem poprvé zažijí, nelze zkrátka skrýt.

V minulých týdnech jste tak s námi mohli setkat na těchto akcích:


  • 16 - 17/5/2015 - na Bikefestivalu u Modřanské cyklostezky v Praze
Zveme vás na další akce, kde náš stánek EVBIKE uvidíte:


Přijďte si také nechat vykouzlit úsměv na tváři. Navíc každý kdo na stánku udělá objednávku, získává vždy něco navíc.

Speciální akce pro registrované účastníky závodů - rozdávámě dresy EVBIKE zdarma!


Jak na zapojení GridFree

21. května 2015 v 15:10 | Martin |  Solární technika
Chcete zapojit systém GridFree s ochranou proti přetokům a monitorovacím a ovládacím systémem SDS? Zde je ukázkové schéma.


Kdo vyhrál soutěž o PowerBridge M10?

21. května 2015 v 15:00 | Martin |  Telekomunikace
V dubnu jsme vyhlásili u příležitosti 5000 prodaného spoje PowerBridge M10 soutěž a nyní již známe výherce. Pro připomenutí o jakou šlo soutěž si přečtěte minulý článek.


Společností, která se trefila přesně na 5000 kus je Kladenský poskytovatel Internetu - IS DATA s.r.o.
Ti našli v balení spolu s jednotkou i průvodní dopis opravňující k získání další PBM10 zdarma podepsaný zaměstnanci i4wifi.
Gratulujeme a jdeme na další jubilejní 6000 spoj:)

Jakou venkovní jednotku s podporou 802.11ac vybrat?

21. května 2015 v 0:59 | 802.11ac |  Telekomunikace
V poslední době přibývá zařízení s podporou standardu 802.11ac. Tento standard umožňuje teoretickou přenosou rychlost až několik Gbit/s. Vyšších přenosových rychlostí bylo dosaženo roršířením pásma, které bylo v případě starší normy max. 40 MHz. U nového standardu začíná tato šířka pásma na 80 MHz a umožňuje jít až na 160 MHz. Byla také přidána nová modulace, která je 4 násobkem té původní, konkrétně 256 QAM. V současnosti se u výrobců můžeme setkat s těmito uváděnými přenosovými rychlostmi:

Mikrotik
RB922 NetMetal (3x3 MIMO) - 1.3 Gbps
RB922 NetMetal (2x2 MIMO) - 866 Mbps

Ubiquiti
AirFiber AF-5X (3x3 MIMO) - 500 Mbps
Rocket 5AC-PTP (2x2 MIMO) - 450 Mbps
Rocket 5AC-Lite (2x2 MIMO) - 450 Mbps


To co nás ale asi bude více zajímat je to, jaké lze dosáhnou reálné přenosové rychlosti. Dalším důležitým faktorem je bezesporu i to, jak si jednotky vedou v zarušeném prostředí. Výsledky jsou převzaté z Ubiqiti fora.

Přehled testovaných jednotek vč. ceny uváděné výrobcem:
Pro porovnání byly ještě přidány i jednotky Cambium a Mimosa.

Důležité schéma, které ukazuje, jaký je frekvenční rozestup testovaného kanálu od rušícího:

Schéma ukazuje nejvyšší míru zarušení, rozestup mezi kanály je pouhých 10 MHz:
Vzhledem k poměru cena/výkon si nejlépe vede jednotka Rocket 5AC-Lite. Těsně v závěsu je pak RouterBoard RB922 NetMetal. V hodně zarušeném prostředí si nejlépe poradí AirFiber AF-5X. V prostředí se středním a nižším rušením je nejlepší volbou jednotka Rocket 5AC-PTP .

i4wifi získala opět ocenění TOP100

20. května 2015 v 17:33 | Martin |  Telekomunikace
V rámci žebříčku CZECH TOP 100 nejstabilnějších firem v České republice je udělováno jednotlivým společnostem hodnocení na základě jejich finanční a nefinanční bonity.

Hodnocení je prováděno známkou na desetistupňové škále a 3 nejlepší známky jsou AAA, AA resp. A.
Společnost i4wifi a.s. získala nejvyšší oceněnní stability AAA - excelentní, čímž se zařadila mezi 2% nejstabilnějších firem v České Republice.
Potvrzení o získání tohoto vysokého ocenění naleznete zde.


AAA
Tato skutečnost Vám přináší jistotu, že ve společnosti i4wifi a.s. naleznete spolehlivého obchodního partnera s nejnižším možným rizikem jakého lze vůbec na českém trhu dosáhnout, ale např. také že nadstandardní záruku 5 let na vybrané zboží můžete v budoucnu skutečně využít.
Vašeho spolehlivého obchodního partnera naleznete na www.i4wifi.cz

V hlavní roli RB922UAGS-5HPacD

20. května 2015 v 12:54 | RouterBOARD
Zkoušeli jste již, jaké lze dosáhnout maximální rychlosti s RouterBoardem RB922UAGS-5HPacD postaveném na novém chipsetu s podporou 802.11ac? Teoretická rychlost udávaná výrobcem je 866 Mbit/s. Jednomu uživateli se podařilo této hranici téměř přiblížit, když rozchodil spoj na stabilní rychlosti 535 Mbit/s!


Jednalo se sice o test v domácích podmínkách na krátkou vzdálenost a pro měření byl použit protokol UDP, ale i tak je to velmi pěkný výsledek. Podařilo se Vám něco podobného? Pokud ano, podělte se o to s námi v komentáři.

Školení­ MikroTik RouterOS, Ubiquiti AirOS a UniFi

20. května 2015 v 12:35 | Martin |  Telekomunikace
Mikrotik

RouterOS Mikrotik - již přes 4600 proškolených odborníků

Využijte příležitosti a zaškolte své zaměstnance efektivně ve vzdělávacím centru i4wifi a.s. s oblíbenými, tradičními, ale stále aktuálními kurzy pro začátečníky, které se konají­ ve dnech:

23.6.2015 - Úvod do systému MikroTik - teoriego

25.6.2015 - Úvod do systému MikroTik - praxego

Oba dva dny tvoří ucelenou součást certifikovaného školení MTCNA - MikroTik Certified Network Associate, a proto je třeba se přihlásit na obě části úvodního školení. Po úspěšném absolvování obou částí získáte certifikát MTCNA.
Pokud jste již úvodní školení systému RouterOS Mikrotik úspěšně absolvovali, přijďte se zdokonalit a během jednoho dne se z Vás stane:

29.10.2015 - Správce síťového provozugo

12.11.2015 - Expert na bezdrátová rozhraní­go


airMAX

Ubiquiti Broadband/Enterprise Wireless Admin - specialistou na bezdrátové prvky Ubiquiti

Zajímá Vás, jak se vyhnout pokutě od ČTÚ? Jak je možné připojit na jedno AP 5x více klietů při zachování vysoké propustnosti a nízkých latencí nebo zda Vaší síti pomůže využití rychlé normy 802.11ac a jak co nejlépe nastavit systém AirOS? Pak doporučujeme školení Ubiquiti Broadband Wireless Admin, které se zaměřuje na Wi-Fi jednotky se systémem airOS/airMAX (NanoStation, NanoBeam, airFiber, PowerBeam atd) a je určené pro všechny, kdo se chtějí dozvědět o technologiích používanými společností Ubiquiti více.
Přijďte i vy na školení:

24.6.2015 - Ubiquiti Broadband Wireless Admingo

Po úspěšném absolvování testu získáte certifikát: Ubiquiti Broadband Wireless Admin
Pokud Vás zaujal hotspotový systém UniFi, pak přjďte na školení Ubiquiti Enterprise Wireless Admin. Na tomto školení Vás naučíme instalovat a spravovat UniFi controller pro systém UniFi, modifikovat portál pro Vaše potřeby, plánovat rozmístění AP, testovat Vaši síť a mnoho dalšího.
Využijte příležitosti a zvyšte svoji kvalifikaci v kurzu:

20.10.2015 - Ubiquiti Enterprise Wireless Admingo

Po úspěšném absolvování testu získáte certifikát: Ubiquiti Enterprise Wireless Admin.
Oběma kurzy Vás provedou školitelé autorizovaní společností Ubiquiti.

Školení­ bývají­ rychle vyprodána, proto neváhejte a pro více informací a možnost registrace pokračujte zde.

Zelená síť

18. května 2015 v 11:36 | Kytička
Patříte mezi stovky spokojených majitelů jednotek AirFiber 24GHz?

Bez jakýkoli licenčních poplatků můžete provozovat spoj v nezarušené frekvenci 24 GHz přenosovou rychlostí až 1400 mpbs (reálný spoj na 1,2 km). Jednotka je na českém trhu od roku 2012 a za tu dobu jste s ní realizovali více než 600 spojů.

A teď krátká úvaha. Vzhledem k tomu, že se jednotka prodává již tři roky a standardní záruční doba je dva roky, co s jednotkou, která se odporoučí do křemíkové nebe? Máme pro Vás dva tipy.

1. V dnešní době je velmi populární všechno co je ekologické, zelené, pasivní, recyklovatelné a šetrné k životnímu prostředí. Jednou z možností je tedy jít touto cestou a rozšířit portfolio svých služeb:


Jednoduchou úpravou tak můžete svým zákazníkům nabídnout doslova zelenou síť. Jedná se o čistě ekologickou síť šesté generace, která zákazníky sice nepřipojí, ale myslí na jejich zdraví! Zákazníkům nabízí čerstá rajčata, papriky, ale i bylinky jako je bazalka, tymián a další. Provozní náklady jsou minimální. Sazenice lze na trhu nakoupit už od 8 Kč. Spotřeba vody je v letních měsících do 1l/den. Velký důraz byl také kladen na mobilitu. Zahrádku lze snadno přemístit. Jako bonus se jedná o zahrádku která i plave! je tedy vhodná i do oblastí se zvýšeným výskytem povodní.


2. Věděli jste, že i4wifi jako jediná nabízí na jednotky možnost prodloužení záruky až na 5 let? Druhým typem je tedy prodloužení záruky na 60 měsíců. Velkou předností je pak klidné spaní nejméně na následujících 1825 dnů.

Seminář Den EV - AUTOBOND Praha

15. května 2015 v 11:39 | Petra |  Elektromobilita
Dne 13.5.2015 ve spolupráci s dealerem vozů Nissan - společností AUTOBOND GROUP a.s. se uskutečnil historicky první Den Elektrických vozidel - Den EV

Účastníci si vyslechli zajímavé přednášky, účastnili se diskuzí a v neposlední řadě si mohli vyzkoušet jízdu v elektromobilech značky Nissan, Mitsubishi.

Podívejte se na zajímavé fotky ze semináře:

Seminář byl také o praktických ukázkách, zkušenostech z reálného používání, objasnění principů a vysvětlení pro širokou veřejnost.
Plánujeme akci zopakovat a již nyní je možné se registrovat na stránce "Den EV".

Celý tým i4wifi se bude se těšit na další setkání.

Historie i4wifi - milníky společnosti

7. května 2015 v 13:14 | Martin |  Historie
Jsou chvíle, kdy je dobré se ohlédnout za dosavadní činností. Proto jsme i my v i4wifi dali dohromady několik bodů z historie firmy.

Podívejte se na důležité milníky i4wifi (klikněte na obrázek pro zvětšení):